Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Zeppelin

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Zeppelin »

Καλησπέρα, δηλαδή θα πάρουν άτομα μόνο από ειδικότητες που έχουν οργανικές και θα καλυφθεί ένα μεγάλο ποσοστό των θέσεων. Καμιά παράταση μήπως αυξήσουν τις θέσεις στο μέλλον πιστεύετε ότι είναι πιθανή;
MESS

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από MESS »

Το ότι θα πάρουν επιλαχόντες 2η σειρά, μην το θεωρήσει κανείς δεδομένο. Για την παράταση, το έχουν αναλύσει τα παιδιά πιο πάνω, περιττό να τα ξαναλέμε. Αν θέλει η νέα ηγεσία του υπουργείου θα δώσει με τροποποίηση ή νέα ρύθμιση, αν δε θέλει, θα το αφήσει έτσι.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ε πώς να μην το θεωρήσει όταν το γράφει στο ΠΔ ότι οι κωλυομενοι της 1ης θα μπουν με την επόμενη σειρά, δλδ 2η σειρά, αλλά θα αποφοιτήσουν με την αρχαιότητα που θα είχαν και στα μαθήματα που θα διδαχθούν στην ΠΥΡΑ είναι και αυτά των ειδικών για το 23-24; Δηλαδή εντάξει, ας είμαστε απαισιόδοξοι αλλά πόσο πια;!
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Η παράταση θα βοηθούσε υποψήφιους που είναι προς το τέλος των πινάκων στο μέλλον. Το καλύτερο θα ήταν μια παράταση, ειδικά για τους νομικούς που πέτυχαν στα γραπτά, αλλά δεν κλήθηκαν στη συνέντευξη λόγω των πολλών ισοβαθμιών. Δυστυχώς αν γίνει μόνο μια 2η σειρά χωρίς παράταση, θα χρησιμεύει μόνο για επιλαχόντες που βρίσκονται μέχρι μια μεσαία θέση στους πίνακες που έχουν οργανικές. Επίσης υπάρχει κίνδυνος να λήξουν οι πίνακες χωρίς να έχει γίνει κάτι. Καμιά προκήρυξη δεν έχει βγει για πυροσβεστική μέχρι τώρα.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πόσοι επιλαχόντες έμειναν; Νομίζω είναι οι μισοί πλέον σε σχέση με την πρώτη σειρά. Επομένως αναμένουμε να τους πάρει σχεδόν όλους. Αν γίνει αυτό παράταση δεν υπάρχει λόγος να δοθεί και κλείνει το θέμα μέχρι να ξαναγίνει νέος. Το ΦΕΚ επιτυχόντων και επιλαχόντων είχε μόνο άτομα από τη συνέντευξη. Αν κάνω λάθος διορθωστε με.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Παιδιά άμα δεν γίνει παράταση δεν θα πάρει ουτε τους επιλαχόντες που βρίσκονται στην μέση. Τα πράγματα είναι απλά άμα ανακοινωθεί παράταση θα πάρουν επιλαχόντες εάν όχι τέλος και πάει όποτε πάει με νέο διαγωνισμό
Zeppelin

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Zeppelin »

Η παράταση θα έκανε καλό και στους μετεωρολόγους αν βγουν θέσεις σε 2-3 χρόνια. Όσο για τους υποψήφιους που δεν πέρασαν από συνέντευξη, δε νομίζω ότι είναι επιλαχόντες, ακόμα κι αν υπάρχουν κενές θέσεις.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Σωστά επιτυχόντες-επιλαχόντες είναι μόνο όσοι πήγαν και συνέντευξη. Όσοι δεν πέρασαν συνέντευξη δεν έχουν λόγο να περιμένουν κάτι
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Α, και κάτι άλλο. Αν βγάλει τόσους υποπυραγούς μαζεμένους, πώς θα προάγονται όλοι στην επόμενη βαθμίδα; Οι περισσότεροι θα κολλήσουν και θα είναι δύσκολο να παίρνουν βαθμούς. Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται υπερβολικό ότι θα μας καλέσουν σχεδόν όλους.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έχετε δίκιο. Είναι πρωτάκουστο να προάγονται 100 άτομα μαζί. Δεν έχει ξαναγίνει. Μόνο 500-500 προάγονται στην αστυνομια και τον στρατό. Εντάξει συνάδελφοι το κουρασαμε το θέμα. Αν έχει κάποιος έγκυρες πληροφορίες ας μας τις πει.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μακάρι να μας πάρουν όλους τους επιλαχόντες, αλλά δυστυχώς στην ειδικότητά μου είναι ήδη πολλοί, εύχομαι να έχεις δίκιο. Αν κοιτούσαν να στελεχώσουν την Πυροσβεστική όπως την Αστυνομία, θα είμασταν ήδη στα γραφεία μας. Συγγνώμη που σκέφτομαι απαισιόδοξα, δε νομίζω ότι χρειάζονται ειρωνείες.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν ειρωνευομαι απλά μου φαίνεται τραγικό αυτό που γίνεται με την πυροσβεστική. Δείτε το πρόγραμμα που έχει κάθε κόμμα για την πυροσβεστική και πράξτε αναλόγως στις εκλογές.
MESS

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από MESS »

Και τι να ψηφίσουμε, αφού κανείς δεν έχει ενδιαφερθεί διαχρονικά. Όλοι τάζουν προσλήψεις. Και από αυτά που υπόσχονται ζήτημα να υλοποιηθεί το 10%. Εδώ ο υφυπουργός είπε το '22 για 500 προσλήψεις πυροσβεστών ανά έτος και έχουμε μπει στην αντιπυρική χωρίς να γίνει τίποτα. Τα σενάρια είναι, είτε ΝΔ μόνη της ή καμια συγκεβέρνηση με ΠΑΣΟΚ μετά τις 2ες εκλογές. Και πάλι δεν αλλάζει κάτι και θα μπει ο Ιούλιος χωρίς να έχουμε πάρει χαμπάρι.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλημέρα σε όλους. Και οι δικές μου πληροφορίες λένε ότι θα πάρουν επιλαχόντες, το πόσους από κάθε ειδικότητα άγνωστο. Το γράφω μόνο και μόνο επειδή θεωρώ ότι είναι αξιόπιστη η πληροφόρησή μου και με κάθε επιφύλαξη.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγώ συμφωνώ με τον συνάδελφο πιο πάνω που είπε ότι όλοι το ψάχνουμε και όλοι το συζητάμε για αυτό και οι διαφορετικές απόψεις. Ελπίζω να ισχύει η πιο συμφέρουσα για όλους. Το κώλυμα τον εκλογών αφορά τους διορισμούς, αυτό όμως δεν εμποδίζει να καλέσει τους επιλαχόντες για εξετάσεις, σωστά;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες