Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Fiteboss93
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 16, 2022 5:58 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Fiteboss93 »

Θα πάρουν 600 άτομα τώρα για τους σταθμούς όχι εμοδε, Και κάθε χρόνο από 600 με 500 σταδιακά,
Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Predator »

Αμα σου πω ότι ακούστηκε σε βάθος 7 ετιας θα πάρει 600-700 άτομα; τι καταλάβατε από αυτό γιατί μην ξεχνάτε έχουμε εκλογές και αν βγει κανας συριζα ή καμία συνεργασία μ συριζα την μαμησαμε δν θ κάνουν προσλήψεις ποτέ ή σε πολλά χρόνια μετά

Laurio

Re: Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Laurio »

Ότι να ναι γράφεται συνάδελφοι όλοι έχετε πηγές και καλά αλλά τίποτα από αυτά που λέτε δεν έχει καμία βάση
Kakol

Re: Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Kakol »

Predator λες πολλά που δεν ισχύουν και ψάξου καλύτερα γιατί πετάς αλογόμυγες συνεχώς το 2019 ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε 5ετης τους απομειναντες εποχικούς. Δεν ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ απλά στο λέω για να το γνωρίζεις
kakol

Re: Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από kakol »

Kakol έγραψε: Τετ Νοέμ 23, 2022 9:58 pm Predator λες πολλά που δεν ισχύουν και ψάξου καλύτερα γιατί πετάς αλογόμυγες συνεχώς το 2019 ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε 5ετης τους απομειναντες εποχικούς. Δεν ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ απλά στο λέω για να το γνωρίζεις
εΑκούω κ εγώ πολλά και τ λέω μήπως γνωρίζετε κάτι…. Αλλά να μου το θυμηθείς ότι γίνει θα γίνει πριν τις εκλογές … προκηρύξεις για να πάρουν προσωπικό δν θ βγάλουν ή θα βγάζουν μετά από χρόνια κάθε φορά … εδώ είμαι κ εδώ εισαι… καλημέρα :)
NFS13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 11:49 pm
Επάγγελμα: Διασώστης
Επικοινωνία:

Re: Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από NFS13 »

Καλησπέρα σας. Δεν παρακολουθω συχνά το forum αλλά κοίταξα κάποια μηνύματα και θα ήθελα να σας πω κάποι πράγματα.
Κύριε Predator αρχικά θεωρώ ότι είστε λίγο υπερβολικός σε 1-2 πραγματάκια από την άποψη οτι δεν θα βγάλει για πολλά χρόνια προκηρυξη. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι παρότι σας φαίνεται παράξενο πηρε το αυτί μου σε συζήτηση (από όσο κατάλαβα εποχικών έξω από πυροσβεστική υπηρεσία της περιοχής μου που πήα για μα ρωτήσω για επικειμενη προκύρηξη), λοιπόν πήρε το αυτί μου να μιλάνε από σωματείο και ακουσα και εγώ αυτό το σε βάθος 7ετιας ισως πάρουν λιγο περισσότερα απο 700 άτομα με νέα προκήρηξη και ότι μάλιστα τους το είπε ένας πρόεδρος σωματείου.
Αυτά που γνωρίζω εγώ γιατί το θέμα της πυροσβεστικής και των σωμάτων ασφαλείας γενικά με ενδιαφέρει αρκετά. Απλά άκουσα δυστυχώς για χαμηλότερα όρια ηλικίας σε εποχικούς (γύρω στα 37 με τις αντιπυρικές οσοι μπήκαν απο την πρώτη που έβγαλε το 2020 αν δεν κάνω λάθος;)
Πριν κλείσω θα ήθελα να σας πω κάτι που το βλέπω όλα αυτά τα χρόνια και θα ήθελα να το πω... Είναι περίοδος εκλογών θα μας πουν και θα μας υποσχεθούν τα πάντα, μην εκπλαγείτε εάν τελικά δεν κανουν τις προσλήψεις που λένε... Κανείς δεν έχει ενδιαφερθει ποτέ για το κοινό καλο και το κοινό συμφέρον. Έχω συναναστραφει με συνδικαλιστές πολλές φορές λόγο δουλειάς και πιστέψτε με τσιράκια είναι που θέλουν ψήφους από τον καθένα από εμάς γιατί αυτοί γλυτώνουν υπηρεσίες και παίρνουν μεταθέσεις λόγο του ότι είναι εκλεγμένοι, σας βάζουν μπροστά να παπαγαλιζετε (γενικα μιλάω) και λενε τα παραμυθάκια τους για τους σκοπούς τους. Κρατάτε αποστάσεις από αυτούς όσο μπορείτε γιατι καλώς ή κακώς για πολλα δεινά εργαζομένων φταίνε τα σωματεία και όλα αυτά λόγο της διαχείρησης καποιών πραγμάτων και λόγο ψευδων για να γεμίζουν ελπίδες και να πορώνουν τον εκάστοτε εργαζόμενο.
Καλό μεσημέρι σε όλους σας και καλο Σαββατοκύριακο
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Καλησπέρα καλό μήνα είμαι απο τους καινούργιους εποχικούς που μπήκαν τώρα τον Αύγουστο, είμαι 30 έχω όλα τα επαγγελματικά διπλώματα και οδηγός ως εποχικος, με το όριο ηλικίας θα έχω πρόβλημα?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Firebooss925 έγραψε: Πέμ Δεκ 01, 2022 5:27 pm Καλησπέρα καλό μήνα είμαι απο τους καινούργιους εποχικούς που μπήκαν τώρα τον Αύγουστο, είμαι 30 έχω όλα τα επαγγελματικά διπλώματα και οδηγός ως εποχικος, με το όριο ηλικίας θα έχω πρόβλημα;
Όχι.
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

D.Y.K έγραψε: Πέμ Δεκ 01, 2022 5:30 pm
Firebooss925 έγραψε: Πέμ Δεκ 01, 2022 5:27 pm Καλησπέρα καλό μήνα είμαι απο τους καινούργιους εποχικούς που μπήκαν τώρα τον Αύγουστο, είμαι 30 έχω όλα τα επαγγελματικά διπλώματα και οδηγός ως εποχικος, με το όριο ηλικίας θα έχω πρόβλημα;
Όχι.
Ευχαριστώ Dyk για την άμεση απάντηση!
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα εάν σε αυτήν την μεγάλη προκήρυξη: Μερικοί εποχικοί που θα μείνουν απ έξω θα παραμείνουν εποχικοί η επειδή θα καλυφθούν τα κενά δεν θα τους ξανά πάρουν?
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Xanthos και 31 επισκέπτες