Που υπηρετήσαμε;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
g21ath
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 6:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ΣΤΡΑΤΟΣ
Επάγγελμα: ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από g21ath »

94ε εσσο 232 σειρα, παρουσιαστικα στο μ. Πευκο εκανα τα βασικα και δηλωσα αλεξιπτωτα 4 εβδομαδες στην σχαλ βαζοντας το φαγητο στην τσεπη για να προλαβης να φας οταν δεν το βρισκανε με 1200 καμψεις και 1000 κοιλιακους μεσο ορο την ημερα, αφου πηραμε το πολυποθητο πουλι στο στηθος , πηγα για 3 εβδομαδες στο 480 τδβ χαιδαρι Οπου πηρα ειδικοτητα χειριστη ασυρματου ραδιοτηλεγραφητη(μορς), οι πιο λασκα μερες στη θητεια μου,30καταδρομεις μεσα σε ενα ολοκληρο στρατοπεδο διαβιβαστων και ο νοων νοητω.

μετα στην 2 μαλ στον ασπροπυργο στον λοχο διοικησεως οπου ενας ανθυπας μουτσιανος καψιμι μπερε τον λεγαμε (γιατι ειχε ερθει απ το πεζικο και περασαμε την σχαλ μαζι , αλλα αυτος πηρε το πουλι με ην επομενη σειρα)δεν με γουσταρε λογω καταγωγης (αλεξ/πολη) και με εχωνε αχημα με εβαλε να περασω α , β, και γ βραχο αναρρηχηση στα καπακια στον γ στην μεση τα παιξα και κατεβηκα, αυτο ηταν αφορμη για να με στειλει στον 3 λοχο κρουσης εκει λοιπον με λοχαγο Τον γασπαρακη Το κομμαντο εκανα απο 2 φορες οτι ασκηση υπαρχει, ακομα και μικτη με αμερικανους οπως και αλμα με c160 μαζι με αμερικανους εκει πηρα και το αμερικανικο πουλι(μεγαλες κοτες Οι αμερικανοι) τεσπα μην σας ζαλιζω περασα πολυ καλα , το μονο που με χαλουσε ειναι οτι καθε μερα πριν το μεσιμεριανο περνουσαμε στιβο μαχης (μονο ο λοχος μας).

Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε φιλαρακια, παρουσιαστηκε κανείς Τρίπολη; Αν ξέρει κανεις κάτι για εκεί ας μου πει.

Ευχαριστώ

ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Αύγ 08, 2008 2:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ »

95 στ εσσο 239 σειρα. Εκπαιδευση στο xαιδαρι ,1,5 μηνα.16η mεραρχια, Στρατηγειο 37 mk. Ταξ. Λεπτη oρεστιαδας ,37 λδβ. Σκληρος χειμωνας-18, -20, σκοπιες , αγγαριες,f.N fallo(λογω σωμ. διαπλασης) Επισκευες σε υπογεια και εναερεια καλωδια σε ολη την περιοχη ευθυνης(αρκετα χιλιομετρα, δυκτιο απο φυλακια , παρατηρητηρια, υποσταθμους), επιθεωρησεις , γυμναστικες κλπ, ξυλοσομπες, πολλες δυσμενεις μεταθεσεις , επιφυλακες, θεσεις διασπορας, σκηνακια, νυχτερινες, υποστηρηξη ασυρματων μεσων ολης της ταξιαρχιας, ολα αυτα καθε μερα , καθε εβδομαδα, καθε μηνα επι 10 μηνες χωρις σταματημο,4 ωρες υπνο την ημερα max, Οργανωση και συμμετοχη Παρμενιωνα , Κριση ιμια(αξεχαστες στιγμες οι Τουρκοι στα 50 μετρα, ενταση, κουραση, κρυο , μια εβδομαδα αυπνοι, χαλυβδινο ηθικο , σκληροι Αξιωματικοι καριερας, (ουκ, βατραχοπουλαδες, μαυρες πουλαδες, τρανταχτα ονοματα της elite του στρατευματος σημερα που μιλαμε) Την περιοδο που υπηρετησα η 16η μεραρχια και η 37 μκ ταξ υπηρξε φυτωριο μετεπητα ενος Α ΓΕΕΘΑ, ενος αρχηγου στρατιας, τριων αρχηγων Γεεφ, ενος υπασπιστη υπουργου αμυνης. Ολοι και Ολα πετωντας. Δυκολα αλλα με φοβερες εμπειριες που δεν γραφονται και δεν λεγονται. Οταν εφυγα με μεταθεση ειπα οτι θα εριχνα μαυρη πετρα... εχω παει τρεις φορες μετα απο αυτο στην περιοχη , ειμαι περηφανος και για τον τοπο αλλα και για τον τροπο που ηπηρετησα την πατριδα μου.

tsilimitsos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 09, 2007 6:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΗΣ
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από tsilimitsos »

δεσσο08 έγραψε:ρε φιλαρακια, παρουσιαστηκε κανείς τρίπολη; αν ξέρει κανεις κάτι για εκεί ας μου πει.

ευχαριστώ

ο, τι θες στειλε μου εμαιλ σου πω...tsilimitsos@yahoo.gr

Σπυρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 2:16 am
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Σπυρος »

534 ΤΠΖ Της 31 ΜΚ ΤΑΞ/ΧΙΑς Πέπλο Εβρου 298 ΛΕΛΕ ΕΦ Γεφυρας
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε μεγαλε καλα μας τα λες ολα αφτα. το ονομα σου δεν μας ειπες και εγω ψαχνω φιλους απο εκηνει την σειρα στην σπαρτη και δεν μπορω να βρω. με λενε Μηνα Ασπροματη και ημουν και εγω σπαρτη.98β εσσο. ειμαι απο καρπαθο. μπωρει να σου θυμιζει κατι αφτο. τελος παντον θα περιμενω νεα σου.6978648794 στειλε μηνιμα.

Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ήταν κανένας στο 640 τπ σουφλι το 98-99
kore
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 27, 2007 5:11 am
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από kore »

Εγω υπυρετησα κε. Υγ. Αρτα ,412 ξανθης και 401 γσνα αθηνα!

Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

89ε (202) ΕΣΣΟ Πεφκο και 575 ΤΠν χαλκιδα 1ος λοχος με διοικητη

Το μαυροπουλο και υποδ τον ασλανιδη. Καμια σειρουλα;

admin@2rhodes.com
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω φιλε μου ημουν στο 521 απο ιανουαριο μεχρι ιουλιο
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Το γραφω και στα εληνικα¨. Στειλε μου ένα μεηλ. Θέλω μια πληροφορία για Σύρο

Τζακ

ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από ILARXOS »

ΚΕΤΘ, αυλώνας,8 μαίου 2007
79 ΕΑΡΜΕΘ, σάμος,21 σεπτεμβρίου 2007
ΣΔΣΑ, αθήνα,16 (; ) μαίου 2008
16 οκτωβρίου 2008,game over...

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Velerefontis »

Καταταξη 25-1-2000 Κεντρο Εκπαιδευσης Παλασκας
Μεταφορα 26-1-2000 Κεντρο Εκπαιδευσης Πορου
Ορκομωσια 25-2-2000
Εκπαιδευση Ειδικοτητας Τηλεγραφητη 3-3-2000 εως 3-5-2000
Μεταθεση 3-5-2000 Α/Γ ΚΩΣ
Θαλασσια υπηρεσια 18 μηνες 305 μερες πλευσιμες,3 μηνες επισκευη στο ναυσταθμο κρητης
25-10-2001 Απολυτηριο απο Ναυσταθμο Κρητης

15-4-2002 Καταταξη στην 124 ΠΒΕ ως Επαγγελματιας Οπλιτης
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Lxias »

KΑτάταξη 27-7-1998 (255 98΄Δ ΕΣΣΟ)
Εκπαιδευση ΚΕΕΔ
Ορκομωσια 17-9-1998 ΚΕΕΔ
Μεταφορα 18-9-1998 Σχολή Αλεξιπτωτιστών
Μεταθεση 27-10-1998 2η Μοίρα Αλεξιπτωτιστών
Απολύση 27-1-2000 2η Μοίρα Αλεξιπτωτιστών

4-3-2002 Καταταξη στον Σ. Ξ ως ΕΠ. ΟΠ.
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ημουνα παρα πολυ καιρο στο 521 με επιτελαρχει τον θαλασσα τοε που ειχε να χιονιση στο βολο ποσα χρομια! θα το θυμομαστε χρονια

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες