Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

ideal έγραψε:Στην προκήρυξη του 20 για αεροπορία ενημέρωσαν στις 17 Αυγούστου για να μπουν στις 31 Αυγούστου. Άρα λογικά πάλι θα δώσουν 15 μέρες πχ περιθώριο


Ακριβώς δεν νομίζω να ισχύει λογικά θα βγουν όλα με λίγες μέρες. Ώρες διάφορα

ΑΚ-11
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2021 12:54 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από ΑΚ-11 »

Παίδες και εγώ δεν ξέρω τι γίνεται απλά επειδή μιλήσαμε και μου είπε τους περιμένουμε να μπούνε! Δεν το λέω για έτσι για να πω κάτι απλά είχα αυτήν την ενημέρωση. Αν ξέρει κανείς κάτι άλλο ας πει!
GiannisAmp
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 10:27 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από GiannisAmp »

Μη φοβάστε παραμεθόριο μάγκες... Ελάτε κανονικά, έχω ζήσει τη μισή μου ζωή στη Ξάνθη, από την ώρα που γεννήθηκα μέχρι και το 2011 (11 χρόνια δηλαδή) και από το 2019 μέχρι και σήμερα, είναι αρκετά καλά τα πράγματα πιστέψτε με, μη κόψετε τους εαυτούς σας επειδή δεν είστε κοντά στα σπίτια σας, Αθήνα κλπ...

Οσο για Κομοτηνή υπηρέτησα εκεί 2019-2020, είναι η ίδια φάση με Ξάνθη, δίπλα ήταν η πόλη μου και δε πήρα καν μετάθεση διότι περνούσα καλά, όσον αφορά το έξω από το στρατόπεδο, ακόμα και μέσα ήταν καλά τα πράγματα...

Για Έβρο δε γνωρίζω από προσωπική εμπειρία, σίγουρα έχω ακούσει τα χειρότερα αλλά ήταν όλοι στρατιώτες, και έχω πολλές γνώμες ακούσει διότι είμαι μάγειρας στην ειδικότητα, Γύθειο Σπάρτη που πήγα δηλαδή είχα άτομα από όλη την Ελλάδα... Δε περνούσαν καλά.

Αλλά ήταν στρατιώτες και όχι στρατιωτικοί, έχει τεράστια διαφορά ακόμα και αν είσαι ένας ΟΒΑ, όσο για την πόλη έχω πάει κάποιες φορές, πραγματικά είναι το ίδιο με Ξάνθη και Κομοτηνή και ισχύουν τα ίδια πράγματα, απλά κάνει περισσότερο κρύο τους χειμώνες.

Εκεί που θέλω να καταλήξω, σας αρέσει ή όχι ο στρατός, μπαίνετε ή όχι μόνο για τα χρήματα, τη σιγουριά, και όλα τα καλά που θα σας προσφέρει ο στρατός, μη κόψετε τους εαυτούς σας επειδή θα είστε μακριά από δικούς σας ανθρώπους.

Ίσως να μην έχετε αυτή την ευκαιρία στο μέλλον, κάποια στιγμή όλοι θα βγούμε ή έχουμε. Βγει από τα σπίτια μας, αναγκαστικά θα αφήσουν ανθρώπους που αγαπάμε πίσω...

Σίγουρα αρκετοί θα κόψουν τον εαυτό τους όχι τόσο για οικογένεια ή φίλους αλλά για κάποια σχέση που έχουν... Γνώμη μου είναι να μη το κάνετε για ένα άτομο... Επικεντρωθείτε στη ζωή σας καλύτερα...

Αυτά, δεν είναι τριτοκοσμική περιοχή η παραμεθόριος, δε παίζουμε ξύλο με αρκούδες, έχουμε ρεύμα και από όλα όπως κάθε άλλη πόλη στην Ελλάδα, δε θα σας φάει η παραμεθόριος, και σίγουρα δεν έχουμε πολικές θερμοκρασίες χαχαχα.

Κάντε το για τον εαυτό σας, έχω και έχετε δει πως είναι τα πράγματα έξω, με τι μπστρδους εργοδότες έχουμε "συνεργαστεί" και τι άθλια ωράρια έχουμε δουλέψει και τις συνθήκες εργασίας...

Κάντε το για εσάς, όλα να πάνε καλά εύχομαι και όσοι είμαστε εδώ μέσα να περάσουμε, γιατί εμείς όντως ενδιαφερόμαστε, ειδάλλως δε θα μπαίναμε καν στη διαδικασία επι 3 μήνες να ερχόμαστε σε αυτό το φόρουμ ψάχνοντας απαντήσεις.

Καλή επιτυχία για ακόμη μια φορά, τα καλύτερα εύχομαι σε όλους μας

Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

Το θεωρώ αδύνατο τουλάχιστον αυτό η αεροπορία έχει τελειώσει τους 156 από 6 Οκτωβρίου οπότε θα είχε μια βάση αλλά και πάλι δεν έχει ενημερώσει έγκαιρα για 1 του μήνα λογικά όλα μαζί θα γίνουν... Καλημερεςςς
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

GiannisAmp έγραψε:Μη φοβάστε παραμεθόριο μάγκες... Ελάτε κανονικά, έχω ζήσει τη μισή μου ζωή στη Ξάνθη, από την ώρα που γεννήθηκα μέχρι και το 2011 (11 χρόνια δηλαδή) και από το 2019 μέχρι και σήμερα, είναι αρκετά καλά τα πράγματα πιστέψτε με, μη κόψετε τους εαυτούς σας επειδή δεν είστε κοντά στα σπίτια σας, Αθήνα κλπ...

Οσο για Κομοτηνή υπηρέτησα εκεί 2019-2020, είναι η ίδια φάση με Ξάνθη, δίπλα ήταν η πόλη μου και δε πήρα καν μετάθεση διότι περνούσα καλά, όσον αφορά το έξω από το στρατόπεδο, ακόμα και μέσα ήταν καλά τα πράγματα...

Για Έβρο δε γνωρίζω από προσωπική εμπειρία, σίγουρα έχω ακούσει τα χειρότερα αλλά ήταν όλοι στρατιώτες, και έχω πολλές γνώμες ακούσει διότι είμαι μάγειρας στην ειδικότητα, Γύθειο Σπάρτη που πήγα δηλαδή είχα άτομα από όλη την Ελλάδα... Δε περνούσαν καλά.

Αλλά ήταν στρατιώτες και όχι στρατιωτικοί, έχει τεράστια διαφορά ακόμα και αν είσαι ένας ΟΒΑ, όσο για την πόλη έχω πάει κάποιες φορές, πραγματικά είναι το ίδιο με Ξάνθη και Κομοτηνή και ισχύουν τα ίδια πράγματα, απλά κάνει περισσότερο κρύο τους χειμώνες.

Εκεί που θέλω να καταλήξω, σας αρέσει ή όχι ο στρατός, μπαίνετε ή όχι μόνο για τα χρήματα, τη σιγουριά, και όλα τα καλά που θα σας προσφέρει ο στρατός, μη κόψετε τους εαυτούς σας επειδή θα είστε μακριά από δικούς σας ανθρώπους.

Ίσως να μην έχετε αυτή την ευκαιρία στο μέλλον, κάποια στιγμή όλοι θα βγούμε ή έχουμε. Βγει από τα σπίτια μας, αναγκαστικά θα αφήσουν ανθρώπους που αγαπάμε πίσω...

Σίγουρα αρκετοί θα κόψουν τον εαυτό τους όχι τόσο για οικογένεια ή φίλους αλλά για κάποια σχέση που έχουν... Γνώμη μου είναι να μη το κάνετε για ένα άτομο... Επικεντρωθείτε στη ζωή σας καλύτερα...

Αυτά, δεν είναι τριτοκοσμική περιοχή η παραμεθόριος, δε παίζουμε ξύλο με αρκούδες, έχουμε ρεύμα και από όλα όπως κάθε άλλη πόλη στην Ελλάδα, δε θα σας φάει η παραμεθόριος, και σίγουρα δεν έχουμε πολικές θερμοκρασίες χαχαχα.

Κάντε το για τον εαυτό σας, έχω και έχετε δει πως είναι τα πράγματα έξω, με τι μπστρδους εργοδότες έχουμε "συνεργαστεί" και τι άθλια ωράρια έχουμε δουλέψει και τις συνθήκες εργασίας...

Κάντε το για εσάς, όλα να πάνε καλά εύχομαι και όσοι είμαστε εδώ μέσα να περάσουμε, γιατί εμείς όντως ενδιαφερόμαστε, ειδάλλως δε θα μπαίναμε καν στη διαδικασία επι 3 μήνες να ερχόμαστε σε αυτό το φόρουμ ψάχνοντας απαντήσεις.

Καλή επιτυχία για ακόμη μια φορά, τα καλύτερα εύχομαι σε όλους μας

. Επιτέλους μια ολοσωστη διατύπωση. Πολλοι κλαίγονται που πέρασαν ακομα και εποπ και σε 2 η 3 σώματα. Όποιος δεν θέλει ας μας δώσει τις θέσεις του.
Johny2114
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 4:09 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από Johny2114 »

Εγώ μάγκες τι να σας πω για υγειονομικό έβαλα οβα δύσκολα το βλέπω ας μας στείλουν όπου θέλουν Έβρο, νησιά απλά να βγάλουν τα αποτελέσματα. Αγωνία και υπομονή μάγκες.
Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

GiannisAmp έγραψε:Μη φοβάστε παραμεθόριο μάγκες... Ελάτε κανονικά, έχω ζήσει τη μισή μου ζωή στη Ξάνθη, από την ώρα που γεννήθηκα μέχρι και το 2011 (11 χρόνια δηλαδή) και από το 2019 μέχρι και σήμερα, είναι αρκετά καλά τα πράγματα πιστέψτε με, μη κόψετε τους εαυτούς σας επειδή δεν είστε κοντά στα σπίτια σας, Αθήνα κλπ...

Οσο για Κομοτηνή υπηρέτησα εκεί 2019-2020, είναι η ίδια φάση με Ξάνθη, δίπλα ήταν η πόλη μου και δε πήρα καν μετάθεση διότι περνούσα καλά, όσον αφορά το έξω από το στρατόπεδο, ακόμα και μέσα ήταν καλά τα πράγματα...

Για Έβρο δε γνωρίζω από προσωπική εμπειρία, σίγουρα έχω ακούσει τα χειρότερα αλλά ήταν όλοι στρατιώτες, και έχω πολλές γνώμες ακούσει διότι είμαι μάγειρας στην ειδικότητα, Γύθειο Σπάρτη που πήγα δηλαδή είχα άτομα από όλη την Ελλάδα... Δε περνούσαν καλά.

Αλλά ήταν στρατιώτες και όχι στρατιωτικοί, έχει τεράστια διαφορά ακόμα και αν είσαι ένας ΟΒΑ, όσο για την πόλη έχω πάει κάποιες φορές, πραγματικά είναι το ίδιο με Ξάνθη και Κομοτηνή και ισχύουν τα ίδια πράγματα, απλά κάνει περισσότερο κρύο τους χειμώνες.

Εκεί που θέλω να καταλήξω, σας αρέσει ή όχι ο στρατός, μπαίνετε ή όχι μόνο για τα χρήματα, τη σιγουριά, και όλα τα καλά που θα σας προσφέρει ο στρατός, μη κόψετε τους εαυτούς σας επειδή θα είστε μακριά από δικούς σας ανθρώπους.

Ίσως να μην έχετε αυτή την ευκαιρία στο μέλλον, κάποια στιγμή όλοι θα βγούμε ή έχουμε. Βγει από τα σπίτια μας, αναγκαστικά θα αφήσουν ανθρώπους που αγαπάμε πίσω...

Σίγουρα αρκετοί θα κόψουν τον εαυτό τους όχι τόσο για οικογένεια ή φίλους αλλά για κάποια σχέση που έχουν... Γνώμη μου είναι να μη το κάνετε για ένα άτομο... Επικεντρωθείτε στη ζωή σας καλύτερα...

Αυτά, δεν είναι τριτοκοσμική περιοχή η παραμεθόριος, δε παίζουμε ξύλο με αρκούδες, έχουμε ρεύμα και από όλα όπως κάθε άλλη πόλη στην Ελλάδα, δε θα σας φάει η παραμεθόριος, και σίγουρα δεν έχουμε πολικές θερμοκρασίες χαχαχα.

Κάντε το για τον εαυτό σας, έχω και έχετε δει πως είναι τα πράγματα έξω, με τι μπστρδους εργοδότες έχουμε "συνεργαστεί" και τι άθλια ωράρια έχουμε δουλέψει και τις συνθήκες εργασίας...

Κάντε το για εσάς, όλα να πάνε καλά εύχομαι και όσοι είμαστε εδώ μέσα να περάσουμε, γιατί εμείς όντως ενδιαφερόμαστε, ειδάλλως δε θα μπαίναμε καν στη διαδικασία επι 3 μήνες να ερχόμαστε σε αυτό το φόρουμ ψάχνοντας απαντήσεις.

Καλή επιτυχία για ακόμη μια φορά, τα καλύτερα εύχομαι σε όλους μας



Καλή επιτυχία σε όλους ρε μάγκα αλλά πρέπει να δώσουμε μεγάλη σημασία οποίος δεν είναι σίγουρος για την επιλογή τού να μην μπει στν κόπο να πάει ίσως υπάρχει κάτι καλύτερο για αυτόν έξω... Η ζωή είναι δύσκολη εκεί οποίος το έχει πραγματικά μεράκι να το κάνει γιατί ίσως θα κόψει από κάποιον άλλο την ευκαιρία τς ζωής του... Τώρα για τούς ανθρώπους γύρω μας σίγουρα θα υπάρχουν επιπτώσεις και στεναχώρια εκεί είναι που πρέπει να διαλέξουμε... Καλή επιτυχία σε όλους εμάς εδώ μέσα που το θέλουμε πραγματικά ίσως αξίζουμε λίγο παραπάνω

ΑΚ-11
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2021 12:54 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από ΑΚ-11 »

Πολύ σωστά μίλησε ο φίλος οποίος το θελει αυτός να μπει όχι όπως τα εποπ που μπήκαν μερικοί και έφυγαν επειδή του φάνηκε βουνό οι εκπαίδευση ας καταλάβουν μερικοί ότι είναι στον στρατό και όχι απλά να το βλέπουν σαν δημόσιο!Εγώ προσωπικά θέλω να μπω στρατό από σχολή δεν μου έκατσε γιατί δεν είμαι και αστέρι στα μαθήματα για αυτό θέλω να πάω ΟΒΑ να μασώ μόρια και στην επόμενη προξυρηξη εποπ αν μου κάτσει να μπω μόνιμος! Καλη επιτυχία σε αυτούς που το θέλουν για τους υπόλοιπους που απλά μπαίνουν για να φάνε μια θέση και να φύγουν μετά δεν λέω τίποτα!

GiannisAmp
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 10:27 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από GiannisAmp »

Αυτό ακριβώς φίλε ΕΛΔΥΚ... Δυστυχώς δεν είναι σίγουρο το που θα πάμε, ειδικά σαν οβα, ούτε την επιλογή μετάθεσης έχουμε σαν ΟΒΑ... Όποιος δε θέλει παραμεθόριο και τα σχετικά καλό είναι να μη τα κάνει στη τελική. Όχι τίποτα, θα στοιχίσει ευκαιρίες από άλλα άτομα που το θέλουν και δε τους ενδιαφέρει τόσο το που θα πάνε...

Αλλά εφόσον ο μόνος λόγος είναι η παραμεθόριος και το ποσό άσχημα πιστεύουν είναι, έχουν πολύ άδικο πραγματικά, εάν ο μόνος λόγος που κόβουν τους εαυτούς τους είναι επειδή πέρασαν παραμεθόριο για εμένα είναι πολύ χαζό και είναι κρίμα για εμάς που δε μας ενδιαφέρει που θα πάμε και χάνουμε αυτή την ευκαιρία επειδή οι θέσεις καλυπτόταν.

Και το γράφω τελείως αντικειμενικά αυτό, όχι επειδή κατοικούσα τη μισή μου ζωή εδώ και επειδή τα τελευταία 2 χρόνια επέστρεψα, αλλά πραγματικά είναι όπως κάθε άλλη πόλη η παραμεθόριος...

Προσωπικά μου αρέσει ο στρατός, αυτό που προσπαθεί να επιδιώκει τουλάχιστον σε σχέση με την νοοτροπία που έχω, από μικρός μου άρεσε, δυστυχώς έγραψα μόνο 14000 μόρια σχεδόν και δε κατάφερα να περάσω ΣΜΥ, όποτε αυτή είναι η ευκαιρία μου, θα ένιωθα άσχημα εάν με έκοβαν όχι επειδή δε πληρώ τα κριτήρια, αλλά επειδή επέλεξαν έναν άλλο, ο οποίος στη τελική έριξε άκυρο επειδή δε πέρασε στο επιθυμητό μέρος του...

Μακάρι φίλε μου να τα καταφέρουμε, ότι καλύτερο εύχομαι σε όλους μας

Άβαταρ μέλους
ΕΛΔΥΚ 16
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 11:26 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από ΕΛΔΥΚ 16 »

Παραμεθόριο θα είναι σίγουρα φίλε για όσους έχουν ψευδαίσθηση τού κοντά στο σπίτι η ζωή είναι δύσκολη και ο χειμώνας βαρύς εκεί πάνω
Άβαταρ μέλους
G3NERAL
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2021 12:25 am
Τοποθεσία: Έφεδρος
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από G3NERAL »

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω στη παραμεθόριο είναι τα 300-350? ενοίκιο για σπίτι γκαρσονιέρα. Δηλαδή μένουν μόνο 450-500? στην τσέπη για φαγητό, λογαριασμούς και όλες τις άλλες ανάγκες που έχει ένα άτομο ζώντας κάπου μακριά από τους δικούς του ολομόναχος. Από ζωή βέβαια, επειδή και εγώ υπηρέτησα σε ακριτικό νησί, δεν έχω κανένα παράπονο. Πιο όμορφα από Αθήνα στο 100% όμως μάγκες. Καλή επιτυχία σε όλους ΛΟΚ.
Nikos21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2021 3:02 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από Nikos21 »

Καλησπέρα φίλε, αυτό με το σπίτι και το νοίκι είναι ένα θέμα, μια απορία, οι ΟΒΑ μπορούν να μείνουν στο στρατόπεδο μέσα αν το επιθυμούν;
ΑΚ-11
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2021 12:54 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από ΑΚ-11 »

Από όσο ξέρω όχι δεν γίνεται να μείνεις μέσα πέρα από της 3 πρώτες εβδομάδες αφού περάσουν αυτές θα πρέπει να νοικιάζεις έξω
Nikos21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2021 3:02 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από Nikos21 »

Και εκεί λογικά πάει 2-3 άτομα μαζί συνήθως;
GiannisAmp
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 10:27 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Υποψηφίων ΟΒΑ (2021)

Δημοσίευση από GiannisAmp »

Τα ενοίκια είναι ένα θέμα όντως, φοιτητές απλά γι'αυτό... Παρόλαυτα, στη Ξάνθη βρίσκεις να ξέρετε,180?-250? βρίσκεις μέχρι και διαμέρισμα 70τμ, μέσα στη πολη, επιπλωμένο, αυτό είναι υπογραφή, από Ξάνθη είμαι όπου και διαμένω και σας το λέω.

Κομοτηνή επίσης παλεύονται απλά λίγο πιο δύσκολα θα βρεις σε μια οκ τιμή και απλά επειδή είναι μικρότερη της Ξάνθης παίζει και αυτό ρόλο.

Δυστυχώς για Έβρο από όσο έχω δει είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα, το έχουν γμισει η αλήθεια να λέγεται... Πάλι θα βρεις αλλά πρέπει να ψάξεις αρκετά και καλό θα ήταν να έχεις κάποιον γνωστό ο οποίος να γνωρίζει κόσμο...

Ξάνθη επομένως είναι πολύ νορμάλ ενοίκια για αυτό που σου δίνουν... Κομοτηνή το ίδιο απλά λίγο πιο πάνω οι τιμές. Έβρος απλά πατάνε στους φοιτητές που το έχουν ανάγκη και χρεώνουν εκεί μια γκαρσονιέρα 30τμ φτιαγμένη από λάσπη και άχυρα 450?...

Και δε μπορείς να μείνεις στο στρατόπεδο σαν ΟΒΑ, έχω θείο μέσα 27 χρόνια σχεδόν, ρώτησα τον ίδιο, δε γίνεται δυστυχώς, πέραν της "εκπαίδευσης" που είναι το πολυ 1 μήνα...

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες