Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1013
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Stratologos13 έγραψε: Παρ Ιουν 30, 2023 8:06 pm Έτσι ακριβώς θα γίνει!
Μακάρι, για να ξεμπερδεύουμε.
Vasilis777

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vasilis777 »

Stratologos13 έγραψε: Παρ Ιουν 30, 2023 12:27 pm Εγώ πάλι πιστεύω μέσα στο Ιούλιο θα βγει
Συμφωνώ απόλυτα. Οι πληροφορίες μου λένε εντός λίγων ημερών προκειμένου η διαδικασία να κυλήσει γρηγορότερα και τον Σεπτέμβριο να γίνουν οι ΠΚΕ και τον Οκτώβριο αντίστοιχα η κατάταξη... Αλλιώς πάει πολύ πίσω όλη η διαδικασία. Επίσης, τα περί Δημοτικής Αστυνομίας δεν έχουν να κάνουν με τους ΕΠΟΠ δεν είναι το ίδιο σημαντική προκήρυξη και μπορεί να περιμένει μέχρι το Σεπτέμβριο!
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Θα δείξει. Μπήκε Ιούλιος θα φανεί εντός λίγων ημερών.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1013
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Από Ιούλιο ότι είναι να γίνει θα γίνει το διάστημα 10 με τέλη Ιουλίου, αφού 1η Αυγούστου κλείνουν το μαγαζί. Αυτή την εβδομάδα, πριν τις προγραμματικές, λίγο δύσκολο. Το άλλο Σάββατο ψηφίζονται τα πρώτα που θα φέρουν στην Βουλή. Θα δούμε τι θα δηλώσουν και στις προγραμματικές, μήπως γίνει καμία αναφορά στο θέμα.
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν παίζει ρόλο αν θα κλείσει η Βουλή. Αύγουστο πιστεύω θα βγει η προκήρυξη.4 Ιουλίου και δεν ακούγεται τίποτα. Η Αύγουστο η Σεπτεμβριο με το καλό.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1013
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Συνήθως με κλειστή την Βουλή, δεν εκδίδονται ΦΕΚ. Τώρα δεν είμαι και 100% σίγουρος. Θα δείξει. Όσο πιο νωρίς, τόσο το καλύτερο.
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βλέπε προκήρυξη ειδικών φρουρών του '11 βγήκε αρχές Αυγούστου. Με προβληματίζει το ότι δεν πολύ ακούγεται για την προκήρυξη.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1013
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Στο σαιτ του υπουργείου Άμυνας, σαν υπουργό, έχουν ακόμα τον Παναγιωτόπουλο! Δεν έχουν διορθώσει τίποτα! Μπορεί να βρίσκονται ακόμα στα ψαξίματα και να μην βγαίνουν ειδήσεις. Μετά τις προγραμματικές, μπορεί να μάθουμε κάτι. Προέχει και το συνταξιοδοτικό τον ΕΠΟΠ, που είναι προτεραιότητα του υπουργείου.
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Υποτίθεται ότι είναι έτοιμη η προκήρυξη και καθυστέρησε λόγω εκλογών.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1013
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Μπορεί να είναι έτοιμη, αλλά αλλαγές τελευταίας στιγμής μπορεί να γίνουν. Μπορεί να υπάρχουν άλλες προτεραιότητες. Κανείς δεν ξέρει. Αναμένουμε το διάστημα από τις προγραμματικές μέχρι το κλείσιμο και μετά όλο τον Αύγουστο. Αν δεν βγει, τότε Σεπτέμβρης και πάει λέγοντας. Κάποια είδηση θα προκύψει.
MrMiragelover
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Φεβ 01, 2023 12:49 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από MrMiragelover »

Παίδες καλησπέρα. Σκέφτομαι και εγώ να δηλώσω υποψηφιότητα στην προκυρηξη εποπ Αεροπορίας που αναμένεται σύντομα. Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει η ειδικότητα αμύνης αεροδρομίων. Επειδή υπάρχει πιθανότητα είτε να μην υπάρχει η ειδικότητα αυτή σε αυτή τη προκυρηξη είτε να υπάρχει αλλά να μην μπορεσω να εισαχθω, σκέπτομαι, για μελλοντική προκυρηξη της ΠΑ, να τελειώσω το ΙΕΚ ασφαλειας προσώπων κι υποδομών ώστε να έχω παραπάνω ελπίδες να μπω. Αξίζει η όλη αυτή διαδικασία λετε;
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

MrMiragelover έγραψε: Τετ Ιούλ 05, 2023 10:20 pm Παίδες καλησπέρα. Σκέφτομαι και εγώ να δηλώσω υποψηφιότητα στην προκυρηξη εποπ Αεροπορίας που αναμένεται σύντομα. Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει η ειδικότητα αμύνης αεροδρομίων. Επειδή υπάρχει πιθανότητα είτε να μην υπάρχει η ειδικότητα αυτή σε αυτή τη προκυρηξη είτε να υπάρχει αλλά να μην μπορεσω να εισαχθω, σκέπτομαι, για μελλοντική προκυρηξη της ΠΑ, να τελειώσω το ΙΕΚ ασφαλειας προσώπων κι υποδομών ώστε να έχω παραπάνω ελπίδες να μπω. Αξίζει η όλη αυτή διαδικασία λετε;

Αυτή είναι μια απάντηση που θα δώσεις μόνος σου στον εαυτό σου. Αν και από ότι βλέπω για να μπαίνεις στην διαδικασία να ρωτάς σημαίνει πως δεν είσαι σίγουρος οπότε θα σου έλεγα να τα ζυγίσεις καλά πριν κάνεις ότι κανεις. Σε εσένα αλλά και σε όλους σκεφτείτε το ΚΑΛΑ. Ο στρατός είναι ζορικος έχει μεταθέσεις μη νομίζετε θα βάλετε βύσμα και θα είναι όλα ρόδινα. Μην γίνεται ένας από όλους αυτούς που φεύγουν νύχτα από τις δύο προηγούμενες προκηρύξεις. Αν δεν σας εκφράζει κάντε κάτι άλλο. Φιλικά!
Episkeptis

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Episkeptis »

Ευγε! Ας το πει καποιος... Ετσι φυγαν 800 ατομα συνολικα και στην προηγουμενη γιατι μαλλον δεν το "σκεφτηκαν καλα"... Κι ακομη φευγουν με Ι5 κι ας στερησαν θεση σε καποιον... Βυσμα δεν μπαινει παντου κι οταν δουν τα σκουρα ειδικα με το θεμα μεταθεση εχουμε κλαματα
karozas1996

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από karozas1996 »

Ακριβώς φίλε, απο τα πιο σωστά σχόλια. Να σκεφτούμε όλοι γενικά σε περίπτωση πού μπούμε γιατί παίρνουμε θέσεις και απο άτομα που ίσως το γουστάρουν και πολύ περισσότερο απο εμάς. Καλή επιτυχία και να περάσουν όσοι το αξίζουν και το λέει και απο μέσα τούς. Αποτι φαίνεται αυτό το μήνα θα έχουμε τη προκήρυξη.
Lia00

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Lia00 »

Ειμαστε και τα ατομα που μειναμε εξω για τοσο λιγο και δεν εχουμε σταματησει 1 χρονο την προετοιμασια κι ειναι και κατι αλλα ατομα που η μονη τους ασχολια ειναι να ρωτανε καθε 3 και λιγο εδω ποτε θα βγει η προκυρηξη... Εεμ η προκυρηξη θα βγει και θα βγει τσακ μπαμ και δεν θα δωθει και ιδιαιτερη παραταση...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες