Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Α, νασσο τα πεν πλεον γινονται στις μοναδες πλεον! Οποτε τον μπερε τον περνεις στην μοναδα και οχι στο ΚΕΕΔ οπως ηταν παλια!
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Παιδιά γειά σας και πάλι...
Να ρωτήσω κάτι; ;
Αν κάποιος δηλώσει αλεξιπτωτιστής και κοπει, και μετα παει καταδρομέας, μπορει να δηλώσει κύπρο; ;
Και φυσικά υπάρχει περίπτωση να τον στείλουν... ;
Ευχαριστώ! Εικόνα
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
commando
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2007 10:31 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από commando »

Οποιος κοβεται απο Ε. Δ και ειχε παρουσιαστει Μαλεμε, τον στελνουν στο Ρεθυμνο που εχει ταγμα πεζικου και ειναι κεντρο νεοσσυλεκτων.
Anonymous

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Κοιτάξτε, εγω παρουσαιζομαι σε καποια μοναδα του πεζικου (δεν δηλωας Ε. Δ.)

Οποτε σκέφτομαι να περάσω τα αθλήματα τις πρώτες μέρες που έρχονται στο στρατοπεδο οι αξιωματικοι των Ε. Δ.

α) έστω οτι με παίρνουν, μετα δεν υπάρχει περιπτωση (εκτος βεβαια αν δεν τα καταφερνω) να με γυρισουν σε σωμα πεζικου (οπως οι μεταταξεις)

β) απο πληροφοριες, έχω καταλάβει ότι για να σε παρουν θελουν να δουν αν δεν εισαι τελειως αχρηστος
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Marina2 »

Α) Δεν καταλαβαινω γιατι αφου εισαι πεζικό να θες να περασεις αθληματα για να πας ειδικες και μετα να ξαναγυρισεις σε μοναδα του πεζικού. Το λεω αυτο γιατι οσοι πάνε πευκο μετα σε καμια περιπτωση (εκτος και δεν την παλευουν) δεν θελουν να πανε σε πεζικό, διοτι βαριουνται αφορητα και δεν τους αρεσει γενικά εκει μεσα! Δεν νομιζω να καταταγεις ειδικες και μετα να σε στειλουν σε μοναδα πεζικού, διοτι σε οποιο σωμα (αμφιβιος, ορεινος, αλεξιπτωτιστης) και αν πας θα σε στειλουν σε δική τους μοναδα ή νησι ή καπου Ρεντινα. Εκει!

β) Ξερω ατομο που απο πεζικό εδωσε αθληματα για ειδικες αλλα δεν μου ειπε οτι αυτοι που ηρθαν τους αντιμετωπισαν επιεικεστατα στα αθλήματα, μάλλον το αντιθετο συμβαινει! Αν και ολοι λένε οτι τα αθλήματα δεν ειναι δυσκολα και με λίγη προσπαθεια τα βγάζεις!

Καλή θητεια σου ευχομαι!

Anonymous

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια μια βοηθεια... Αν εχω δηλωσει αλεξ/στης γινεται να μιην παω, γενικα στις ειδικες δύναμει; Δηλαδή μπορώ να "κοπω" στα αθληματα (αν κανουν) ή υπαρχει καποιος τροπος; Και αν κοπώ στα αλεξ. Θα με πανε σε αλλο σωμα των ειδικων δυναμεων;
Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Jrhellas »

gregkoss έγραψε:Παιδια μια βοηθεια... Αν εχω δηλωσει αλεξ/στης γινεται να μιην παω, γενικα στις ειδικες δύναμει; Δηλαδή μπορώ να "κοπω" στα αθληματα (αν κανουν) ή υπαρχει καποιος τροπος; Και αν κοπώ στα αλεξ. Θα με πανε σε αλλο σωμα των ειδικων δυναμεων;

Για να καταλαβω! Δηλωσες και το μετανοιωσες; Θελεις δηλαδη να κοπεις και να υπηρετησεις καπου αλλου;

Αν απλα εχεις μετανοιωσει για τα αλεξιπτωτα (αλλα θες να παρεμεινεις Ειδ. Δυναμεις) τοτε πολυ απλα οταν παρουσιαστεις δεν συμμετεχεις καν στα αγωνισματα για αλεξιπτωτιστης και παραμενεις σε καποια αλλη Μοιρα Ειδικων Δυναμεων.

Αν παλι δεν θες καθολου Ε. Δ. Δεν εχεις παρα να το δηλωσεις οταν παρουσιαστεις.

Οι Ειδικες Δυναμεις ηταν και ειναι εθελοντικες.

Κανεις δεν μενει με το ζορι και ετσι αποχωρεις για καποιο Ταγμα Πεζικου.

Ελπιζω να βοηθησαΕικόνα

"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
Anonymous

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι βοήθησες... Γενικα ειμαι ενα μπερδεμα... Πολυ χοντρικα να σου πω. Οτι μαλλον "δηλωθηκε" καταλαθοςοι ειδικες δυναμεις... Αν τελικα εχουν δηλωθει... Σε ενα μηνα το πολυ θα ξερω ;)
τακης2
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μάιος 18, 2009 6:39 am
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από τακης2 »

Δηλωσα ειδικες δυναμεις τωρα θελω να παω πεζικο μπορω να το κανω και πωσ

kwstas

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kwstas »

Με εχουν καλεσει ειδικες δυναμεισ... ακουω πολλα τι θα αντιμετοπισω. εαν δηλωσω οτι θελω ν παραμεινω υπαρχει πιθανοτητα ν με κοψουνε;
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

kwstas έγραψε:Με εχουν καλεσει ειδικες δυναμεισ... Ακουω πολλα τι θα αντιμετοπισω. Εαν δηλωσω οτι θελω ν παραμεινω υπαρχει πιθανοτητα ν με κοψουνε;
Kωστα αν πας με την πιθανοτητα αν σε κοψουνε θα κοπεις. Το θεμα ειναι γουσταρεις να πας; Βραζει το αιμα σου, σε επελεξαν στην τυχη η το ζητησες μονος σου εχει διαφορα. Μετα εισαι λιγο γυμνασμενος, εχει το τρεξιμο του αλλα Μην μασας ψυχη θελει.
κκ

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από κκ »

Μια ερωτηση γιατι εχω αγχωθει. Δηλωσα Ε. Δ. Και μου ηρθε το χαρτι για Μ. Πευκο για 8 του Φλεβαρη και γουσταρω τρελα! Αν και δεν θα χρειαστει να δωσω αθληματα, δουλευω στο γυμναστηριο το τρεξιμο, τους κοιλιακους, τις ελξεις και τις καμψεις. Σε ολα ειμαι μεσα στα ορια και καλυτερος. Το προβλημα ειναι στο βαρος μου. Εχω καμια 10αρια κιλα παραπανω. Ειμαι αρκετα γυμνασμενος και δεν φαινονται βεβαια. Γενικα εχω βαρυ σκελετο. Οταν ημουν 85 κιλα, ημουν σχεδον "στεγνος" σε βαθμο που να εχω γραμμωση στους κοιλιακους. Αυτο πριν 3 χρονια. Τωρα ειμαι 97 κιλα και σιγουρα εχω παρει μυικη μαζα γιατι το βλεπω κι απο τα βαρη που σηκωνω. Οσοι με βλεπουν κανεις δεν με κανει για πανω απο 85 κιλα. Υπαρχει περιπτωση να με κοψουν; ΕΙμαι 1,77 στο υψος. Εχω ακουσει για το δεικτη μαζας αλλα γνωστος μου πριν 6 χρονια ειχε παρουσιαστει στα ΟΥΚ και υπηρετησε κανονικα ενω ηταν 1,83 στο υψος και 105 κιλα. Ξερει κανει τι παιζει πανω σε αυτο;
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

KΑνένα πρόβλημα δεν έχεις ειδικά αμα δε φαίνεσαι για θεοχοντρος. Είχα Άτομο 1.70,90 κιλα... Στη Δράμα είχε γίνει ο συγκεκριμένος 1,70,70κιλά και με έφτανε στο στίβο μάχης. Ξεκίνησε με 0 έλξεις και έβγαζε 7-8 στο τέλος... Δε κόβεσαι σε καμιά περίπτωση πλην επιλογής για αλεξιπτωτιστές. Από ειδικές δυνάμεις φυσικά και σε κόβουν. Απλά είναι λίγοι αυτοι που κόβονται απευθειας και επισης δε σε κοβουν στην εκπαιδευση των ΠΕΝ με την έννοια ότι θελανε 10 ελξεις και δεν τις εκανες, απλά μπορει να σε διώξουν αμα΄δεν την παλευεις καθολου. Οι συντιπτικοι πλειοψηφια φευγει μεσα σε 2-3 βδομαδες οταν δηλωνουν να φυγουν απ ΕΔ. Στη Ρεντινα μας λεγανε οτι κανουμε εκπαιδευση πεζικου απλα η γυμναστικη και το ολο κλιμα ήταν των ΛΟΚ και αυτο για να παρουν μπουλο όλοι όσοι είναι λυποψυχοι Εικόνα Ή απλά δε γουστάρουν... Δηλαδη τρεξίματα καθε πρωι, καψωνια Αφθονα (πολλες εκατονταδες καμψεις, βαρελακια, κωλοτουμπιδια, τοπ και πίσω, ερπειν παντου Κτλ κτλ κτλ καθημερινα)

KK

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από KK »

Ευχαριστω ρε φιλε γιατι ειχα αγχωθει. Βεβαια ξερω οτι το βαρος μου θα ειναι ανασταλτικος παραγοντας στο σκαρφωλωμα με σχοινι ή στο διζυγο που σηκωνεις ολο το βαρος σου στους τρικεφαλους (δεν ξερω ποια ειναι η ακριβης ονομασια των εμποδιων αυτων) και πιθανοτατα να φαω πακετο με οσα αυτο συνεπαγεται (φωνες απο εκπαιδευτες κτλ.). Ελξεις βγαζω 10 περιπου, κολιακους 50, καμψεις 30 και τρεχω καθε μερα για μιση ωρα περιπου στο διαδρομο με ταχυτητα μεγαλυτερη των 9 χιλιομετρων την ωρα. Ψυχολογικα ειμαι σιγουρος οτι την παλευω, σωματικα θα ειμαι σουπερ οταν χασω καμια 10αρια κιλα και μεχρι τοτε θα πεσει πακετο. Αλλα οπως ειπα, θα τραβαω ως εκει που δεν παιρνει αλλο και μετα ας ακουω τα σχολιανα μου. Κοριτσακια ειμαστε να αρχισουμε το κλαμα;26 χρονων γαιδουρι ειμαι και εχω πληρη γνωση για αυτο που ερχεται. Ουτε για μορια παω ουτε για τιποτα αλλο. Επειδη γουσταρω παω.
sissy89
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2010 12:00 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sissy89 »

Γεια σας... Το αγορι μ μπικε σημερα στο μεγαλο πευκο. Ειχε διλωσει ειδικες ! Μπορει απο κει να παει πεζικο; Πιστεβω οτι στο πεζικο ειναι πιο χαλαρα. Αλλα κ δν νομιζω να κανει για ειδικες γιατι εχει διαστρεμα στο ενα ποδι, το αλλο τ ποναει τ γονατο, εχει σπασμενο χερι κ το αλλο τ ειχε βγαλει 2 φορες. Αα κ κατο αλλο Εικόνααν παει πεζικο π μπορει να τν στελουνε;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες