Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

Εγώ θα πω την δικιά μου εμπειρία όταν είχα πάει να παραλάβω την καρτέλα για να περάσω τους γιατρούς, έπιασα μια κουβέντα με την διοικητή περι μονιμοποίησης, βασικά του είπα ότι δεν θα δεχθώ την θέση του εξωτερικού φρουρού που πέρασα στιςφυλακές. Και απλά του είπα στηρίζομαι στην πυροσβεστική, και μου απάντησε καλά έκανες δεν θα χάσεις ετοιμάζεται κάτι πολύ καλό πιστεψε μου λέει πήρες την καλύτερη απόφαση...
τώρα με δουλεύει δεν με δουλεύει εμένα με ψηλό ανακουφίσε. Ειδωμεν...
Roulis

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Roulis »

Δηλαδη το πολυ καλο τι μπορει να ειναι; Να φτιαχτει καινουρια μοναδα στο σωμα και να ρθουν ρωσιδες να μας κανουν εκπαιδευση;
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

Roulis έγραψε: Παρ Απρ 07, 2023 9:28 am Δηλαδη το πολυ καλο τι μπορει να ειναι; Να φτιαχτει καινουρια μοναδα στο σωμα και να ρθουν ρωσιδες να μας κανουν εκπαιδευση;
αυτό θα ήταν το ιδανικότερο αχχαχα. Δεν ξέρω αδερφέ ότι μου είπε.
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

Σε σχετική ερώτηση στη Βουλή στις 13 Μαρτίου ο υφυπουργός είπε ότι δεν υφίσταται αυτή τη στιγμή κάποιος διαγωνισμός ή κάποια διαδικασία προκήρυξης, ενώ κάπου τον Δεκέμβριο του '22 είχαν εξαγγγελθεί 500 προσλήψεις τον χρόνο. Επίσης, έχει συγκροτηθεί Επιτροπή από τον προηγούμενο Αρχηγό για τους ΠΠΥ, της οποίας το έργο παρατάθηκε επειδή προέκυψε το ζήτημα ηλικίας, των ετών υπηρεσίας τους και της δυνατότητάς τους να θεμελιώσουν δικαίωμα σύνταξης. Προς το παρόν τίποτα το επίσημο. Εξάλλου, αλλάζουν οι κυβερνήσεις, αλλάζουν κι οι πολιτικές. Έγινε άλλη μια φορά ερώτηση στη Βουλή προς το υπουργείο και μάλλον δε θ' απαντήσουν ούτε ς' αυτούς.
https://www.hellenicparliament.gr/Koino ... db00f29c38
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

suzuki321 έγραψε: Πέμ Απρ 06, 2023 11:36 pm Εγώ θα πω την δικιά μου εμπειρία όταν είχα πάει να παραλάβω την καρτέλα για να περάσω τους γιατρούς, έπιασα μια κουβέντα με την διοικητή περι μονιμοποίησης, βασικά του είπα ότι δεν θα δεχθώ την θέση του εξωτερικού φρουρού που πέρασα στιςφυλακές. Και απλά του είπα στηρίζομαι στην πυροσβεστική, και μου απάντησε καλά έκανες δεν θα χάσεις ετοιμάζεται κάτι πολύ καλό πιστεψε μου λέει πήρες την καλύτερη απόφαση...
τώρα με δουλεύει δεν με δουλεύει εμένα με ψηλό ανακουφίσε. Ειδωμεν...
Αν επιτρέπεις φίλε, γιατί δε θα δεχθείς τη θέση και προτιμάς ΠΣ;
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

maluel86 έγραψε: Παρ Απρ 07, 2023 2:41 pm
suzuki321 έγραψε: Πέμ Απρ 06, 2023 11:36 pm Εγώ θα πω την δικιά μου εμπειρία όταν είχα πάει να παραλάβω την καρτέλα για να περάσω τους γιατρούς, έπιασα μια κουβέντα με την διοικητή περι μονιμοποίησης, βασικά του είπα ότι δεν θα δεχθώ την θέση του εξωτερικού φρουρού που πέρασα στιςφυλακές. Και απλά του είπα στηρίζομαι στην πυροσβεστική, και μου απάντησε καλά έκανες δεν θα χάσεις ετοιμάζεται κάτι πολύ καλό πιστεψε μου λέει πήρες την καλύτερη απόφαση...
τώρα με δουλεύει δεν με δουλεύει εμένα με ψηλό ανακουφίσε. Ειδωμεν...
Αν επιτρέπεις φίλε, γιατί δε θα δεχθείς τη θέση και προτιμάς ΠΣ;
σωφρον:
690 μισθός
άθλιες συνθήκες εργασίας
ένα μεγάλο ποσοστό έχει παραιτηθεί απο 6κ, όπως και στην 9κ είδη κάποια άτομα που μιλάω δεν θα αποδεχθούν την θέση.
προτιμώ Π. Σ
καλύτερα λεφτά.
μου αρέσει περισσότερο.
Καλυτερες συνθήκες από σωφρον.

αυτά ας ελπίσουμε ότι θα πάνε όλα καλά!
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πωπω καλά το ότι πιστεύετε το οτι σας
λένε είναι λυπηρό. Σιγά μην μας βάλουν να γίνουμε καο οι ειδικές δυνάμεις της πυροσβεστικής. Για να μας έχει. Ομήρους το αρχηγειο και το ΠΣ θα μας τάξουν λαγούς με πετραχήλια.
Παιδιά από το 2020 μας τάζουν μονιμότητα στον 1 χρόνο με τρελά σενάρια…. Επίσης να γνωρίζετε οτι και να λένε στο αρχηγειο είναι μπαρούφες τα μαθαίνουν όλα από τους τελευταίους και δεν είναι στο χέρι τους τίποτα απολύτως
αν δεν αποφασίσουν τα κωλοχανια τα αλλά δεν μπα να χτυπιέται ο αρχηγός.
Ας τσιλαρουμε λίγο γιατί μόνο οτι θα γίνουμε κομάντο δεν μας είπαν ακόμα. Εγώ δίνω ένα χρόνο διορία ακόμα και μετά γεια σας γιατί πολλά μας λένε και τίποτα δεν κάνουν όποτε μην πιστεύετε τι σας λεει ο κάθε ένας και εγώ έχω ακούσει ένα σωρό που για τους απλούς εποχικούς δεν ισχύει δηλαδή όσοι έχουν μπει από σχολές δεν θα εκπαιδευτούν (παράδειγμα λέω) σε κάτι θα τα κάνουν όλα οι εποχικοί που είναι ενα τίποτα μπροστά τους. Παιδιά εντάξει ωραία και τα παραμύθια και οι ελπίδες αλλά μην το γα***με το θέμα
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

suzuki321 έγραψε: Παρ Απρ 07, 2023 2:51 pm
maluel86 έγραψε: Παρ Απρ 07, 2023 2:41 pm
suzuki321 έγραψε: Πέμ Απρ 06, 2023 11:36 pm Εγώ θα πω την δικιά μου εμπειρία όταν είχα πάει να παραλάβω την καρτέλα για να περάσω τους γιατρούς, έπιασα μια κουβέντα με την διοικητή περι μονιμοποίησης, βασικά του είπα ότι δεν θα δεχθώ την θέση του εξωτερικού φρουρού που πέρασα στιςφυλακές. Και απλά του είπα στηρίζομαι στην πυροσβεστική, και μου απάντησε καλά έκανες δεν θα χάσεις ετοιμάζεται κάτι πολύ καλό πιστεψε μου λέει πήρες την καλύτερη απόφαση...
τώρα με δουλεύει δεν με δουλεύει εμένα με ψηλό ανακουφίσε. Ειδωμεν...
Αν επιτρέπεις φίλε, γιατί δε θα δεχθείς τη θέση και προτιμάς ΠΣ;
σωφρον:
690 μισθός
άθλιες συνθήκες εργασίας
ένα μεγάλο ποσοστό έχει παραιτηθεί απο 6κ, όπως και στην 9κ είδη κάποια άτομα που μιλάω δεν θα αποδεχθούν την θέση.
προτιμώ Π. Σ
καλύτερα λεφτά.
μου αρέσει περισσότερο.
Καλυτερες συνθήκες από σωφρον.

αυτά ας ελπίσουμε ότι θα πάνε όλα καλά!
Ωραίος φίλε! Σωστή η σκέψη σου και μπράβο σου. Εύχομαι τα καλύτερα.
Epoxikos090
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2023 9:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Epoxikos090 »

Μάγκες δεν έχω καταλάβει τον Χριστό μου,
Όσοι είναι εποχικοι ας απαντήσουν. Επιτροπή ποτέ περνάνε ποτέ δίνουνε την καρτέλα; Κ σύμβαση ποτέ υπογράφουμε; Ευχαριστώ.
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για τους εποχικούς, το δεν έχεις καταλάβει τον Χριστό σου σημαίνει πως δεν έχεις ψάξει τίποτα και τα θες όλα στο χέρι δουλειά θες δείξε και το αντίστοιχο ενδιαφέρον.
Epoxikos090
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2023 9:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Epoxikos090 »

Edwwww έγραψε: Τρί Απρ 11, 2023 3:36 pm Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για τους εποχικούς, το δεν έχεις καταλάβει τον Χριστό σου σημαίνει πως δεν έχεις ψάξει τίποτα και τα θες όλα στο χέρι δουλειά θες δείξε και το αντίστοιχο ενδιαφέρον.
Δεν έχω χρόνο ούτε για ζητώ, Άμα ήμουν σε έναν καναπέ όλοι μέρα δεν θα ρώταγα. Τέλος πάντων ξέρει κανένας; Μια απλή ερώτηση έκανα.
powersource
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 11:26 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από powersource »

Ελα φιλε μου ηρθε διαταγη στους σταθμους που γραφει οτι στις 28 Απριλιου ημερα Παρασκευη απο στις 7:30 το πρωι να ειμαστε στις ΔΙΠΥΝ για υπογραφες. Αυτο σημερα. Οσο για τα υγειονομικα η προηγουμενη διαταγη ελεγε οτι απο 18 Απριλη με 26 Απριλη θα τις παραδωσουμε. Τωρα κατι σχετικο δεν εχουν πει προς το παρων.
Epoxikos090
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2023 9:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Epoxikos090 »

powersource έγραψε: Τρί Απρ 11, 2023 6:49 pm Ελα φιλε μου ηρθε διαταγη στους σταθμους που γραφει οτι στις 28 Απριλιου ημερα Παρασκευη απο στις 7:30 το πρωι να ειμαστε στις ΔΙΠΥΝ για υπογραφες. Αυτο σημερα. Οσο για τα υγειονομικα η προηγουμενη διαταγη ελεγε οτι απο 18 Απριλη με 26 Απριλη θα τις παραδωσουμε. Τωρα κατι σχετικο δεν εχουν πει προς το παρων.
Ωραίος ευχαριστώ μάγκα,
powersource
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 11:26 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από powersource »

Epoxikos090 έγραψε: Τρί Απρ 11, 2023 8:12 pm
powersource έγραψε: Τρί Απρ 11, 2023 6:49 pm Ελα φιλε μου ηρθε διαταγη στους σταθμους που γραφει οτι στις 28 Απριλιου ημερα Παρασκευη απο στις 7:30 το πρωι να ειμαστε στις ΔΙΠΥΝ για υπογραφες. Αυτο σημερα. Οσο για τα υγειονομικα η προηγουμενη διαταγη ελεγε οτι απο 18 Απριλη με 26 Απριλη θα τις παραδωσουμε. Τωρα κατι σχετικο δεν εχουν πει προς το παρων.
Ωραίος ευχαριστώ μάγκα,
Επισης σημερα ηρθε η αλλη διαταγη για τις υγειονομικες καρτελες να τις παμε στην ακαδημια αυτη την φορα στην Κηφισια την Τεταρτη 19 Απριλιου ωρα 7.30 το πρωι μαζι με την αστυνομικη μας ταυτοτητα.
Καλο Πασχα φιλε μου και σε ολα τα παιδια εδω του νηματος παντα με υγεια ευχομαι και ολα να πανε καλα για ολους μας
Epoxikos090
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2023 9:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Epoxikos090 »

powersource έγραψε: Τετ Απρ 12, 2023 12:08 pm
Epoxikos090 έγραψε: Τρί Απρ 11, 2023 8:12 pm
powersource έγραψε: Τρί Απρ 11, 2023 6:49 pm Ελα φιλε μου ηρθε διαταγη στους σταθμους που γραφει οτι στις 28 Απριλιου ημερα Παρασκευη απο στις 7:30 το πρωι να ειμαστε στις ΔΙΠΥΝ για υπογραφες. Αυτο σημερα. Οσο για τα υγειονομικα η προηγουμενη διαταγη ελεγε οτι απο 18 Απριλη με 26 Απριλη θα τις παραδωσουμε. Τωρα κατι σχετικο δεν εχουν πει προς το παρων.
Ωραίος ευχαριστώ μάγκα,
Επισης σημερα ηρθε η αλλη διαταγη για τις υγειονομικες καρτελες να τις παμε στην ακαδημια αυτη την φορα στην Κηφισια την Τεταρτη 19 Απριλιου ωρα 7.30 το πρωι μαζι με την αστυνομικη μας ταυτοτητα.
Καλο Πασχα φιλε μου και σε ολα τα παιδια εδω του νηματος παντα με υγεια ευχομαι και ολα να πανε καλα για ολους μας

Είσαι άρχοντας! Καλό Πάσχα με υγεία φιλε
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: niasimas και 43 επισκέπτες