Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
maritina74848

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από maritina74848 »

Ξερει κανεις ποτε περίπου του μηνα θα βγουν οι ειδικότητες ; Για την προκυρηξη
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

maritina74848 έγραψε: Τετ Φεβ 21, 2024 10:49 am Ξερει κανεις ποτε περίπου του μηνα θα βγουν οι ειδικότητες ; Για την προκυρηξη
Ένα παιδί που έχει γνωστό τον ΚΨΜτζή του ΓΕΣ είπε εντός Μαρτίου Απριλίου
User346778292828282

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από User346778292828282 »

:geek: Εφόσον βγει η προκυρηξη, σε πόσο χρονικό διάστημα θα παρουσιστούμε θα ορκίστηκε κλπ;
Meow
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Σεπ 14, 2022 8:07 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Meow »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Φεβ 21, 2024 7:41 am
Meow έγραψε: Τρί Φεβ 20, 2024 1:53 pm Η ειδικότητα ειδικών αποστολών και συσκευαστής αλεξίσφαιρων έχει μεταθέσεις; Κάπου ακουσα ότι η δεύτερη ειδικότητα μένει αποκλειστικά στην ΣΧΑΛ.
Ο συσκευαστής αλεξίσφαιρων που είπες τι ακριβώς κάνει; Βάζει τις πλάκες στο αλεξίσφαιρο;
Συσκευαστης αλεξίπτωτων ήθελα να γράψω.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Meow έγραψε: Παρ Φεβ 23, 2024 10:33 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Φεβ 21, 2024 7:41 am
Meow έγραψε: Τρί Φεβ 20, 2024 1:53 pm Η ειδικότητα ειδικών αποστολών και συσκευαστής αλεξίσφαιρων έχει μεταθέσεις; Κάπου ακουσα ότι η δεύτερη ειδικότητα μένει αποκλειστικά στην ΣΧΑΛ.
Ο συσκευαστής αλεξίσφαιρων που είπες τι ακριβώς κάνει; Βάζει τις πλάκες στο αλεξίσφαιρο;
Συσκευαστης αλεξίπτωτων ήθελα να γράψω.
Αααα Διαφορετική είναι αυτή η ειδικότητα απ' την πρώτη; Αφού και οι δύο συσκευαστές είναι
kapaaa

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από kapaaa »

Να κανω μια ερωτηση βρε παιδια. Θελω να μπω εποπ. Εχω δυο ειδικοτητες απο επαλ. ΗΛ και ΗΝ (ηλεκτρολογος ηλεκτρονικος) μπορω να τις δηλωσω και τις δυο; Και αν ναι η δευτερη ειδικοτητα ειναι εξτρα μορια?
maritinaludhdjdj

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από maritinaludhdjdj »

Έχουν πει τέλη Φλεβάρη με Μάρτιο άρα ποστεθω αρχές Μαρτίου οχι μεσα προς 20 και μετα
User7383938

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από User7383938 »

kapaaa έγραψε: Τρί Φεβ 27, 2024 4:33 am Να κανω μια ερωτηση βρε παιδια. Θελω να μπω εποπ. Εχω δυο ειδικοτητες απο επαλ. ΗΛ και ΗΝ (ηλεκτρολογος ηλεκτρονικος) μπορω να τις δηλωσω και τις δυο; Και αν ναι η δευτερη ειδικοτητα ειναι εξτρα μορια;
Δυο δηλώνουμε αλλά νομίζω δεν παίρνεις εξτρα μορια, βαθμολογείται αν δε κανω λάθος το ανώτερο πτυχίο δηλαδή αν η δευτετη ειδικότητα σου είναι ανώτερη από την πρηγουμενη νομίζω αυτή θα βαθμολογήσουν
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Eleonora »

User7383938 έγραψε: Τρί Φεβ 27, 2024 3:33 pm
kapaaa έγραψε: Τρί Φεβ 27, 2024 4:33 am Να κανω μια ερωτηση βρε παιδια. Θελω να μπω εποπ. Εχω δυο ειδικοτητες απο επαλ. ΗΛ και ΗΝ (ηλεκτρολογος ηλεκτρονικος) μπορω να τις δηλωσω και τις δυο; Και αν ναι η δευτερη ειδικοτητα ειναι εξτρα μορια;
Δυο δηλώνουμε αλλά νομίζω δεν παίρνεις εξτρα μορια, βαθμολογείται αν δε κανω λάθος το ανώτερο πτυχίο δηλαδή αν η δευτετη ειδικότητα σου είναι ανώτερη από την πρηγουμενη νομίζω αυτή θα βαθμολογήσουν
Δύο ειδικότητες, μπορείς να δηλώσεις ΜΟΝΟ στο Ναυτικό, όχι Στρατό και Αεροπορία. Η δεύτερη ειδικότητα, δεν έχει έξτρα μόρια.
Styga
EleniM

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EleniM »

Καλησπέρα παιδιά! ΣΟΣ! Ξέρει κανεις να μου πει ποιες ειδικότητες να δηλώσω για να ερθω Θεσσαλονίκη η περίχωρα Θεσσαλονίκης;
User488484

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από User488484 »

Eleonora έγραψε: Τρί Φεβ 27, 2024 10:26 pm
User7383938 έγραψε: Τρί Φεβ 27, 2024 3:33 pm
kapaaa έγραψε: Τρί Φεβ 27, 2024 4:33 am Να κανω μια ερωτηση βρε παιδια. Θελω να μπω εποπ. Εχω δυο ειδικοτητες απο επαλ. ΗΛ και ΗΝ (ηλεκτρολογος ηλεκτρονικος) μπορω να τις δηλωσω και τις δυο; Και αν ναι η δευτερη ειδικοτητα ειναι εξτρα μορια;
Δυο δηλώνουμε αλλά νομίζω δεν παίρνεις εξτρα μορια, βαθμολογείται αν δε κανω λάθος το ανώτερο πτυχίο δηλαδή αν η δευτετη ειδικότητα σου είναι ανώτερη από την πρηγουμενη νομίζω αυτή θα βαθμολογήσουν
Δύο ειδικότητες, μπορείς να δηλώσεις ΜΟΝΟ στο Ναυτικό, όχι Στρατό και Αεροπορία. Η δεύτερη ειδικότητα, δεν έχει έξτρα μόρια.

Ξέρετε ποτε βγαίνει ;
user48484

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)λ

Δημοσίευση από user48484 »

Επίσης, αρχές Μαρτίου μαλλον;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

EleniM έγραψε: Τετ Φεβ 28, 2024 12:16 am Καλησπέρα παιδιά! ΣΟΣ! Ξέρει κανεις να μου πει ποιες ειδικότητες να δηλώσω για να ερθω Θεσσαλονίκη η περίχωρα Θεσσαλονίκης;
Αν σκέφτεσαι έτσι άστω καλύτερα κοπέλα μου. Συνέχισε να πλέκεις γάντια και κάλτσες γιατί ο στρατός δεν κάνει για εσένα... Στρατός μεταθέσεις... Αυτά τα δύο πάνε μαζί... Η μόνη αμετάθετη ειδικότητα είναι συσκευαστής αλεξίπτωτου στην ΣΧΑΛ που δόξα τον Θεό δεν παίρνει γυναίκες
EleniM

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EleniM »

Το γνωρίζω αυτό που λέτε απλα θα με διευκόλυνε πολύ να ξέρω τι στρατόπεδα υπάρχουν κοντά στην Θεσσαλονίκη έτσι ώστε να διαλέξω κάποια ειδικότητα στην οποία έχω πιθανότητες να καταλήξω σε ένα από αυτά τα στρατόπεδα.
Alt

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Alt »

Τι ειδικότητα να διαλέξεις; Έχεις δηλαδή όλα τα πτυχία που απαιτούνται; Εκτός και αν εννοείς όπλο ή Σώμα.

Και δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να τοποθετηθείς χωρίς πολύ καλό βύσμα στη Θεσσαλονίκη, το 90% πηγαίνει νησιά ή Έβρο, μετά από 7-10 χρόνια ίσως πας Θεσσαλονίκη.

Μην μπαίνεις με αυτό το σκεπτικό, εσύ επιλέγεις να υπηρετήσεις από εκεί και πέρα ο
στρατός θα καθορίσει την σταδιοδρομία σου.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης