Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από hazardous »

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω με ακρίβεια αλλά θα σου πρότεινα να περιμένεις να μπεις στη σχολή σου από Σεπτέμβριο και θα τα μάθεις όλα έκει. Καταλαβαίνω την χαρά σου που πέτυχες τον στόχο σου και το άγχος που πιθανών να έχεις γιατί είναι μια καινούργια αρχή αλλά θα είναι διαφορετικά να πας στη σχολή και να έχεις Την ανυπομονησία να τα μάθεις έκει. Καλή αρχή σου εύχομαι και συγχαρητήρια για την επιτυχία σου.
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από georgekir »

Συγγνωμη εχεις απολυτο δικαιο. Ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια και για το χρονο που διαθεσες για να μου απαντησεις. Καλο υπολοιπο καλοκαιριου και καλη συνεχεια ευχομαι
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από hazardous »

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη. Απλά έχει άλλη "μαγεία" να μπεις στη σχολή και να μην γνωρίζεις πολλά πράγματα.
KMSM
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 31, 2022 11:11 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από KMSM »

Η κόρη μου έχει περάσει στη ΣΜΥΝ Αλλά από πάνω είχε δηλώσει ΣΜΥ σώματα Όπου και είχε τα ίδια μόρια με τον τελευταίο αλλά μάλλον έχασε τη θέση στην ισοψηφία τώρα τι κάνουμε; Είναι επιλαχών; Πηγαίνει στις ΣΜΥΝ Και περιμένει να δει τι θα γίνει ; Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ;
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από georgekir »

KΑλησπερα και συγχαρητηρια για την επιτυχια της κορης σας. Τα πραγματα εγιναν μαλλον οπως τα ειπατε λογο ισοβαθμιας. Τωρα πρεπει να ειναι πρωτη στη λιστα επιλαχοντων. Ας παει στη σμυν και απο εκει μπορει να φυγει κανονικα οταν την καλεσουν απο τη ΣΜΥ. Καλη συνεχεια και καλο υπολοιπο καλοκαιριου
KMSM
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 31, 2022 11:11 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από KMSM »

Ευχαριστώ πολύ καλό καλοκαιρι
Λάμπρος

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Λάμπρος »

Καλησπέρα ο γιος μου έγραψε 14610 μόρια περνά στη σμυν σέ περίπτωση που περάσει επιλαχών στην αστυνομία αλλά αργούν νά βγουν η επιλαχών τες περίπου τόν Νοεμβρίο θά μπορέσει νά φύγει από την σχολή; Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει θά τό εκτιμούσα ευχαριστώ
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από georgekir »

Καλησπερα σας και συγχαρητηρια για την επιδοση του γιου σας. Οντως οι επιλαχοντες της αστυφυλακων, οι οποιοι τις περισσοτερες φορες δεν ειναι αρκετοι επειδη δεν φευγουν ατομα, ανακοινωνονται αργα. Αν τον καλεσουν πριν την ορκωμοσια του στη ΣΜΥΝ μπορει κανονικα να φυγει χωρις να πληρωσει καποιο χρηματικο ποσο. Μετα την ορκομωσια ομως νομιζω πως ειναι υποχρεωμενος να πληρωσει χρηματα ωστε να καλυφθουν τα εξοδα που εκανε για εκεινον η σχολη οσο καιρο διεμενε εκει.(Μπορειτε φυσικα να παρετε και τηλεφωνο στη ΣΜΥΝ και εκει θα σας ενημερωσουν καταλληλα για τους ορους με τους οποιους μπορει να αφησει τη σχολη και να παει στην σχολη αστυφυλακων). Ευχομαι καλη συνεχεια και μακαρι ολα να εξεληχθουν οπως τα επιθυμειτε.
Νικος

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Νικος »

Καλησπέρα σας.Όποιος γνωρίζει για Σμυα ας απάντηση τα εντός σχολής εκπαίδευση ...

Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από GeoCommand »

Η παραίτηση &Διαγραφή γίνεται ανέξοδα κατά τη διάρκεια του 1ου έτους.

Αν τον καλέσουν σαν επιλαχών, τρέχει τη διαδικασία και μεταβαίνει στην νέα σχολή.

Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

Γενικά τις τελευταίες μέρες κάνω μια έρευνα αγοράς που αφορά τα πράγματα που θα χρειαστεί να αγοράσω για την σχολή. Μένω σε νησί άρα η ανεύρεση και προμήθεια τους τελευταία στιγμή θα είναι δύσκολη, επομένως θέλω να έχω ένα πλάνο κόστους και σημείων πώλησης. Απ' την μια ανήκω στους επιλαχόντες (180 μόρια διαφορά από ΣΜΥ Σώματα) και θέλω να περιμένω να με καλέσουν πριν προβώ στην όποια αγορά, απ' την άλλη σκέφτομαι μήπως τον Σεπτέμβρη ανέβουν οι τιμές που θα πέσουν όλοι να αγοράσουν πράγματα και αυξηθεί κι άλλο το κόστος. Γενικά μέσα στις στρατιωτικές σχολές τι είδη και πόσα μας δίνουν; (λιμενικό πέρυσι τους είχαν στείλει λίστα με το τι έπρεπε να αγοράσουν)

Επίσης όπως προείπα μένω σε νησί (όπως κι άλλοι επιτυχόντες φαντάζομαι) και οι δικοί μου δεν θα μπορούν να με επισκέπτονται να μου φέρνουν πράγματα εάν χρειαστώ κάτι, οπότε έφτιαξα μια εμπεριστατωμένη λίστα την οποία θα ανεβάσω μπας και την εμπλουτίσει ή την διορθώσει κανένας που ξέρει.

M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

Σ. Μ. Υ.

- Ένδυση
5 μπλουζάκια παραλλαγή (κοντομάνικα)
5 φανελάκια άσπρα (αμάνικα)
5 κάλτσες χακί ψηλές
5 κάλτσες μαύρες κοντές
2 φούτερ παραλλαγή
1 ισοθερμικό (μπλούζα/κολάν)
1 λαστιχάκια παραλλαγής
10 εσώρουχα λευκά

-Γενικά
6 λουκέτα universal
1 μπρελόκ
1 γυαλιστικό παπουτσιών
1 αποσμητικό/αντιμυκητιακό παπουτσιών
1 σετ ραπτικής
1 εντομοαπωθητικό
1 φούμο
1 πάτοι παπουτσιών
1 ρολό για χνούδια

-Είδη υγιεινής
1 οδοντόβουρτσα
1 οδοντόκρεμα
1 αποσμητικό
1 μωρομάντηλα
1 χαρτομάντηλα
1 αντικουνουπικό
1 νυχοκόπτης
1 επιθέματα για φουσκάλες
1 παυσίπονα (neurofen + depon)
1 μίνι φαρμακείο
1 σταγόνες ματιών
1 σαμπουάν (σώμα/μαλλιά)
1 σαπούνι προσώπου
5 ξυραφάκια
1 αφρός ξυρίσματος
1 μπατονέτες αυτιών
1 ωτοασπίδες
1 ταλκ

-Γραφική Ύλη
Στυλό
Μολύβια
Ξύστρα
Γόμες
Μπλάνκο
Κασετίνα
Χάρακας
Τετράδια
Μπλοκάκια
Συνδετήρες
Αυτοκόλλητα επισήμανσης
Ποστ ιτ

Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από GeoCommand »

Κάθε επιτελείο βγάζει ανακοίνωση σχετική με τα είδη που πρέπει να προσκομίσουν οι επιτυχόντες της κάθε σχολής.Δες περσινή ανακοίνωση και πάρε όσα αναγράφει.

Προμηθεύσου τα από τώρα για να μην τρέχεις μετά, έχετε κ ένα μήνα παραπάνω από κάθε χρόνια άλλωστε.

Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
M.P.

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από M.P. »

GeoCommand εάν έχεις την καλοσύνη, στείλε σε παρακαλώ το link γιατί δεν βρίσκω πουθενά ανακοίνωση με τα είδη, μόνο με τα έγγραφα. Επίσης μια γνωστή μου απ' το λιμενικό μου είπε ότι ένα παιδί που τους πήγε από ΣΜΥ ως επιλαχών τους είπε ότι στην ΣΜΥ τους είχαν ψάξει τα πράγματα να δουν εάν είχαν όλα τα απαιτούμενα είδη. Δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει, αλλά δεν βρίσκω και πουθενά κάποια λίστα.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες