Υγειονομικά και αθλήματα επιλαχόντων 6Κ/2018

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Yiannispatra
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 14, 2023 11:10 am
Τοποθεσία: Patra
Ενδιαφέροντα: Piano
Επάγγελμα: Ιδιωτικός υπάλληλος
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικές εξετάσεις επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από Yiannispatra »

Παιδιά όποιος έχει κάνει εξετάσεις και ειναι στους επιλαχόντες αν θέλει ας μου στείλει ένα προσωπικό email στο john.avramopoulos@outlook.com να μιλήσουμε σαν άνθρωποι.

Νιώθω ότι ειναι λίγο περιττό όλο αυτό που μας κάνουν. Τουλάχιστον σκέφτομαι ότι έκανα ενα τσεκ απ.900 άτομα μας κάλεσαν και δεν λένε ούτε σε ποια θέση είμαστε ούτε πόσες θέσεις είναι διαθέσιμες ώστε να κρίνουμε αν αξίζει η όλη ταλαιπωρία.
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικές εξετάσεις επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν ξέρουμε τι ακριβώς γίνεται κ που βρισκόμαστε και βλέπουμε 1000 άτομα κ το δικό μας για το τιποτα. Ταλαιπωρία για το τιποτα πάλι
Kws
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Δεκ 12, 2023 2:03 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικές εξετάσεις επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από Kws »

Έχουμε κανένα νέο παιδιά; Γνωρίζει κανείς που κυμαίνεται η μισθολόγια του σωφρονιστικού
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ξέρουμε αν κάλεσαν για αθλήματα τους νέους επιλαχοντες της 6κ 2018?
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2023)

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Όχι ακόμα. Έχουνε στείλει την καρτέλα των υγειονομικών στον ασεπ. Λογικά μέσα στον Ιανουάριο θα βγούνε οι ημερομηνίες των αθλημάτων.
Ord

Re: Υγειονομικές εξετάσεις επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από Ord »

Καλούν πολλά άτομα γιατί έχουν προκύψει κενές θέσεις μου είπαν στο ΑΣΕΠ. Αλλα από όσο ξέρω από άτομο που μπήκε με την 9κ κόβουν φουλ στα αθλήματα
Ord

Re: Υγειονομικές εξετάσεις επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από Ord »

Όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας το ανάφερει στο forum εγώ είμαι κάπου 64 επιλαχών στην Κομοτηνή που είναι πολύ μακριά από εμένα και μου είπαν ότι ο πίνακας εκείνος δεν έχει καμία σχέση με τα τωρινά δεδομένα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά και αθλήματα επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ord έγραψε: Τετ Ιαν 03, 2024 12:29 am
Αλλα από όσο ξέρω από άτομο που μπήκε με την 9κ κόβουν φουλ στα αθλήματα
Στα αθλήματα κόβουν φουλ διότι η προκήρυξη βγήκε μέσω ΑΣΕΠ και υπάρχει τσιπάκι. Κάντε καλή προετοιμασία.
Kws
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Δεκ 12, 2023 2:03 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικά και αθλήματα επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από Kws »

Καλή χρονιά. Θεση επιλαχών από πού την βλέπουμε; Οι επίτροποι του ΑΣΕΠ είναι εκεί;
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικά και αθλήματα επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Λοιπόν διαπιστώνω ότι πολλοί ρωτάνε για τις κενές θέσεις εδώ μέσα. Το μονο σίγουρο είναι ότι υπάρχει μια αναντιστοιχία μεταξύ των επιλαχόντων που έχουν περάσει ήδη τα πάντα και περιμένουν 2 χρόνια και των κενών που υπάρχουν. Δηλαδή οι εν λόγω επιλαχοντες δν έχουν δηλώσει κάποιες θέσεις σε απομακρυσμενες φυλακές. Οπότε ενώ το σύνολο των κενών είναι υποδιπλασιο των παλιών επιλαχοντων, κλήθηκαν έξτρα επιλαχοντες. Δική μου εκτίμηση είναι ότι κλήθηκαν όλοι ή σχεδόν όλοι οι επιλαχοντες που έκαναν αίτηση στην 6κ2018 καθώς επίσης και ότι τα υπόλοιπα κενά που δν θα συμπληρωθούν από τους παλιούς επιλαχοντες δεν υπερβαίνουν τις 10 θέσεις. Είναι εκτίμηση αυτό που κάνω ομως καθαρά. Απλα την συγκεκριμένη προκήρυξη την παρακολουθώ καιρό και έχω μια (έστω και ελλιπή) εικόνα. Αρα αυτοί που θ πάτε για αθλήματα δεν έχετε να χάσετε κάτι αλλά απ το σύνολο σας θα μπει ένα άπειροελάχιστο ποσοστο.
ord

Re: Υγειονομικά και αθλήματα επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από ord »

Από την 6κ πάντως εγώ κλήθηκα και οι υπόλοιποι 8 που είχαμε κάνει αίτηση μαζί και μιλάμε γιατί ήμασταν και σειρές στο στρατό δεν είναι στην λίστα των κληθεντων αλλά ήταν σε πολύ μεγαλύτερη σειρά επιλαχόντων από εμένα
ord

Re: Υγειονομικά και αθλήματα επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από ord »

Γνωρίζει κανείς ποτέ περίπου θα μας καλέσουν για αθλήματα;
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικά και αθλήματα επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Το ανέβασε ο ΑΣΕΠ στην Διαύγεια 71 κενά η 6κ

Εγκρίνουμε τη δέσμευση πίστωσης ύψους οκτώ χιλιάδες εξακόσια ενενήντα έξι ευρώ (8.696,00 €) για την πληρωμή
ισόποσης δαπάνης σε βάρος της πίστωσης του προϋπολογισμού εξόδων του Ε. Φ.1007 - 801-0000000 Ανώτατο Συμβούλιο
Επιλογής Προσωπικού" Α. Λ. Ε.2120207899 «Πρόσθετες αποδοχές από αποζημιώσεις μελών συλλογικών οργάνων λοιπών
ειδικών μισθολογίων» του οικονομικού έτους 2024 για "σύσταση Ειδικής Επιτροπής Πρακτικών Δοκιμασιών για την εξέταση
της υγειονομικής καταλληλότητας των υποψηφίων και την εν συνεχεία οργάνωση και διενέργεια των προβλεπόμενων στην
προκήρυξη 6Κ/2018 (ΦΕΚ 17/τ. ΑΣΕΠ/22.5.2018) αθλητικών δοκιμασιών για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας (71)
θέσεων τακτικού προσωπικού, από αναπλήρωση, των κλάδων ΔΕ Εξωτερικής Φρούρησης - ΔΕ Φύλαξης στα καταστήματα
κράτησης του Υπ. Προστασίας του Πολίτη, η οποία αμείβεται βάσει της ΚΥΑ ΓΓΑΔΔΤ/ΟΙΚ:3895/3.3.2023 (ΦΕΚ 221/τ.
ΥΟΔΔ/13.3.2023), από απλήρωτη υποχρέωση οικον. Έτους 2023.
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικά και αθλήματα επιλαχόντων 6Κ/2018

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Άντε με το καλό και στην 9κ να βγει ανακοίνωση.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες