Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
NikosTyperR

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NikosTyperR »

Καλησπερα παλικαρια, με το καλο οσοι μπειτε στην προκυρηξη και ευχομαι να παιρνετε σειρα και οι υπολοιποι, μηπως εχει καποιος καμια ενημερωση για το ποτε περιπου θα βγει η προκυρηξη; Και ποσα ατομα θα παρει στην Αθηνα στην πρωτη εμοδε;
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

NikosTyperR έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 5:38 pm Καλησπερα παλικαρια, με το καλο οσοι μπειτε στην προκυρηξη και ευχομαι να παιρνετε σειρα και οι υπολοιποι, μηπως εχει καποιος καμια ενημερωση για το ποτε περιπου θα βγει η προκυρηξη; Και ποσα ατομα θα παρει στην Αθηνα στην πρωτη εμοδε;
Η λογική λέει ότι θα πάρει μόνο στις καινούργιες περιοχές.
NikosTyperR

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NikosTyperR »

Δεν ειναι και τοσο της λογικης αυτο που λες mileangel και θα σου πω γιατι,620 ατομα που θα παρει τεχνικο προσωπικο αντοιστιχουν 62 ατομα σε καθε μοναδα, μου φαινεται λιγο παραλογο να πει σε καποια νησια (που θα ειναι κοντα μεταξυ του) 62 ατομα απ τη στιγμη που κεντρικοτατες εμοδε εχουν κατω απο 50
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

NikosTyperR έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 6:31 pm Δεν ειναι και τοσο της λογικης αυτο που λες mileangel και θα σου πω γιατι,620 ατομα που θα παρει τεχνικο προσωπικο αντοιστιχουν 62 ατομα σε καθε μοναδα, μου φαινεται λιγο παραλογο να πει σε καποια νησια (που θα ειναι κοντα μεταξυ του) 62 ατομα απ τη στιγμη που κεντρικοτατες εμοδε εχουν κατω απο 50
Τι να πω, θα δούμε τότε σε λίγους μήνες.
NikostypeR

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NikostypeR »

Για το ποτε θα βγει εχει καποιος καμια πληροφορια;
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Πραγματικά, είναι συγκινητικά τα μηνύματα των παιδιών, που είναι άνω των 35 και δεν θα μπορούν να κυνηγήσουν την μονιμότητα τους. Δυστυχώς, δεν έιναι πάντα όλα δίκαια. Ξεκινάς με ένα όνειρο και κάποιοι στο στερούν! Κυρίως, αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις. Πέτυχαν μία νίκη τα σωματεία, με το 35, αλλά πρέπει να βρεθεί λύση, για αξιοποίηση των άνω των 35, ειδικά για όσους πλησιάζει η λήξη της σύμβασής τους. Θα μείνουν και χωρίς δουλειά! Δεν ξέρω, αν αποτελεί λυση τα δασαρχεία, κάποια παιδιά θα τους βολέψει, άλλοι ξεκίνησαν για να γίνουν πυροσβέστες και οχι να πάνε σε γραφεία. Πρέπει να γίνει κατι πάνω ς'αυτό.
purosvestis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2023 11:06 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από purosvestis »

niasimas έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 8:21 pm Πραγματικά, είναι συγκινητικά τα μηνύματα των παιδιών, που είναι άνω των 35 και δεν θα μπορούν να κυνηγήσουν την μονιμότητα τους. Δυστυχώς, δεν έιναι πάντα όλα δίκαια. Ξεκινάς με ένα όνειρο και κάποιοι στο στερούν! Κυρίως, αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις. Πέτυχαν μία νίκη τα σωματεία, με το 35, αλλά πρέπει να βρεθεί λύση, για αξιοποίηση των άνω των 35, ειδικά για όσους πλησιάζει η λήξη της σύμβασής τους. Θα μείνουν και χωρίς δουλειά! Δεν ξέρω, αν αποτελεί λυση τα δασαρχεία, κάποια παιδιά θα τους βολέψει, άλλοι ξεκίνησαν για να γίνουν πυροσβέστες και οχι να πάνε σε γραφεία. Πρέπει να γίνει κατι πάνω ς'αυτό.
Αυτό θέλω να πω στο παιδί και μου λέει ακόμα και τώρα άλλα ντάλα εδω και μήνες λεω το ρημάδι το 35 και αυτος ακόμα λέει μλκίες… παλικάρι 33 ειμαι με ολα τα διπλωματα 4 αντιπυρικες εφεδρος εθελοντης και οτι άλλο δίνει μόρια αν δεν με ένοιαζε δεν θα κατέβαινα και στις 2 πορείες που έγιναν για το καλό όλων απο την άλλη μεριά του χάρτη. Τέλος πάντων δεν γνωρίζεις δεν σε κατηγορώ. Καλή συνέχεια σε όλους
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

purosvestis έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 10:00 pm
niasimas έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 8:21 pm Πραγματικά, είναι συγκινητικά τα μηνύματα των παιδιών, που είναι άνω των 35 και δεν θα μπορούν να κυνηγήσουν την μονιμότητα τους. Δυστυχώς, δεν έιναι πάντα όλα δίκαια. Ξεκινάς με ένα όνειρο και κάποιοι στο στερούν! Κυρίως, αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις. Πέτυχαν μία νίκη τα σωματεία, με το 35, αλλά πρέπει να βρεθεί λύση, για αξιοποίηση των άνω των 35, ειδικά για όσους πλησιάζει η λήξη της σύμβασής τους. Θα μείνουν και χωρίς δουλειά! Δεν ξέρω, αν αποτελεί λυση τα δασαρχεία, κάποια παιδιά θα τους βολέψει, άλλοι ξεκίνησαν για να γίνουν πυροσβέστες και οχι να πάνε σε γραφεία. Πρέπει να γίνει κατι πάνω ς'αυτό.
Αυτό θέλω να πω στο παιδί και μου λέει ακόμα και τώρα άλλα ντάλα εδω και μήνες λεω το ρημάδι το 35 και αυτος ακόμα λέει μλκίες… παλικάρι 33 ειμαι με ολα τα διπλωματα 4 αντιπυρικες εφεδρος εθελοντης και οτι άλλο δίνει μόρια αν δεν με ένοιαζε δεν θα κατέβαινα και στις 2 πορείες που έγιναν για το καλό όλων απο την άλλη μεριά του χάρτη. Τέλος πάντων δεν γνωρίζεις δεν σε κατηγορώ. Καλή συνέχεια σε όλους
Αν ισχύει ότι το 30%, ίσως και παραπάνω των εποχικών, είναι άνω των 35, τότε πρέπει να συνεχιστεί η πίεση.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπερα, διασωστη, ΔΥΚ και όποιος άλλος γνωρίζει, θέλω να κάνω μια ερώτηση εκτός της επερχόμενης προκήρυξης. Γνωρίζουμε μήπως μιας και έχει βγει ο προϋπολογισμός του 24 και αφού φαίνεται πώς δεν θα πάρει γενικών καθηκόντων σε αυτή την προκήρυξη, εάν υπάρχει περίπτωση να δούμε αύξηση των εισακτεων στην σχολή πυροσβεστων;
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Δεκ 10, 2023 5:31 pm Καλησπερα, διασωστη, ΔΥΚ και όποιος άλλος γνωρίζει, θέλω να κάνω μια ερώτηση εκτός της επερχόμενης προκήρυξης. Γνωρίζουμε μήπως μιας και έχει βγει ο προϋπολογισμός του 24 και αφού φαίνεται πώς δεν θα πάρει γενικών καθηκόντων σε αυτή την προκήρυξη, εάν υπάρχει περίπτωση να δούμε αύξηση των εισακτεων στην σχολή πυροσβεστων;
Οι εισακτέοι στην σχολή, θα είναι 290, για το 24. Δόκιμοι ανθυποπυραγοι 50 και δόκιμοι πυροσβέστες 240.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Επίσης, επειδή η τροπολογία έλεγε,650 άτομα,620 δασικούς και 30 επιστημονικούς, περισσεύουν άλλοι 50 από τους 700, που λέει ο σχεδιασμός προσλήψεων για το 24. Τι θα είναι;
Και για όσους θεωρούν, ότι οι 35+, είναι γερόντια, ας δούνε το άρθρο, με στοιχεία της eurostat, ότι ειμαστε από τις γηραιότερες χώρες στην Ευρώπη, χωρίς γεννήσεις! Σε μία τέτοια χώρα, οι άνω των 35, θωρούνται γερασμένοι και απαξιώνονται, ειδικά σε επαγγέλματα, όπως στα σώματα ασφαλείας και στο στρατό! Αυτό, μιας και το ηλικιακό των εποχικών, έχει γίνει Μεσανατολικό, για να εξυπηρετεί άλλους λόγους, προφανώς.https://www.insider.gr/tax-labour/30169 ... iquidmedia
Kostis250

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Kostis250 »

Μηπως οι αλλες 50 ειναι πιλοτοι κτλ γιατι ο σχεδιασμος λεει οτι ολες οι εμοε δε θα ειναι αερομεταφερομενες τουλαχιστον οι παλιες και περισυ ηταν μονο η Αθηνα και η Πατρα αερομεταφερομενες, δε ξερω αν ηταν και η θεσσαλονικη, οι αλλες 3 δεν ειχαν ελικοπτερο απ οσο γνωριζω
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Παιδια εαν γνωριζει καποιος πότε θα βγει η προκ ας τοποθετηθει.
Kostis250

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Kostis250 »

Προσωπικη αποψη (χωρις να εχω καποια πληροφορια) απο τελος Γενναρη και μετα
FreddoEspresso
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 10:13 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από FreddoEspresso »

Καλησπέρα σε όλους. Με το καλό να εκδοθεί η προκήρυξη και να μπορέσουν να συμμετάσχουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι. Η ερώτησή μου, προς ώρας, είναι εαν τους έχοντες μυωπία τους κόβουν. Έχω 1.25 σε κάθε μάτι. Γνωρίζουμε κάτι από τη προηγούμενη προκήρυξη; Ευχαριστώ πολύ.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες