Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Θα βρεθουν ατομα. Μην υπολογιζετε κατι φετος, το θεμα θα λυθει. Καντε τα χαρτια σας στη δημοτικη και στους ΕΠΟΠ.
RangerTony

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από RangerTony »

Δεν βγαίνει αδερφέ εμένα μου είπαν ότι θα πάρει σίγουρα κάποιους...
Myk
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 29, 2024 12:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Myk »

Φίλε μου επισκέπτη είναι το μόνο σίγουρο ότι θα βγάλει για οδηγούς τουλάχιστον φέτος. Για μαχημους μπορεί και να κάλυψη τις θέσεις από πανελλαδική πρόσκληση και πάλι όχι σίγουρα από όσα μαθαίνω. Πάντως βλέπω ότι και εσένα σε ενδιαφέρει γιατί μπαίνεις κάθε μέρα και κοιτάζεις αν έστειλε κανείς. Καλά κάνεις όμως όλοι που μπαίνουμε εδώ μέσα μας ενδιαφέρει να βγει προκυριξη. Ας γίνει κάτι καλό σύντομα για όλους μας.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα και από εμένα, έχει ακουστεί για όριο ηλικίας τα 30 να ξέρετε και 33 οδηγοί. Θα πέσουν πολύ πιστεύω.
Άβαταρ μέλους
djtzou
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Σεπ 14, 2011 7:20 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από djtzou »

35 μαχιμοι 40 οδηγοι... Παρακατω πολυ δυσκολα
Arna

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Arna »

Θα βγάλει μια πρόσκληση ενδιαφέροντος θα δουν ότι δεν έχει ουσία και θα βγει νέα προκήρυξη εποχικών με μικρότερα όρια ηλικίας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Θα είναι χαμηλότερα τα όρια από 35-40, ξεχάστε αυτά που ξέρατε μερικοί
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1003
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Αν είναι να βγάλει από φέτος, προκ με όρια 35 για μαχιμους και 40 για οδηγούς, αυτόματα, του χρόνου, που θα πάρει 2500, θα πάει με αυτά τα όρια. Που σημαίνει, όσοι είναι τώρα εποχικοί, άνω των 35 και 40, θα χάσουν την δουλειά τους! Αν πέσουν κάτω και από αυτά, χαμός! Οποτε, θα πέσει κράξιμο, από τώρα. Πριν την αντιπυρική, να ξεκινήσει φασαρία, για ηλικίες και λοιπά, δεν το θέλουν. Ήδη έκαναν παπαριά, με την ανακοίνωση των 2500 προσλήψεων. Αν πάρουν φέτος, που πλέον δεν φαίνεται εφικτό, θα ειναι με τα κλασσικά όρια 40 μαχιμοι 45 οδηγοί. Του χρόνου, έτσι και αλλιώς, θα αλλάξουν όλα!
Arna

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Arna »

Γτ να χάσουν την δουλειά τους ρε φίλε απλά θα σε έχει εποχικό για λίγα χρόνια ακόμα θα δεις ότι κάποια στιγμή και οι άνω των 35 θα φορέσουν τα μπλε
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1003
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Arna έγραψε: Παρ Μαρ 22, 2024 9:18 pm Γτ να χάσουν την δουλειά τους ρε φίλε απλά θα σε έχει εποχικό για λίγα χρόνια ακόμα θα δεις ότι κάποια στιγμή και οι άνω των 35 θα φορέσουν τα μπλε
Φίλε μου, μακάρι να υπάρξει αποκατάσταση για όλα τα παιδιά. Από αυτά που ακούμε όμως από το υπουργείο, είναι ότι δεν θέλουν τους'μεγάλους' και θέλουν να ρίξουν τον μέσο όρο, στο σώμα, γιατί έχουν γεμίσει μεσήλικες! Αυτό επικοινωνούν προς τα έξω. Επίσης αποκλείεται να πάρει 2500 του χρόνου και να κρατήσει 2500, που υπάρχουν ήδη. Δηλαδή, σύνολο σχεδόν 5000 εποχικούς, για το 25; Με τίποτα! Θα κάνουν ξεσκαρτάρισμα και θα διώξουν κόσμο! Αυτό ήθελαν, εδώ και καιρό και δυστυχώς θα την πληρώσουν οι άνω των 35. Μακάρι να βρεθεί λύση, πριν γίνει αυτό.
Arna

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Arna »

Εσύ πόσο ετών είσαι νιασημα ; Μέχρι στιγμής δεν έχουν διώξει κανέναν εγώ προσωπικά ξέρω εποχικό 61 ετών και δεν τον έχουν διώξει από όταν μπήκε μπορούσε να γίνει πενταετής και δεν ήθελε
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1003
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Arna έγραψε: Παρ Μαρ 22, 2024 10:03 pm Εσύ πόσο ετών είσαι νιασημα ; Μέχρι στιγμής δεν έχουν διώξει κανέναν εγώ προσωπικά ξέρω εποχικό 61 ετών και δεν τον έχουν διώξει από όταν μπήκε μπορούσε να γίνει πενταετής και δεν ήθελε
Εγώ δεν ειμαι εποχικός. Ήθελα να δηλώσω, αν έβγαινε φέτος. Λογικά και του χρόνου να βγει, με τα όρια που θα βάλουν, δεν θα έχω πρόβλημα. Αλλά ποιος περιμένει μέχρι το 25! Έχω φίλους μεγαλύτερους, που θα ήθελαν να μπουν, αλλά δεν το βλέπω. Αυτοί έχουν επαφές με μεγαλύτερους εποχικούς και ανησυχούν τι θα γίνει με το μέλλον τους.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Κάντα και για ΕΠΟΠ πάντως πάλι νιασιμα σε λίγες μέρες θα βγεί το ΦΕΚ λογικά δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις ακόμη μία φορά.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά δεν ξέρω πλέον φοβερή ξενερα. Κάνουμε αμάν και τι να μπούμε εποχικοί μαζεύουμε μόρια κτλ για τι ακριβώς; Για το αν καταφέρουμε να μπούμε κάπου που ουσιαστικά θα τρως τα σκ@τα για 5 χρόνια 6 μήνες το χρόνο και τότε άλλους 6 άνεργος σε φωτιές που πλέον έχουν ξεφύγει δεν είναι όπως παλιά σε προκήρυξη με χαμηλά όρια ηλικίας που μετα τη 5ετια δεν θα ξέρεις αν θα δουλέψεις ή αν θα φύγεις και αν είσαι τυχερός να μπεις σε μια ΕΜΟΔΕ που έχει 7 χρόνια νησί με μισθό 800€ και μετά άγνωστο (αποκλείεται να εξισωθούν με τα παιδιά των πανελλαδικών) . Και εγώ ήμουν φουλ ψημένος για πυροσβεστική αλλά πλέον κοιτάω και για αλλού γτ δεν βλέπω μέλλον. Τα παλιά που έμπαιναν μόνιμοι κατευθείαν τελείωσαν.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Μαρ 23, 2024 11:21 am Παιδιά δεν ξέρω πλέον φοβερή ξενερα. Κάνουμε αμάν και τι να μπούμε εποχικοί μαζεύουμε μόρια κτλ για τι ακριβώς; Για το αν καταφέρουμε να μπούμε κάπου που ουσιαστικά θα τρως τα σκ@τα για 5 χρόνια 6 μήνες το χρόνο και τότε άλλους 6 άνεργος σε φωτιές που πλέον έχουν ξεφύγει δεν είναι όπως παλιά σε προκήρυξη με χαμηλά όρια ηλικίας που μετα τη 5ετια δεν θα ξέρεις αν θα δουλέψεις ή αν θα φύγεις και αν είσαι τυχερός να μπεις σε μια ΕΜΟΔΕ που έχει 7 χρόνια νησί με μισθό 800€ και μετά άγνωστο (αποκλείεται να εξισωθούν με τα παιδιά των πανελλαδικών) . Και εγώ ήμουν φουλ ψημένος για πυροσβεστική αλλά πλέον κοιτάω και για αλλού γτ δεν βλέπω μέλλον. Τα παλιά που έμπαιναν μόνιμοι κατευθείαν τελείωσαν.
Πόσο χρονών είσαι φίλε αν επιτρέπεται;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες