Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Annita

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Annita »

mrhabuya έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:34 pm Η αλλη λεει δν εχει ecdl και ρωταει αν μπορει να συμμετασχει στην προκηρυξη. Ή δεν εβγαλες δημοτικο και δεν εμαθες να διαβαζεις ή τα θελεις ολα στο πιατο. Που να μπεις και δικαστικη δηλαδη να χεις να ασχολεισαι με χαρτουρα. Τι να πω ελεος πραγματικα
Καταρχάς εχω όνομα δεν είμαι αλλη. Δευτερον που να ξερω ρε φίλε τι γίνεται αστυνομία με δουλεύεις; Εγω μονο με πυροσβεστική ασχολιομουν γιατι εχω ιστορια. Πρώτη φορά βάζω μιας κι εχω παιδι. Τι να ξερω δλδ; Χρωσταω σε κανεναν να γνωριζω απο πριν; Γι αυτο μπηκα εδω να λυσω τις απορίες μου. Εσυ δλδ πριν το μάθεις το ήξερες; Κοψε το υφακι του ξερολα. Αν δεν εχεις τη λυση του προβλήματος μην γίνεσαι μερος του! Πολυ τοξικος εισαι και βγαζεις κακεντρέχεια χωρις λογο. Τωρα που με ειρωνευτηκες ελπίζω να ηρεμήσεις για την υπόλοιπη μερα σου!
Annita

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Annita »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:30 pm Ανίτα προλαβαίνεις να βγάλεις το ecdl. Μην το αφήσεις για αυτο. Δωσε 180 ευρώ, και διαβασε 5 ημέρες σπίτι σου. Παιχνιδακι ειναι
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:30 pm Ανίτα προλαβαίνεις να βγάλεις το ecdl. Μην το αφήσεις για αυτο. Δωσε 180 ευρώ, και διαβασε 5 ημέρες σπίτι σου. Παιχνιδακι ειναι
DIMITRA91 έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:27 pm Επειδή από 17 Οκτωβρίου έως 3 Νοεμβρίου είναι οι προθεσμίες αιτήσεων για τους ΤΕ του πολιτικού προσωπικού μήπως αναφέρονταν σε αυτό Αννίτα κι όχι στον αστυνομικό τομέα;
mrhabuya έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:34 pm Η αλλη λεει δν εχει ecdl και ρωταει αν μπορει να συμμετασχει στην προκηρυξη. Ή δεν εβγαλες δημοτικο και δεν εμαθες να διαβαζεις ή τα θελεις ολα στο πιατο. Που να μπεις και δικαστικη δηλαδη να χεις να ασχολεισαι με χαρτουρα. Τι να πω ελεος πραγματικα
Καταρχάς εχω όνομα δεν είμαι αλλη. Δευτερον που να ξερω ρε φίλε τι γίνεται αστυνομία με δουλεύεις; Εγω μονο με πυροσβεστική ασχολιομουν γιατι εχω ιστορια. Πρώτη φορά βάζω μιας κι εχω παιδι. Τι να ξερω δλδ; Χρωσταω σε κανεναν να γνωριζω απο πριν; Γι αυτο μπηκα εδω να λυσω τις απορίες μου. Εσυ δλδ πριν το μάθεις το ήξερες; Κοψε το υφακι του ξερολα. Αν δεν εχεις τη λυση του προβλήματος μην γίνεσαι μερος του! Πολυ τοξικος εισαι και βγαζεις κακεντρέχεια χωρις λογο. Τωρα που με ειρωνευτηκες ελπίζω να ηρεμήσεις για την υπόλοιπη μερα σου!
Annita

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Annita »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:30 pm Ανίτα προλαβαίνεις να βγάλεις το ecdl. Μην το αφήσεις για αυτο. Δωσε 180 ευρώ, και διαβασε 5 ημέρες σπίτι σου. Παιχνιδακι ειναι
Καλησπέρα φίλε μου. Τι να πω δεν ξερω ποσο καιρο θελει; Τωρα δεν ξερω και ποτε βγαίνει. Τωρα θα βγει ξεχωριστή προκήρυξη για αστυνομικο τομεα;
Annita

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Annita »

DIMITRA91 έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:27 pm Επειδή από 17 Οκτωβρίου έως 3 Νοεμβρίου είναι οι προθεσμίες αιτήσεων για τους ΤΕ του πολιτικού προσωπικού μήπως αναφέρονταν σε αυτό Αννίτα κι όχι στον αστυνομικό τομέα;
Καλησπέρα το διαβασα στην εξερευνηση στο ναιμπερ. Ετσι ειπαν ανακοινωθηκε. Μηπως τωρα βγαινει προκήρυξη για ΠΕ και ΤΕ και μηπως βγει για γενικων καθηκοντων μετα. Λετε ατχες του 24 να βγει για αστυνομικό προσωπικό;
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Venom94 »

Το είχαν πει ότι θα βγουν τρεις διαφορετικές προκυρηξεις για τη δικαστική έτσι κι αλλιώς δεν είναι κάτι καινουργιο. Μέχρι τέλος του έτους θα έχουν βγει όλες υποθετικά, το θέμα είναι πότε. Τα υπολοιπα έχουν απαντηθεί ήδη.
Dhmos33

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Dhmos33 »

Έκανα και εγώ το τηλεφωνακι μου στον ασεπ. Έπεσα σε νορμάλ υπάλληλο, μ είπε θα πάει η προκήρυξη τέλη Νοεμβρίου με αρχές Δεκεμβρίου με κάθε επιφύλαξη μου ανέφερε. Επίσης μ είπε σήμερα είσαι η 30ος που παίρνει. Χαριτολογοντας βέβαια αλλά πέταξε την μπηχτή του. Αλλά κ εγώ του λέω στις πληροφορίες δεν πήρα; Η έκανα λάθος όχι όχι λέει καλά έκανες. Χαχα. Τέλος πάντων οπότε παιδιά λίγο υπομονή ακόμα.
Annita

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Annita »

Annita έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 8:11 pm
DIMITRA91 έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:27 pm Επειδή από 17 Οκτωβρίου έως 3 Νοεμβρίου είναι οι προθεσμίες αιτήσεων για τους ΤΕ του πολιτικού προσωπικού μήπως αναφέρονταν σε αυτό Αννίτα κι όχι στον αστυνομικό τομέα;
Καλησπέρα το διαβασα στην εξερευνηση στο ναιμπερ. Ετσι ειπαν ανακοινωθηκε. Μηπως τωρα βγαινει προκήρυξη για ΠΕ και ΤΕ και μηπως βγει για γενικων καθηκοντων μετα. Λετε ατχες του 24 να βγει για αστυνομικό προσωπικό;
Επιπλέον συγνωμη να ρωτησω κατι; Εγω διαβασα οτι το ecdl ειναι πρόσθετο προσον. Αν μπορεί ας μου απαντησει κάποιος. Ευχαριστώ πολύ!
Yank

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Yank »

Annita έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 8:02 pm
mrhabuya έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:34 pm Η αλλη λεει δν εχει ecdl και ρωταει αν μπορει να συμμετασχει στην προκηρυξη. Ή δεν εβγαλες δημοτικο και δεν εμαθες να διαβαζεις ή τα θελεις ολα στο πιατο. Που να μπεις και δικαστικη δηλαδη να χεις να ασχολεισαι με χαρτουρα. Τι να πω ελεος πραγματικα
Καταρχάς εχω όνομα δεν είμαι αλλη. Δευτερον που να ξερω ρε φίλε τι γίνεται αστυνομία με δουλεύεις; Εγω μονο με πυροσβεστική ασχολιομουν γιατι εχω ιστορια. Πρώτη φορά βάζω μιας κι εχω παιδι. Τι να ξερω δλδ; Χρωσταω σε κανεναν να γνωριζω απο πριν; Γι αυτο μπηκα εδω να λυσω τις απορίες μου. Εσυ δλδ πριν το μάθεις το ήξερες; Κοψε το υφακι του ξερολα. Αν δεν εχεις τη λυση του προβλήματος μην γίνεσαι μερος του! Πολυ τοξικος εισαι και βγαζεις κακεντρέχεια χωρις λογο. Τωρα που με ειρωνευτηκες ελπίζω να ηρεμήσεις για την υπόλοιπη μερα σου!
Και εσύ από πυροσβεστική αννιτα; Μας έχει φάει αυτή η πυροσβεστικη εγώ εποχικός είμαι αλλά δν βλέπω φως γιαυτό αποφάσισα να αλλάξω πορεία.
Dhmos33

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Dhmos33 »

Annita έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 8:21 pm
Annita έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 8:11 pm
DIMITRA91 έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 4:27 pm Επειδή από 17 Οκτωβρίου έως 3 Νοεμβρίου είναι οι προθεσμίες αιτήσεων για τους ΤΕ του πολιτικού προσωπικού μήπως αναφέρονταν σε αυτό Αννίτα κι όχι στον αστυνομικό τομέα;
Καλησπέρα το διαβασα στην εξερευνηση στο ναιμπερ. Ετσι ειπαν ανακοινωθηκε. Μηπως τωρα βγαινει προκήρυξη για ΠΕ και ΤΕ και μηπως βγει για γενικων καθηκοντων μετα. Λετε ατχες του 24 να βγει για αστυνομικό προσωπικό;
Επιπλέον συγνωμη να ρωτησω κατι; Εγω διαβασα οτι το ecdl ειναι πρόσθετο προσον. Αν μπορεί ας μου απαντησει κάποιος. Ευχαριστώ πολύ!
Όπου βλέπεις πρόσθετο προσόν στον ασεπ. Σημαίνει υποχρεωτικό. Πρόσθετα τυπικά προσόντα είναι σήμα κατατεθέν.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Diasostis31 »

[/quote]
Επιπλέον συγνωμη να ρωτησω κατι; Εγω διαβασα οτι το ecdl ειναι πρόσθετο προσον. Αν μπορεί ας μου απαντησει κάποιος. Ευχαριστώ πολύ!
[/quote]

Πρόσθετο τυπικό προσόν σημαίνει υποχρεωτικό.
Επισκέπτης

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αννίτα δυστυχώς δε μπορείς να συμμετάσχεις στην προκήρυξη εάν δεν έχεις διπλωμα ECDl. Είναι δεδομένο δεν στο λέμε υποθετικά, μπορείς να ανατρέξεις στο ΦΕΚ και όταν έχεις χρόνο να το διαβάσεις! Θα σου λυθούν οι απορίες απλά αν το διαβάσεις…
Annita

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Annita »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 9:22 pm Αννίτα δυστυχώς δε μπορείς να συμμετάσχεις στην προκήρυξη εάν δεν έχεις διπλωμα ECDl. Είναι δεδομένο δεν στο λέμε υποθετικά, μπορείς να ανατρέξεις στο ΦΕΚ και όταν έχεις χρόνο να το διαβάσεις! Θα σου λυθούν οι απορίες απλά αν το διαβάσεις…
Μπορω μέχρι την προκήρυξη να βγάλω ή θα κανει 2 μηνες να μου ερθει;
Επισκέπτης

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Όχι δεν αργεί, σε 10 μέρες το έχεις από την ημερα που θα περάσεις επιτυχώς κ τις 3 ενότητες. Και πολλές λεω. Αν είσαι εξοικειωμένη και έχεις μια α γνωση προλαβαίνεις να τα μάθεις. Τι να σου πω ειναι όλα απρόβλεπτα δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει με αυτή την προκήρυξη. Εκεί που λέμε αύριο μπορεί να βγει σε 20 μέρες και εκεί που λέμε σε 20 μέρες να βγει σε 5-10. Κανείς δεν ξέρει. Αν το θες πολύ ρίσκαρε το
DIMITRA91
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 02, 2023 4:54 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από DIMITRA91 »

Dhmos33 έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 8:20 pm Έκανα και εγώ το τηλεφωνακι μου στον ασεπ. Έπεσα σε νορμάλ υπάλληλο, μ είπε θα πάει η προκήρυξη τέλη Νοεμβρίου με αρχές Δεκεμβρίου με κάθε επιφύλαξη μου ανέφερε. Επίσης μ είπε σήμερα είσαι η 30ος που παίρνει. Χαριτολογοντας βέβαια αλλά πέταξε την μπηχτή του. Αλλά κ εγώ του λέω στις πληροφορίες δεν πήρα; Η έκανα λάθος όχι όχι λέει καλά έκανες. Χαχα. Τέλος πάντων οπότε παιδιά λίγο υπομονή ακόμα.
Δήμο σε ευχαριστούμε πολύ που μας το μετέφερες.
Απαράδεκτοι για ακόμη μία φορά οι αρμόδιοι, τέλη Νοεμβρίου; Όλη η τροποποίηση έγινε για να μην χαθεί το κονδύλι που λήγει τέλη Δεκεμβρίου. Πώς θα γίνουν τα αθλήματα και οι διορισμοί μέχρι τέλος του έτους; Τελικά για το κονδύλι άλλαξε από γραπτό διαγωνισμό σε μοριοδότηση, ειλικρινά αναρωτιέμαι πλέον!
Annita

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Annita »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Οκτ 03, 2023 9:29 pm Όχι δεν αργεί, σε 10 μέρες το έχεις από την ημερα που θα περάσεις επιτυχώς κ τις 3 ενότητες. Και πολλές λεω. Αν είσαι εξοικειωμένη και έχεις μια α γνωση προλαβαίνεις να τα μάθεις. Τι να σου πω ειναι όλα απρόβλεπτα δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει με αυτή την προκήρυξη. Εκεί που λέμε αύριο μπορεί να βγει σε 20 μέρες και εκεί που λέμε σε 20 μέρες να βγει σε 5-10. Κανείς δεν ξέρει. Αν το θες πολύ ρίσκαρε το
Σ εσενα επισκεπτη στο τελευταίο σου μήνυμα και στ αλλα παιδια ενα ευχαριστώ απο καρδιάς γιατί πρωτη φορα σκέφτομαι να παρω μέρος και δεν ξέρω καν πως γίνεται μεσω ΑΣΕΠ. Μου λύνετε πολλές απορίες που εκει οι αρμόδιοι στα γραφεία δεν θα έκαναν. Αντ αυτου τα ξυνουν. Τωρα σκέφτομαι από βδομάδα να ρωτησω για ecdl. Ητρωο στον ασεπ πρεπει να καμω απο τβρα ξέρετε; Πιοα διαδικασία ακολουθώ; Ενας λογιστής μπορεί να με κατευθύνει;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες