ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nikos79
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 3:42 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από nikos79 »

και στον 1ο λόχο που είμαι εγώ καλά περνάμε πάντως Εικόνα
Eksodouxos

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Eksodouxos »

Χθες επιστρέψαμε από την άδεια και σήμερα έξοδος! Γουστάρω!

Μια χαρά είναι και ιο 1 λόχος. Απλώς στην αρχή είμασταν πιο οργανωμένοι, λόγο λοχαγού... αλλά τώρα είμαστε πιο χαλαροί από το 1 λόχο... απ'όσο βλέπω...

Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Εμείς έχουμε όμως την χαρά να έχουμε και την καλύτερη λοχία του ΚΕΥΓ!!! Α ρε ΜΑΡΘΑ!!!

Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλη η Μαρθα, αλλα και η Αννουλα του 2ου λοχου δεν παει πισω... χαιρετισμους στην 3η διμοιρια!!!
stauros

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από stauros »

παιδιά σπουδάζω διοίκηση μονάδων υγείας και πρόνοιας αλλά θα διακόψω την αναβολή για να πάω φαντάρος. Παίζει να πάω υγειονομικό Άρτας;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Όλα παίζουν φίλε μου, αλλά πρώτα απ' όλα παίζει το βίσμα.

Πάντως υπάρχουν πολύ πιο άμεσα συνδεδεμένες ειδικότητες με το υγειονομικό, όπως γιατροί και νοσηλευτές.

νοσηλευτής τ.ε

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από νοσηλευτής τ.ε »

Καλησπέρα, εχω κόψει την αναβολή που είχα λόγω σπουδών και απο τη στρατολογία μου είπαν πως θα καταταγώ στη Β ΕΣΣΟ Μαίου, υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν στο υγειονομικό λόγω ειδικότητας; και αν όχι μπορώ απο το εκάστοτε κέντρο εκπαίδευσης να μετατεθώ στο υγειονομικό σώμα ή δε παίζει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Τα πάντα παίζουν αλλά για μετάταξη χρειάζεται γερό βύσμα.

Η ειδικότητά σου βοηθάει σίγουρα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν σου εξασφαλίζει θέση στο ΚΕΥΓ.
νοσηλευτής τ.ε

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από νοσηλευτής τ.ε »

καλησπέρα, θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζεται, το υγειονομικό σώμα έχει συγκεκριμένες περιόδους που πέρνει ή εξαρτάται από τις υπηρεσιακές του ανάγκες; και ένα δεύτερο ερώτημα: πόσο καιρό κάνει να έρθει το χαρτί κατάταξης στο σπίτι σου; εφόσον μπαίνεις τον Μαίο; θα πρέπει να απευθυνθώ στο οικείο αστυνομικό τμήμα για αυτή τη πληροφορία ή να περιμένω κάποιο χρονικό διάστημα να ανακοινωθεί;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

Θα γίνει σχετική ανακοίνωση στο site του στρατού, αλλά χρειάζεσαι και το σημείωμα κατάταξης. Καμιά φορά καθυστερεί και στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να απευθυνθείς στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου (σε περίπτωση που το παρέλαβαν και ξέχασαν να το στείλουν) ή στο στρατολογικό γραφείο (σε περίπτωση που συνέβη κάτι άλλο).

Το υγειονομικό παίρνει στρατεύσιμους σε κάθε ΕΣΣΟ εξ'όσων γνωρίζω.
νοσηλευτής τ.ε

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από νοσηλευτής τ.ε »

Yandr, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου έδωσες σχετικά με τα παραπάνω, θα ήθελα να σου πω βέβαια πως στα τ. ε. ι. της αθήνας οπού σπούδασα νοσηλευτική ο προϊστάμενος του τμήματος μας είχε πεί (στα άρρενα) ότι έχουμε προτεραιότητα για το ΥΓ αν κατα την διακοπή ή λήξη της αναβολής μας κάνουμε δήλωση επαγγέλματος στο Στρατολογικό γραφείο καταθέτωντας το πτυχίο και την άδεια. έμενα στο ρούφ κρατήσαν μόνο το πτυχίο λέγοντας μου για τα σχετικά πως θα τα καταθέσω εφόσον παρουσιαστώ στο Κ. Ε. Ν, ένας συφοιτητής μου που μπαίνει κι αυτός Μάιο μου είπε πως πήρε ένα χαρτί τύπου Α΄όπου αναφέρει για που επιλέγην και την ακριβή ημερομηνία, ανήκω στο ίδιο στρατολογικό γραφείο με αυτόν λες να μπω και εγώ στις 5/5/08 όπως αυτός; ωστόσο, αν δεν είμαι κ... φαρδος και καταγώ κάπου αλλού, υπάρχει η ειδικότητα του Ν/Τ ή μόνο στο ΥΓ ισχύει κατι τέτοιο; Γιατί τελικά τίποτε που να αφορά το στρατό δε διέπεται απο λογική αφού πολύ σοφά ο Ηράκλειτος είχε πεί: "τα πάντα ρεί" κάτι θα ήξερε..

ευχαριστώ για την απάντηση Εικόνα
Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

μην στενοχωριεστε καθολου φιλαρακια... εγω απολυομαι σε λιγες μερες... περασε ο καιρος και δεν το καταλαβα... προσοχη στα διαδικαστικα και θα ειστε μια χαρα !!! καλη δυναμη σε ολους
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από yandr »

νοσηλευτής τ. ε έγραψε:... υπάρχει η ειδικότητα του Ν/Τ ή μόνο στο ΥΓ ισχύει κατι τέτοιο;



Πραγματικά δεν γνωρίζω στα σίγουρα.

Νομίζω ότι υπάρχει Νοσηλευτής - Τραυματιοφορέας αλλά κάποιος που έχει περάσει από ΚΕΥΓ θα ξέρει καλύτερα.

Anonymous

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Μου ήρθε το χαρτί για να παρουσιαστω στην Αρτα 12 Μαϊου στο τμήμα Υγειονομικου. Απότι ξέρω εκει πανε γιατροι και οσοι εχουν τελειωσει Νοσηλευτες απο ΤΕΙ, ΙΕΚ κ. α. Εγώ εχω τελειωσει ΤΕΕ Τεχνικος Η/Υ και Δικτυων. Υπαρχει τπτ εκει για την ειδικοτητα που εχω τελειωσει και αν υπαρχει μπορει να με στηλουνε εκει;

unknow

ΚΕΝ Άρτας (πρώην ΚΕΥΓ)

Δημοσίευση από unknow »

Καλά αυτό πως έγινε; μπορεί να μπεί κάποιος υγειονομικό και χωρίς να έχει σπουδάσει κάτι αντίστοιχο; μετά απο κεί που μπορεί να σε στείλουν ενώ έχεις τελειώσει Πληροφορική;

Ευχαριστώ

Κ0στ4ς έγραψε:Μου ήρθε το χαρτί για να παρουσιαστω στην Αρτα 12 Μαϊου στο τμήμα Υγειονομικου. Απότι ξέρω εκει πανε γιατροι και οσοι εχουν τελειωσει Νοσηλευτες απο ΤΕΙ, ΙΕΚ κ. α. Εγώ εχω τελειωσει ΤΕΕ Τεχνικος Η/Υ και Δικτυων. Υπαρχει τπτ εκει για την ειδικοτητα που εχω τελειωσει και αν υπαρχει μπορει να με στηλουνε εκει;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες