ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από dn24 »

παρις έγραψε:Καλησπερα φιλοι μου παλιοι και νεοι.Εικόνα Μπαινω στην Σπαρτη στο ΚΕΕΜ πως ειναι η φαση εκει; Χαλαρα η οχι;


Καλησπέρα και σε εσένα, ακριβώς από πάνω Έχω δώσει την απάντηση σε άλλο μέλος για το πώς είναι τα πράγματα εκεί ώστε να έχεις μια γενική εικόνα. Καλή θητεία.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
gogitos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 4:17 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από gogitos »

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι καινούριος στο forum αλλά διάβασα αρκετά για το ΚΕΕΜ Σπάρτης, όπου και παρουσιάζομαι στις 11 Μαρτίου.

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για κάτι που δε κατάφερα να βρω εδώ μέσα. Στο χαρτί κατάταξής μου γράφει ότι έχω επιλεγεί για Μηχανικό. Ως τώρα έχω δει για τεχνικό αλλά μηχανικό πρώτη φορά βλέπω. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Greek_Army »

H εκπαίδευση των Νεοσύλλεκτων στα Κέντρα Εκπαίδευσης είναι κοινή για όλους, ότι κάνεις εσύ που έχεις ένδειξη για μηχανικό θα κάνει και ο άλλος που έχει ένδειξη για τεχνικό, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς για κάτι.

Υ. Γ Λογικά είχες πάρει αναβολή για λόγους υγείας για αυτό και παρουσιάζεσαι μια βδομάδα νωρίτερα.
gogitos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 4:17 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από gogitos »

Ναι έτσι είναι, είχα να τελειώσω και τη σχολή μου και πήρα αναβολή. Τα 30 κοντεύουμε πλέον Εικόνα

Τώρα που θα μπω νωρίτερα ισχύει κάτι άλλο; Κερδίζω ή χάνω κάτι; Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο forum που θα μπορούσα να ενημερωθώ;

ΠΟΛΙΤΗΣ

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από ΠΟΛΙΤΗΣ »

Το Χαρτι Καταταξης Με Γραφει Υ. Ε. Α Πεζικο για Σπαρτη Αλλα Δεν Θα παω ΥΕΑ τη γινεται σε Αυτην Την Περιπτωση
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Nassos »

Απλά τους λές ότι δεν ενδιαφέρεσαι για ΥΕΑ και συνεχίζεις τη κανονική σου θητεία.
πολιτης

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από πολιτης »

Ευχαριστω για Την Απαντηση Αλλα, θα Συνεχισω σαν Απλος Φανταρος (Πεζικο) σε Αλλο Κεντρο μετα την Βασικη, Η Θα Παρω ειδικοτητα απο Το ΚΕΕΜ και Θα παρουσιαστω Σε Μοναδα Πεζικου; Το Μειονεκτημα μου Ειναι Οτι Ειμαι λιγο Υπερβαρος Με 3 Μυωπια βαθμους. Ευχαρηστω

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Nassos »

Θα συνεχίσεις στο Πεζικό και θα πάρεις μετάθεση σε μονάδα Πεζικού.
πολιτης

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από πολιτης »

Δηλαδη Δεν Θα Γινω ( Μαγηρας- οδηγος- αποθηκαριος κ. Τλ) και Θα Παρω Ειδηκοτητα Σε Αλλο Κεντρο; Και που Αλλου Εχει Κεντρα Πεζικου. Ευχαριστω Για της απαντησης

ειμαι Απο Θεσσαλονικη

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Nassos »

Οι ειδικότητες του μάγειρα, του οδηγού, και του αποθηκάριου υπάρχουν σε όλα τα όπλα-σώματα.

Απλώς με την ειδικότητα του μάγειρα θα μείνεις στη Σπάρτη (ΚΕΕΜ) για μια τυπική μετεκπαίδευση και με το πέρας της εκπαίδευσης στη μονάδα Πεζικού.

Όλα τα ΚΕΝ στην Ελλάδα είναι εν δυνάμει Κέντρα Εκπαίδευσης Πεζικού.
Γιάνννης

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Γιάνννης »

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να ενημερώσει σχετικά με το τι κατάσταση επικρατεί τώρα στο ΚΕΕΜ Σπάρτης; Αν και υπάρχουν αρκετές πληροφορίες, είναι ωστόσο από αρκετά παλιές καταχωρήσεις. Παρουσιάζομαι τώρα το Νοέμβριο και θα ήθελα να έχω μια εικόνα του τι να περιμένω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
thessalon90

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από thessalon90 »

Παρουσιάζομαι 21/1/14 - Κεεμ Σπάρτη

Απ'ότι άκουσα από ένα παιδί που ήταν εκεί με την προηγούμενη Εσσο τα πράγματα είναι αρκετά καλά (ειδικότερα σε θεματα φαγητού και συμπεριφοράς ανωτέρων). Ιδίως όσοι είναι τυχεροί και μπουν στο λεγόμενο λοhotel θα κάνουν ζωάρα! Η υγρασία μόνο είναι ενα θέμα αλλά παλεύεται. Καλή δύναμη να χουμε παιδιά και καλή μας θητεία!Εικόνα
ΨΑΡΑΚΑΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 21, 2014 12:40 pm
Τοποθεσία: Fresh meat
Επικοινωνία:

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από ΨΑΡΑΚΑΣ »

Προσοχή! Κατά την είσοδό μας στο στρατόπεδο 20/1/14 μας κράτησαν τους υπνόσακους και τα πολύπριζα. Καλά θα ήταν να μην έχετε μη προβλεπόμενα αντικείμενα μαζί σας κατά την κατάταξη. Καιρός να μάθουμε να στρώνουμε κανένα κρεβάτι ! Μπορούμε και χωρίς κινητό για λίγες μέρες!(θα βρεις τον τρόπο να μην σου πεθάνει).Για το Λόχο, Λοχαγό και τα δυσεύρετα αντικείμενα ή τα μη προβλεπόμενα που αν βρεθούν στα πράγματά σας κανένας δεν θα σας πει κάτι. Καλά θα ήταν να ρωτήσετε κάποιο από παλιά σειρά ή τον Λ. Δ.(χωρίς να βρίσκετε άλλος παρών κατά την συζήτηση) Το βασικότερο τα μάτια σας ανοικτά και τα αυτιά σας τεντωμένα για να καταλάβετε τι παίζεται.

Μην πιστεύετε τα πολύ ακραία σενάρια που θα ακούσετε (Ράδιο αρβύλα). Άραγε από πού βγήκε αυτή η έκφραση; Μήπως από κανένα φαντάρο; Άντε καλή αρχή και καλή συνέχεια στην θητεία μας.

Βρήκα τρόπο να περάσω μη προβλεπόμενα αντικείμενα στο Στρατόπεδο (προβλεπόμενα).Αν χωθείτε σε κάποια δουλειά του στρατού (αγγαρεία) μπορείτε να περάσετε ένα πολιτικό σάκο με τα απαραίτητα υλικά που θα διευκολύνουν την δουλειά που έχετε αναλάβει. Θα ζητήστε την άδεια από τον υπεύθυνο αξιωματικό που έχει αναλάβει την εργασία. Αν σηκώνει να πάρετε και κάποιο βοηθό, να το ζητήσετε.(Πληροφορίες από Λ. Δ)

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες