Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη, εύχομαι όλα να πάνε καλά για τους επιλαχόντες.12/4/2023 βγήκε ο νέος κανονισμός της Πυροσβεστικής Ακαδημίας. Αναφέρει μέσα μεταξύ άλλων τις σειρές και τι γίνεται με τους δόκιμους ειδικών καθηκόντων. Αναμένεται και το φεκ τοποθέτησης των αποφοίτων ανθυποπυραγών ειδικών καθηκόντων. Μακάρι ν' ακολουθήσουμε κι εμείς.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Χρόνια πολλά σε όλους.
Από που το είδες αυτό;
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχει δημοσιευτεί. αδα ψρδξ46νπιθ-ι57.
Firedoc
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 1:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Firedoc »

Σημαίνει κάτι ο νέος κανονισμός για μας;
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Χριστός Ανέστη. Πιστεύετε πως θα προλάβει να γίνει κάτι με εμάς πριν λήξουν οι πίνακες; Δυστυχώς λήγουν Ιούλιο και δε ξέρουμε αν έχει σχηματιστεί κυβέρνηση ή αν ασχοληθεί τόσο άμεσα.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Χωρίς να μπορώ να πω στα σίγουρα, πιστεύω ότι θ' απορροφηθεί ένας ικανός αριθμός επιλαχόντων τελικά, σταδιακά ή μια κι έξω. Αυτό μου λένε και γνωστοί μου στην πυροσβεστική, είναι αισιόδοξοι από άλλους διαγωνισμούς που έπαιρναν επιλαχόντες μέχρι να εξαντλήσουν τον αριθμό. Άλλες εποχές βέβαια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρόκειται για έναν νέο διαγωνισμό και κανείς δεν ξέρει πώς θα λήξει.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά διαλύεται η βουλή και δεν έβγαλαν τίποτα για εμάς, έστω να κάναμε τις υγειονομικές αν ήταν να μπούμε. Δύσκολα τα πράγματα, δυστυχώς.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έτσι κι αλλιώς δεν περιμέναμε να γίνει κάτι προεκλογικά από τη στιγμή που ανακοινώθηκε η ημερομηνία των εκλογών. Ό, τι είναι να γίνει, θα γίνει μετά τις εκλογές από την κυβέρνηση που θα προκύψει. Υπάρχουν και 4 εισακτέοι από την πρώτη σειρά που πρέπει να τους καλέσουν.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Εάν γίνεται να πάρει παράταση ο πίνακας μπορεί και ναι αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση από την στιγμή που θα γίνουν οι εκλογές
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν προλαβαίνουν να δώσουν παράταση στην ώρα της στους πίνακες μέχρι την ορκωμοσία. Εκτός αν βγει κυβέρνηση από τις πρώτες κάλπες, πράγμα δύσκολο. Θεωρητικά μπορεί να δοθεί και λίγους μήνες μετά τη λήξη, όπως μου είπε πρόσωπο που ασχολείται με κοινοβουλευτικό έργο, αλλά τίποτα συγκεκριμένο. Υπομονή να δούμε τις προθέσεις της νέας κυβέρνησης.
Firedoc
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 1:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Firedoc »

Παράταση πινάκων δεν προβλέπεται από την προκήρυξη. Είναι πολιτική επιλογή και κανείς δεν ξέρει αν η επόμενη ηγεσία του υπουργείου θα την προωθήσει ως την πιο συμφέρουσα λύση.
Firedoc
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 1:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Firedoc »

Δεν αποκλείεται. Και τον Οκτώβριο να δοθεί, δε με χαλάει καθόλου. Πιστεύεις όμως ότι θα θέλουν να τη δώσουν; Για να δούμε.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά υπάρχει το ΠΔ που δεσμεύει. Θα πρέπει να καταργηθεί/τροποποιηθεί το άρθρο που αναφέρει ότι ισχύουν για έναν χρόνο οι πίνακες. Δε ξέρω ποιος θα το τρέξει αυτό και αν ενδιαφέρει όντως το ΠΣ να το ζητήσει ή την πολιτική ηγεσία να το υλοποιήσει.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / επιλαχόντες Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ρώτησα μια συγγενή μου δικηγόρο γι αυτό που λέτε. Μπορεί μου λέει να γίνει σιωπηρή τροποποίηση/κατάργηση. Δηλαδή αρκεί μια νεότερη νομοθεσία που να λέει ότι δίνεται παράταση μέχρι 27.7.2024 και αυτομάτως καταργείται η προηγούμενη. Αυτά θα τα ξέρουν καλύτερα οι νομικοί. Εγώ αυτό που πιστεύω είναι ότι κανείς δεν ξέρει ποια θα είναι η αυριανή κυβέρνηση, αν θα είναι αυτοδύναμη ή συνεργασίας και τι λεφτά θα έχει το ταμείο.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες