Τι θα ψηφίσετε στις 25 Ιουνίου 2023;

Κλειδωμένο

Επαναληπτικές εκλογές 25.06 2023

Το δημοψήφισμα λήγει την Σάβ Ιουν 24, 2023 11:28 pm

Νέα Δημοκρατία
27
39%
ΣΥΡΙΖΑ
13
19%
ΠΑΣΟΚ
11
16%
ΚΚΕ
3
4%
Ελληνική Λύση
2
3%
Νίκη
6
9%
Πλεύση Ελευθερίας
5
7%
Μερα25
2
3%
 
Σύνολο ψήφων: 69

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Τι θα ψηφίσετε στις 25 Ιουνίου 2023;

Δημοσίευση από Eleonora »

yandr έγραψε: Δευ Ιουν 26, 2023 3:09 pm
Eleonora έγραψε: Δευ Ιουν 26, 2023 8:44 am "Κάνανε τα πάντα για να με θάψουν, αλλά ξεχάσανε πως είμαι σπόρος". Ταιριάζει γάντι στους Σπαρτιάτες (Κασιδιάρης), και στις "δημοκρατικές" μεθοδεύσεις του συστήματος για τον αποκλεισμό του.
Μην ξεχάσουμε να δώσουμε συγχαρητήρια στους Σπαρτιάτες και αναμένουμε με ενδιαφέρον τα πολύτιμα στελέχη τους να κοσμήσουν τη Βουλή των Ελλήνων!

Ω yandr, μα γιατί τα παίρνετε όλα προσωπικά και σπεύδετε να απαντήσετε, σε ένα σχόλιο-διαπίστωση, που δεν έχρηζε απάντησης! Ως προς την άμεση διαγραφή της εν λόγω κυρίας, αυτό καταδεικνύει τα σωστά αντανακλαστικά του κόμματος, οπότε δεν μπορούμε να του προσάψουμε κάτι μεμπτό. Ας αναρωτηθούμε ωστόσο, πόσα στελέχη-"κοσμήματα", κομμάτων εξουσίας, εξακολουθούν να "κοσμούν" τη Βουλή, ενώ θα έπρεπε να είχαν διαγραφεί με συνοπτικές διαδικασίες.
Styga
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Τι θα ψηφίσετε στις 25 Ιουνίου 2023;

Δημοσίευση από yandr »

Προσωπικά λίγα πραγματα με εκνευρίζουν περισσότερο από το να έχω αμόρφωτους, αστοιχειωτους να με 'εκπροσωπουν' στη Βουλή.

Ας μου πει κάποιος αν ο παρακάτω νέος βουλευτής αξίζει τα 6 χιλιάρικα το μήνα που του δώσαμε για 4 χρόνια :cry:

Τελικά έπρεπε να τους προσεγγίσω, να τους δείξω ότι έχω φτιάξει και αυτό το στρατιωτικό site να με βάλουν πρώτο στο επικρατείας.
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Τι θα ψηφίσετε στις 25 Ιουνίου 2023;

Δημοσίευση από ARN »

yandr έγραψε: Δευ Ιουν 26, 2023 7:09 pm Προσωπικά λίγα πραγματα με εκνευρίζουν περισσότερο από το να έχω αμόρφωτους, αστοιχειωτους να με 'εκπροσωπουν' στη Βουλή.

Ας μου πει κάποιος αν ο παρακάτω νέος βουλευτής αξίζει τα 6 χιλιάρικα το μήνα που του δώσαμε για 4 χρόνια :cry:

Τελικά έπρεπε να τους προσεγγίσω, να τους δείξω ότι έχω φτιάξει και αυτό το στρατιωτικό site να με βάλουν πρώτο στο επικρατείας.


Το βίντεο που έβαλες είναι καμιά 10αρια χρόνια πίσω, εποχές χρυσής αυγής
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Τι θα ψηφίσετε στις 25 Ιουνίου 2023;

Δημοσίευση από yandr »

Φαίνεται ότι έχεις δίκιο, οπότε το βγάζω.Mea culpa
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Τι θα ψηφίσετε στις 25 Ιουνίου 2023;

Δημοσίευση από ARN »

Yandr η άποψη μου είναι η εξής, υπάρχουν τρία φερόμενα πατριωτικά κόμματα στη βουλή τα οποία λένε ότι θα υπερασπιζονται τα ιερά και οσία της Ελλάδας. Δεν χρειάζεται να τους βάζουμε στη γωνία από τώρα, όπου τους βρούμε φάουλ θα τους κρίνουμε. Μέχρι στιγμής ιδεολογικά και σαν θεωρία δεν φαίνεται κάτι το μεμπτό. Από την άλλη άκρη έχουμε το στρατόπεδο του Νταβός του great reset και αυτή η πλευρά είναι στο απυρόβλητο και ας έχει κάνει τα χίλια μύρια στη χώρα.
Τέλος πάντων, υπομονή, ψυχραιμία και αφήστε τα παπαγαλάκια να λένε ότι θέλουν, σχηματιστε δική σας άποψη και ότι στραβό γίνεται θα κατακρινεται.
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Τι θα ψηφίσετε στις 25 Ιουνίου 2023;

Δημοσίευση από hazardous »

Rad.post_id=516313 έγραψε:Δευ Ιουν 26, 2023 10:46 am Τρικυμια εν κρανιω part 2

Κατά των κομμάτων.:lol:
Ελάτε να γίνουμε όλοι ένα, μια αγκαλιά,
να πάμε σαν Έλληνες μπροστά.
Για τσίλι καφενείο σε βλέπω γνωστός ως
εξαγριωμένος Έλλην.

Συμβουλή, αφού ψήφισες για πρώτη φορά, σειρά έχει η απόκτησης διπλώματος αυτοκινήτου.
Μη σπαταλάς το χρόνο σου στα φορα.
βλεπείς αρκετά λάθος τον κόσμο γύρω σου να ξέρεις. Τώρα τσιλι καφενειο και ολα αυτά εγώ έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω σε αντίθεση με έσενα τον εξαγριωμένο σύντροφο. Και μην παραποιείς τα λόγια μου απλά γιατί δεν έχεις κριτική σκέψη και δεν επεξεργάζεσαι καθόλου αυτά που διαβάζεις.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Τι θα ψηφίσετε στις 25 Ιουνίου 2023;

Δημοσίευση από yandr »

Δε βλέπω θετικά τις πρώτες εντυπώσεις της νέας κυβέρνησης πάντως.

Ούτε το κυβερνητικό σχήμα μου αρέσει, ούτε και οι πρώτες ανακοινώσεις για νομοσχέδια, που αντί να στοχεύουν σε μεταρρυθμίσεις, στοχεύουν σε παροχές.
  • Μειώσεις στα τεκμήρια
  • μειώσεις στον ΕΝΦΙΑ για όσους κάνουν ασφάλιση
  • μείωση τέλους επιτηδεύματος
  • αύξηση στο αφορολόγητο για κάθε παιδί (το μόνο θετικό)
Για να δούμε τι θα δούμε...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες