Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

niasimas έγραψε: Πέμ Ιουν 29, 2023 8:26 pm Δεν συμφωνούσαν για τον καταμερισμό των 1700, ανάμεσα στα σώματα. Δηλαδή, πόσα θα πάρει ο Στρατός, πόσα το Ναυτικό κια πόσα η Αεροπορία. Τώρα με νέο υπουργείο, μπορεί να θέλουν να αλλάξουν κάτι. Το amyna news, λέει ότι το επόμενο διάστημα θα βγει. Ασαφές! Επίσης λέει ότι θα εκδοθεί από το ΑΣΕΠ. Ελπίζω να μην το έχουν αλλάξει και αυτό και να μην είναι μέσω ΑΣΕΠ η διαδικασία, γιατί θα καθυστερήσει πολύ έτσι. Μπορεί το ΑΣΕΠ να είναι πιο αξιοκρατικό;, αλλά πιο αργό.
Το amyna news λεει οτι εκτιμούμε ότι οι διαδικασίες θα “τρέξουν” οπότε ετσι οπως το καταλαβα εγω ικασιες κάνουν (προσωπικη μου γνωμη) ... Τωρα αυτο που λέει μέσω ΑΣΕΠ και τέτοια δεν ξερω τι να πω ουτε ξερω αν είναι αργό η όχι
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλά δεν είπα ότι διάβασα στο amyna news ότι θα βγει η προκήρυξη αύριο, σαν πληροφορία το έδωσα αν κάποιος θέλει να το διαβάσει. Ναι μεν ήταν έτοιμη η προκήρυξη να βγει αλλά λόγω διαφωνιών δεν βγήκε, όμως αυτό δεν λέει κάτι γιατί και η δημοτική αστυνομία και καλά έτοιμη είναι αλλά ανακοινώθηκε ότι θα βγεί από Σεπτέμβριο.
Stratologos13

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Stratologos13 »

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι μέσα Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου θ γίνει στάνταρ καταταξη
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

Stratologos13 έγραψε: Πέμ Ιουν 29, 2023 8:45 pm Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι μέσα Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου θ γίνει στάνταρ καταταξη
αρα μπορει να βγει και οκτωμβρη η προκυρηξη αν γινει τοτε η καταταξη... Φανταζομαι
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν ανατρέξουμε στο παρελθόν οι προκηρύξεις έβγαιναν πάνω κάτω Αύγουστο. Και αν ξέρεις σίγουρα για την κατάταξη αποκλείεται να βγει η προκήρυξη Οκτωβριο γιατι είναι και πόσο καιρό για αθλήματα κλπ
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Ιουν 29, 2023 10:02 pm Αν ανατρέξουμε στο παρελθόν οι προκηρύξεις έβγαιναν πάνω κάτω Αύγουστο. Και αν ξέρεις σίγουρα για την κατάταξη αποκλείεται να βγει η προκήρυξη Οκτωβριο γιατι είναι και πόσο καιρό για αθλήματα κλπ
Τον Αύγουστο η Βουλή δεν κλεινει;
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

1Η Αυγούστου η Βουλή θα κλείσει. Λογικά για κανένα 15θερο. Αν βγει μετά και πάρει ένα μήνα για τις αιτήσεις, δεν νομίζω ότι προλαβάινουν αρχές Νοεμβρη κατάταξη. Κατάταξη από Δεκέμβρη- Γενάρη, αν βγει Σεπτέμβρη.
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

niasimas έγραψε: Πέμ Ιουν 29, 2023 10:24 pm 1Η Αυγούστου η Βουλή θα κλείσει. Λογικά για κανένα 15θερο. Αν βγει μετά και πάρει ένα μήνα για τις αιτήσεις, δεν νομίζω ότι προλαβάινουν αρχές Νοεμβρη κατάταξη. Κατάταξη από Δεκέμβρη- Γενάρη, αν βγει Σεπτέμβρη.
τον αυγουστο μολις ανοιξει η βουλη μετα λογικα ειναι η βδομαδα που δινουν οι ομογενείς οποτε λογικα θα βγει αρχες Σεπτέμβρη... Τωρα μονο ικασιες μπορουμε να κανουμε
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γιατί να επηρεάσουν οι εξετάσεις την προκήρυξη δεν καταλαβαίνω;
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Ιουν 30, 2023 1:24 am Γιατί να επηρεάσουν οι εξετάσεις την προκήρυξη δεν καταλαβαίνω;
Το λεω επειδή θα δίνουν
Απλα μια σκέψη εκανα που μπορει να είναι και λάθος
Τελος πάντων οτι είναι να γίνει θα γίνει
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Δεν νομίζω να επηρεάζουν οι εξετάσεις ή οτιδήποτε άλλο. Απλώς, αφού θα κλείσει η Βουλή, θα πάει πιο πίσω. Οι περισσότερες προκηρύξεις, που συζητάμε, πάνε για Σεπτεμβριο. Μπορεί να βγει και τέλος Αυγούστου. Θα δείξει.
Stratologos13

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Stratologos13 »

Εγώ πάλι πιστεύω μέσα στο Ιούλιο θα βγει
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Για Ιούλιο, μιλάμε από τις 10Ιουλίου, που είναι οι προγραμματικές δηλώσεις και μετά. Μέχρι την 1η Αυγούστου, που κλείνει η Βουλή. Δηλάδη ένα 20ημερο, στο οποίο ίσως να μπορούσε να βγει. Θα πέρναγε όλος ο Αυγουστος με τις αιτήσεις και από Σεπτέμβρη θα ξεκινούσαν τα αθλήματα. Είναι και αυτό ένα σενάριο.
Stratologos13

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Stratologos13 »

Έτσι ακριβώς θα γίνει!
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

Stratologos13 έγραψε: Παρ Ιουν 30, 2023 8:06 pm Έτσι ακριβώς θα γίνει!
δεν ειναι και σιγουρο αυτο
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες