Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Markus

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Markus »

Και προφανώς πέρασες τις εξετάσεις. Υπάρχει περίπτωση να μπεις δηλ; Ξέρεις κάτι περισσότερο; Για να έχουμε μια ιδέα και εμείς που είμαστε λίγο πιο κάτω.
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγώ ήμουν θεση αρχικά περιπου 2000 στους πίνακες, γενική σειρά ΔΕ χωρις εμπειρία, απο επικουρικό πινακα. Η όλη εμπειρία που αποκόμισα ήταν απογοητευτικη τη δευτερη μερα των αθλημάτων. Καμιά σχέση με τις εξετάσεις των άλλων σωμάτων ασφάλειας που είχα περάσει με επιτυχια στο παρελθον. Αφου μας έδωσαν εντολή να αφήσουμε τα κινητά μας έξω από το χώρο των αθλημάτων, μας μετέφεραν σε γήπεδο απομονωμενο ώστε να μην βλέπει κανείς άλλος την όλη διαδικασία. Τα γκρουπ φαίνονταν χωρισμένα έτσι ώστε να κόψουν ατομα. Άλλους τους κοβανε ενώ περνουσαν το όριο στο μήκος και άλλους τους περνουσαν με τη πρωτη ενώ έκαναν λιγότερα μέτρα. Το ίδιο συνέβαινε και με τα αλλά αθλήματα, καμια υποστήριξη στα κορίτσια. Επισης έδωσαν αναβολή σε άτομα χωρίς δικαιολογητικά υγείας και σε αλλά που είχαν όχι. Καθόλου ανθρώπινη συμπεριφορα. Να διευκρινίσω πως κάνω χρόνια στίβο και η επίδοση μου ηταν παντα μεγαλυτερη των ορίων. Τελος, έφυγαν σαν τους κλέφτες ενώ είχαν πει να περιμένουμε απέξω για ενστάσεις. Αυτά από μένα.
Markus

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Markus »

Τελικά πέρασες τα αθλήματα; Παντού το βύσμα...
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εννοείται με έκοψαν άδικα χωρίς να με αφήσουν να κάνω ένσταση. Τζαμπα χρονος και χρήματα για όσους καλέσουν...
Markus

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Markus »

Σε ποιο άθλημα σε έκοψαν; Έχε γούστο να έρθει και η σειρά μου, αν και είμαι αρκετά πιο κάτω αλλά σε ειδική κατηγορία
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγώ είμαι γυναίκα και τα πέρασα. Αυτό που είδα εγώ είναι ότι σχεδόν όλες οι γυναίκες δεν έπιαναν τα όρια και δικαίως κόπηκαν. Δεν παρατήρησα κάποια παρατυπία. Δεν αμφισβητώ αυτά που γράφονται απλά εγώ δεν είδα κάτι στο δικό μου το γκρούπ.
Markus

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Markus »

Εσύ είδες αποχή στα γκρουπ όπως λέγεται εδώ μέσα; Επίσης πέρασαν πολλά άτομα από το γκρουπ σου; Σε ευχαριστώ!
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Και τα δύο. Μη με ρωτήσεις ακριβές νούμερο, δεν το ξέρω. Μακάρι να σε καλέσουν.
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Με έκοψαν στο μήκος, και πολλοι που είδαν ότι το περασα απορησαν και ένας εκ των εξετάσεων οπότε μόνο δικαίως δεν κόπηκαν μερικές. Καλο ειναι να έχουμε γυναικεία αλληλεγγύη και να μην υπάρχουν αμφισβητήσεις όταν μάλιστα μιλάμε για γενικές διαπιστώσεις. Καμιά μας δεν ξεσηκώθηκε από τη πολη της να νοικιασει σπίτι και ξενοδοχείο, να πληρωσει τόσους γιατρους αν δεν πιστευε πραγματικά οτι θα περάσει και ότι δεν είχε τις σωματικές ικανότητες να ανταπεξέλθει στα αθλήματα. Όπως προανεφερα έχω περασει ήδη δυο φορες αθλήματα επιτυχώς και ξέρω να διακρίνω δυο πραγματα παραπανω.
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδια δυστηχως ολα γινονται εδω μπαινεις στο τρενο και δεν ξερεις αν θα φτασεις! Ξερουμε που ζουμε... Παμε κι οπου βγει! Εγω τα πιστευω ολα τα παραπανω... Σιγουρα δεν ειναι ολοι διεφθαρμενοι αλλα δυστηχως ειναι οι περισσοτεροι!
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Κάποιες πήγαμε πιο προετοιμασμένες και περάσαμε. Για όσες και όσους κόπηκαν η ζωή συνεχίζεται. Εύχομαι περισσότερη τύχη και καλύτερη προετοιμασία την επόμενη φορά.
Να ρωτήσω εγώ, ξέρει κανείς πότε θα μας καλέσουν;
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Η ιστορία της κοπέλας (αν είναι κι όλας κοπέλα και όχι απλά ένα τρολλ) μπαζει από παντού!
Στο δικό μου γκρούπ που έδωσα Φλεβάρη, γυναίκες πέρασαν και εμφανώς δεν έπιασαν τα όρια. Πχ το κατοσταρι το έκανα 14-15" και μια κοπέλα εμεινε αρκετά μέτρα πίσω μου και το έκανε 4-5" περισσότερα από μένα και πέρασε κανονικά. Να μην μιλήσω για μήκος που απλά πατώντας γραμμή (το όριο) σε περνούσαν. Μέχρι και στο ύψος έδωσαν Τετάρτη προσπάθεια σε κοπέλα με το πρόσχημα ότι η πρώτη ήταν δοκιμαστική! 😂 Οι επιτροπές ήταν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ επιεικείς. Αλλά έστω να δεχτώ ότι τώρα δεν ήταν οι ίδιοι ή ήταν πιο τυπικοί...
Πάμε στις αναβολές! Υπάρχουν περιπτώσεις που δεν έδιναν αναβολές ακόμα και σε διαστρέμματα που έπαθαν οι υποψήφιοι την ώρα των αθλημάτων ή επίσης κάποιοι είπαν ότι δεν τους δόθηκε αναβολή έχοντας χαρτί γιατρού, εσείς τώρα λέτε έδιναν και χωρίς καν χαρτί...
Το επικοτερο όλων είναι, ότι υποτίθεται εξαφανίστηκαν ενώ σας είπαν όσοι θέλετε να κάνετε ένσταση!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΠΚΕ! Η προκήρυξη το αναφέρει ξεκάθαρα... Ούτε στα υγειονομικά, ούτε στα αθλήματα, ούτε πουθενά. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΝΣΤΑΣΗΣ. Μόνο νομικά μπορείτε να κάνετε ένσταση όπως έκαναν κάποια παιδιά που κόπηκαν για τατουάζ... Οπότε όχι απλά δεν έχετε διαβάσει την προκήρυξη και ζητούσατε ενστάσεις χωρίς να έχετε δικαίωμα να κάνετε, αλλά ΔΗΘΕΝ σας είπαν αυτοί να κάνετε ενστάσεις μετά τα αθλήματα όσοι θέλετε!
Εντάξει, μας έπεισες. Επόμενη γραμμή...
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γυναίκα είμαι κ εγώ κ ήμουν η μόνη που πέρασε στο γκρουπ στο δικό μου! Σορρυ αλλά δεν θα υποστήριζα σε καμία περίπτωση τις προηγούμενες κοπελες που απλά ήταν ετοιμες να λιποθυμήσουν! Κορίτσια δεν είναι όλοι για όλα. Εγώ είμαι αθλητρια χρόνια και το είχα αλλά το λεω κ για τις επόμενες που ενδεχομένως καλέσουν πως αν δεν βγάζετε τα όρια μη πατε άδικα. Δηλαδή με το τσιπάκι στην δημοτική τι έχει να γίνει; Οέο; Καλή συνέχεια σε όλους
Markus

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Markus »

Άρα εσύ μας λες ότι περνούσαν ακόμα και αν δεν έπρεπε να περάσουν. Καλα βυσματακια ήταν μάλλον αυτα. Και αν περνούσαν πολλοί και με τέτοιο τρόπο, ειδικά γυναίκες, γιατί αρκετοί εδώ μέσα μιλάνε για αποχή και ότι έκοβαν; Αντε να βγάλεις άκρη
Επισκέπτης

Re: Οριστικά δικαστικής αστυνομίας-υγειονομικά, αθλήματα, ψυχοτεχνικά

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχω παθει σοκ από το ποσο διαφορετικά ήταν τα πραγματα τον Φλεβάρη, ασπρο με μαυρο πραγματικα. Βολευει δεν βολευει αυτή ήταν η πραγματικοτητα στη δική μ περιπτωση. Αναρωτιέμαι ποιός μπορει να έκανε τρολλ μιλώντας με τόσες λεπτομέρειες για ένα τόσο σοβαρό θέμα. Για τις εντάσεις η αλήθεια είναι ότι δεν ειχα προσεξει το συγκεκριμένο κομμάτι στο φεκ (παντα ξεκινάς με τις καλυτερες διαθέσεις και όχι ότι θα χρειαστεί καποια ένσταση κακά τα ψέματα) όμως η αλήθεια είναι αυτή. Ότι όταν ρωτησαν αρκετοί για ενστασεις ειπώθηκε ότι θα γίνουν στο τέλος της διαδικασίας και ότι οι ενστασεις γίνονται στο Υπουργείο Δικαιοσυνης. Τουλάχιστον επιβεβαιώνομαι ότι υπήρξε επιείκεια σε ορισμένα άτομα που δεν περνούσαν καν τα όρια.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Venom94 και 43 επισκέπτες