Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Gwgwcon

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Gwgwcon »

Μέχρι πότε θα μπαίνουν οι εποπ για στρατό ξηράς ρε παιδιά?
Aggel22
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 17, 2023 1:06 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Aggel22 »

Καλησπέρα σας.
Θα ήθελα να ρωτήσω…
Αν έχεις δίπλωμα Β και Γ μετράει η μοριοδότηση στο ένα από τα δυο ;
Και επίσης για δίπλωμα φορτηγού χρειάζεται και το ΠΕΙ;
User678

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από User678 »

Δεν ξέρω γιατί τρομάζετε τον κόσμο με τα αθλήματα.
Προσωπικά είμαι γυναίκα και πέρασα πανεύκολα. Οκ είμαι δρομέας και το μόνο που θεωρείται δύσκολο για μένα ήταν παιχνίδι αλλά αντικειμενικά εκτός από το μίλι τι σας δυσκολεύει ;
User678

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από User678 »

User678 έγραψε: Τρί Φεβ 06, 2024 12:11 am Δεν ξέρω γιατί τρομάζετε τον κόσμο με τα αθλήματα.
Προσωπικά είμαι γυναίκα και πέρασα πανεύκολα. Οκ είμαι δρομέας και το μόνο που θεωρείται δύσκολο για μένα ήταν παιχνίδι αλλά αντικειμενικά εκτός από το μίλι τι σας δυσκολεύει ;
Να προσθέσω ότι δεν είχα κάνει καν προετοιμασία. Πήγα εκεί και τα δοκίμασα πρώτη φορά
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

User678 έγραψε: Τρί Φεβ 06, 2024 12:11 am Δεν ξέρω γιατί τρομάζετε τον κόσμο με τα αθλήματα.
Προσωπικά είμαι γυναίκα και πέρασα πανεύκολα. Οκ είμαι δρομέας και το μόνο που θεωρείται δύσκολο για μένα ήταν παιχνίδι αλλά αντικειμενικά εκτός από το μίλι τι σας δυσκολεύει ;
Κυρά μου δεν τρομάζουμε κανέναν κόσμο. Είναι κακό που του λέμε να προετοιμαστεί; Υπάρχουν πολλά άτομα που δεν πιάνουν τα όρια! Το άλλο δύσκολο πέρα απ' το μίλι είναι οι έλξεις! Μην κοιτάζεις την πάρτη σου... Είμαι δρομέας μπορώ εγώ μπορούν όλοι... Θα κοιτάζεις το σύνολο. Μπορείς να προσφέρεις τις γνώσεις σου να βοηθήσεις κάποιον που δεν έχει τρέξει καθόλου ακόμα και τι καριολίκι θα πάρει για να αντέξει; Έχεις βοηθήσει κατά κάποιον τρόπο το σύνολο
user2738

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από user2738 »

Καλα αφήστε τα αθκηματα άμα θελουμε να σα περάσουμε κάνουμε προπόνηση. Το θεμα είναι ποτε θα βγει, θα είναι συβτξμα πριν το μαιο.;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

M1keW0LFGR έγραψε: Κυρ Φεβ 04, 2024 9:25 pm Χαίρετε μελλοντική ΕΠΟΠ Ελπίζω στο Άμεσο μέλλον του 2024 νά συνηπηρετησουμε όλοι. Παίρνω την πρωτοβουλία καί την προθυμία διότι φέτος θά είναι 3η καί τελευταία προσπάθεια νά εισηγηθώ στις διατάξεις καί εντάξεις τού ΓΕΣ ως ΕΠΟΠ. Τά πράγματα είναι ως ακολούθως θέλω να δώσετε μεγάλη προσοχή στις ακόλουθες συμβουλές πού θά σας δώσω:
1) Προσοχή στην προσκόμιση τών ατομικών σας στοιχείων στην Εφαρμογή ΕΠΟΠ κατάταξη Αρμι μεσω γκοβ. Γρ.
2) Προσοχή στην ειδικότητα πού θά επιλέξετε διότι κάθε ειδικότητα θέλει συγκεκριμένα χαρτιά είτε από θητεία είτε από ΟΒΑ είτε από πανεπιστήμια.
3) προσοχή στις εξετάσεις γιατρών νά έχετε όλα τά χαρτιά από τά πυνακακια πού θά πρέπει νά έχετε μαζί σας
4) κάντε γερή προπόνηση διότι στα αθλήματα κώβουν για πλάκα ΠΡΟΠΟΝΗΘΕΊΤΕ γερά! Καί 5 ημέρες πρίν δώσετε αθλήματα κάντε μία παύση για να τά δώσετε όλα στο τέλος.


Γνωρίζω τι διακιβαιβετε, διότι φέτος πάλι για 3η φορά θά δώσω. Την πρώτη φορά έδωσα αθλήματα στην Σ/Ε ... Ειταν ένας ανώτερος στην επιτροπή... Στο γκρούπ το δικό μου έκοψε 10 ΟΒΑ σύν με εμένα για το μίλι (1,600μ σε 7:30λ) εμένα προσωπικά για 3 δευτερόλεπτα με έκοψε... Άλλους για 10-17-20-35 κλπ... Πράγμα πού σημαίνει δεν θα δώσουν ουδέ μία εξέρεση... Πέρσι τά πέρασα όλα καί ήμουν σειρά επιλαχών 2 καί δεν ήρθε ποτέ ή σειρά μου... Τώρα πάλι ξανά από την αρχή. Καλή τύχη σε όλους
Το κόβουν αβερτα είναι δικιά σου εφεύρεση γιατί στην πραγματικότητα είναι Ελαστικοί σε εκνευριστικο βαθμό
User567

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από User567 »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Φεβ 06, 2024 9:04 am
User678 έγραψε: Τρί Φεβ 06, 2024 12:11 am Δεν ξέρω γιατί τρομάζετε τον κόσμο με τα αθλήματα.
Προσωπικά είμαι γυναίκα και πέρασα πανεύκολα. Οκ είμαι δρομέας και το μόνο που θεωρείται δύσκολο για μένα ήταν παιχνίδι αλλά αντικειμενικά εκτός από το μίλι τι σας δυσκολεύει ;
Κυρά μου δεν τρομάζουμε κανέναν κόσμο. Είναι κακό που του λέμε να προετοιμαστεί; Υπάρχουν πολλά άτομα που δεν πιάνουν τα όρια! Το άλλο δύσκολο πέρα απ' το μίλι είναι οι έλξεις! Μην κοιτάζεις την πάρτη σου... Είμαι δρομέας μπορώ εγώ μπορούν όλοι... Θα κοιτάζεις το σύνολο. Μπορείς να προσφέρεις τις γνώσεις σου να βοηθήσεις κάποιον που δεν έχει τρέξει καθόλου ακόμα και τι καριολίκι θα πάρει για να αντέξει; Έχεις βοηθήσει κατά κάποιον τρόπο το σύνολο
Κυρα μου; Από ποιο χωριό κατέβηκες ; Τέλος πάντων. Αν μπορώ εγώ που είμαι γυναίκα να περάσω με τόση ευκολία, στους άντρες που είναι το δύσκολο; Να κανεις 3-5 ελξεις; Να πηδήξεις 1 μετρο η να κανεις κοιλιακούς;
Και ποιος είπε ότι κόβουν αβέρτα ; Κόβουν όσους πρέπει να κοπούν και πολλές φορές ούτε καν αυτούς.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

User567 έγραψε: Τετ Φεβ 07, 2024 8:22 am
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Φεβ 06, 2024 9:04 am
User678 έγραψε: Τρί Φεβ 06, 2024 12:11 am Δεν ξέρω γιατί τρομάζετε τον κόσμο με τα αθλήματα.
Προσωπικά είμαι γυναίκα και πέρασα πανεύκολα. Οκ είμαι δρομέας και το μόνο που θεωρείται δύσκολο για μένα ήταν παιχνίδι αλλά αντικειμενικά εκτός από το μίλι τι σας δυσκολεύει ;
Κυρά μου δεν τρομάζουμε κανέναν κόσμο. Είναι κακό που του λέμε να προετοιμαστεί; Υπάρχουν πολλά άτομα που δεν πιάνουν τα όρια! Το άλλο δύσκολο πέρα απ' το μίλι είναι οι έλξεις! Μην κοιτάζεις την πάρτη σου... Είμαι δρομέας μπορώ εγώ μπορούν όλοι... Θα κοιτάζεις το σύνολο. Μπορείς να προσφέρεις τις γνώσεις σου να βοηθήσεις κάποιον που δεν έχει τρέξει καθόλου ακόμα και τι καριολίκι θα πάρει για να αντέξει; Έχεις βοηθήσει κατά κάποιον τρόπο το σύνολο
Κυρα μου; Από ποιο χωριό κατέβηκες ; Τέλος πάντων. Αν μπορώ εγώ που είμαι γυναίκα να περάσω με τόση ευκολία, στους άντρες που είναι το δύσκολο; Να κανεις 3-5 ελξεις; Να πηδήξεις 1 μετρο η να κανεις κοιλιακούς;
Και ποιος είπε ότι κόβουν αβέρτα ; Κόβουν όσους πρέπει να κοπούν και πολλές φορές ούτε καν αυτούς.
Δυστυχώς εγώ τους κοιλιακούς δεν έχω τόσο εύκολα... Σου εύχομαι καλή τύχη! Μακάρι να επιλέξουν σωστά οι μεγάλοι και να βρεθείς εκεί που πρέπει να είσαι... Όσο για το κυρά μου... Δεν το παίρνω πίσω 😆😆😆
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Eleonora »

Aggel22 έγραψε: Δευ Φεβ 05, 2024 10:52 pm Καλησπέρα σας.
Θα ήθελα να ρωτήσω…
Αν έχεις δίπλωμα Β και Γ μετράει η μοριοδότηση στο ένα από τα δυο ;
Και επίσης για δίπλωμα φορτηγού χρειάζεται και το ΠΕΙ;
Το ένα δίπλωμα θα μοριοδοτηθεί, δλδ το Γ που έχει τη μεγαλύτερη μοριοδότηση, για τη δεύτερη ερώτησή σου, δεν γνωρίζω.
Styga
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Eleonora »

maritinal2838 έγραψε: Κυρ Φεβ 04, 2024 9:25 pm
maritina1728393 έγραψε: Κυρ Φεβ 04, 2024 9:24 pm
M1keW0LFGR έγραψε: Κυρ Φεβ 04, 2024 9:07 pm Θά βγάλει ξανά τούς επόμενους 3 μήνες τού 2024... Ρώτα καί κάποιους άλλους που δίνουν κάθε χρόνο...
! ΠΡΟΣΈΞΑΤΕ! Άκρως μεγάλη προσοχή στις ειδικότητες πού θά δηλώσετε θα γίνουν κάποιες τροποποιήσεις σε σχέση με πέρσι... Μπείτε σε ένα σάιτ και δείτε τι μόρια έχετε... Καθώς εκτελέστε μεγάλη προπόνηση μέχρι 5 ημέρες πριν τά αθλήματα θά γίνει σφαγείο καί θά κωβουν αβερα κουβέρτα... Μόνο οι ευνοούμενοι θά περάσουν...
Σφαγείο γιατί; Δεν κόβανε στις προηγούμενες αβερτα κουβέρτα τώρα γιστι να γινει αυτο; Επίσης για Μάρτιο λενε ότι θα βγει; Και θα ενημερωθούμε ένα μηνα πριν να βγει ότι είναι σε εξέλιξη η προκυρηξη των εποπ 2024;
Επίσης αφού μου λύσετε τις επάνω απορίες αν μπορείτε, για τις ειδικότητες τι να προσέξουμε δηλαδή; Στο ναυτικο ζητάνε πτυχια αλλα τους παίρνουν χωρίς να έχουν. Για τα αλλα σωματα να προσέξουμε περισσότερο εννοείτε;
Δεν ισχύει αυτό που λες με τα πτυχία. Ας μην κάνουμε γενικεύσεις και δημιουργούνται ψεύτικες εντυπώσεις. Σε κάθε ειδικότητα, ζητούν συγκεκριμένες γραμματικές γνώσεις : Πτυχίο Πανεπιστημίου, ή ΙΕΚ, ή Γενικού Λυκείου ή ΕΠΑΛ. Αυτό σημαίνει ότι αν υπάρξουν υποψήφιοι που διαθέτουν Πανεπιστημιακό τίτλο και περάσουν τα αγωνίσματα, ασφαλώς, και θα μπουν αυτοί. Αν δεν υπάρξουν, θα περάσουν τα ΙΕΚ, και εάν δεν υπάρξουν ΙΕΚ, θα πάνε στα Λύκεια. Αυτή είναι η σειρά, εκτός αν η ειδικότητα απαιτεί μόνο πτυχίο Πανεπιστημίου, οπότε, εάν δεν υπάρξει υποψήφιος, θα μείνει η θέση κενή. Π. Χ. Στην ειδικότητα φυσιοθεραπευτή που απαιτεί πτυχίο πανεπιστημιακό, εάν δεν υπάρξει υποψήφιος, δεν θα πάρουν άτομο που έχει κάτι αντίστοιχο από ΙΕΚ.
Styga
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Aggel22 έγραψε: Δευ Φεβ 05, 2024 10:52 pm Καλησπέρα σας.
Θα ήθελα να ρωτήσω…
Αν έχεις δίπλωμα Β και Γ μετράει η μοριοδότηση στο ένα από τα δυο ;
Και επίσης για δίπλωμα φορτηγού χρειάζεται και το ΠΕΙ;
Το ΠΕΙ δεν είναι απαραίτητο.
maritina27388

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από maritina27388 »

Καλησπέρα, ποτε περίπου θα βγει η προκυρηξη ξέρετε του 24;
Kostas2203

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Kostas2203 »

ΕΠΟΠ 2024: Πότε βγαίνει η προκήρυξη για προσλήψεις στις Ένοπλες Δυνάμεις https://www.amyna.news/ellada/epop-2024 ... -dynameis/
Johnny00

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Johnny00 »

Kostas2203 έγραψε: Πέμ Φεβ 08, 2024 9:37 pm ΕΠΟΠ 2024: Πότε βγαίνει η προκήρυξη για προσλήψεις στις Ένοπλες Δυνάμεις https://www.amyna.news/ellada/epop-2024 ... -dynameis/
Ωραίος φιλε
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες