Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

Δεν ξέρω να σου πω, αλλά είδα ότι όσοι έγραψαν καλά, μπήκαν κατά 99%. Όλα καλά. Όσοι μένουν εκτός, πάντα θα γκρινιάζουν, αλλά εκ των πραγμάτων δε γίνεται να μονιμοποιηθούν όλοι. Για την ώρα να παρακαλάτε να μην πάμε και σε τρίτες κάλπες και να βγει η πρώτη προκήρυξη για τους 500 στην ώρα της, με ένα λογικό ηλικιακό πλαίσιο. Τα 35 καλά είναι.
Tsolias

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Tsolias »

Παιδιά όπου ακούτε συνέντευξη να φοβάστε, αν και ντάξει σε γενικώ καθηκόντων δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Θα είναι απίστευτο.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Υπάρχει και το σενάριο, το καλοκαίρι να μην έχουμε πολλές φωτιές και γενικά να είναι κάτι που μπορεί να αντιμετωπιστεί με τα υπάρχοντα μέσα, ώστε να έρθουν και να πουν ότι το σχέδιο δούλεψε σωστά, άρα ας αφήσουμε για φέτος τις προσλήψεις και βλέπουμε από το 24. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει και με τον νέο υπουργό που θα αναλάβει το χαρτοφυλάκιο και ποιες θα είναι οι προτεραιότητες του.
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

Μακάρι να μην έχουμε πολλές πυρκαγιές, αλλά τα κενά θα γίνουν πάρα πολλά αν δε βγει τίποτα για το '23. Για να έχει δεσμευτεί ο υφυπουργός και ο υπουργός δημόσια για 500 προσλήψεις εντός '23, έχει εξασφαλίσει και τις πιστώσεις από το Οικονομικών. Πολλοί σταθμοί έχουν τεράστιο πρόβλημα με την υποστελέχωση. Οπότε απίθανο να ΜΗΝ βγάλουν προκήρυξη. Το θέμα είναι να τα βρουν μετά τις δεύτερες εκλογές και να κάνουν κυβέρνηση, μην πάμε και σε τρίτες. Πρέπει να ψηφιστεί και προϋπολογισμός κάποια στιγμή.
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Προκηρυξη θα βγει αναγκαστικα δν γινεται διαφορετικα.

Το θεμα ειναι η ηλικια….

Εχει καποιος καποια πηγη; Εαν ναι ας μας την πει!

Δν ξερεις τι να πρωτοπιστεψεις με τοσα που ακουγονται.
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

Μερικοί λένε Μαξ 31.

Κάποιοι άλλοι λένε 35.

Με έχει αγχώσει πολύ γτ τον Νοέμβριο κλείνω τα 31.
Είμαι εποχικος έχω δύο αντιπυρικες. Θα μείνω απ έξω 😭 αν είναι 31 το όριο ηλικίας.

Η μόνη λύση είναι να βγει άλλο κόμμα. Που είναι πολύ δύσκολο...
Pezonaftiscomado

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pezonaftiscomado »

Το πιο πιθανο για την ηλικια ειναι το 33 και η μοριοδοτηση ιδια με τις εμποδε. Το 35 δε το δεχτηκε ο υπουργος,28 και 5 αντιπυρικες επειδη τοσες θα εχουν οι 19ρηδες αρα 33. Στην Εμοδε ηταν 28 και 3 αντιπυρικες π ειχαν οι 19ρηδες αρα 31, απλα τα πραγματα, οποια κυβερνηση να βγει δε θα αλλαξει κατι απλα αν βγει αλλη θα εχει και τη δικαιολογια οτι βρηκε το φακελο ετοιμο. Λιγο μυαλο να εχετε, δε χρειαζεται πολυ
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Για προκηρυξη θεωρεισαι 31. Δν παιζει ρολο ποιο μηνα τα κλεινουμε.

Αμα αγχωνεσαι εσυ με τα 31 τοτε κανα 2000 ατομα που ειναι πανω απο εκει τι να πουνε;
Ελεος
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

KYNHGOS έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 7:04 pm Για προκηρυξη θεωρεισαι 31. Δν παιζει ρολο ποιο μηνα τα κλεινουμε.

Αμα αγχωνεσαι εσυ με τα 31 τοτε κανα 2000 ατομα που ειναι πανω απο εκει τι να πουνε;
Ελεος

Καταλαβαίνω. Κ για μένα προσωπικά θέλω να είναι άνω των 35. Τι να πω φίλε άστα να πάνε θα φανεί στις 21 Μαΐου.
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Αλλά πάνω σε αυτό π είπες ότι αν πρέπει να αγχώνομαι βεβαίως και αγχώνομαι γτ είναι η τελευταία μου ελπιδα ως 31 χρόνων, και αν γινει σταδιακά που λενε στην πρώτη προκήρυξη με δύο αντιπυρικες δεν μπαίνω γτ προηγούνται 19 20 21 ! Μετά χεστικαμε που κλαναμε. Η λύση είναι 35 οριο ηλικίας +.
Litecoins
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2023 7:18 pm

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Litecoins »

Φίλε μου Βαγγέλη
Μην ακούς τα πηγαδάκια.

Δεν μπορεί προκήρυξη Γενικών Καθηκόντων (οχι ΕΜΟΔΕ) μην μπερδευτείς.
να είναι κάτω από 33 τουλάχιστον για τους εποχικούς και τους εθελοντές.

Σαν κυβέρνηση θα αύξηση κατά δύο χρόνια και θα είναι 35 και για εποχικούς και για πολίτες. Πιο παλιά είχα αναφέρει ότι το 35 για εποχικούς θα αυξηθεί ανάλογα με τις αντιπυρικες από 35 και +

Αλλά αυτό την τελευταία συνάντηση που είχα μπορεί και να μην πραγματοποιηθεί.

Αλλά 35 το οριο ηλικιας είναι δεδομένο.100% σίγουρο. Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε!
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Pezonaftiscomado έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 6:20 pm Το πιο πιθανο για την ηλικια ειναι το 33 και η μοριοδοτηση ιδια με τις εμποδε. Το 35 δε το δεχτηκε ο υπουργος,28 και 5 αντιπυρικες επειδη τοσες θα εχουν οι 19ρηδες αρα 33. Στην Εμοδε ηταν 28 και 3 αντιπυρικες π ειχαν οι 19ρηδες αρα 31, απλα τα πραγματα, οποια κυβερνηση να βγει δε θα αλλαξει κατι απλα αν βγει αλλη θα εχει και τη δικαιολογια οτι βρηκε το φακελο ετοιμο. Λιγο μυαλο να εχετε, δε χρειαζεται πολυ
Λες μέχρι τα 33 να μπω ρ φίλε; Είμαι 31 με 2 αντιπυρικες! Χωρίς ειδικές δυναμεις. Οδηγός! Πφφφφφφ
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Litecoins έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 7:30 pm Φίλε μου Βαγγέλη
Μην ακούς τα πηγαδάκια.

Δεν μπορεί προκήρυξη Γενικών Καθηκόντων (οχι ΕΜΟΔΕ) μην μπερδευτείς.
να είναι κάτω από 33 τουλάχιστον για τους εποχικούς και τους εθελοντές.

Σαν κυβέρνηση θα αύξηση κατά δύο χρόνια και θα είναι 35 και για εποχικούς και για πολίτες. Πιο παλιά είχα αναφέρει ότι το 35 για εποχικούς θα αυξηθεί ανάλογα με τις αντιπυρικες από 35 και +

Αλλά αυτό την τελευταία συνάντηση που είχα μπορεί και να μην πραγματοποιηθεί.

Αλλά 35 το οριο ηλικιας είναι δεδομένο.100% σίγουρο. Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε!
φίλε litecoins αναφέρεις οτι η κυβέρνηση θα κάνει αύξηση 2 ετών και θα ειναι 35 για εποχικούς κ πολίτες, πώς γνωρίζεις απο τώρα οτι θα εχουμε την ΝΥΝ κυβέρνηση; Που ακόμα κ να ειναι συγκυβέρνηση με ενα αλλο κόμμα δεν ειναι το ίδιο γιατί δεν γνωρίζουμε κ πάλι αν το υπουργείο το συγκεκριμένο θα το έχει το αλλο κόμα της συγκυβέρνησης ...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Litecoins έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 7:30 pm Φίλε μου Βαγγέλη
Μην ακούς τα πηγαδάκια.

Δεν μπορεί προκήρυξη Γενικών Καθηκόντων (οχι ΕΜΟΔΕ) μην μπερδευτείς.
να είναι κάτω από 33 τουλάχιστον για τους εποχικούς και τους εθελοντές.

Σαν κυβέρνηση θα αύξηση κατά δύο χρόνια και θα είναι 35 και για εποχικούς και για πολίτες. Πιο παλιά είχα αναφέρει ότι το 35 για εποχικούς θα αυξηθεί ανάλογα με τις αντιπυρικες από 35 και +

Αλλά αυτό την τελευταία συνάντηση που είχα μπορεί και να μην πραγματοποιηθεί.

Αλλά 35 το οριο ηλικιας είναι δεδομένο.100% σίγουρο. Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε!
Το έχεις δει κάπου γραπτώς αυτό;
Εάν ναι, μπορείς να το σκανάρεις και να το ανεβάσεις αποκρύπτοντας προφανώς ευαίσθητες πληροφορίες για να το δούμε και εμείς;

Σου το έχουν πει προφορικά;
Εάν ναι, αντιλαμβάνεσαι ότι μιλάμε για λόγια του αέρα. Κοινώς, με κλανιές αβγά δεν βάφονται.

Επίσης, θα είχε ενδιαφέρον η τοποθέτησή σου στην ερώτηση του Pyr ως προς τα μετεκλογικά δεδομένα σε συνάρτηση με την σιγουριά που εκπέμπεις στα μηνύματά σου και η οποία εύχομαι για να μην παρεξηγηθώ να επιβεβαιωθεί ώστε οι περισσότεροι να είναι ευχαριστημένοι.
Litecoins
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2023 7:18 pm

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Litecoins »

Pyr έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 8:04 pm
Litecoins έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 7:30 pm Φίλε μου Βαγγέλη
Μην ακούς τα πηγαδάκια.

Δεν μπορεί προκήρυξη Γενικών Καθηκόντων (οχι ΕΜΟΔΕ) μην μπερδευτείς.
να είναι κάτω από 33 τουλάχιστον για τους εποχικούς και τους εθελοντές.

Σαν κυβέρνηση θα αύξηση κατά δύο χρόνια και θα είναι 35 και για εποχικούς και για πολίτες. Πιο παλιά είχα αναφέρει ότι το 35 για εποχικούς θα αυξηθεί ανάλογα με τις αντιπυρικες από 35 και +

Αλλά αυτό την τελευταία συνάντηση που είχα μπορεί και να μην πραγματοποιηθεί.

Αλλά 35 το οριο ηλικιας είναι δεδομένο.100% σίγουρο. Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε!
φίλε litecoins αναφέρεις οτι η κυβέρνηση θα κάνει αύξηση 2 ετών και θα ειναι 35 για εποχικούς κ πολίτες, πώς γνωρίζεις απο τώρα οτι θα εχουμε την ΝΥΝ κυβέρνηση; Που ακόμα κ να ειναι συγκυβέρνηση με ενα αλλο κόμμα δεν ειναι το ίδιο γιατί δεν γνωρίζουμε κ πάλι αν το υπουργείο το συγκεκριμένο θα το έχει το αλλο κόμα της συγκυβέρνησης ...
21 Μαΐου εκλογές,
θα γίνουν επαναληπτικες λόγω ισοψηφίας

και η κυβέρνηση που θα βγει ΝΔ.!

Και το είχα ξανά αναφέρει αυτό,
μπορείτε να πάτε λίγο πιο πίσω να το δείτε!.
Κ έτσι θα γίνει!

Εδώ θα είμαστε παιδιά. Εάν δεν γίνουν όσα είπα εδώ θα είμαι να με κραζεται ελεύθερα.

Δεν θέλω να πάει αλλού οι κουβέντα.
Αλλά πρωθυπουργό δεν Κανονίζουμε εμείς πιος θα βγει αλλά από έξω από αυτούς που μας κυβερνανε. Λίγο πολύ καταλάβατε πιοι μας κυβερνανε.
Και αυτοί θέλουν Μητσοτάκη για άλλη μια 4 ετια.
Δεν το συνεχίζουμε αυτό τ θέμα γτ πάει αλλού.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες