Χονδροπάθεια γόνατος και Ειδικές δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Metalgear
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2021 6:52 pm
Επικοινωνία:

Χονδροπάθεια γόνατος και Ειδικές δυνάμεις

Δημοσίευση από Metalgear »

Καλησπέρα σε όλους σας. Θα μπω στρατό στην ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου και θέλω να

συλλέξω τις απαραίτητες πληροφορίες που χρειάζομαι. Έχω δηλώσει να πάω Ειδικές δυνάμεις

οπότε λογικά θα παρουσιαστώ στο μεγάλο Πεύκο. Το ζήτημα μου είναι ότι πριν 9 χρόνια είχα τροχαίο

με μηχανή και είχα σπάσει την επιγονατίδα και οι γιατροί μου είχαν βάλει σίδερα και λάμες για να δέσει σωστά. Αυτά έχουν αφαιρεθεί, και η επιγονατίδα έχει δέσει πλήρως, μου έχει αφήσει όμως χονδροπάθεια στο αριστερό γόνατο. Στην καθημερινότητα μου αν και ήμουν φοιτητής, είχα πάντα διάφορα είδη γυμναστικής, όπως ποδήλατο γυμναστήριο, επομένως τα αθλήματα του στρατού τα έχω. Γενικά τις ασκήσεις τις έβγαζα, αλλά αν είχε πολύ περπάτημα τύπου πάνω από 15 χιλιόμετρα, ή αντίστοιχα πολύ τρέξιμο, αισθανόμουν ένα τσιμπιματάκι στο γόνατο όταν αρχίζει να κουράζεται η άρθρωση. Στις Ειδικές δυνάμεις θέλω να υπηρετήσω στους αμφίβιους στην μοίρα ΙΜΑΚ. Κάποιοι φίλοι μου που έχουν υπηρετήσει ειδικές δυνάμεις και ένας συγκεκριμένα ΙΜΑΚ, μου λένε ότι θα το βγάλω σε σχέση με την άθληση που κάνω και Ότι αν νιώσω να με ενοχλεί το γόνατο θα ζητήσω να φύγω. Ήθελα να σας ρωτήσω

1) αν είναι όντως έτσι και ότι αν νιώσω ενόχληση μπορώ να φύγω; Και αν ζητήσω να φύγω θα επιλέξω που θέλω να υπηρετήσω, θέλω να πάω παραμεθόριο στην Λέσβο.

2) Τι κυρώσεις θα έχω αν πω ότι έχω κάνει το χειρουργείο αλλά αποκρύψω ότι αισθάνομαι μια μικρή ενόχληση όταν το κουράσω πολύ. Οι κυρώσεις θα μου επιβληθούν αν έχω κάποιο τραυματισμό σωστά;

3) Υπάρχει κάποιος άλλος εδώ μέσα που να είχε το ίδιο πρόβλημα (χονδροπάθεια) και να υπηρέτησε Ειδικές δυνάμεις; Θα με βοηθούσε πολύ η γνώμη του, αν ολοκλήρωσε την εκπαίδευση, αν του φάνηκε δύσκολο και έφυγε κ. Α.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και αναμένω την απάντηση σας

Καλό Βράδυ σε όλους

XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Χονδροπάθεια γόνατος και Ειδικές δυνάμεις

Δημοσίευση από XristosMP »

Τυγχάνει να έχω υπηρετήσει στη ΙΜΑΚ με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Χονδροπαθεια επιγονατίδας στο αριστερό.Πρόβλημα δεν θα έχεις. Ίσως σε ενοχλήσει σε καμία 50αρα ή ανταρτοπόλεμο αλλά θα είναι η κα. Λα της στιγμής τέτοια που δεν θα το σκέφτεσαι καν. Προχωρα και μην αγχώνεσαι.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες