ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια, σημερα ηρθε και σε μενα το χαρτι καταταξης μου για Υγειονομικο στην Αρτα. Εχω τελειωσει το καλοκαιρι στο εξωτερικο (εκτος Ε. Ε) και ακομη δεν εχω προλαβει να δωσω ΔΟΑΤΑΠ. Παιζει καποιο ρολο το οτι δεν εχω το ΔΟΑΤΑΠ η οχι;
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Για να σας προλαβω, επειδη δεν σας εχω αναφερει τι τελειωσα και πιθανοτατα θα πρεπει να ξερετε για να δοθει και απαντηση, εχω τελειωσει ιατρικη στη Ρωσια.
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα πας σαν Ν/Τ (= νοσοκόμος - τραυματιοφορέας) όχι σαν Γιατρός...
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

natale0510 έγραψε:Καλησπερα παιδια σημερα ηρθε το χαρτι καταταξης μου για Υγειονομικο στην Αρτα.
Ξερει κανεις ποσο ακριβως θα διαρκεσει η εκπαιδευση εκει και αν θα μας στειλουν τελικα στην Αθηνα για εκπαιδευση (κατι ακουσα για το 441 στο Ρουφ). Ειμαι φαρμακοποιος.

Για το πόσο θα διαρκέσει η εκπαίδευση είναι σχετικό. Κανονικα είναι 2 εβδομάδες μέχρι την ορκωμωσία και άλλες 4 - 5 εβδομάδες στην άρτα. Οι φαρμακοποιοι φευγουν 2 εβδομάδες Νωρίτερα απο Γιατρούς - Ν/Τ, οι γιατροι ν/τ θα παραμείνουν και μετά θα πάνε σε 401 'η 424 αναλόγως μετάθεσης. Εσύ θα πάς επίσης σε νοσοκομείο για 2 εβδομάδες πριν φύγεις για μονάδα
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

309KEYG έγραψε:Θα πας σαν Ν/Τ (= νοσοκόμος - τραυματιοφορέας) όχι σαν Γιατρός...


Αυτο ειναι σιγουρο η υποθετικα μιλαμε;
ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ »

Καλημερα φιλοι, συναδελφοι, πολιτεσ και συνφανταροι!8 φλεβαρη παρουσιαζομαι αρτα. ειμαι κοινωνιολογος με msc,phd. μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες για οψμ, για 414 σν πεντελης και γενικα για θητεια και υπηρεσιες, εξοδους, στρατιωτικα νοσοκομεια, αδειες κλπ. ευχαριστω πολυ!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Εδώ μιλάμε για το ΚΕΥΓ και μόνο.

Για την θητεία στο υγεινομικό (γενικά) και για το 414 ή άλλες μονάδες θα πρέπει να απευθυνθείς σε άλλες συζητήσεις.
ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ »

Οκ. δεν ηξερα. δεν προσβαλλα kai κανενα...
fantaraki

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από fantaraki »

Παιδια μου ηρ8ε και εμενα χαρτι σημερα για αρτα στο υεα

μπορει καποιος να δωσει μερικες πληροφοριες τι παιζει εκει και ποσο κα8ομαστε;
δεν εχω σπουδασει κατι αντιστοιχο και αν ισχυουν οσα διαβασα παραπανω μαλλον ειμαι τυχερος που με εστειλαν εκει

τελος μετα απο εκει τι μεταθεσεις παιζουν;
Νικολακης

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Νικολακης »

Παλικαρια 8/2/10 παρουσιαζομαι Αρτα... Θα τα πουμε εκει!
Νικολάκης

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Νικολάκης »

Φιλος μην φοβασαι... Ζωαρα θα κανεις!Εικόνα

θα τα πουμε εκει!Εικόνα
Ιατρος

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Ιατρος »

Πρωτα απ'ολα ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους που εχουν συνεισφερει στην παρουσιαση αυτου του πολυ καλου Φορουμ.

Ειμαι ιατρος και παρουσιαζομαι στην Αρτα στις 9/02.

Ειμαι απο Ξανθη και θα ηθελα να μαθω αν πρεπει να παρουσιαστω οπωσδηποτε απο 08¨00 μεχρι 13¨00; Αν ετσι θα πρεπει να ταξιδεψω απο την προηγουμενη ημερα για να φτασω στην συγκεκριμενη ωρα επειδη ειναι αδυνατον να ξεκινησω χαραματα της ιδιας ημερας και να φτασω πριν της 1 το μεσημερι αφου θα παρω 3 μεσα (πρωτα για Θεσσαλονικη και μετα για Ιωαννινα και τελος για Αρτα).

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι, υποχρεωτικά μετάξυ 8:00 με 13:00.
ΚΕΥΓ309

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από ΚΕΥΓ309 »

Για τον φίλο που ρώτησε τι ειδικοτητα θα πάρει εφ'οσον έχει πτυχίο Ιατρικης απο εξωτερικο και δεν το έχει αναγνωρίσει:

Οι φοιτητες Ιατρικής (έστω και αν χρωστανε ένα μόνο μαθημα) και οι γιατροι απο εξωτερικο που δεν έχουν αναγνωρίσει το πτυχίο ΔΕΝ παιρνουν ειδικότητα Ιατρου αλλά πάνε ως συνυθεστερα ώς Ν/τ (= νοσοκόμος - τραυματιοφορέας). Σπανιοτερα να τους ρίξουν σε άλλες ειδικότητες αλλά σίγουρα όχι ειδικοτητα Ιατρού.

Τώρα όσο για τη ζωάρα, μην τρελαίνεστε κι'ολας. Τα πράγματα δεν είναι όπως πριν κανα χρόνο. Υπο-Διοικητής αλλά υπευθυνος της εκπαιδευσης -και αυτος που ασχολειται με τους νεοσ'υλλεκτους ουσιαστικα- ειναι ο Ταγματάρχης Χρηστάκης ο οποιος επ'ουδενί δεν μπορει να χαρακτηριστει light...

Αν κρινουμε απο τα σχόλια παιδιων που ήρθαν Αρτα μετά την εκπαιδευση (ειχαν παρουσιαστει σε άλλο κεντρο) οταν μάλιστα τα πραγματα στην Αρτα ειχαν χαλαρώσει (μετα το τελος της βασικης εκπαιδευσης) δεν εντοπισαν και τις τραγικες διαφορές. Μερικοι μάλιστα απογοητευτηκαν π. Χ απο τις εγκαταστασεις και το φαγητό που είναι πολύ κάτω του μετριου... Για να μη μιλήσουμε για αυτους που θα μεινουν στο πετρινο... Θάλαμοι 60 και 70 ατόμων, με τις τουαλέτες και τα ντουζ στα 200 μέτρα μακριά εκτος του κτηριου... Σε γενικες γραμμες ειναι καλύτερα απο άλλα κεντρα αλλά όχι η ζωάρα των προηγούμενων ετών υπο διαφορετικο Διοικητή και μισο αριθμο νεοσύλλεκτων...

Νικος

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Νικος »

Φιλε Νασσο, οσο για την ωρα που πρεπει να ειμαστε εκει (8-13:00) ... Στο φρουραρχιο μου ειπαν δεν υπαρχει προβλημα και να μπεις πιο μετα... Π. Χ απο Θεσσαλονικη για Αρτα εχει 10:30 λεωφοριο και φτανει Αρτα κατα τις 14:30... Οποτε δεν γινεται να εισαι μεσα μεχρι τι 13:00...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες