Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nastchar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Δεκ 03, 2021 1:14 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από nastchar »

Όσοι μπήκαν σημερα τους είπαν οτι σε 3 μέρες θα έχουν τα κινητά τους πισω!
Άβαταρ μέλους
G_Mosh
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 30, 2021 1:56 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από G_Mosh »

Λοιπον 4 λοχος υπαρχει κρούσμα θετικο το πως βρεθηκε; Αργησε να βγει το μοριακο 1 μερα. Εκανε το παλικαρι rapid βγηκε αρνητικο πηραν το κινητο του και τωρα μας το εδωσαν και του εστειλαν σε email οτι βγηκε θετικος... Πραγματικα γελαω να ξερετε ειμαστε ολοι μεσα αναφορα λοχουβακομη να γινει κινητα δεν παιζει να τα παρουν και μας βλεπω για καραντινα. Τον εβαλαν μεσα και με rapid και χωρις κινητο πως θα τους δειξουν δηλαδη το μοριακο;
Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

Πάει έφυγαν όλοι από εδώ μέσα
33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Έλα ρε αδερφέ μόνο εγώ δεν έφυγα θα μπω μεσημεράκι που θα πάει 😂
Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

Δεν παρουσιάστηκες 8 τού μήνα που έλεγες;
33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Όχι το τράβηξα Παρασκευή πήρα 2 μέρες από τη στρατολογία γιατί και μη μας βγάλουν για σκ θα είναι χαλαρά μέσα οποτε ουσιαστικά θα μείνουν 5 μέρες (13-17)
Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

33ΜΚ έγραψε:Όχι το τράβηξα Παρασκευή πήρα 2 μέρες από τη στρατολογία γιατί και μη μας βγάλουν για σκ θα είναι χαλαρά μέσα οποτε ουσιαστικά θα μείνουν 5 μέρες (13-17)


Μια χαρά άκουσες πως είναι μέσα;

33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Τίποτα φίλε ούτε ασχολήθηκα αλλά θα σου γράψω το βράδυ να δω τι φάση
Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

33ΜΚ έγραψε:Τίποτα φίλε ούτε ασχολήθηκα αλλά θα σου γράψω το βράδυ να δω τι φάση


Από ότι έγραφαν έφυγαν άτομα και σε όλους τούς πείραν τα κινητά δεν νομίζω να το έχεις εκτός αν το καβατζοσεις

33ΜΚ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2021 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από 33ΜΚ »

Ε δε νομίζω να μου το πάρουν τα λέμε μετά
ΑΚ-11
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2021 12:54 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από ΑΚ-11 »

Μάγκες κρύψτε το κάπου δεν ψάχνουν καλά απλά σου λένε άνοιξε σάκο και βάλε το χέρι από κάτω προς τα πάνω και τραβά τα πράγματα για να δουν αν έχεις κάτι περίεργο!Ένας είχε δυο κινητά και του πήραν αυτό με τα κουμπιά που είχε την σιμ του είπε εφόσον δεν έχεις αιμ στο άλλο κρατά το δεν μπορείς να κανείς κάτι χωριά κάρτα μέσα αλλά επίσης αν τους πεις ότι έχεις το σημείωμα κατάταξης μέσα στο κινητό το κρατάς για να το δίξεις αλλά χαλαρά μάγκες μας τα πήραν για μια μέρα και μας τα έδωσαν την επόμενη να μιλήσουμε

Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

ΑΚ-11 έγραψε:Μάγκες κρύψτε το κάπου δεν ψάχνουν καλά απλά σου λένε άνοιξε σάκο και βάλε το χέρι από κάτω προς τα πάνω και τραβά τα πράγματα για να δουν αν έχεις κάτι περίεργο!Ένας είχε δυο κινητά και του πήραν αυτό με τα κουμπιά που είχε την σιμ του είπε εφόσον δεν έχεις αιμ στο άλλο κρατά το δεν μπορείς να κανείς κάτι χωριά κάρτα μέσα αλλά επίσης αν τους πεις ότι έχεις το σημείωμα κατάταξης μέσα στο κινητό το κρατάς για να το δίξεις αλλά χαλαρά μάγκες μας τα πήραν για μια μέρα και μας τα έδωσαν την επόμενη να μιλήσουμε

Από κόσμο πώς είναι ήρθαν φεύγουν τι βλέπετε;

KarrasGR99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 9:39 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από KarrasGR99 »

Καλησπέρα παιδιά. εγώ εκτός το ότι έχω βγει θετικός και για προσωπικούς λόγους κιόλας άλλαξα γνώμη και δεν ήθελα την επανακαταταξη μου ως ΟΒΑ ειδικών δυνάμεων (Αλεξίπτωτα) με πήραν σήμερα τηλ από Στρατολογία για να με ρωτήσουν αν επιθυμώ μια νέα ημερομηνία επανακαταταξης και τους απάντησα άκυρο όπως καταλαβαίνετε λέω τη λέξη άκυρο για να μη κουράζω με λεπτομέρειες και εύχομαι πραγμτικα όσοι από εσάς εδώ είχατε δηλώσει ειδικές δυνάμεις (αλεξίπτωτα) και είστε στους επιλαχόντες εύχομαι ολόψυχα να σταθεί κάποιος από σας τυχερός και να πάρει τη θέση μου.Αυτά, σας ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας, να περνάτε πάντα καλά εύχομαι με υγεία παν'απολα και να προσέχετε τον εαυτό σας και εννοείτε να σας πάνε όλα καλά στη ζωή σας.

Καλή συνέχεια! 💪🔥

Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από Politis1994 »

KarrasGR99 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. εγώ εκτός το ότι έχω βγει θετικός και για προσωπικούς λόγους κιόλας άλλαξα γνώμη και δεν ήθελα την επανακαταταξη μου ως ΟΒΑ ειδικών δυνάμεων (Αλεξίπτωτα) με πήραν σήμερα τηλ από Στρατολογία για να με ρωτήσουν αν επιθυμώ μια νέα ημερομηνία επανακαταταξης και τους απάντησα άκυρο όπως καταλαβαίνετε λέω τη λέξη άκυρο για να μη κουράζω με λεπτομέρειες και εύχομαι πραγμτικα όσοι από εσάς εδώ είχατε δηλώσει ειδικές δυνάμεις (αλεξίπτωτα) και είστε στους επιλαχόντες εύχομαι ολόψυχα να σταθεί κάποιος από σας τυχερός και να πάρει τη θέση μου.Αυτά, σας ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας, να περνάτε πάντα καλά εύχομαι με υγεία παν'απολα και να προσέχετε τον εαυτό σας και εννοείτε να σας πάνε όλα καλά στη ζωή σας.

Καλή συνέχεια! 💪🔥

ελπίζω να σκεφτηκες καλά ολες τις παραμέτρους στη ζωη σου και να πήρες την απόφαση μετα απο πολύ σκέψη.
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΟΒΑ Στρατού Ξηράς (2021Β)

Δημοσίευση από Var »

Ας μην ξεχνάμε ότι ΟΒΑ είσαι για 3 χρόνια με δικαίωμα αλλά 3 αν δεν κάτσει προκήρυξη εποπ και δεν μπεις τότε τι; Βγαίνεις στα 26 30 33 πόσο πας ανειδικευτος χωρίς προϋπηρεσία σε κάτι. Προσωπικά για άτομα με καλό πτυχίο που μπορούν να βρουν δουλειά δεν αξίζει. Για άτομα όμως που δεν έχουν κάτι καλύτερο είναι μια σωτηρία για κάποια χρόνια οπότε αξίζει
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες