Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
IN COLD BLOOD
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Τρί Σεπ 07, 2021 8:14 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από IN COLD BLOOD »

Όχι. Θέλει βεβαίωση για την ιδιότητα του εθελοντή πυροσβέστη από τον διοικητή της πυροσβεστικής υπηρεσίας στην οποία υπηρετεί και υπάγεται ο καθένας.
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Politis1994 »

1000 μόρια ανα χρόνο εθελοντικής υπηρεσίας δίνουν. Εγω πζ έχω 4 σε λιγους μηνες παω 5
margie
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2015 11:55 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από margie »

Politis1994 έγραψε:1000 μόρια ανα χρόνο εθελοντικής υπηρεσίας δίνουν. Εγω πζ έχω 4 σε λιγους μηνες παω 5


Ναι 1000 μορια για καθε χρονο και μεχρι 5 χρονια. Συνολο 5000 μορια. Τοσα παιρνουν και οι ειδικες δυναμεις. Σε τρωνε για εποχικους ειδικα εαν ειναι και εθελοντες ή πολυτεκνοι ή οτιδηποτε. Οποτε γενικα γραμμενους μας εχουν

Άβαταρ μέλους
v.p
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 2:49 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από v.p »

Αυτο που λενε οτι θα βγαλει 3000 θεσεις για 5ετης ισχυει;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το σώμα αναγνωρίζοντας την προσφορά των εθελοντών τους μοριοδοτεί με 1000 μόρια ανά έτος πραγματικής υπηρεσίας σε προκηρύξεις εποχικών ή πενταετών ή μονίμων πυροσβεστών, όπως επίσης τους δίνει το δικαίωμα να υπαχθούν σε ειδική κατηγορία με τριετή πραγματική υπηρεσία ως εθελοντές στο σώμα για την πυροσβεστική ακαδημία έως και τα 33 έτη μέσω πανελληνίων. Κατά τα λοιπά, όποιος-α επιθυμεί να αυξήσει τα μόρια του μπορεί να βγάλει διπλώματα οδήγησης, ΙΕΚ δασικής προστασίας και ξένες γλώσσες (δεν δίνουν μόρια σε προκηρύξεις εποχικών).
Άβαταρ μέλους
gramm
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2020 12:59 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από gramm »

Είχε υπάρξει αίτημα παλιότερα από την ένωση εθελοντών να αυξηθούν αυτά τα μόρια σε 1500 το χρόνο και να κοπεί το όριο των 5 χρόνων αλλά δεν έγινε δεκτό
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Σε προκύρηξη εποχικών περνάω σίγουρα τους τρώω όλους τους Πολίτες μια χαψια όμως!Για εποχικος έχω :4 έτη εθελοντης με τις καλύτερες εισηγήσεις.

Τέκνο πολυτεκνης. Ανεργία 60 μηνες συνεχόμενη. Είμαι ηδη 8500.

Με δ διπλωμα που θα το βγαλω σε συνδιασμο με β που έχω ηδη παω 10.500

Αρα περνάω;

Για μονίμων πυροσβεστων εχω επιπλέον μηχανάκι 125. Προφισενσι, υπολογιστή εκεί μαζι με τα διπλωματα που θα βγάλω παω σαν μορια 3000 και... Μαζι με το απόλυτηριο που παει επι 100.3200 ολα τα μόρια

Περνάω σε μονίμων;

Αν μπορεί να πει μια γνώμη και ο ΔΥΚ καλά θα ήταν

Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Μόλις πατήσω τον 5ο χρόνο αλλα χιλια παίρνω αρα και τις ειδικές δυνάμεις τις έφαγα
Άβαταρ μέλους
v.p
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 2:49 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από v.p »

Μονο η ηλικια σου μετα μενει γιατι ειναι μεχρι τα 28 οι προκυρηξεις

Άβαταρ μέλους
gramm
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2020 12:59 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από gramm »

Ψηλε μπράβο για τα μόρια που έχεις αλλά μάντεψε... Εδώ συζητάμε περί εθελοντών και του θεσμού του εθελοντή δεν κομπαζουμε για το τι έχει ο καθένας. Αυτά άστα για καμιά προκήρυξη όταν και αν βγεί. Όταν μπεις λέγε ότι θέλεις προς το παρόν άσε και κανένα νήμα στη ησυχία του.

Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Ναι δε κομπάζω ισα ισα ειμαι σε ολα ταπεινός και συμβιβαζομαι ακομα και με τα λίγα στη ζωή μου γενικώς. Εδω είπα οτι πηγαίνω και ναυτικό πολεμικό αν μπορώ για λιγότερα χρήματα.Τα μόρια τα είπα διότι δεν ξέρω τις βάσεις όταν έβγαιναν οι προκυρηξεις δηλαδή κάποιος να μου πει αν έχω ελπίδες για εισαγωγή

Άβαταρ μέλους
v.p
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 2:49 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από v.p »

Με τοσα μορια που εχεις αν θες μια συμβουλη μου εποπ ναυτικου ουτε να το σκεφτεσαι. Εχω πολλους γνωστους απο σμυν και ταξιδευουν 250 μερες τον χρονο για ελαχιστα χρηματα και τους φερονται σαν σκουπιδια. ΜΑΚΡΙΑ!
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

Politis1994 έγραψε:Μόλις πατήσω τον 5ο χρόνο αλλα χιλια παίρνω αρα και τις ειδικές δυνάμεις τις έφαγα


Η θητεία στις ειδικές δυνάμεις ή ως Έφεδρος Αξιωματικός ή στην προεδρική φρουρά βαθμολογείτε με 50 και προστίθεται Στα υπόλοιπα με ότι αυτό συνεπάγετε

Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

Politis1994 έγραψε:Σε προκύρηξη εποχικών περνάω σίγουρα τους τρώω όλους τους Πολίτες μια χαψια όμως!Για εποχικος έχω :4 έτη εθελοντης με τις καλύτερες εισηγήσεις.

Τέκνο πολυτεκνης. Ανεργία 60 μηνες συνεχόμενη. Είμαι ηδη 8500.

Με δ διπλωμα που θα το βγαλω σε συνδιασμο με β που έχω ηδη παω 10.500

Αρα περνάω;

Για μονίμων πυροσβεστων εχω επιπλέον μηχανάκι 125. Προφισενσι, υπολογιστή εκεί μαζι με τα διπλωματα που θα βγάλω παω σαν μορια 3000 και... Μαζι με το απόλυτηριο που παει επι 100.3200 ολα τα μόρια

Περνάω σε μονίμων;

Αν μπορεί να πει μια γνώμη και ο ΔΥΚ καλά θα ήταν



Σύμφωνα με την τελευταία εποχικών αυτήν την στιγμή με αυτά που έχεις Παίρνεις

εθελοντισμός 40

πολύτεκνος τ 15

ανεργία 20

Σύνολο 75χ100 μόρια που μεταφράζονται σε 7500

Για Μόνιμών αν πάρουμε σαν μπούσουλα την προκήρυξη ΠΠΥ του 2011 έχεις

εθελοντισμός 4

πολυτεκνος τ 3

μηχανη 2

αγγλικά 3

Σύνολο 12χ100 Μόρια που μεταφράζονται σε 1200 μόρια

Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Εποχικών Πυροσβεστών (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

D.Y.K έγραψε:Το σώμα αναγνωρίζοντας την προσφορά των εθελοντών τους μοριοδοτεί με 1000 μόρια ανά έτος πραγματικής υπηρεσίας σε προκηρύξεις εποχικών ή πενταετών ή μονίμων πυροσβεστών, όπως επίσης τους δίνει το δικαίωμα να υπαχθούν σε ειδική κατηγορία με τριετή πραγματική υπηρεσία ως εθελοντές στο σώμα για την πυροσβεστική ακαδημία έως και τα 33 έτη μέσω πανελληνίων. Κατά τα λοιπά, όποιος-α επιθυμεί να αυξήσει τα μόρια του μπορεί να βγάλει διπλώματα οδήγησης, ΙΕΚ δασικής προστασίας και ξένες γλώσσες (δεν δίνουν μόρια σε προκηρύξεις εποχικών).


Όταν λέμε αναγνώριση εννοούμε ΜΑΠ και Εκπαίδευση Και όποιος αξίζει να έχει σωστή αντιμετώπιση, τα μόρια Κακός υπάρχουν το καλύτερο για τον θεσμό και το ΠΣ Είναι μια σωστή ειδική κατηγορία με σταθερό αριθμό η οποία θα ανοίγει για κάθε υποψήφιο μετά τα 5 έτη ευδόκιμης υπηρεσίας

και όταν λέμε σωστή εννοούμε σταθερό αριθμό θέσεων

Α.20 άτομα μάχιμοι γενικών Υπηρεσιών για σχολή πυροσβεστών με ανώτατο όριο ηλικίας 33 έτη

Β.10 άτομα ειδικών καθηκόντων με πτυχίο ΑΕΙ -ΤΕΙ για σχολή πυροσβεστών με ανώτατο όριο ηλικίας τα 35 έτη

Γ.10 άτομα μάχιμοι γενικών Υπηρεσιών για σχολή ΑΞΚΩΝ με ανώτατο όριο ηλικίας 33 έτη

Δ.5 άτομα ειδικών καθηκόντων με πτυχίο ΑΕΙ -ΤΕΙ για σχολή ΑΞΚΩΝ με ανώτατο όριο ηλικίας τα 35 έτη

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος re pate kala re την Τρί Μάιος 03, 2022 10:01 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες