ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Epop20223

ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Epop20223 »

Καλημερα, τι ειδικοτητες δηλωσατε; Αφορα ολα τα σωματα
Odyseas

Re: Εποπ 2023 Τι ειδικοτητα θα δηλωσετε

Δημοσίευση από Odyseas »

Εγώ δήλωσα πλήρωμα σκάφους για ΕΔ και αμύνης αεροδρόμιο ειδικών αποστολών. Αν και δεν είμαι έτοιμος από αθλητικής απόψης και μάλλον δεν έχω πιθανότητες και από θέμα μορίων ήταν το όνειρο μου να είναι "αυτή" η δουλειά μου και η ζωή μου.
Epop20233

Re: Εποπ 2023 Τι ειδικοτητα θα δηλωσετε

Δημοσίευση από Epop20233 »

Καλη επιτυχια ευχομαι!
LilianSr

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από LilianSr »

Καλησπερα, εγω σκεφτομαι να δηλωσω βοηθος φαρμακοποιου. Η αληθεια ειναι πως δεν τα εχω κανει τα χαρτια μου και το σκεφτομαι γιατι πολλα μορια δεν εχω κι οι θεσεις ειναι απειροελαχιστες
Panoss99

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Panoss99 »

LilianSr έγραψε: Κυρ Αύγ 06, 2023 8:18 pm Καλησπερα, εγω σκεφτομαι να δηλωσω βοηθος φαρμακοποιου. Η αληθεια ειναι πως δεν τα εχω κανει τα χαρτια μου και το σκεφτομαι γιατι πολλα μορια δεν εχω κι οι θεσεις ειναι απειροελαχιστες
Δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις. Πόσα μόρια έχεις; Αν έχεις υψηλό απολυτήριο λυκείου μπορείς να κάνεις και σε μια ειδικότητα με απολυτήριο λυκείου
Panoss99

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Panoss99 »

LilianSr έγραψε: Κυρ Αύγ 06, 2023 9:20 pm400 εχω
Σίγουρα τα μέτρας σωστά;300 είναι μόνο το πτυχίο ΙΕΚ. Δεν έχει κάτι άλλο; Προϋπηρεσία; Δίπλωμα; Αγγλικά;
LilianSr

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από LilianSr »

Κι εσυ αυτην την ειδικοτητα θες; Σωστα τα μετραω ναι γι αυτο δεν ξερω αν συμφερει να δηλωσω ειναι λιγες οι θεσεις και δεν ξερω απο συμμετοχες και μορια τι θα γινει
Las9

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Las9 »

Το πτυχίο μοριοδοτειται μόνο όπου το ζητάει; Είναι σίγουρο αυτό; ... Επειδή αν ζητάει απολυτήριο λυκείου και έχουμε χαμηλό σχετικά βαθμό, ενώ έχουμε πτυχίο και είναι ασήμαντο γι αυτούς, μου φαίνεται πολύ άκυρο...
Επισκέπτης

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Las9 έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 1:49 pm Το πτυχίο μοριοδοτειται μόνο όπου το ζητάει; Είναι σίγουρο αυτό; ... Επειδή αν ζητάει απολυτήριο λυκείου και έχουμε χαμηλό σχετικά βαθμό, ενώ έχουμε πτυχίο και είναι ασήμαντο γι αυτούς, μου φαίνεται πολύ άκυρο...
Προφανώς όπου το ζητάει. Το διευκρινίζει στην προκήρυξη
Las9

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Las9 »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 2:00 pm
Las9 έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 1:49 pm Το πτυχίο μοριοδοτειται μόνο όπου το ζητάει; Είναι σίγουρο αυτό; ... Επειδή αν ζητάει απολυτήριο λυκείου και έχουμε χαμηλό σχετικά βαθμό, ενώ έχουμε πτυχίο και είναι ασήμαντο γι αυτούς, μου φαίνεται πολύ άκυρο...
Προφανώς όπου το ζητάει. Το διευκρινίζει στην προκήρυξη
Κρίμα... Έχω 590 στην ειδικότητα που θέλω κ ανησυχώ αρκετά επειδή έχει 25 θέσεις και ο τελευταίος πέρυσι είχε 610, κάπου εκεί. Με το πτυχίο θα ήμουν πιο χαλαρός...
NickTheGreek13

ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από NickTheGreek13 »

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να δηλώσω για οικονομικός ταμειακός στην αεροπορία.
Έχω περίπου 10 μήνες προυπηρεσία ώς ασκούμενος ορκωτός λογιστής.
Η προυπηρεσία μετράει;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Panagiotisvrg

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Las9 έγραψε: Τρί Αύγ 08, 2023 12:49 am
Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 2:00 pm
Las9 έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 1:49 pm Το πτυχίο μοριοδοτειται μόνο όπου το ζητάει; Είναι σίγουρο αυτό; ... Επειδή αν ζητάει απολυτήριο λυκείου και έχουμε χαμηλό σχετικά βαθμό, ενώ έχουμε πτυχίο και είναι ασήμαντο γι αυτούς, μου φαίνεται πολύ άκυρο...
Προφανώς όπου το ζητάει. Το διευκρινίζει στην προκήρυξη
Κρίμα... Έχω 590 στην ειδικότητα που θέλω κ ανησυχώ αρκετά επειδή έχει 25 θέσεις και ο τελευταίος πέρυσι είχε 610, κάπου εκεί. Με το πτυχίο θα ήμουν πιο χαλαρός...
Καλησπέρα, τι ειδικότητα αν επιτρέπεται; Μην κοιτάς τα περσινά πολλά αλλάζουν. Φέτος πολλοί περιμένουν και για πυροσβεστική, δημ. Αστυνομία κλπ. Κανε εσυ την ειδικότητα που θες ή εκείνη που πιστεύεις έχεις τις περισσότερες πιθανότητες. Στο μέλλον οσο εξελίσσεσαι πιθανόν να σου έρθει η δυνατότητα να πας σε αλλο σώμα.(Πχ ένας επιλοχίας μου διαβιβαστης πριν λίγες βδομάδες πήρε μετάταξη στο υγειονομικό σαν σκυλάς.)
Las9

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Las9 »

Panagiotisvrg έγραψε: Παρ Αύγ 11, 2023 5:13 pm
Las9 έγραψε: Τρί Αύγ 08, 2023 12:49 am
Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 2:00 pm

Προφανώς όπου το ζητάει. Το διευκρινίζει στην προκήρυξη
Κρίμα... Έχω 590 στην ειδικότητα που θέλω κ ανησυχώ αρκετά επειδή έχει 25 θέσεις και ο τελευταίος πέρυσι είχε 610, κάπου εκεί. Με το πτυχίο θα ήμουν πιο χαλαρός...
Καλησπέρα, τι ειδικότητα αν επιτρέπεται; Μην κοιτάς τα περσινά πολλά αλλάζουν. Φέτος πολλοί περιμένουν και για πυροσβεστική, δημ. Αστυνομία κλπ. Κανε εσυ την ειδικότητα που θες ή εκείνη που πιστεύεις έχεις τις περισσότερες πιθανότητες. Στο μέλλον οσο εξελίσσεσαι πιθανόν να σου έρθει η δυνατότητα να πας σε αλλο σώμα.(Πχ ένας επιλοχίας μου διαβιβαστης πριν λίγες βδομάδες πήρε μετάταξη στο υγειονομικό σαν σκυλάς.)
Καλημέρα φίλε μου. Για Διαβιβαστης ήθελα, αλλά τελικά επέλεξα να τα κάνω ως Χειριστής Οργάνου Ελέγχου Πυρός
Στο ΠΒ... Αν τα υπολογίζω σωστα ειμαι γύρω στα 680 μόρια. Δεν υπάρχει σύγκριση όμως, επειδή πέρυσι δεν υπήρχε αυτή η ειδικότητα και φέτος παίρνουν 9 άτομα.
Kwstas378

Re: ΕΠΟΠ 2023 - Τι ειδικότητα θα δηλώσετε;

Δημοσίευση από Kwstas378 »

Ξέρεις να μας πει κάποιος καμία πληροφορία για την ειδικότητα πλήρωμα σκάφους στις ειδικές δυνάμεις δηλαδή τι κάνουν ακριβώς και αν επανδρώνουν μονο αμφιβοιες μοιρες ή και πεζοναύτες;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες