Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξης

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλέξης »

Γεια σας παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω, στο ένα πόδι έχω οστεοχονδρίτιδα κνημιαίου κυρτώματος, υπάρχει περίπτωση να με κόψουν;Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αλέξης έγραψε:Γεια σας παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω, στο ένα πόδι έχω οστεοχονδρίτιδα κνημιαίου κυρτώματος, υπάρχει περίπτωση να με κόψουν;Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.



Υπάρχει περίπτωση να σε βγάλουν Ι2 συνεπώς δεν θα μπορείς να υπηρετήσεις στις ΕΔ όχι.

wannabepezikarios

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από wannabepezikarios »

Παιδιά αν κοπω απο ειδικες δυνάμεις τι ειδικότητα πέρνω μετά; Να σημειώσω πως είμαι στον 4ο μήνα της θητείας μου κ μπήκα ειδικές δυνάμεις από πεύκο
quest

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από quest »

Τελείωσα το ΣΒΕΑ και τώρα θέλω να φύγω για πεζικο γιατί δε τη παλεύω κάστανο στην μοίρα. Την συντήρηση θα την πάρω κανονικά ακόμα κ να φύγω έτσι?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

quest έγραψε:Τελείωσα το ΣΒΕΑ και τώρα θέλω να φύγω για πεζικο γιατί δε τη παλεύω κάστανο στην μοίρα. Την συντήρηση θα την πάρω κανονικά ακόμα κ να φύγω έτσι;


Ναι.

Κωστας

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωστας »

Θελω να κανω μια ερωτηση παρουσιαζομαι τον μαιο και θελω να δηλωσω 35 ΜΚ τα αθληματα τα εχω το θεμα ειναι οτι εχω ενα μικρο τατουαζ στην μεσα μερια του καρπου μου. Θα με κοψουν για αυτο;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι μην ανησυχείς. Ωστόσο υπάρχει σχετικό θέμα για τα τατουάζ και όχι μόνο και λέγεται τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing για να διαβάσεις αν θες.

Εδώ το νήμα αφορά αυτούς που υπηρετούν ήδη και επιθυμούν να κοπούν από τις ΕΔ.

αλεξανδρος

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από αλεξανδρος »

Εχω κοπει απο ειδικες δυναμεις λογο καρδιας κληρονομικο ειναι δεν ειναι κατι σοβαρο και θελω να επιστρεψω τι μπορω να κανω?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τίποτα, δεν μπορείς να επιστρέψεις.
tzan_13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2015 5:22 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzan_13 »

Καλησπερα, Σε περιπτωση που κοπεις απο ειδκες δυναμες λογω μυωπιας (αφου εχεις περασει τπεν και παρεις μπερε) , μετα απο ποσο καιρο βγαινει η μεταθεση σου;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

tzan_13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2015 5:22 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzan_13 »

Οταν κοβεσαι τελειως απο ειδικες δυναμεις γυρνας πεζικο η κανω λαθος?! ! Μετα απο ποσο καιρο βγαινει μεταθεση;
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Soap »

Ο ιατρικές εξετάσεις γίνονται στο κέντρο εκπαίδευσης πολύ πριν ξεκινήσουν τα Τ/ΠΕΝ. Εφόσον έχεις περάσει τπεν και φοράς το πράσινο σκουφί σημαίνει πως ήδη έχεις κάνει εξετάσεις συμπεριλαμβανομένης και μυωπίας και έχεις κριθεί Ι1. Διαφορετικά αν έχεις αρκετά μεγάλη μυωπία θα κριθείς εξαρχής Ι2 και δε θα ξεκινήσεις καν Τ/ΠΕΝ. Σε αυτή τη περίπτωση αφού ορκιστείς θα βγει η μετάθεση σου για κάποια μονάδα πεζικού.
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
tzan_13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2015 5:22 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzan_13 »

Γνωριζουμε μηπως ποσο καιρο κανουν να βγουν αυτες οι μεταθεσεις?
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Soap »

Αν παρουσιαστείς στο κέντρο εκπαίδευσης ειδικών δυνάμεων και κριθείς μετά τις εξετάσεις Ι2 λόγω αρκετής μυωπίας θα βγει η μετάθεση μετά την ορκωμοσία. Αν από κει και πέρα υπηρετείς σε μονάδα ειδικών δυνάμεων και κοπείς από ειδικές δυνάμεις για τον οποιαδήποτε άλλο λόγο θα βγει η μετάθεση σου για κάποια άλλη μονάδα πεζικού άμεσα.
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες