Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

25 πολιτικοί μηχανικοί+8 μετεωρολόγοι+35 νομικοί+65 οικονομολόγοι=133. Αν αφαιρέσεις τους μετεωρολόγους που δεν έχουν οργανικές 125. Αν αφαιρέσεις 16 θέσεις από μηχανικούς, επειδή οι κενές οργανικές τους μετά τις μετατάξεις είναι 9=109. Από τους οικονομολόγους, αν αφαιρέσεις 10 θέσεις που δόθηκαν σε μετατάξεις,55, δηλ.99 το σύνολο των επιλαχόντων. Και 5 οικονομολόγοι που θα μείνουν εκτός επειδή οι οργανικές είναι 92=94 επιλαχόντες στην καλύτερη περίπτωση. Το θες και με βήτα τρόπο;max 9 πολιτικοί μηχανικοί+35 νομικοί+max50 οικονομολόγοι=94. Γι αυτό άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε. Έλα, καλή Ανάσταση.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επομένως οι επιλαχόντες βρίσκονται όπως υπολόγισα. Απλώς μετά τις μετατάξεις μειώθηκαν οι θέσεις. Αν μπορείς επισυναψε την προκήρυξη των μεταταξιμων καθώς δεν την έχω υπόψιν μου και δε γνωρίζω τα νούμερα.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Firedoc έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 1:54 pm Προχωράνε οι μετατάξεις.51 θέσεις αξιωματικών ειδικών καθηκόντων με πρόσκληση για μετάταξη (15 νομικοί,10 οικονομικοί,15 μηχανικοί,1 οδοντίατρος και 10 οικονομικοί χαμηλόβαθμο προσωπικό). Παρατηρήσεις: Από τις 57 οργανικές μηχανικών, άφησαν τις λιγότερες κενές, καμιά δεκαριά. Καμιά ρύθμιση για μετεωρολόγους που έδωσαν τις οργανικές με διαγωνισμό και δεν είπαν τίποτα για μετατάξεις. Μεγαλύτερα κενά σε νομικούς, αναλογικά με τις οργανικές.64 Πλοηγοί Κυβερνήτες και Μηχανικοί έχουν μεταταχθεί. Σιγά-σιγά κλείνουν οι εκκρεμότητες.
https://www.facebook.com/EPAYPSGR/?locale=el_GR
Φίλε, Επισκέπτη 12:46, αν δεν υπάρχει κενή οργανική, δεν μπορεί να μπει επιλαχών. Επομένως έχεις κάνει λάθος. Δε βγαίνουν τα νούμερα που έδωσες. Γιατί σου είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβεις κι επιμένεις;
Link για την πρόσκληση ενδιαφέροντος με μετάταξη έχει αναρτήσει ο firedoc στο σχόλιό του που παραθέτω. Δες πρώτα τι γράφει και μίλα μετά.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Απρ 08, 2023 12:46 pm Επομένως οι επιλαχόντες βρίσκονται όπως υπολόγισα. Απλώς μετά τις μετατάξεις μειώθηκαν οι θέσεις. Αν μπορείς επισυναψε την προκήρυξη των μεταταξιμων καθώς δεν την έχω υπόψιν μου και δε γνωρίζω τα νούμερα.
Ακόμα κι αν δεν είχαν δώσει θέσεις σε μετατάξεις, πράγμα αδύνατον, αν υπολόγισες με βάση τις οργανικές:24μηχανικοί,35νομικοί,60οικονομολόγοι=119. Πώς τους βρήκες εσύ 125;
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σορρυ για την παρέμβαση, αλλά είτε είναι 133 είτε 125 είτε 119 είτε 94, ποιον ακριβώς επηρεάζει; Το θέμα είναι να γίνει κάτι να απορροφηθούν οι επιλαχόντες όσοι και αν είναι και εσείς διαφωνείτε για τον αριθμό; Καλώς. Μακάρι να βρεθεί άκρη.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ρε φίλε, σου λέμε ότι ο αριθμός 125, άρα και όλη σου η θεωρία είναι λάθος. Σιγά μην καλούσαν ποτέ 65 οικονομολόγους, δουλευόμαστε τώρα; Εγώ το έχω πάρει απόφαση από τα γραπτά ότι είμαι εκτός. Καλύτερα νέος διαγωνισμός.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

125 είναι εξωπραγματικό νούμερο. Να είμαστε ρεαλιστές και απαισιόδοξοι😂. Το μηδέν είναι πιο πιθανό. Καλή Ανάσταση 🐰🐣🕯 με υγεία, όλα τ' άλλα δεν αξίζουν! 💙
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν καταλαβαίνω ποιον ωφελεί η διαφωνία για τους αριθμούς την στιγμή που ξέρετε γιατί συνέβη ο, τι συνέβη και τελικά αυτός μπορεί να είναι ο λόγος που ενδεχομένως δε θα μπει και κανείς από τους επιλαχόντες. Ο καθένας μπορεί να έχει την θεωρία του και να την εκφράσει. Το αν επαληθευτεί άγνωστο. Μακάρι να επαληθευτεί γιατί πολλά νέα παιδιά είναι επιλαχοντες και μπορούν να προσφέρουν. Ωστόσο και η δική μου εκτίμηση, όσο και αν με συμφέρει το αντίθετο, είναι ότι έχει κλείσει το θέμα. Καλό Πάσχα.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν διαφωνούμε στους αριθμούς φίλε μου. Γελάμε με το παπατζιλίκι που πέφτει για 2η σειρά,125 επιλαχόντες και πράσινα άλογα. Κι εγώ άμα θέλω γράφω ότι θα καλέσουν 300 άτομα. Τζάμπα είναι. Εγώ το έχω πάρει απόφαση.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Φίλε μου τότε δεν υπάρχει λόγος να βρίσκεσαι εδώ εφόσον το χεις πάρει απόφαση και γελάς, όπως λες. Άσε τους κατ' εσε αιθεροβαμονες να λένε ο, τι πιστεύουν και μη δημιουργείς εντάσεις εφόσον τίποτα δεν είναι τελεσίδικο ακόμη, όσο και αν βλέπουμε το κατά πού οδεύει. Ειρήνη υμίν.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Εάν ήταν να πάρει παραπάνω άτομα θα έπαιρνε όσο ήταν έτσι ώστε να κάλυψη τις θέσεις του διαγωνισμού. Είχε ακουστεί ότι αυτό θα γινόταν τώρα γιατί το άφησαν κανείς δεν ξέρει. Προφανώς και δεν θα πάρει όλους τους επιλαχόντες απλά για να κάλυψη τις οργανικές θέσεις.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 11:10 am Να ρωτήσω κάτι για τους μετεωρολόγους; Η ανακοίνωση της ΕΠΑΥΠΣ για τις μετατάξεις αναφέρει "αποκατάσταση και των υπηρετούντων έμπειρων Μετεωρολόγων ΓΚ". Αυτό πώς θα γίνει αφού οι θέσεις μετεωρολόγων έκλεισαν; Μόνο αν αυξήσουν τις θέσεις. Ξέρει κανείς αν οι 125 νέες θέσεις ειδικών καθηκόντων περιλαμβάνουν μετεωρολόγους;
Καμιά άποψη ή εκτίμηση βρε παιδιά ς' αυτό;
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

FireGs έγραψε: Κυρ Απρ 09, 2023 2:41 pm Εάν ήταν να πάρει παραπάνω άτομα θα έπαιρνε όσο ήταν έτσι ώστε να κάλυψη τις θέσεις του διαγωνισμού. Είχε ακουστεί ότι αυτό θα γινόταν τώρα γιατί το άφησαν κανείς δεν ξέρει. Προφανώς και δεν θα πάρει όλους τους επιλαχόντες απλά για να κάλυψη τις οργανικές θέσεις.
Ναι, αυτό είχε ακουστεί, ότι θα γινόταν πριν την αντιπυρική τουλάχιστον. Βέβαια τίποτα το επίσημο. Άτυπη προεκλογική περίοδος=δημοσιονομική πλειοδοσία, δεν τους ενδιαφέρουν 20 άτομα. Φαντάσου να πάμε σε δεύτερες και τρίτες. Ούτε σεντ δε θα μείνει. Πώς θα βγάλουν προϋπολογισμό, απορίας άξιον.
Firedoc
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 1:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Firedoc »

Όλοι έχουμε παρόμοιες απορίες και δεν είναι δυνατόν να πάρετε συγκεκριμένες απαντήσεις στο φόρουμ για αυτά τα σοβαρά ερωτήματα. Μόνο οι αρμόδιοι μπορούν ν' απαντήσουν. Πιστεύω ότι τελικά θ' απορροφηθεί ένα μεγάλο μέρος επιλαχόντων, εκεί που υπάρχουν οργανικές. Έστω και σε 1-2 χρόνια. Χωρίς να γνωρίζω κάτι επισήμως, την πρόβλεψη μου κάνω. Και προς θεού μην το δέσει κανείς κόμπο και ανατρέψει σχέδια επειδή κάποιος εκφράζει μια γνώμη σε ένα φόρουμ. Καλό Πάσχα με υγεία σε όλους!
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Μακάρι αλλά για να γίνει αυτό πρέπει ο πίνακας να ισχύει για περισσότερο από ένα έτος. Με τις εκλογές τώρα ότι είναι να γίνει θα γίνει μετά το καλοκαίρι.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: niasimas και 42 επισκέπτες