Αμύνης Φρουρός μετά Σκύλου και Τεχνικός Γραφέας ΥΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
maria3333
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 17, 2022 4:40 pm
Επικοινωνία:

Αμύνης Φρουρός μετά Σκύλου και Τεχνικός Γραφέας ΥΠ

Δημοσίευση από maria3333 »

Καλησπέρα. Έχω κάνει τα χαρτιά μου για τον Στρατό και την Αεροπορία. Έχει περίπου 3 χρόνια που είμαι άνεργη και κάνω σε πολλές προκηρύξεις. Με βοηθάει οικονομικά ο άντρας μου και τα καταφέρνουμε κάπως, με στηρίζει πολύ. Με τα αθλήματα προσπαθώ.

Στις ειδικότητες και των 2 προκηρύξεων δεν έχει το δικό μου πτυχίο (ψυχολογία) και έτσι έκανα με

ΓΕΛ. Στην αεροπορία έκανα την ειδικότητα με τον Σκύλο (είχε περισσότερες θέσεις από τον βοηθό ελεγκτή πτήσεων) και Στον στρατό Τεχνικός Γραφέας ΥΠ. Αν τα καταφέρω με τα αθλήματα πού να πάω; Μπορεί αν περάσω στην αεροπορία στην ειδικότητα αυτή μετά να πάω στο γραφείο ή πρέπει να περάσουν 7 χρόνια;

Μήπως να περιμένω την άλλη προκήρυξη αεροπορίας που θα βγει τον Ιούλιο; Ο Τεχνικός Γραφέας ΥΠ τι κάνει;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Απρ 17, 2022 9:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
MAT998

Αμύνης Φρουρός μετά Σκύλου και Τεχνικός Γραφέας ΥΠ

Δημοσίευση από MAT998 »

Γειά σου,Βρίσκομαι και εγώ σχεδόν στην ίδια φάση με εσένα. Εργάζομαι ως ιδ. Υπάλληλος σε γραφείο τα χρήματα λίγα τα ωράρια περίεργα. Έχω τελειώσει Β. Φυσικοθεραπείας σε ΙΕΚ έκανα και εγώ τα χαρτία μου στις ακριβώς ίδιες ειδικότητες. Απ'ότι το έψαξα για ΣΞ στην ειδικότητα τεχνικός γραφέας κατάλαβα πως είναι δουλειά γραφείου περισσότερο με υπολογιστή κλπ. Για να σε βοηθήσω περισσότερο ψάξε στο διαδίκτυο καθήκοντα ΕΠΟΠ και θα το βγάλει πρώτο πρώτο.

Για την αεροπορία δεν έχω ιδέα Εικόνα Και εγώ ψάχνω να καταλάβω.

Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο. Καλή μας επιτυχίααα Εικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες