Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3262
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

ΓΚΑΝΙΑΝ έγραψε:Διασώστη για πόσους 35άρηδες μιλάς αθλητές. Αυτοί είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του χεριού σου. Περνά μια βόλτα απο ένα σταθμό να δεις τι παίζει πάει η προβατίνα σύννεφο. Η Πυροσβεστική θέλει νέο κόσμο μάχιμο και εκπαιδευμένο


Αυτα είναι τα μπαρμπαδια οι ΠΠΥ του Χρυσοχοιδη.

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Ενας 35αρης σιγουρα ειναι πιο μαχιμος απο εναν 50αρη 60αρη... Οπως και να το κανουμε, αλλα γιατι να παρει και τον 35αρη ρε φιλε σε 10 χρονια ο 35αρης θα ειναι 45... Η πυροσβεστικη οπως και ολα τα σωματα θελουν νεους, απο 18 εως 28 βαρια... Μη σου εως 25... Και για συνταξιμους λογους, και για περισσοτερα χρονια και πιο μαχιμα... Αλλα στην ελλαδα δεν ισχυει κατι τετοιο ουτε θα γινει ποτε... !
Loxias89
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2020 9:48 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Loxias89 »

Anemelossss έγραψε:Ενας 35αρης σιγουρα ειναι πιο μαχιμος απο εναν 50αρη 60αρη... Οπως και να το κανουμε, αλλα γιατι να παρει και τον 35αρη ρε φιλε σε 10 χρονια ο 35αρης θα ειναι 45... Η πυροσβεστικη οπως και ολα τα σωματα θελουν νεους, απο 18 εως 28 βαρια... Μη σου εως 25... Και για συνταξιμους λογους, και για περισσοτερα χρονια και πιο μαχιμα... Αλλα στην ελλαδα δεν ισχυει κατι τετοιο ουτε θα γινει ποτε... !


Στη χώρα που βρίσκεσαι οι φωτιές δεν είναι σφ σοχ να πίνουμε φραπέ στο νησί η στο προκεκα, απαιτεί εμπειρία την οποία δεν έχει ένας 25αρης... Η απειρία έχει βγάλει κόσμο σαν πανσετες μεσα από σπίτια. Μερικοί βασίζονται και επαναπαύονται σε αυτό το ηλικιακό γιατί ξέρουν ότι άμα μπουνε στο παιχνίδι οι 30-35 ίσως δεν έχουν καμία ελπίδα. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις σε όλες τις ηλικίες, και δεν εννοω να πάρει έναν 40αρη αλλά δε νομίζω ένας νέος 18 να έχει περισσότερη εμπειρία από έναν εποχικό 32-33-35...

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Μα καλα τι ειναι αυτα που λες ρε φιλε... Την εμπειρια οπως λες θα την παρει πιο ευκολα ενας 25αρης η 20αρης που θα μπει στην σχολη θα μαθει τα βασικα και απο μικρος μετα θα ειναι στα δυσκολα... Επισης λες ενας 25αρης δεν θα εχει εμπειρια, γιατι θα εχει ο 35αρης ε; Και επειδη βιαζεσαι και λες για σφ, σφοχ οτι πινουν καφε μαλλον ξεχνας οτι οι πυροσβεστες λεγονται... Ταβλαδοροι, και φραπεδακιδες...

Προφανως και το 1ο πραγμα που χρειαζονται ειναι εκπαιδευση και νεα κομμαντος και οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω ποσοι 35αρηδες που λες ειναι μαχιμοι και γυμνασμενοι ;100 - 200 ; Οι υπολοιποι προβατινες ε

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Καλως η κακως τοσα χρονια το οριο ηλικιας δεν εχει αλλαξει για βασικους και απλους λογους. Δεν προκειται να αλλαξει τωρα... Και αν θες την αποψη μου το θεωρω σωστο...

Λαθος το θεωρω μονο αν εισαι ορισμενου χρονου που αφου δεν θα γινεις "μονιμος" παρε και τον 35αρη, και τον 50αρη...

Αν ειναι να σε κανει μονιμο και να εχεις μελλον μπροστα σου εννοειται οτι πρεπει να παρει πιτσιρικαδες...

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Εσυ φιλε οταν θα Μπεις 35 στο σωμα και θα εχεις εμπειρια 10 χρονια, θα εισαι 45αρης με λιγοτερες αντοχες και σωματικα και ψυχικα. Ενας 20αρης σε 10 χρονια θα ειναι 30 και θα εχει εμπειρια 10 χρονων, και θα εχει ακομα και ορεξη για δουλεια, και αντοχη σωματικη - ψυχικη, και οταν θα φτασει 40 θα εχει 20 χρονων εμπειρια. Και θα συνεχιζει ακομα μεχρι να βγει στην συνταξη, ο 35αρης που λες θα κατσει 10 χρονια,15 και μετα θα κουραστει και θα βγει συνταξη αυτην την δουλεια νομιζεις θα κανουν ; Σκεψου πριν την πεταξεις αλλη φορα...

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Ας μπεις και εσυ σφ σοχ να πινεις καφεδακι, μην βγαζεις κομπλεξ. )
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3262
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Πριν λίγους μήνες η κυβέρνηση πήρε και άλλους επιλαχόντες ΠΠΥ απ την λίστα του 2011, ετών 60-65 και έναν 72.Ας αφήσει χαμηλό το όριο,29 που ήταν στην τελευταία, την ίδια ώρα που έχει πάρει όλα τα μπαρμπαδια αφισοκολλητες του πασοκ, χωρίς αθλήματα χωρίς τίποτα και το μαύρισμα θα είναι ανάλογο.

Loxias89
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2020 9:48 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Loxias89 »

Ξαναλέω ανέμελος, η πυροσβεστική δεν είναι σαν τα υπόλοιπα σώματα. Απαιτεί αλλά πράγματα. Εδώ δεν έχεις την ευχέρεια να μάθεις σιγά σιγά για να μπεις στα βαθιά αργότερα. Δεν υπάρχει κόσμος, οποίος μπαίνει πέφτει απευθείας. Στην συνέντευξη είπε να έχουν ειδικές δυνάμεις και κάτω από 35, σε όλη την Ευρώπη δλδ είναι οι χαζοί που το πάνε βάση του πόσο μάχιμος είσαι και εμείς είμαστε οι έξυπνοι που σκεφτόμαστε το συνταξιοδοτικό; Αυτοί που παίζουν τάβλι σου έγραψε ο διασώστης ποιοι είναι. Δε μιλάω για τους 40-50 χρόνων. Μη βαφτίζεις και τους 30-35 μεγάλους όμως γτ δεν είναι έτσι... Αυτό που λες για τους σοχ μου ακούγεται κάπως σαν δεύτερη ευκαιρια άμα δλδ δε μας νομιμοποιήσουν στην αστυνομία να μας πάρουν στη πυροσβεστική. Δε νομίζω να γίνονται τέτοιοι διαχωρισμοί. Σαφώς και δεν θα αλλάξει κάτι το ξέρουμε αυτό... Οι βασικοί και απλοί λόγοι ποιοι είναι ; Το συνταξιοδοτικό ;
Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Διασωστης εγω δεν ασχολουμαι οποτε δεν ξερω, για να το λες σιγουρα θα ισχυει... Αλλα παλι ερχομαστε στα λογια που ειπαμε πριν, γτ να παιρνει γερασμενο προσωπικο που ΗΔΗ σε ολα τα σωματα υπαρχει γερασμενο προσωπικο... ; Ολα τα σωματα θελουν νεα αιματα, που σιγουρα θα εχουν να προσφερουν και περισσοτερα, και μεγαλυτερο υπερβαλλον ζηλο...
Loxias89
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2020 9:48 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Loxias89 »

Anemelossss έγραψε:Ας μπεις και εσυ σφ σοχ να πινεις καφεδακι, μην βγαζεις κομπλεξ.)


Δε βγάζω κομπλεξ όταν θα υπογράψω μονιμοποίηση σε λίγους μήνες σε άλλη προκήρυξη εσυ θα είσαι ακόμα σοχ. Σκέψου κ εσυ πριν τη πετάξεις.

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Οχι δεν με καταλαβες φιλος... Δεν ειπα αμα δεν μας παρουν αστυνομια να μας παρουν πυροσβεστικη... Εγω ειπα οτι αν εισαι ΕΠΟΧΙΚΟΣ - ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (ασχετα απο το σωμα ασφαλειας η τις ενοπλες δυναμεις) Εφοσον βγουν και πουν οτι θα ειστε μια ζωη ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΕΠΟΧΙΚΟΙ ας αυξησουν το οριο ηλικιας και να μπουν και 35 και 40 και 60... Αλλα αν ειναι να ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ στο προσωπικο ατομα καλο θα ειναι να μπουν φρεσκα ΑΙΜΑΤΑ νεες γενιες και παιδια... Τους λογους στους ειπα πιο πανω δεν τους ξανα γραφω, αυτη ειναι η αποψη μου. Τωρα το τι θα γινει η οχι θα φανει στην πραξη, παντως πιστευω αφου δεν αλλαξε το οριο ηλικιας εδω και ΧΡΟΝΙΑ δεν θα αλλαξει ΤΩΡΑ.

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Ρε φιλε μακαρι στο ευχομαι να μπεις οπου θες και να εισαι μονιμος... Εμενα δεν με νοιαζει, δεν εχω να κερδισω η να χασω κατι απο εσενα αυτο δεν εχετε καταλαβει μερικοι... Μακαρι να υπογραψεις οπου υπογραψεις και να εισαι μονιμος μαγκια σου. Εγω αστυνομια εκανα τα χαρτια με πηραν ειμαι ορισμενου χρονου, πιστευω και ελπιζω να γινω μονιμος αν γινω καλως, αν δεν γινω παλι καλως...

Αλλα για σκεψου και λιγο, γιατι αφου θα ειμαστε ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ δεν αυξησαν τα ορια ηλικιας ; Μηπως γιατι θα γινει μελλοντικα η μονιμοποιηση ;

Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3262
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Αυτό έκανε το 2011 ο χρυσοχοιδης με τους ΠΠΥ.Ενώ υπέγραψαν εποχικοι για μια ζωή, τους μονιμοποίησε φωτογραφικά χωρίς όριο ηλικίας και ακόμα τραβάνε άτομα απ αυτήν την λίστα, μερικοί δε ξέρω ίσως και να έχουν πεθάνει και πηγαίνει χαρτί διορισμού στο σπίτι.

47 μέσο όρο ηλικίας έχει το σώμα εξαιτίας αυτών, και μόνο ο θεσμός των ΠΠΥ έχει μέσο όρο ηλικίας 55.

Τώρα αν η νέα προκήρυξη έχει 32 όριο δε θα επηρεάσει κάπου, ας βάλουν τα παλιά αθλήματα και ας μπουν όσοι αξίζουν.

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2022)

Δημοσίευση από Anemelossss »

Αν ειναι ετσι τα πραγματα. Συμφωνω και ειμαι μαζι σου διασωστης. Εσυ ποσο ετων εισαι ;

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες