Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
RangerTony

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από RangerTony »

Λογικά θα έχουν γίνει πολλά αιτήματα για τα πιστοποιητικά στρατολογικής κατάστασης λόγω της προκήρυξης και θα αργούν λίγο, ευελπιστώ μέχρι αύριο να είναι έτοιμο. Ευχαριστώ πολύ.
Kd999

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Kd999 »

Τι χαρτί χρειάζεται να έκδοσω ώστε να φαίνονται οι μήνες που έχω υπηρετήσει ;
Leon12

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Leon12 »

D.Y.K έγραψε: Τετ Αύγ 02, 2023 12:24 pm Ψυχραιμία.

Πέρυσι ο 5ος επιτυχών στην ειδικότητα που σε ενδιαφέρει είχε 584 μόρια.
Περσι ναι οι ποιο πολλοι πηγαν υλικο γραφεας τωρα δεν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα και πολυ φοβαμαι οτι θα πανε ολοι για αποθηκαριοι... Ειναι και ποσες αιτησεις θα γινουν γενικα
Kostas988

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Kostas988 »

Σκέφτομαι να κάνω εγώ για Αποθηκάριος Πολεμική Αεροπορία αλλα δε ξερω τι πιθανότητες εχω εκει ... Έχω πτυχίο διοίκηση Επιχειρήσεων ΤΕΙ, λοουερ, τριτεκνια, πιστοποιηση ΑCΤΑ στους υπολογιστές και επαγγελματικό δίπλωμα. Επίσης σκέφτομαι σαν 2η επιλογή στρατό ξηράς ΕΔ για διαβιβαστής, επειδή αυτή ήταν η ειδικότητα μου για 8 μήνες, οπου έκανα θητεία στη 1η μαλ ως καταδρομέας. Αν προσμετράται και αυτά τα μόρια της θητείας πιστεύω είμαι σε καλή θέση ... Τι πιστεύετε εσείς ρε παιδιά; Καμιά συμβουλή;
RangerTony

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από RangerTony »

Ακόμα να εκδοθεί το πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης, και το έχω ζητήσει από την Κυριακή μετά τίς δώδεκα δηλαδή 31/7, τη φάση; Να πάω από από δηλαδή Ρουφ την Παρασκευή να τους το ζητήσω αν δεν βγει μέχρι σήμερα το βράδυ?
antb
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 03, 2023 6:19 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από antb »

Υπηρετώ ως δόκιμος χρειάζεται να καταθέσω βεβαίωση προϋπηρεσίας; Είμαι πρότακτος άρα η μόνη μου δουλειά είναι στο στρατό. Χρειάζεται κ εισήγηση από το διοικητή μου; Ευχαριστώ
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

antb έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 6:48 pm Υπηρετώ ως δόκιμος χρειάζεται να καταθέσω βεβαίωση προϋπηρεσίας; Είμαι πρότακτος άρα η μόνη μου δουλειά είναι στο στρατό. Χρειάζεται κ εισήγηση από το διοικητή μου; Ευχαριστώ
Ναι, όσοι υπηρετούμε, ΟΒΑ, Δόκιμοι και οπλίτες θα χρειαστούμε βεβαίωση απο τον διοικητή. Βεβαίωση προϋπηρεσίας εφόσον σκοπεύεις να δηλώσεις την ειδικότητα την οποία κατέχεις (για να πάρεις και τα μόρια προϋπηρεσίας) θα το πάρεις απο την μονάδα σου.
KOSTAKISS

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από KOSTAKISS »

Panagiotisvrg έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 8:13 pm
antb έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 6:48 pm Υπηρετώ ως δόκιμος χρειάζεται να καταθέσω βεβαίωση προϋπηρεσίας; Είμαι πρότακτος άρα η μόνη μου δουλειά είναι στο στρατό. Χρειάζεται κ εισήγηση από το διοικητή μου; Ευχαριστώ
Ναι, όσοι υπηρετούμε, ΟΒΑ, Δόκιμοι και οπλίτες θα χρειαστούμε βεβαίωση απο τον διοικητή. Βεβαίωση προϋπηρεσίας εφόσον σκοπεύεις να δηλώσεις την ειδικότητα την οποία κατέχεις (για να πάρεις και τα μόρια προϋπηρεσίας) θα το πάρεις απο την μονάδα σου.
εγω που ειμαι 5 μηνες μεσα στον στρατο πως θα παρω τα 50 μορια που μου αναλογουν τι εγραφο χρειαζεται να ζητησω;
tasosdmu
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2017 5:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από tasosdmu »

Καλησπέρα υπηρετώ σαν ΟΒΑ, πέρυσι είχα κάνει για εποπ και βγήκα ι2, μπορώ φέτος να δηλώσω ειδικότητα ι1?
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Eirini_k »

tasosdmu έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 10:58 pm Καλησπέρα υπηρετώ σαν ΟΒΑ, πέρυσι είχα κάνει για εποπ και βγήκα ι2, μπορώ φέτος να δηλώσω ειδικότητα ι1;
σε τι σε βγαλανε ι2;
αν βγαινεις τωρα ι1 μπορεις
Prop6

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Prop6 »

Για τα κάνιστρα ξέρετε αν μπορούμε να φοράμε γάντια γυμναστηρίου ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

tasosdmu έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 10:58 pm Καλησπέρα υπηρετώ σαν ΟΒΑ, πέρυσι είχα κάνει για εποπ και βγήκα ι2, μπορώ φέτος να δηλώσω ειδικότητα ι1;

Το πιστοποιητικό στρατολογικής σου κατάστασης τι γράφει; Ποια είναι η σωματική σου ικανότητα;

Διότι αυτό μας ενδιαφέρει. Αυτό θα σε ακολουθεί πάντα.
tasosdmu
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2017 5:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από tasosdmu »

D.Y.K έγραψε: Παρ Αύγ 04, 2023 12:33 pm
tasosdmu έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 10:58 pm Καλησπέρα υπηρετώ σαν ΟΒΑ, πέρυσι είχα κάνει για εποπ και βγήκα ι2, μπορώ φέτος να δηλώσω ειδικότητα ι1;

Το πιστοποιητικό στρατολογικής σου κατάστασης τι γράφει; Ποια είναι η σωματική σου ικανότητα;

Διότι αυτό μας ενδιαφέρει. Αυτό θα σε ακολουθεί πάντα.
Από στρατιώτης και σαν οβα που μπήκα στη συνέχεια είμαι Ι1, στην επιτροπή πέρυσι για Εποπ βγηκα απλά Ι2
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ωραία, άρα είσαι Ι1.

Μπορείς να δηλώσεις ειδικότητες που ζητούν Ι1 - Ι2, κανονικά.
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στον Στρατό Ξηράς (2023)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

KOSTAKISS έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 10:38 pm
Panagiotisvrg έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 8:13 pm
antb έγραψε: Πέμ Αύγ 03, 2023 6:48 pm Υπηρετώ ως δόκιμος χρειάζεται να καταθέσω βεβαίωση προϋπηρεσίας; Είμαι πρότακτος άρα η μόνη μου δουλειά είναι στο στρατό. Χρειάζεται κ εισήγηση από το διοικητή μου; Ευχαριστώ
Ναι, όσοι υπηρετούμε, ΟΒΑ, Δόκιμοι και οπλίτες θα χρειαστούμε βεβαίωση απο τον διοικητή. Βεβαίωση προϋπηρεσίας εφόσον σκοπεύεις να δηλώσεις την ειδικότητα την οποία κατέχεις (για να πάρεις και τα μόρια προϋπηρεσίας) θα το πάρεις απο την μονάδα σου.
εγω που ειμαι 5 μηνες μεσα στον στρατο πως θα παρω τα 50 μορια που μου αναλογουν τι εγραφο χρειαζεται να ζητησω;
ΑΦΜ που βγάζει σου βγάζει η μονάδα στο οποίο θα αναγράφεται ολη η ιστορία στο στρατό (μονάδες, ειδικότητες κλπ) καθώς και ο χρόνος που υπηρετείς.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες