Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
antwnhs232425

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από antwnhs232425 »

Οταν πας στρατο θα περασει κλιμακιο και θα ρωτισουν ποιοι θελουν να πανε ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ
περνας κατι αθληματα
1 χιλομετρο 4΄30
20 καμψεις
20 κοιλιακους
4 ελξεις
και μπενεις :)

Νικόλας

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νικόλας »

Σε ευχαριστω Αντωνη, να 'σαι καλα :)
M16

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από M16 »

Τι εννοει "Εκεί θα περάσεις 3 αθλητικά τεστ -1χλμ (5') -4έλξεις-20 κάμψεις "... Ολα αυτα σε 5 λεπτα ; Ειμαι 17 χρονων δεν ξερω πολλα απο στρατο και προσπαθς σιγα σιγα να μπω στο κλιμα και να μαθω περισσοτερα... :)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

M16 έγραψε:Τι εννοει "Εκεί θα περάσεις 3 αθλητικά τεστ -1χλμ (5') -4έλξεις-20 κάμψεις "... Ολα αυτα σε 5 λεπτα ; Ειμαι 17 χρονων δεν ξερω πολλα απο στρατο και προσπαθς σιγα σιγα να μπω στο κλιμα και να μαθω περισσοτερα... :)


Ναι σε 5 λεπτά.
z1000

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από z1000 »

Δεν πιστευω πως ειναι δυσκολο... Αν καλοσκευτεις οτι 1 χλμτρο το κανω σε 2 με 3 λεπτα...
z1000

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από z1000 »

Ρε παιδια 4' ειναι...4,5' ειναι... Ή 5' ειναι... Δεν το καταλαβαινω. Ο καθενας λεει ο, τι του καπνισει... Ποια ειναι η αλιθεια; Μιλάω για τις δοκιμασίες.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

z1000 έγραψε:Ρε παιδια 4' ειναι...4,5' ειναι... Ή 5' ειναι... Δεν το καταλαβαινω. Ο καθενας λεει ο, τι του καπνισει... Ποια ειναι η αλιθεια; Μιλάω για τις δοκιμασίες.


5 λεπτά είναι φίλε τι δεν καταλαβαίνεις... Απλά ο καθένας γράφει τον χρόνο που κάνεις ο ίδιος.
z1000

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από z1000 »

Επανω ο αντωνακης αλλα γραφει γι'αυτο ρωτισα... Μιν αρπαζεσαι...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

z1000 έγραψε:Επανω ο αντωνακης αλλα γραφει γι'αυτο ρωτισα... Μιν αρπαζεσαι...


Θα έκανε λάθος (20 κοιλιακούς δεν κάνεις) δεν αρπάζομαι. Ετσί είναι το στύλ μου ΕικόναΕικόνα
z1000

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από z1000 »

Οκ τοτε ζητω ταπεινα συγνωμη :)
ΛΟΚΛΑΤΡΕΙΑ

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΛΟΚΛΑΤΡΕΙΑ »

Φίλος μου που έιναι στην σειρά 313 2011 μου είπε ότι όταν ήρθε επιτροπή στην Τρίπολη για να ζητήσουν άτομα για καταδρομείς τα αθλήματα που έδωσε ήταν τα εξής:

1 Χιλιόμετρο σε 7 λεπτά (Μου είπε 2,5 γύρους έκανε για αυτό)

20 Κάμψεις

20 Κοιλιακούς

και 4 έλξεις

Ίσως άλλαξαν κάποια δεδομένα ή ίσως εξαρτάται και απο τους εξεταστές

Όπως και να έχει το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε κατά την γνώμη μου είναι να προσπαθήσουμε πρίν μπούμε για την θητεία να προπονηθούμε σε καμψεις, κοιλιακούς έλξεις και αερόβια άσκηση ώστε να μην έχουμε θέματα εκεί
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από K.G »

ΛΟΚΛΑΤΡΕΙΑ έγραψε:Φίλος μου που έιναι στην σειρά 313 2011 μου είπε ότι όταν ήρθε επιτροπή στην Τρίπολη για να ζητήσουν άτομα για καταδρομείς τα αθλήματα που έδωσε ήταν τα εξής:

1 Χιλιόμετρο σε 7 λεπτά (Μου είπε 2,5 γύρους έκανε για αυτό)

20 Κάμψεις

20 Κοιλιακούς

και 4 έλξεις

Ίσως άλλαξαν κάποια δεδομένα ή ίσως εξαρτάται και απο τους εξεταστές

Όπως και να έχει το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε κατά την γνώμη μου είναι να προσπαθήσουμε πρίν μπούμε για την θητεία να προπονηθούμε σε καμψεις, κοιλιακούς έλξεις και αερόβια άσκηση ώστε να μην έχουμε θέματα εκεί


μαλλον αυτο ισχυει γιατι υπαρχουν και κανονες. Δεν μπορει ο καθε εξεταστης να λεει τα δικα του.
να ρωτήσω πως ξερεις εκεινη την ωρα οτι κανεις 1 μιλι; Δηλαδή σου λενε κανε 2-3 γυρους στο γηπεδο σε 7 λεπτα για παραδειγμα; Εννοω πως καταλαβαίνεις οτι κανεις την συγκεκριμενη αποσταση; Επισης αφου κανεις το μίλι, μετα τα υπολοιπα (καμψεις, ελξεις, κοιλιακους) τα κανεις μεσα σε συγκεκριμενο χρόνο ή σου αφηνουν ελευθερο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

K.G έγραψε:
ΛΟΚΛΑΤΡΕΙΑ έγραψε:Φίλος μου που έιναι στην σειρά 313 2011 μου είπε ότι όταν ήρθε επιτροπή στην Τρίπολη για να ζητήσουν άτομα για καταδρομείς τα αθλήματα που έδωσε ήταν τα εξής:

1 Χιλιόμετρο σε 7 λεπτά (Μου είπε 2,5 γύρους έκανε για αυτό)

20 Κάμψεις

20 Κοιλιακούς

και 4 έλξεις

Ίσως άλλαξαν κάποια δεδομένα ή ίσως εξαρτάται και απο τους εξεταστές

Όπως και να έχει το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε κατά την γνώμη μου είναι να προσπαθήσουμε πρίν μπούμε για την θητεία να προπονηθούμε σε καμψεις, κοιλιακούς έλξεις και αερόβια άσκηση ώστε να μην έχουμε θέματα εκεί


1. Μαλλον αυτο ισχυει γιατι υπαρχουν και κανονες. Δεν μπορει ο καθε εξεταστης να λεει τα δικα του.
2. Να ρωτήσω πως ξερεις εκεινη την ωρα οτι κανεις 1 μιλι; Δηλαδή σου λενε κανε 2-3 γυρους στο γηπεδο σε 7 λεπτα για παραδειγμα; Εννοω πως καταλαβαίνεις οτι κανεις την συγκεκριμενη αποσταση; Επισης αφου κανεις το μίλι, μετα τα υπολοιπα (καμψεις, ελξεις, κοιλιακους) τα κανεις μεσα σε συγκεκριμενο χρόνο ή σου αφηνουν ελευθερο;



1. Ο φίλος Omega (Σελίδα 10 εδώ ) μπορεί να σου επιβεβαίωση ότι στην καλαμάτα όταν έδωσε τα αθλήματα έκανε 20 κάμψεις 5 έλξεις και 1 χιλιόμετρο σε 5 λεπτά
2. Μετράνε με ασθενοφόρο συνήθως την διαδρομή και σου λένε ξεκινάς από εκεί και τελειώνεις εκεί, μετά το τρέξιμο έχεις 1-2 λεπτά ξεκούραση και πέφτεις για κάμψεις μετά αλλά 1-2 λεπτά και πας για έλξεις

K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από K.G »

"20 καμψεις 4 έλξεις και 1000 μέτρα σε 5 λεπτά" διαβασα κραταμε λοιπον αυτο.
οταν λες με ασθενοφορο εννοεις οτι σε πανε παραλληλα ενω τρεχεις μηπως και παθεις κατι;

ευχαριστω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

K.G έγραψε:"20 καμψεις 4 έλξεις και 1000 μέτρα σε 5 λεπτά" διαβασα κραταμε λοιπον αυτο.
οταν λες με ασθενοφορο εννοεις οτι σε πανε παραλληλα ενω τρεχεις μηπως και παθεις κατι;

ευχαριστω.


Όχι φίλε απλά το ασθενοφόρο μηδενίζει τα χιλιόμετρα κάνει μια γύρα και όταν φτάσει στα 1000 σου λέει μέχρι εδώ να τρέξεις, στον τερματισμό υπάρχει ο αξιωματικός των ειδικών δυνάμεων με χρονόμετρο και όποιος τερματίζει του σημειώνει τον χρόνο
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες