Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Yolo99

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Yolo99 »

Μπηκαμε περσι κατι ατομα με 300 μορια και κλαιγανε οι 900ριδες που κοπηκαν στα αθληματα καθ στο γνα εντωμεταξυ 😭😭
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eleonora »

GGPSAuth έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 10:07 am
Επισκέπτης έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 9:36 am
Eleonora έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 9:20 am
Όχι, δεν είναι ψευδαίσθηση, ούτε σενάριο επιστημονικής φαντασίας, όταν κάποιος με 800,900,1000 μόρια, ΔΕΝ περάσει τις ΠΚΕ, ναι, θα μπει ο αμέσως επόμενος, που μπορεί να έχει 500 μόρια, αλλά πέρασε τις ΠΚΕ. Τόσο απλό.

Πειτε τα καλη μου γιατι καποιοι νομιζουν οτι στα πκε εχουν ενα κλασερ μπροστα τους και λενε αχου το μωρε εχει 1000 μορια κριμα ειναι περαστε το... Δεν γνωριζουν τι πετσοκωμα πεφτει και νομιζουν οτι καποιο χερι θα τους σωσει... Ξεκαβαλιστε τα καλαμια κομαντο
Με αυτά τα μυαλά θα πάτε πολύ μπροστά! Καθίσετε εσείς και περιμένετε με 500 μόρια να μπείτε. Γελάνε και οι πέτρες...
Μια απλή ματιά στους περυσινούς πίνακες επιτυχόντων, και στα 3 σώματα, θα σε πείσουν. Οι εξεταστές, στις ΠΚΕ, δεν έχουν εικόνα καμμιάς λίστας μορίων, καμμιάς λίστας ειδικοτήτων, έχουν μόνο τον υποψήφιο μπροστά τους και τις επιδόσεις του στα αθλήματα, και στις υγειονομικές τα αποτελέσματα των ιατρικών εξετάσεων, και με βάση αυτά και μόνον κρίνουν. Αν ήταν να κριθούν μόνο τα μόρια, θα γινόντουσαν οι εξετάσεις μέσω ΑΣΕΠ. Ο υποψήφιος, διαγωνίζεται για στέλεχος στις Ένοπλες Δυνάμεις, είναι απολύτως φυσικό να δίνεται βαρύτητα στην άριστη φυσική κατάσταση.
Κάποιοι από εμάς, είμαστε ήδη μέσα, μην είσαι αιθεροβάμων, προσωπικά, συμβουλεύω τα άτομα που δεν έχουν πολλά μόρια, να εντατικοποιήσουν την προσπάθειά τους στα αθλήματα, γιατί εκεί, μπορούν να βελτιωθούν, και όσοι δεν διαθέτουν δίπλωμα, να βγάλουν, γιατί προστίθενται μόρια. Όσοι επαναπαυθούν, στα υψηλά τους μόρια, καλή τους επιτυχία, όπως και στους λοιπούς.
Styga
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Eleonora έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 11:02 am
GGPSAuth έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 10:07 am
Επισκέπτης έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 9:36 am


Πειτε τα καλη μου γιατι καποιοι νομιζουν οτι στα πκε εχουν ενα κλασερ μπροστα τους και λενε αχου το μωρε εχει 1000 μορια κριμα ειναι περαστε το... Δεν γνωριζουν τι πετσοκωμα πεφτει και νομιζουν οτι καποιο χερι θα τους σωσει... Ξεκαβαλιστε τα καλαμια κομαντο
Με αυτά τα μυαλά θα πάτε πολύ μπροστά! Καθίσετε εσείς και περιμένετε με 500 μόρια να μπείτε. Γελάνε και οι πέτρες...
Μια απλή ματιά στους περυσινούς πίνακες επιτυχόντων, και στα 3 σώματα, θα σε πείσουν. Οι εξεταστές, στις ΠΚΕ, δεν έχουν εικόνα καμμιάς λίστας μορίων, καμμιάς λίστας ειδικοτήτων, έχουν μόνο τον υποψήφιο μπροστά τους και τις επιδόσεις του στα αθλήματα, και στις υγειονομικές τα αποτελέσματα των ιατρικών εξετάσεων, και με βάση αυτά και μόνον κρίνουν. Αν ήταν να κριθούν μόνο τα μόρια, θα γινόντουσαν οι εξετάσεις μέσω ΑΣΕΠ. Ο υποψήφιος, διαγωνίζεται για στέλεχος στις Ένοπλες Δυνάμεις, είναι απολύτως φυσικό να δίνεται βαρύτητα στην άριστη φυσική κατάσταση.
Κάποιοι από εμάς, είμαστε ήδη μέσα, μην είσαι αιθεροβάμων, προσωπικά, συμβουλεύω τα άτομα που δεν έχουν πολλά μόρια, να εντατικοποιήσουν την προσπάθειά τους στα αθλήματα, γιατί εκεί, μπορούν να βελτιωθούν, και όσοι δεν διαθέτουν δίπλωμα, να βγάλουν, γιατί προστίθενται μόρια. Όσοι επαναπαυθούν, στα υψηλά τους μόρια, καλή τους επιτυχία, όπως και στους λοιπούς.

Σωστοτατη κ. Ελεονορα. Ας τον ενημερωσει καποιος οτι οι βφαρμ περσι περασαν με ελαχιστα μορια εγω τα ατομα που ηξερα με υψηλα μορια ολοι πετσοκοπηκαν ολοι στα πκε και μιλαμε για ατομα με 700 και ανω και περασαν ατομα με 500. Ωστοσο ναι σε καποιες ειδικοτητες ειναι λιγες οι θεσεις προσωπικα δεν θα το ρισκαρα αλλα εχοντας πτυχια μετα γινεται να αλλαξεις ειδικοτητα.
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 11:41 am
Eleonora έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 11:02 am
GGPSAuth έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 10:07 am

Με αυτά τα μυαλά θα πάτε πολύ μπροστά! Καθίσετε εσείς και περιμένετε με 500 μόρια να μπείτε. Γελάνε και οι πέτρες...
Μια απλή ματιά στους περυσινούς πίνακες επιτυχόντων, και στα 3 σώματα, θα σε πείσουν. Οι εξεταστές, στις ΠΚΕ, δεν έχουν εικόνα καμμιάς λίστας μορίων, καμμιάς λίστας ειδικοτήτων, έχουν μόνο τον υποψήφιο μπροστά τους και τις επιδόσεις του στα αθλήματα, και στις υγειονομικές τα αποτελέσματα των ιατρικών εξετάσεων, και με βάση αυτά και μόνον κρίνουν. Αν ήταν να κριθούν μόνο τα μόρια, θα γινόντουσαν οι εξετάσεις μέσω ΑΣΕΠ. Ο υποψήφιος, διαγωνίζεται για στέλεχος στις Ένοπλες Δυνάμεις, είναι απολύτως φυσικό να δίνεται βαρύτητα στην άριστη φυσική κατάσταση.
Κάποιοι από εμάς, είμαστε ήδη μέσα, μην είσαι αιθεροβάμων, προσωπικά, συμβουλεύω τα άτομα που δεν έχουν πολλά μόρια, να εντατικοποιήσουν την προσπάθειά τους στα αθλήματα, γιατί εκεί, μπορούν να βελτιωθούν, και όσοι δεν διαθέτουν δίπλωμα, να βγάλουν, γιατί προστίθενται μόρια. Όσοι επαναπαυθούν, στα υψηλά τους μόρια, καλή τους επιτυχία, όπως και στους λοιπούς.

Σωστοτατη κ. Ελεονορα. Ας τον ενημερωσει καποιος οτι οι βφαρμ περσι περασαν με ελαχιστα μορια εγω τα ατομα που ηξερα με υψηλα μορια ολοι πετσοκοπηκαν ολοι στα πκε και μιλαμε για ατομα με 700 και ανω και περασαν ατομα με 500. Ωστοσο ναι σε καποιες ειδικοτητες ειναι λιγες οι θεσεις προσωπικα δεν θα το ρισκαρα αλλα εχοντας πτυχια μετα γινεται να αλλαξεις ειδικοτητα.
Δεν με ενδιαφέρει η ειδικότητα β Φαρμ. Ούτε ξέρω τι παίζει με μόρια. Θα υπάρχουν σίγουρα και άτομα με 700 μόρια που θα κοπούν όμως για να μην είστε στο χείλος του γκρεμού προσπαθήσετε να μαζέψετε παραπάνω αυτό λεω. Μην παρακαλάτε να κοπεί κάποιος για να μπείτε. Ένα άτομο που έχει αρκετά μόρια και θέλει να μπει θα κάνει σωστή προετοιμασία σε όλα και θα είναι σίγουρα μέσα. Αυτά.
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

Συγνώμη λίγο γιατί αυτό δν το κατάλαβα... Τι πάει να πει δεν με νοιάζει άμα στερήσω μια θέση από κάποιον άλλον; Μιλάω εκ πείρας γιατί είμαι ήδη στο στράτευμα μέσα και ξέρω άτομα που έκαναν τα χαρτιά τους έτσι για το γαμωτο και πήγαν εκεί έφαγαν το παλούκι και μετά έφυγαν... Ακόμα και τώρα βλέπω άτομα τα οποία γράφουν και λένε πως μπορώ να φύγω χωρίς να αλλάξει το Ι. Με αυτά τα δεδομένα στόμα που ήθελαν πραγματικά να είναι έξω τους έκοψαν γιατί ο άλλος ηθελε να μπει να δει πως είναι... Για αυτό ξαναλέω καθίστε αναλογιστείτε προτού δώσετε αν είναι ο στρατός για μένα άσχετος ειδικότητας και όχι να πηγαίνετε με τον σταυρό στο χέρι!
Johnkk

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Johnkk »

Προσωπικα μεσα ειμαι οποτε ειτε κοπεις ειτε δεν κοπεις το ιδιο μου κανει. Συμβουλες δινουμε τωρα εσυ το τροπαρι σου.
Johnkk

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Johnkk »

Giannaros έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 12:19 pm Συγνώμη λίγο γιατί αυτό δν το κατάλαβα... Τι πάει να πει δεν με νοιάζει άμα στερήσω μια θέση από κάποιον άλλον; Μιλάω εκ πείρας γιατί είμαι ήδη στο στράτευμα μέσα και ξέρω άτομα που έκαναν τα χαρτιά τους έτσι για το γαμωτο και πήγαν εκεί έφαγαν το παλούκι και μετά έφυγαν... Ακόμα και τώρα βλέπω άτομα τα οποία γράφουν και λένε πως μπορώ να φύγω χωρίς να αλλάξει το Ι. Με αυτά τα δεδομένα στόμα που ήθελαν πραγματικά να είναι έξω τους έκοψαν γιατί ο άλλος ηθελε να μπει να δει πως είναι... Για αυτό ξαναλέω καθίστε αναλογιστείτε προτού δώσετε αν είναι ο στρατός για μένα άσχετος ειδικότητας και όχι να πηγαίνετε με τον σταυρό στο χέρι!

Σωστοτατος!
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Καλά αλάνια μου. Εγώ είπα τι είχα να πω τώρα από εκεί και πέρα δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε την όρεξη να πείσω ότι δεν είμαι ελέφαντας. Ο καθένας ας πάρει τις αποφάσεις του. Και ναι που είναι το πρόβλημα αν στερήσω την θέση σε κάποιον; Ας είχε τα μόρια να με πέρναγε και να έμπαινε αυτός. Αν εμένα με κόψουν και περάσει κάποιος και παραιτηθεί τι θα κάτσω να κλαίγομαι; Έκανα το μέγιστο που μπορούσα με μόρια και προετοιμασία. Από εκεί και πέρα θα δείξει. Δεν μπορώ να ακούω από άτομα μακάρι να κοπεί κάποιος για να μπω κάντε κάτι παραπάνω για να μπείτε κάντε και ένα ευχέλαιο.!
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

Με τα λεγόμενα σου και τον τρόπο που εκφράζεσαι θα είσαι από εκείνους τους ΕΠΟΠ άμα μπεις να παίρνεις αναρρωτικες και ΕΥ για να χώνονται οι άλλοι υπηρεσίες αντί για σένα και να γυρνάς να λες ο καθένας κοιτάει την πάρτη του όπως λες τώρα... Απλά μπορεί να πέσεις σε κανέναν αξιωματικό και να σε βγάλει το λάδι και μετά να πεις θέλω να περάσω επιτροπή απαλλαγών!
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Giannaros έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 3:35 pm Με τα λεγόμενα σου και τον τρόπο που εκφράζεσαι θα είσαι από εκείνους τους ΕΠΟΠ άμα μπεις να παίρνεις αναρρωτικες και ΕΥ για να χώνονται οι άλλοι υπηρεσίες αντί για σένα και να γυρνάς να λες ο καθένας κοιτάει την πάρτη του όπως λες τώρα... Απλά μπορεί να πέσεις σε κανέναν αξιωματικό και να σε βγάλει το λάδι και μετά να πεις θέλω να περάσω επιτροπή απαλλαγών!
Μην ασχολεισε μπρο το παιδι Ι3 αοπλο και πολυ ειναι με αυτα που λεει. Κριμα αν εχει και πτυχια για αστοιχειωτος φαινεται. Ελπιζω μονο αυτη τη φορα να τα δουν οι ψυχιατροι μεσα και να κοψουν φατσες και συμπεριφορες.
EIDIKES
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Απρ 01, 2023 8:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από EIDIKES »

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση με ειδικότητα οπλίτη μαχητή στις ειδικές δυνάμεις σε ποιες ειδικότητες τις προκυριξεις παίρνω μορια προϋπηρεσίας όταν βγει με το καλό
Stasio
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 4:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Stasio »

Παιδιά, σεβαστείτε ότι τα φόρουμ είναι για ενημέρωση και όχι για να λύνουμε τις διάφορες μας, πείτε τα στα προσωπικά σας μηνύματα αυτά, σεβαστείτε τα παιδιά που περιμένουν πως και πως να πάρουν σημαντικές πληροφορίες από εδώ
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Stasio έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 7:30 pm Παιδιά, σεβαστείτε ότι τα φόρουμ είναι για ενημέρωση και όχι για να λύνουμε τις διάφορες μας, πείτε τα στα προσωπικά σας μηνύματα αυτά, σεβαστείτε τα παιδιά που περιμένουν πως και πως να πάρουν σημαντικές πληροφορίες από εδώ

Αν περιμενετε το φορουμ για σοβαρες πληροφοριες προκοψατε. Υπαρχουν επισημα σαιτ.
Vasilis777

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vasilis777 »

Giannaros έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 12:19 pm Συγνώμη λίγο γιατί αυτό δν το κατάλαβα... Τι πάει να πει δεν με νοιάζει άμα στερήσω μια θέση από κάποιον άλλον; Μιλάω εκ πείρας γιατί είμαι ήδη στο στράτευμα μέσα και ξέρω άτομα που έκαναν τα χαρτιά τους έτσι για το γαμωτο και πήγαν εκεί έφαγαν το παλούκι και μετά έφυγαν... Ακόμα και τώρα βλέπω άτομα τα οποία γράφουν και λένε πως μπορώ να φύγω χωρίς να αλλάξει το Ι. Με αυτά τα δεδομένα στόμα που ήθελαν πραγματικά να είναι έξω τους έκοψαν γιατί ο άλλος ηθελε να μπει να δει πως είναι... Για αυτό ξαναλέω καθίστε αναλογιστείτε προτού δώσετε αν είναι ο στρατός για μένα άσχετος ειδικότητας και όχι να πηγαίνετε με τον σταυρό στο χέρι!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ως περσινός υποψήφιος εποπ είδα ανθρώπους οι οποίοι όχι απλά δεν ενδιαφέρονταν για τον στρατό, αλλά ούτε καν είχαν μπει στον κόπο να διαβάσουν το ΦΕΚ της προκήρυξης... Αυτό που θέλω να τονίσω με την σειρά μου, είναι ότι όσοι ενδιαφέρονται για την επόμενη προκήρυξη, να το σκεφτούν 2 και 3 φορές πρωτού κάνουν την αίτηση.
Evelin

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Evelin »

Για να αλλάξω λίγο το κλίμα.
Ποιο από τα αθλήματα σας δυσκολεύει; Εμένα σαν κοπέλα με δυσκολεύουν φουλ οι έλξεις καθώς βγάζω ναι μεν 4 αλλά όχι με εντελώς κάτω τα χέρια και λίγο η σφαίρα που είμαι 4.90 με το δεξί και 4.10 με το αριστερό ενώ προπονούμαι καιρό. Φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες