Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εξαρτάται τις ειδικότητες και τον βασικό τίτλο σπουδών που ζητάει. Από εκεί και πέρα είναι και θέμα τύχης. Και εγώ με 550 είναι ζάρι αν θα μου κάτσει η ειδικότητα που δήλωσα.
evakar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 5:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από evakar »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 3:32 pm Εξαρτάται τις ειδικότητες και τον βασικό τίτλο σπουδών που ζητάει. Από εκεί και πέρα είναι και θέμα τύχης. Και εγώ με 550 είναι ζάρι αν θα μου κάτσει η ειδικότητα που δήλωσα.
Ναι κατάλαβα. Είναι ειδικότητες που ζητάνε πτυχίο και πιστεύω έχουν αρκετή ζήτηση οπότε αρχίζω να κατεβάζω πλερεζες από τώρα χαχα. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και σου εύχομαι καλή επιτυχία
evakar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 5:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από evakar »

Επίσης μήπως γνωρίζει κάποιος περίπου τον αριθμό αιτήσεων ως τώρα;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 3:32 pm Εξαρτάται τις ειδικότητες και τον βασικό τίτλο σπουδών που ζητάει. Από εκεί και πέρα είναι και θέμα τύχης. Και εγώ με 550 είναι ζάρι αν θα μου κάτσει η ειδικότητα που δήλωσα.
Τι δηλωσες;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τεχνίτης συνεργείου. Το άλλο άστο 😂
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τεχνίτης συνεργείου. Το άλλο άστο 😂
Vasilis777
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Αύγ 02, 2023 3:57 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Vasilis777 »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 6:48 pm Τεχνίτης συνεργείου. Το άλλο άστο 😂
Είναι από τις καλές ειδικότητες του ναυτικού... Ελπίζω να είσαι τυχερός/η.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Θα δούμε. Από γνωστούς μου που είναι στο στόλο μαθαίνω ότι τα πράγματα είναι δύσκολα και πέφτουν οι παραιτήσεις βροχή ακόμα και από αξιωματικούς της σνδ. Όλοι λένε να το σκεφτώ 2-3 φορές.
Vasilis777
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Αύγ 02, 2023 3:57 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Vasilis777 »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 8:18 pm Θα δούμε. Από γνωστούς μου που είναι στο στόλο μαθαίνω ότι τα πράγματα είναι δύσκολα και πέφτουν οι παραιτήσεις βροχή ακόμα και από αξιωματικούς της σνδ. Όλοι λένε να το σκεφτώ 2-3 φορές.
Και γω τις ίδιες πληροφορίες έχω για τις παραιτήσεις... Το θέμα είναι εσύ να το γουστάρεις... Όσοι μπουν χλιαροί και χωρίς ενημέρωση θα φύγουν την πρώτη μέρα.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1014
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 8:18 pm Θα δούμε. Από γνωστούς μου που είναι στο στόλο μαθαίνω ότι τα πράγματα είναι δύσκολα και πέφτουν οι παραιτήσεις βροχή ακόμα και από αξιωματικούς της σνδ. Όλοι λένε να το σκεφτώ 2-3 φορές.
Να το σκεφτείς 5 φορές, θα σου έλεγα εγώ! Για Ναυτικό. Στα άλλα σώματα, λίγο καλύτερα, χωρίς να λείπουν τα προβλήματα. Τουλάχιστον δεν θα είσαι σε ένα καράβι, για μια ζωή, σε επιφυλακή.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 6:48 pm Τεχνίτης συνεργείου. Το άλλο άστο 😂
Την αλλη ειδικοτητα γιατι δεν την λες
evakar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 5:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από evakar »

Ρε παιδιά αν είμαι στους πίνακες με τους επιλαχόντες στις πρώτες θέσεις λέτε να έχω καμία ελπίδα να με φωνάξουν να παρουσιαστώ; Γιατί κάτι ακούγεται πως αρκετοί δεν πατάνε καν ή τελικά δε περνάνε τα αθλήματα/ψυχοτεχνικες
Vasilis777
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Αύγ 02, 2023 3:57 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Vasilis777 »

evakar έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 9:16 pm Ρε παιδιά αν είμαι στους πίνακες με τους επιλαχόντες στις πρώτες θέσεις λέτε να έχω καμία ελπίδα να με φωνάξουν να παρουσιαστώ; Γιατί κάτι ακούγεται πως αρκετοί δεν πατάνε καν ή τελικά δε περνάνε τα αθλήματα/ψυχοτεχνικες
Τα μόρια που έχεις μαζέψει αναλογικά με την ειδικότητα που διάλεξες ειναι λίγα... Αλλά ποτέ δε ξέρεις... Υπομονή
evakar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 5:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από evakar »

Vasilis777 έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 10:09 pm
evakar έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 9:16 pm Ρε παιδιά αν είμαι στους πίνακες με τους επιλαχόντες στις πρώτες θέσεις λέτε να έχω καμία ελπίδα να με φωνάξουν να παρουσιαστώ; Γιατί κάτι ακούγεται πως αρκετοί δεν πατάνε καν ή τελικά δε περνάνε τα αθλήματα/ψυχοτεχνικες
Τα μόρια που έχεις μαζέψει αναλογικά με την ειδικότητα που διάλεξες ειναι λίγα... Αλλά ποτέ δε ξέρεις... Υπομονή
Κι εγώ αυτό πιστεύω απλά αναλογικά με τους πίνακες των επιτυχόντων στη προηγούμενη προκήρυξη για β/νος είναι επιτυχόντες και άτομα με πολύ λιγότερα μόρια από εμένα. Θα δείξει τι να πω, υπομονή όντως
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Eleonora »

evakar έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 10:15 pm
Vasilis777 έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 10:09 pm
evakar έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 9:16 pm Ρε παιδιά αν είμαι στους πίνακες με τους επιλαχόντες στις πρώτες θέσεις λέτε να έχω καμία ελπίδα να με φωνάξουν να παρουσιαστώ; Γιατί κάτι ακούγεται πως αρκετοί δεν πατάνε καν ή τελικά δε περνάνε τα αθλήματα/ψυχοτεχνικες
Τα μόρια που έχεις μαζέψει αναλογικά με την ειδικότητα που διάλεξες ειναι λίγα... Αλλά ποτέ δε ξέρεις... Υπομονή
Κι εγώ αυτό πιστεύω απλά αναλογικά με τους πίνακες των επιτυχόντων στη προηγούμενη προκήρυξη για β/νος είναι επιτυχόντες και άτομα με πολύ λιγότερα μόρια από εμένα. Θα δείξει τι να πω, υπομονή όντως
Μην αποθαρρύνεσαι! Υπάρχει και το ενδεχόμενο, κάποιος με την ίδια ειδικότητα, που σε περνάει στα μόρια, και είναι επιτυχών, να έχει δηλώσει και στους 3 Κλάδους,(αεροπορία, Π. Ν. Σ. Ξ), να επιτύχει στους δύο π. Χ. Και Σ. Ξ. Και Π. Ν. Να επιλέξει αναγκαστικά τον ένα Κλάδο οπότε ανοίγει η θέση για τον επιλαχόντα του Κλάδου που δεν επέλεξε, και αυτή τη θέση, να την πάρεις εσύ. Αυτό, συνέβη πέρυσι. Ή να κοπεί στις ΠΚΕ, οπότε θα καλυφθεί η θέση από εκείνον, που ναι μεν έχει λιγότερα μόρια, αλλά, πέρασε τις ΠΚΕ. Εννοείται, ότι κάνεις αίτηση σε όλους τους Κλάδους.
Styga
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες