Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Elenitsa

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Elenitsa »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Αύγ 05, 2023 7:54 pm
Elenitsa έγραψε: Σάβ Αύγ 05, 2023 7:43 pm Εχετε πλακα εδω καλη φαση
Για πες μας εσύ πόσα μόρια έχεις Ελενίτσα; Γιατί υποθέτω ως βοηθός φαρμακείου ενδιαφέρεσαι για να παρακολουθείς τις συζητήσεις.
Εδω με ρωτας καπου νομιζω... Α
Haf2023
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 6:19 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Haf2023 »

Καλησπέρα,

Όποιος γνωρίζει τι παίζει σχετικά με την ειδικότητα Χειριστής Συντηρητής Μηχανογραφικών – Φωτοτυπικών
Τηλεπικοινωνιακών Συσκευών (ΟΧΣΜΣ)

Θα ήθελα πληροφορίες.

Σας ευχαριστώ
Raptopoulaki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 29, 2023 4:34 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Raptopoulaki »

Παιδιά επειδή δεν έχω καταλάβει το apostille χρειαζεται και για τα πτυχια προφισενσι η οχι; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Panoss99

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Panoss99 »

Έκανε κάνεις αίτηση να μας πει σε τι αριθμό βρισκόμαστε;
Haf2023
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 6:19 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Haf2023 »

Οι αιτήσεις είναι 601 τώρα που τσέκαρα. Θεωρώ λίγες αλλά είναι και Αύγουστος πολλοί λείπουν...

Στη σελίδα που υποβάλλονται οι αιτήσεις κάτω κάτω λέει Στατιστικά, εάν πατήσεις εκεί σου λέει πόσες αιτήσεις έχουν γίνει και κάποια άλλα στοιχεία.
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Odyseas »

Δεν ξέρω αν μπορεί το φόρουμ να θεωρηθεί δείκτης αλλά στη προκήρυξη του 21 που είχα ξανά δηλώσει και το παρακολουθούσα υπήρχε τεράστια συμμετοχή (για το φόρουμ μιλάω πάντα) σε σχέση με τώρα. Το Αυγούστος δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, μιας και οι αιτήσεις είναι ηλεκτρονικες και κάποιος που περιμένει πώς και πώς αυτές τις προκηρύξεις δεν νομίζω να τον νοιάζει που θα πρέπει να το κάνει εν μέσω διακοπών. Λ
Haf2023
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 6:19 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Haf2023 »

Συμφωνώ, η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε και πολύ ντόρος φέτος σε αντίθεση με τις προηγούμενες χρονιές.

Πέρσυ οι αιτήσεις ήταν επίσης λίγες στον ένα μήνα και έδωσαν παράταση ένα δίμηνο (σύνολο τρεις μήνες). Φέτος καθυστέρησαν οι προκηρύξεις λόγω εκλογών δε γνωρίζω αν τους παίρνει για να δώσουν παράταση. Μπορεί η υποβολή των αιτήσεων να γίνεται ηλεκτρονικά άλλα πολλοί δεν το γνωρίζουν και όταν το μαθαίνουν είναι αργά για να προλάβουν τις προθεσμίες. Αύγουστο η μισή Ελλάδα παίρνει άδεια...
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Eirini_k »

Haf2023 έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 8:13 pm Συμφωνώ, η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε και πολύ ντόρος φέτος σε αντίθεση με τις προηγούμενες χρονιές.

Πέρσυ οι αιτήσεις ήταν επίσης λίγες στον ένα μήνα και έδωσαν παράταση ένα δίμηνο (σύνολο τρεις μήνες). Φέτος καθυστέρησαν οι προκηρύξεις λόγω εκλογών δε γνωρίζω αν τους παίρνει για να δώσουν παράταση. Μπορεί η υποβολή των αιτήσεων να γίνεται ηλεκτρονικά άλλα πολλοί δεν το γνωρίζουν και όταν το μαθαίνουν είναι αργά για να προλάβουν τις προθεσμίες. Αύγουστο η μισή Ελλάδα παίρνει άδεια...
δεν νομιζω να παιζει ρολο το οτι ειναι αυγουστος γιατι οι αιτησεις γινονται ηλεκτρονικα ή οι εκλογες
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Μπορεί να προτιμούνται τα άλλα σώματα, ίσως ο στρατός ξηράς, που έχει και περισσότερες θέσεις. Καλό θα ήταν να βλέπαμε και εκεί στατιστικά, όπως έχουν κάνει στην αεροπορία.
Haf2023
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 6:19 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Haf2023 »

Πάντως σήμερα 07/08 έκλεισε η πρώτη εβδομάδα από όταν άνοιξαν οι αιτήσεις και έχουμε 635.

Αναλογικά αν το πάρει κανείς και συνεχίσουν με αυτό τον ρυθμό θα φτάσουν 2800 - 3000, πέρσι είχαν γίνει σχεδόν 6000 αιτήσεις (για ΠΑ).

έχουμε ακόμα εδώ θα είμαστε θα περιμένουμε...
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Odyseas έγραψε: Δευ Αύγ 07, 2023 7:48 pm Δεν ξέρω αν μπορεί το φόρουμ να θεωρηθεί δείκτης αλλά στη προκήρυξη του 21 που είχα ξανά δηλώσει και το παρακολουθούσα υπήρχε τεράστια συμμετοχή (για το φόρουμ μιλάω πάντα) σε σχέση με τώρα. Το Αυγούστος δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, μιας και οι αιτήσεις είναι ηλεκτρονικες και κάποιος που περιμένει πώς και πώς αυτές τις προκηρύξεις δεν νομίζω να τον νοιάζει που θα πρέπει να το κάνει εν μέσω διακοπών. Λ
[/quoteκ


Εντάξει τότε σκέψου ότι ήταν η πρώτη προκήρυξη μετά από χρόνια κ υπήρχε άγνοια κ πολλά ερωτήματα. Αλλά σαν πρώτη εβδομάδα μόνο 600 αιτήσεις, αυτό μου λέει κάτι.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Μπορεί να έχει χαθεί το ενδιαφέρον, για τον θεσμό γενικότερα. Εδώ χάθηκε το ενδιαφέρον για Ναυτικών Δοκίμων και Ευελπίδων, με αποτέλεσμα την πτώση των βάσεων, στις δύο σχολές. Αν ξέραμε και το ποσοστό συμμετοχής και στα άλλα σώματα, θα είχαμε καλύτερη εικόνα.
Las9

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Las9 »

Τουλάχιστον εύχομαι να μη πάρει παράταση, γιατί θα ναι αγχωτικό για όλους εμάς που θα κάνουμε τα χαρτιά... Πιστεύω μέχρι τα μέσα θα έχουμε μια σαφή εικόνα.
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Eirini_k »

Las9 έγραψε: Τρί Αύγ 08, 2023 12:29 am Τουλάχιστον εύχομαι να μη πάρει παράταση, γιατί θα ναι αγχωτικό για όλους εμάς που θα κάνουμε τα χαρτιά... Πιστεύω μέχρι τα μέσα θα έχουμε μια σαφή εικόνα.
παντως νομιζω περσι επειδη ηταν λιγα τα ατομα πηρε παραταση
αν κανω λαθος διορθωστε με
Las9

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Las9 »

Δε ξέρω αν ήταν επειδή δεν ήταν μεγάλο το ενδιαφέρον, αλλά πήρε, ναι. Νομίζω 2 μήνες, αν δε κάνω λάθος.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης