Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Σταύρος157
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2022 12:57 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Σταύρος157 »

Σταύρος157 έγραψε:Αυτα τα δύο είναι οι προϋποθέσεις που πρέπει να έχω με βάση την προκήρυξη του εποπ στο πολεμικό ναυτικο για να μπεις. Γνωρίζει κανείς τι είναι το α και πως μπορώ να το αποκτήσω;

Εικόνα


Εννοώ τις δύο προϋποθέσεις της προκήρυξης

Rjs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 18, 2022 4:52 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Rjs »

Αν διαβάσεις την προκήρυξη αναλυτικά όπως θα σου πούνε όλοι θα βγάλεις άκρη, σε κάποιες ειδικότητες θες το συγκεκριμένο πτυχίο που ζητάνε σε άλλες θες μόνο απολυτήριο Λυκείου σε άλλες θες + πληροφορικής το εσντλ και πάει λέγοντας, μπορείς να προαχθείς σε ανθυπας σε περίπτωση ανδραγαθίας μόνο που σημαίνει να κάνεις κάτι "αξιέπαινο" και να σε προτείνει ο διοικητής σου, πιστεύω αυτά που σου λέω τα γνωρίζεις Ίδη αλλά ότι απορίες έχεις γράψε εδώ στο σιτε τα παιδιά είναι φουλ πρόθυμοι να βοηθήσουν όλοι, αλλά διάβασε την προκήρυξη αρχικά να σου λυθούν κάποια βασικά πράγματα.
Άβαταρ μέλους
chrusa
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Δευ Ιαν 04, 2021 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από chrusa »

Για βοηθους νοσηλευτικης βγηκαν εξτρα θεσεις στο Πολεμικο Ναυτικο, παρακατω το λινκ http://www.odigostoupoliti.eu/proslipsi-epop-voithon-nosileftikis-sto-polemiko-naftiko/
Pt2021
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2021 11:35 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Pt2021 »

D.Y.K Καλημέρα και καλό μήνα. Έχω μια απορία για την προκήρυξη των 52 θέσεων. Στην ειδικότητα διασωστης γράφει στην υποπαραγραφο γ είτε απολυτήριο επαλ είτε επας είτε άλλος ισοτιμος τίτλος δευροβαθμιας εκπαίδευσης και στο Δ1 από κάτω γράφει "Για τίτλους Δευτεροβαθμιας Εκπαίδευσης μη τεχνικής ή επαγγελματικής εκπαίδευσης βεβαίωση ισοτιμίας απτήν αρμόδια Διεύθυνση υλΥπουργείου Παιδείας". Η απορία μου είναι μπορούν και άτομα με απολυτήριο λυκείου να κάνουν αίτηση για διασωστης;
Navyseal
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Απρ 30, 2022 7:07 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Navyseal »

Πιστεύω δεν θα έχει αρκετές αίτησης για να έδωσε παράταση 3μηνες. Τι λέτε.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Διαβάζουμε λοιπόν στην προκήρυξη το εξής:

γ. Πτυχίο είτε ΕΠΑ. Λ, επαγγελματικής ειδικότητας, εκπαίδευσης και κατάρτισης "Βοηθός Νοσηλευτή" του τομέα "Υγείας - Πρόνοιας - Ευεξίας", είτε ΕΠΑ. ς, ειδικότητας "Βοηθών Γενικής Νοσηλείας", είτε άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος σχολικής μονάδας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της ημεδαπής ή της αλλοδαπής.

Με λίγα λόγια εάν δεν υπάγεσαι στα παραπάνω, δεν μπορείς να κάνεις αίτηση για διασώστης.

Renia25
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ Φεβ 04, 2022 7:48 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Renia25 »

Χρειαζομαι μια βοηθεια αφορα τους νοσηλευτες εχω πτυχιο μαιευτικης ΑΕΙ (υπαγεται στην σχολη επαγγελματων υγειας και προνοιας) αν καταθεσω απλα το πτυχιο θα μετρηθει ως προσον η χρειαζεται να παρω καποιο χαρτι απο το πανεπιστημιο για την επαρκεια που αναφερει;

Όπου στις διατάξεις της παρούσας ορίζεται ως προσόν το αντίστοιχης ειδικότητας πτυχίο ή δίπλωμα Ιδρύματος Ανώτατης Εκπαίδευσης πανεπιστημιακού ή τεχνολογικού τομέα της ημεδαπής, η έννοια των όρων αυτών είναι ότι το πτυχίο περί του οποίου πρόκειται, στηρίζεται σε σπουδές που καλύπτουν με πλήρη επάρκεια το γνωστικό αντικείμενο του πτυχίου που ζητείται με την προκήρυξη. Την περί αυτού αντιστοιχία χορηγεί το αρμόδιο όργανο του εκπαιδευτικού ιδρύματος στο οποίο ανήκει το Τμήμα που χορήγησε το εν λόγω πτυχίο.

Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

Renia25 έγραψε:Χρειαζομαι μια βοηθεια αφορα τους νοσηλευτες εχω πτυχιο μαιευτικης ΑΕΙ (υπαγεται στην σχολη επαγγελματων υγειας και προνοιας) αν καταθεσω απλα το πτυχιο θα μετρηθει ως προσον η χρειαζεται να παρω καποιο χαρτι απο το πανεπιστημιο για την επαρκεια που αναφερει;

Όπου στις διατάξεις της παρούσας ορίζεται ως προσόν το αντίστοιχης ειδικότητας πτυχίο ή δίπλωμα Ιδρύματος Ανώτατης Εκπαίδευσης πανεπιστημιακού ή τεχνολογικού τομέα της ημεδαπής, η έννοια των όρων αυτών είναι ότι το πτυχίο περί του οποίου πρόκειται, στηρίζεται σε σπουδές που καλύπτουν με πλήρη επάρκεια το γνωστικό αντικείμενο του πτυχίου που ζητείται με την προκήρυξη. Την περί αυτού αντιστοιχία χορηγεί το αρμόδιο όργανο του εκπαιδευτικού ιδρύματος στο οποίο ανήκει το Τμήμα που χορήγησε το εν λόγω πτυχίο.



Ναι στην σχολή θα στείλεις mail με κοινοποίηση στον πρύτανη φυσικά και θα γράφεις ότι αιτήσε βεβαίωση επάρκειας

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος re pate kala re την Παρ Μάιος 06, 2022 6:09 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Renia25
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ Φεβ 04, 2022 7:48 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Renia25 »

re pate kala re έγραψε:Ναι στην σχολή θα στείλεις mail με κοινοποίηση στον πρύτανη φυσικά και θα γράφεις ότι αιτήσε βεβαίωση επάρκειας


Σ ευχαριστώ!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Μάιος 06, 2022 9:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Navyseal
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Απρ 30, 2022 7:07 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Navyseal »

Εγώ που ήμουν οβα και παραιτήθηκα θα είμαι η τελευταία τους επιλογή για εποπ ;
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

Navyseal έγραψε:Εγώ που ήμουν οβα και παραιτήθηκα θα είμαι η τελευταία τους επιλογή για εποπ ;


Τι σχέση έχει η παραίτηση σου απο ΟΒΑ με τον θα περάσεις ΕΠΟΠ αυτά είναι δύο άσχετα μεταξύ τους θέματα, εφόσον έχεις μόρια Είσαι τυχερός και επιλέξεις ειδικότητα σωστή, είσαι υγιής, περάσεις τα αθλήματα τότε θα μπεις

IN COLD BLOOD
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Τρί Σεπ 07, 2021 8:14 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από IN COLD BLOOD »

Πόσες αιτήσεις έχουν γίνει στο ΠΝ;
nikolpat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2022 11:42 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από nikolpat »

Πόσες είναι?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Κυρ Μάιος 08, 2022 11:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
espapadaki
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Τρί Μαρ 23, 2021 5:51 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από espapadaki »

Νοσηλευτής στο ναυτικο με μονιμη κατοικια την Αθήνα παει σε νησί ή σε καράβι; Γενικα τι παιζει με τις μεταθέσεις; Εκτος απο τωρα που οι περσινοι πηγαν όλοι εμβολιαστικα. Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει. Ευχαριστώ πολυ
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες