Σημείωμα κατάταξης (2020)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sifis_
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 4:27 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από sifis_ »

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζετε αν για την Ε' ΕΣΣΟ Σεπτεμβρίου, θα περιμένουμε το σημείωμα κατάταξης από το stratologia.gr; Ή αλλάζει κάτι;
Άβαταρ μέλους
GreekGod
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευ Ιαν 20, 2020 7:32 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από GreekGod »

Καλησπέρα φίλε. Επειδή και εγώ με την ίδια ΕΣΣΟ θα μπω νομίζω πρέπει να μπούμε στο stratologia.gr με τους κωδικούς taxisnet και να το εκτυπώσουμε. Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει.
The only easy day was yesterday.
Aziz

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Aziz »

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς σε ποιον σύνδεσμο μπορώ να δω τον πίνακα με την επιπλέον πληροφορία για την μονάδα καταταξής μου; Ειμαι υπόχρεως να παρουσιαστώ στο Στρδο ΥΠΤΓΟΥ ΨΑΡΡΟΥ (ΘΗΒΑ) Ε ΕΣΣΟ 2020 στις 02/09, αλλά το χαρτί κατάταξης δεν αναφέρει την μονάδα κατάταξης.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Alexandros

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Alexandros »

Καλησπερα παιδια. Γνωριζετε ποτε θα μας σταλουν περιπου τα σημειωματα καταταξης για την εσσο του νοεμβριου;

Καπου διαβασα οτι στελνονται τη δευτερη παρασκευη του προηγουμενου μηνα της καταταξης; Ειναι αληθεια;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Theologosvr »

Μήπως του Νοεμβρίου πάει για Δεκεμβρίο επειδή και οι προηγούμενες δύο εσσο πήγαν έναν μήνα αργότερα;
Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Theologosvr »

Καλησπέρα παιδιά για δ εσσο οποίος είναι στο ναυτικόΜέσα στην εβδομάδα θα βγουν από την στρατολογία και μπαίνουμε Νοεμβρίο μου ειπανε

Giota Karatza
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 10:39 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Giota Karatza »

Στρατιωτική θητεία: Τι αλλάζει στην κατάταξη στον Στρατό ΞηράςΗ στρατιωτική θητεία και η κατάταξη στον Στρατό Ξηράς θα πραγματοποιείται από εδώ και στο εξής με διαφορετικό τρόπο, από ότι στο παρελθόν, σύμφωνα με το ΓΕΣ.

Το Γενικό Επιτελείο Στρατού απέστειλε την Τρίτη (20/10) λοιπόν, νέες οδηγίες ως προς τον τρόπο κατάταξης των στρατευσίμων για την 2020 ΣΤ' ΕΣΣΟ στο Στρατό Ξηράς.

Σύμφωνα με το ΓΕς, οι στρατεύσιμοι της συγκεκριμένης σειράς θα παραλαμβάνουν το σημείωμα κατάταξης αποκλειστικά μέσω του δικτυακού τόπου www.stratologia.gr.

Ειδικότερα, οι ενδιαφερόμενοι θα επιλέγουν το μενού «Είσοδος» μέσω του οποίου πραγματοποιείται αυθεντικοποίηση, με χρήση των προσωπικών κωδικών TAXISNet.

Επίσης, αμέσως μετά την αυθεντικοποίηση, θα μπορούν να επιλέξουν από το μενού «Το σημείωμα κατάταξής μου» και να το εκτυπώσουν.

Επιπλέον, σημειώνεται ότι στο εξής τα σημειώματα κατάταξης δεν θα αποστέλλονται μέσω των αστυνομικών αρχών.

https://indicator.gr/stratiotiki-thiteia-ti-allazei-stin-katataxi-ston-strato-xiras

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Οκτ 20, 2020 7:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Νίκος

Παραλαβή σημειώματος κατάταξης (2020)

Δημοσίευση από Νίκος »

Τελικά με η στ εσσο θα μπορεί να το παραλάβει από την αστυνομία;
Αλεξανδρος

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Αλεξανδρος »

Παιδια ποτε έρχεται το χαρτι κατάταξης. Εχω ακούσει οτι έρχεται μέτα απο 12 μήνες το πολυ που εχεις κλείσει τα 18 ισχύει.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης