Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Gian_Arg
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 11:31 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Gian_Arg »

Η θέση είναι ΔΕ και μόρια σου βγαίνουν βάση του απολυτηρίου λυκείου! Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα συμπληρώνουν μόρια (ΙΕΚ, πτυχία τριτοβάθμιας, ξένη γλώσσα,ECDL) . Το απολυτήριο λυκείου είναι απαραίτητο προσόν τα υπόλοιπα είναι προαιρετικά! Εσύ δλδ δεν το έστειλες;
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Μα του Λυκείου τι σχέση έχει; Όχι ασφαλώς και δεν το έστειλα. Έχω στείλει το δίπλωμα και την βεβαίωση πιστοποίησης που γράφει τον βαθμό. Αυτά δεν παίρνουν μόρια, με αυτο τον τίτλο σπουδών κάναμε αίτηση όσοι ήμασταν κύριο προσόν και επικουρία. Το παλικάρι λογικά έβαλε μόνο το δίπλωμα μέσα που δεν γράφει βαθμό για αυτό του το ζήτησαν. Τέλος πάντων θα δούμε, και ξέρω τουλάχιστον άλλα 4 παιδιά που βάλανε τα ίδια. Το πολύ πολύ να τα στείλουμε και εμείς με Μάιλ. Μπορεί κάποιος να μας πει από την 6κ με ιεκ εάν τους ζήτησαν και απολυτήριο λυκείου?
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Gian_Arg
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 11:31 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Gian_Arg »

Το λέω γιατί άλλη κλίμακα βαθμολογίας έχει το απολυτήριο λυκείου και άλλη τού ΙΕΚ ! Του λυκείου είναι στην κλίμακα του 20 ενώ του ΙΕΚ στην κλίμακα του 10 ! Πως μπορούν να υπολογιστούν το ίδιο όταν το ένα από τα δύο δεν είναι υποχρεωτικό?
Άβαταρ μέλους
apiliotis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2022 3:49 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από apiliotis »

Βρε παιδια, ανάλογα με το πτυχιο/ΙΕΚ/ή λυκείου μπήκαμε στους ανάλογους πινακες ΒΠ/ΕΠ1/ΕΠ2 αν δεν κάνω λάθος. Γιατί να θέλουν απολυτήριο λυκείου; Έχει ανώτερη κατηγορία.
Το καλό βέβαια ειναι οτι 1) βλέπουν φακέλους άρα κινείται το πράμα
και 2) αφου δεν έχει έρθει σε μας κάτι τα χαρτιά μας είναι οκ... Υποθέτω
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Οσοι μπηκαμε με ΙΕΚ, δεν ηθελε να βαλουμε απολυτηριο. Εγω δεν εβαλα!
Ειναι δεδομενο οτι εχουμε απολυτηριο εφοσον τελειωσαμε και ΙΕΚ.
Το απολυτηριο το κατεθεσαν αυτοι που πηραν μορια απο το βαθμο απολυτηριου!

GARDA απο το Υπουργειο τον πηραν τηλεφωνο; Το μειλ σε ποια διευθυνση επρεπε να το στειλει?
ΥΕΦΚΚ 2023
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Θέλουν να ελέγξουν αν τα απολυτηρια είναι πλαστά, μέσω των λυκείων που πηγε ο καθένας.
Κάποιος μπορεί να πλαστογραφησε το απολυτηριο και να πηγε ΙΕΚ και να πήρε κανονικά πιστοποίηση.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Sicario έγραψε: Πέμ Μαρ 02, 2023 11:54 am Οσοι μπηκαμε με ΙΕΚ, δεν ηθελε να βαλουμε απολυτηριο. Εγω δεν εβαλα!
Ειναι δεδομενο οτι εχουμε απολυτηριο εφοσον τελειωσαμε και ΙΕΚ.
Το απολυτηριο το κατεθεσαν αυτοι που πηραν μορια απο το βαθμο απολυτηριου!

GARDA απο το Υπουργειο τον πηραν τηλεφωνο; Το μειλ σε ποια διευθυνση επρεπε να το στειλει;
Δεν γνωρίζω. Πάντως και σε συνάδελφο από την 6κ/2018 με ΙΕΚ δεν του ζήτησαν το απολυτήριο. Το παλικάρι έβαλε μόνο το ένα από τα δύο χαρτιά του ΙΕΚ. Πρέπει και τα δύο και το πτυχίο και την βεβαίωση πιστοποίησης και έχουν επάνω και μοναδικούς κωδικούς επιβεβαίωσης. Οπότε λάθος συναγερμός, μην τα περιπλεξουμε τα πράγματα με τα τηλέφωνα
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Diasostis31 έγραψε: Πέμ Μαρ 02, 2023 12:09 pm Θέλουν να ελέγξουν αν τα απολυτηρια είναι πλαστά, μέσω των λυκείων που πηγε ο καθένας.
Κάποιος μπορεί να πλαστογραφησε το απολυτηριο και να πηγε ΙΕΚ και να πήρε κανονικά πιστοποίηση.
Το δικό μου το ΙΕΚ έκανε επιβεβαιώσει μέσο του υπουργείου Παιδείας. Δεν γίνεται να ξεκινάς ΙΕΚ χωρίς να επιβεβαιωθεί το απολυτήριο σου. Τουλάχιστον έτσι έκαναν στο δικό μου
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Sicario έγραψε: Πέμ Μαρ 02, 2023 11:54 am Οσοι μπηκαμε με ΙΕΚ, δεν ηθελε να βαλουμε απολυτηριο. Εγω δεν εβαλα!
Ειναι δεδομενο οτι εχουμε απολυτηριο εφοσον τελειωσαμε και ΙΕΚ.

Και εγώ το ίδιο και οι περισσότεροι μην πω όλοι από τα ΙΕΚ το ίδιο θα έκαναν. Τώρα και να μας πουν να τα στείλουμε με Μάιλ δεν αλλάζει κάτι ούτε καθυστέρηση θα υπάρξει οπότε το ίδιο και το αυτό είναι
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Εμαθα οτι πρεπει παλι με φακελο να στειλουμε και το απολυτηριο εμεις με ΙΕΚ.
Ισχυει τελικα. Το ειπαν σε παιδι που εχει περασει με ιεκ ΔΕ Φυλαξης!
ΥΕΦΚΚ 2023
Stam23

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Stam23 »

Το ΙΕΚ βαθμολογείται με 20 όχι με 10. Μαζί με το πτυχίο βάζεις και την βεβαίωση που δείχνει το βαθμό διότι με αυτό διορίστηκαμε. Είναι μεταδευτεροβάθμια εκπαίδευση και το πτυχίο μετράει κανονικά σαν απολυτήριο. Ο μόνος λόγος να το ζήτησε είναι γιατί δεν έστειλε την βεβαίωση με τον βαθμό, και απλά ο υπάλληλος ζήτησε λάθος έγγραφο. Για να πάει κάποιος ΙΕΚ πρέπει να έχει απολυτήριο Λυκείου. Τα βασικά είναι αυτά
GeorgeMp
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 6:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από GeorgeMp »

Είναι σίγουρο παιδιά ότι εμείς με ΙΕΚ θα στείλουμε και το απολυτήριο?
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Ρε παιδια για στειλτε ΜΕΙΛ σε αυτον τον Παναγιωτη Καιν... Που μας ειχε στειλε τοτε το μειλ για τα δικαιολογητικα.
Εμενα μου ειπε να στειλω με μειλ το απολυτηριο!
Για στειλτε του και σεις να δειτε τι θα πει!
ΥΕΦΚΚ 2023
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ARN »

Diasostis31 έγραψε: Πέμ Μαρ 02, 2023 12:09 pm Θέλουν να ελέγξουν αν τα απολυτηρια είναι πλαστά, μέσω των λυκείων που πηγε ο καθένας.
Κάποιος μπορεί να πλαστογραφησε το απολυτηριο και να πηγε ΙΕΚ και να πήρε κανονικά πιστοποίηση.
Καινούργιο είναι αυτό;
Εγώ στην 6κ2018 δεν το είχα στείλει ούτε άλλοι από την σειρά μου που είχα το ιεκ, με την ίδια λογική πριν το λύκειο πήγαμε γυμνάσιο και δημοτικό και αυτά πλαστογραφησαν;!
Κάποιος κάτι δεν κατάλαβε καλά ή εκεί στο υπουργείο έχουν σαλτάρει...
Stam23

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Stam23 »

Εμένα κατά λέξη ζητάει. Φωτοαντίγραφο των τίτλων σπουδών. Ούτε απολυτήριο μου ζητάει ούτε πτυχίο ΙΕΚ. Ένας νοήμων άνθρωπος καταλαβαίνει ότι του ζητάνε τους τίτλους σπουδών που κατέθεσε στον ΑΣΕΠ. Από εδώ και πέρα ότι διποτε συζητάμε για αυτό το θέμα είναι άτοπο. Πάμε παρακάτω
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες