Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

NΑι νομίζουν θα βάλουν βύσμα και θα πάνε στον τόπο τους. Γνωστός μου αντιδήμαρχος σε μεγάλη επαρχιακή πόλη 7 χρόνια δεν μπορεί να φέρει τη γυναίκα του κοντά. Αντιδήμαρχος σε μεγάλη πόλη. Γι'αυτο λέω και ξανά λέω σκεφτείτε το. Μπαίνετε μέσα και μόλις σας πουν για το που θα είστε ξαφνικά θέλετε όλοι να φύγετε. Δεν είναι δοκιμαστικό όπως σκέφτεστε πολλοί να μπω και αν δεν Μ αρέσει φεύγω γιατί τα άκουσα και αυτά και κουφαθηκα. Δεν φεύγεις τόσο απλά και ρεζιλευεστε κ όλας. Ειλικρινά να μπει οποίος έχει τα Κοτσια και αξίζει οποίος είναι μάχιμος και αγαπά την πατρίδα και θέλει να την υπηρετήσει.
Lia00

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Lia00 »

Ατελειωτα παραδειγματα εχω κι εγω με το θεμα των μεταθεσεων λακισαν πολλοι ακομη και μετα την ορκωμοσια και με αυτον τον τροπο μειναν εξω ατομα. Αφηστε λοιπον τα ποτε θα βγει η προκυρηξη και κοιταξτε την προετοιμασια σας οσοι κι αν το θελετε οταν ειναι θα ενημερωθουμε ολοι.
Panoss99

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Panoss99 »

Lia00 έγραψε: Πέμ Ιούλ 06, 2023 5:28 pm Ατελειωτα παραδειγματα εχω κι εγω με το θεμα των μεταθεσεων λακισαν πολλοι ακομη και μετα την ορκωμοσια και με αυτον τον τροπο μειναν εξω ατομα. Αφηστε λοιπον τα ποτε θα βγει η προκυρηξη και κοιταξτε την προετοιμασια σας οσοι κι αν το θελετε οταν ειναι θα ενημερωθουμε ολοι.
Καλά δεν το βλέπω ως αρνητικό να ρωτήσει κάποιος ποτε θα βγει η προκήρυξη. Το βλέπω ως αγωνία... Ότι θα μαθευτεί θα μαθευτεί απλά κουβέντα κάνουμε... Και πέρα από την προετοιμασία την αθλητική κοιτάξτε να μαζέψετε και μόρια!
Lia00

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Lia00 »

Απλως καποιοι θελουν ολες τις απαντησεις στο πιατο ειναι οι ιδιοι που σιγουρα αππ προετοιμασια 0 και αντιληψη σιγουρα επισης γι αυτο μπαινουν και φευγουν κλαιγοντας
Lia00

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Lia00 »

Προσωπικα εκανα το κουμαντο μου και για μορια προφανως προετοιμασια δεν ειναι μονο τα αθληματα...
Panoss99

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Panoss99 »

Lia00 έγραψε: Πέμ Ιούλ 06, 2023 5:57 pm Προσωπικα εκανα το κουμαντο μου και για μορια προφανως προετοιμασια δεν ειναι μονο τα αθληματα...
Καλά ότι τα θέλουν στο πιάτο τα θέλουν. Ενδιαφέρονται κ δεν έχουν δει ποτέ πως είναι μια προκήρυξη ΕΠΟΠ. Ρωτάνε ανούσια πράγματα γιατί απλά δεν μπαίνουν στην διαδικασία να τα ψάξουν.
Panoss99

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Panoss99 »

karozas1996 έγραψε: Πέμ Ιούλ 06, 2023 2:48 pm Ακριβώς φίλε, απο τα πιο σωστά σχόλια. Να σκεφτούμε όλοι γενικά σε περίπτωση πού μπούμε γιατί παίρνουμε θέσεις και απο άτομα που ίσως το γουστάρουν και πολύ περισσότερο απο εμάς. Καλή επιτυχία και να περάσουν όσοι το αξίζουν και το λέει και απο μέσα τούς. Αποτι φαίνεται αυτό το μήνα θα έχουμε τη προκήρυξη.
Από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι θα βγει η προκήρυξη αυτό το μηνα;
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1015
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Παιδιά, αν δεν λυθεί το πρόβλημα της αποστρατείας στα 50, δεν θα τη βγάλουν τη προκήρυξη. Γιατί αποτελεί αντικίνητρο για όποιον μπαίνει, να τρώει μεταθέσεις, όπως είπατε παραπάνω, σε μονάδα που δεν γουστάρει κια να πρέπει να το ανεχτεί, με μισθό που δεν του φτάνει και με σύνταξη που θα πάρει στα 60, ενώ θα φύγει στα 50, χωρίς εισόδημα για 10 χρόνια! Αυτά πρέπει να σκέφτεστε, όσοι θέλετε να πάτε ΕΠΟΠ. Το θέμα της αποστρατείας, απ'οτι άκουσα, θα το λύσει. Τα μισθολογικά, άγνωστο.
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν έχεις άδικο. Τον στρατό τον έχει με μισθούς πείνας. Αν ο στρατός είχε καλύτερες απολαβές θα είχε πιο δυνατά στελέχη τώρα πάει ο κάθε πικραμένος. Καταλαβαίνετε πως το λεω. Οι μισθοί είναι ίση και χαμηλότεροι από τον ιδιωτικό τομέα πλέον και με αβέβαιο μέλλον. Κρίμα!
MrMiragelover
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Φεβ 01, 2023 12:49 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από MrMiragelover »

Τι χολή είναι αυτή ρε παιδιά. Ο αλλος μπαίνει σε φόρουμ και απαιτεί να μην γίνονται ερωτήσεις... Άμα δεν γνωρίζετε, μην απαντάτε με γενικόλογα με το στυλακι του "υπεράνω". Η ερώτηση απευθυνόταν κυρίως σε άτομα που γνωρίζουν κάτι παραπάνω για την ειδικότητα που προανέφερα
Lia00

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Lia00 »

Χολη; Καλα μην κλαις κιολας... Μαλλον δεν σου πολυταιριαζει ο στρατος... Τωρα αν θες εγκυρες πληροφοριες υπαρχουν επισημα σαιτ οχι φορουμ
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

MrMiragelover έγραψε: Πέμ Ιούλ 06, 2023 9:20 pm Τι χολή είναι αυτή ρε παιδιά. Ο αλλος μπαίνει σε φόρουμ και απαιτεί να μην γίνονται ερωτήσεις... Άμα δεν γνωρίζετε, μην απαντάτε με γενικόλογα με το στυλακι του "υπεράνω". Η ερώτηση απευθυνόταν κυρίως σε άτομα που γνωρίζουν κάτι παραπάνω για την ειδικότητα που προανέφερα
Μα ρε συ δεν απάντησε κανείς με ύφος αλλά ξαναδιάβασε την ερώτηση σου και σκέψου το... Δλδ θες μια απάντηση να σου πει πω ναι είναι γαμάτα στο στρατό προσπάθησε το ή να σου πει μπα άστο ψαξε κάτι άλλο; Είναι στην προσωπική κρίση του καθενός. Ψάξε για μισθούς, μεταθέσεις, επίσημα άρθρα, τι είναι αυτή η ειδικότητα που ενδιαφέρεσαι και αν έχεις κάποια πιο στοχευμένη απορία πάνω σε αυτό τότε να την θέσεις. Αλλά το ξεκινάς λάθος!
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1015
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Επίσης, πρέπει να λυθεί και το θέμα των ΟΒΑ, των οποίων λήγει το 3+3 χρόνια. Θα τους απολύσει ή θα τους κάνει ΕΠΟΠ, όπως έχει συζητηθεί; Έχουν θέματα να λύσουν και δεν νομίζω το μείζον θέμα να είναι η προκήρυξη. Ας κάνουμε υπομονή.
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλά αυτά τα θέματα υπήρχαν ανέκαθεν απλά τώρα που έφτασαν τα 50 οι πρώτοι ΕΠΟΠ ήρθε ξανά στο φως το θέμα. Δεν ξέρω αν η προκήρυξη πάει πίσω γι αυτό.
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι κλίμα τοξικότητας είναι αυτό, χαλαρώστε λίγο, για όνομα του Θεού! Το ότι κάποιοι εδώ μέσα έχετε τουπέ, δεν σας κάνει καλύτερους… ο στρατός θέλει άτομα με αποφασιστικότητα, πυγμή και όχι έπαρση και αλαζονεία. Δεν θα γίνετε ούτε λοχαγοί, ούτε ταξίαρχοι. Απλοί στρατιωτικοί θα είστε, που θα ανεβαίνετε βαθμολογικά ανάλογα τα χρόνια υπηρεσίας, μην πω δημόσιοι υπάλληλοι και παρεξηγηθώ.
Φιλικά.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες