Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Markus

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Markus »

Μακάρι να βγει και μακάρι να αλλάξει και το όριο ηλικίας.
Hellas24

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Hellas24 »

Το όριο ηλικίας φίλοι μου δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει για τους ειδικούς φρουρούς
Μακάρι να γινόταν γιατί υπάρχουν άνθρωποι 29+ ετών που θέλουν να μπουν αστυνομία και δεν μπορούν
Εύχομαι αυτοί που το έχουν μεγάλη ανάγκη να μπουν στην Δημοτική αστυνομία
Για όσους θέλουν ειδικούς φρουρούς εύχομαι επίσης να αλλάξει το όριο και να βάλει όσους περισσότερους γίνεται γιατί οι ελλείψεις είναι πολλές
Μέσω Πανελληνίων μόνο ΔΕΝ γίνεται!
Pipis888

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Pipis888 »

Εντάξει δε καίγομαι από θέμα δουλειάς, είμαι εξωτερικός φρουρός στις φυλακές.
Απλά το 2019 έμεινα για 10 μόρια έξω και πόνεσε.
Markus

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Markus »

10 μόρια και δεν έφυγε κανένας για να πας σαν επιλαχών; Νομίζω έφυγαν άτομα
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μαγκες με πολυ πιεση πιστευω κατι μπορει να βγει για αυξηση του οριου ηλικιας
Turbo96

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Turbo96 »

Το θέμα είναι να πάρει και μέχρι στιγμής δεν έχουμε κανένα στοιχείο ούτε ένδειξη. Πρέπει να αρχίσουμε να ρωτάμε ανθρώπους μας στο υπουργείο μήπως ψαρέψουμε τίποτα. Απλά μη γράφεται χωρίς να έχετε όντως κάποια πληροφόρηση όπως ένας πάνω που λέει ότι θα βγάλει τον Μάρτη. Εκτός και αν τού έχουν πει κάτι τότε πάω πάσο.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Οχι ρε παιδια εγω πιο πανω για τα ορια ηλικιας δεν το ειπα γτ ειμαι σιγοθρος οτι θα βγαλει για ε. Φ απλα το λεω γτ ειναι αδικο τοσο μικρα ορια ηλικιας και να καναμε μαζικα μια προσπαθεια τι λες και εσυ διασωστη θα εβγαινε τπτ;
Turbo96

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Turbo96 »

Αδερφέ δεν είπα για σένα. Αλλά για τον χελας που έγραψε στην προηγούμενη σελίδα με σιγουριά ότι θα πάρει μέσα Μαρτίου ή μέσα Ιουνίου ειδικούς φρουρούς και συνοριοφύλακες μαζί λες και είναι ανηψιος τού θείου Μιχάλη. Τέλος πάντων απλά να γράφεται αν έχετε κάποια έγκυρη πήγη γιατί έχουμε χορτάσει από τρολακια σε αυτό το ρημαδο φόρουμ. Περιμένουμε αν ακούσουμε κάτι και το μεταφέρουμε εδώ.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Hellas24 έγραψε: Πέμ Ιαν 04, 2024 2:33 pm Το όριο ηλικίας φίλοι μου δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει για τους ειδικούς φρουρούς
Μακάρι να γινόταν γιατί υπάρχουν άνθρωποι 29+ ετών που θέλουν να μπουν αστυνομία και δεν μπορούν
Εύχομαι αυτοί που το έχουν μεγάλη ανάγκη να μπουν στην Δημοτική αστυνομία
Για όσους θέλουν ειδικούς φρουρούς εύχομαι επίσης να αλλάξει το όριο και να βάλει όσους περισσότερους γίνεται γιατί οι ελλείψεις είναι πολλές
Μέσω Πανελληνίων μόνο ΔΕΝ γίνεται!
οντως η δημοτικη αστυνομια δεν ειναι σωμα ασφαλειας αλλα αμα το σκεφτουμε η τελευταια προκηρυξη της δημοτικης που ειχε βγει ειχε οριο 26 χρονια και τωρα ειχε 35. Θελω να πω εγινε αυξηση και πολυ μεγαλη αυξηση. Επισης η δικαστικη ενω μεχρι τελευταια στιγμη ελεγαν οτι θα ειναι 30 χρονων το οριο το πηγαν κι αυτο 35 γιατι το παρεσσυρε η δημοτικη σου. Με το επιχειρημα οτι "τι διαφορα εχει το ενα απο το αλλο". Εγω πιστεύω οτι με πιεση απο συνηγορο του πολιτη και πιεση γενικα μπορει να βγει κατι. Γιατι σε ολη την ευρωπη τα ορια ειναι ψηλοτερα ειμαστε ευρωπη τελικα η δεν ειμαστε.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1007
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Ένα δεδομένο, είναι ότι ο Χρυσοχοίδης, σήμερα, μίλησε για κινητικότητα προσωπικού. Εννοείται ότι δεν θα έλεγε τίποτα για προσλήψεις. Η γραμμή για προσλήψεις, μόνο μέσω πανελληνίων, είναι κυβερνητική, οχι υπουργική. Προφανώς δεν υπάρχουν λεφτά, για παραπάνω άτομα. Από τις 10000 που έλεγε ότι θα πάρει στην υγεία, έπεσε στους 6000+. Δεύτερο δεδομένο, κόσμος χρειάζεται. Αν καλύπτονται από τις μετακινήσεις, από τους VIP, άγνωστο. Μάλλον οχι! Και σε τι ποσοστό θα υλοποιηθεί, κιόλας. Τώρα, αν γι'αυτό τον λόγο αλλάξει η γραμμή και πάει σε προκήρυξη, μακάρι. Για τα όρια ηλικίας, συμφωνώ, πρέπει να αυξηθούν, αν βγει κάτι. Άσχετα με την δημοτική και την δικαστική, που δεν είναι σώματα ασφαλείας, υπάρχουν παραδείγματα ς'όλη την Ευρώπη και Αμερική, με πολύ μεγαλύτερα όρια. Αυτό έχει χιλιοειπωθεί, ότι είμαστε πολύ πίσω, σε αυτό το κομμάτι.
Hellas24

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Hellas24 »

Τα όρια ηλικίας δεν θα αλλάξουν
Ειδικούς φρουρούς θα πάρει
Από εκεί και πέρα μπαίνετε σε σάιτ να ψάχνεστε
Εγώ σας είπα τι θα γίνει
Και turbo ανιψιός του Χρυσοχοΐδη δεν είμαι αλλά γνωστούς στην αστυνομία και στο υπουργείο έχω
Μόλις ολοκληρωθεί η προκήρυξη για την Δημοτική και την δικαστική αστυνομία τότε θα βγει για ειδικούς φρουρούς και ίσως νωρίτερα ή λίγο αργότερα!
Ανάλογα πόσο θέλουν να το τρέξουν
Magnum7
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Magnum7 »

Όποτε το 28αρι όπως το ξέρουμε….
Turbo96

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Turbo96 »

Μακάρι να είναι έγκυρες οι πηγές σου φίλε μου. Από άτομα συζητιέται κάτι συγκεκριμένο εννοώ περίπου πόσους θα πάρει?
Markus

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Markus »

Το τι λένε μέσα στην αστυνομία δεν έχει καμία σχέση με το τι θα αποφασίσει ο υπουργός. Εγώ θέλω, αν κ ηλικιακά δεν με παίρνει για ΕΦ, να πιστεύω ότι θα βγάλει αλλά δεν νομίζω. Ναι υπάρχει έλλειψη κ χρειάζονται άτομα για την πάταξη της εγκληματικοτητας αλλά δεν νομίζω ότι οι ΕΦ μπορούν να το κάνουν αυτό καλά, λόγω της μη καλής εκπαίδευσης τους (μικρό χρονικό διάστημα). Επίσης που το στηρίζεις ότι θα βγάλει; Λόγω των ευρωεκλογών; Για ψήφους στο κόμμα;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σε γενικές γραμμές το ότι έχουμε ξανά Χρυσοχοϊδη μόνο θετικά μπορεί να εκφραστεί, από εκεί και πέρα οι τελευταίες μαζικές προσληψεις Ε. Φ ήταν δική του πρόταση, εαν δεν πάρει αυτός δεν θα πάρει κανείς.
Σίγουρα θα παίξουν ρόλο οι μεταθέσεις από τα VIP και κατά το ποσό μπορούν να εφαρμοστούν. Οι Ε Φ σίγουρα δεν είναι και οι πιο εκπαιδευμένοι αστυνομικοί όμως επίσης σιγουρα αποτελούν μια γρήγορη λύση στο πρόβλημα έτσι ώστε να μαλώσουν κάποιες μεγάλες τρύπες που έχει αυτή τη στιγμή το Σώμα και ξεψυχάει. Εξάλλου με τούς 1500 που πήρε το 19 υπήρξε βελτίωση στις γειτονιές. Εάν κάποιος έχει γνωστούς και έχει κάποιες βάσιμες πληροφορίες ας ενημερώσει παρακαλώ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες