Συναντήσεις - 565 ΤΠ Λαγός (Έβρος)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξανδρος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Καλησπέρα και πάλι παιδιά, μπείτε και στο army.gr να μάθετε μονάδα τοποθέτησης. Εμένα μου έτυχε η 502 μηχανοκινητη πεζικου στην καβυλη εβρου που ειναι ακομα βορειοτερα. Ωραια...

https://katataxi.army.gr/el/anazitisi

Paris21
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 24, 2018 6:29 am
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Paris21 »

298 M/K σαμου ειναι κανεις?
Θανάσης

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Θανάσης »

Καλησπερα, εμενα δεν μου εμφανιζει τιποτα για Β ΕΣΣΟ στο stratologia.gr και οταν παω στο πληροφοριες για την καταταξη μου δεν μου βγαζει κατι. Μηπως εχει κολλησει ; Ετσι οπως το ειχα υπολογισει ειμαι για Β ΕΣΣΟ του 2018... Γεννημενος το 99 βεβαια.

vale

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από vale »

Καλησπερα σειρες εγω ειναι να παρουσιαστω στο 485 ΤΔΒ στη λαρισα στις 15/3/18 και μετα στο 505 ΤΠΖΝ στον βολο. Ξερει κανεις αν μπορω να δηλωσω για ελδυκ στο ΣΥΠΟ (ειχα δηλωσει και δε με πηραν);

Επισης ξερει κανεις αν δεν θελω να παω στους πεζοναυτες μετα, αν θα με στειλουν παραμεθωριο; Γιατι απ οσο ξερω οσοι φευγουν απο ειδικες δυναμεις εβρο ή σε κανα νησι τους στελνουν (ή εγω δεν θα θεωρουμαι καν ειδικοδυναμιτης απο την πρωτη μερα; )

Βασίλης

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Βασίλης »

Παιδια και εμενα δεν μου εμφανίζει τιποτα.. λεει συνέχεια σφαλμα δοκιμαστρ αργοτερα.. λετε να εχει κολησσει?
Πάνος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Πάνος »

Καλησπέρα κ εγώ στους πεζοναυτες θα παω, καλη θητεια να εχουμέ
Κωνσταντινος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Καλημερα σας. Οποιος ενδιαφερεται για λαγο εβρου πηρα τηλεφωνο και ρωτησα. Εκτος απο αεροπλανο απο αθηνα παντα μπορεις να πας με κτελ απο τον κηφισο που διαρκει 12 ωρες, αλλα εχει δρομολογιο καθε σαββατο στις 5 το απογευμα. Με τρενο απο την αλλη φευγεις απο σταθμο λαρισης 12 παρα πεντε το βραδυ και διαρκει 16 ωρες και 10 λεπτα το ταξιδι. Απο αθηνα πας θεσσαλονικη, απο θεσσαλονικη λιμανι αλεξανδρουπολης και απο εκει διδυμοτειχο.. Το χαρτι καταταξης ποτε στο καλο θα μας ερθει; Ελεος.. Να σας ρωτησω επειδη υποτιθεται παμε εβρο και μπορει να ειναι και καλα πιο αυστηρα απο αλλου smartphone/iphone θα παρετε;
Παναγιωτης

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Παναγιωτης »

Γεια σας παιδια!

Κι αλλος Αθηναιος εδω που εχει την τυχη να παρουσιαστει στου βοδιου το κερατο (aka 565 τπ) στις 15/3. Εχω κατανεμηθει στο υγειονομικο και θα ταξιδεψω με τρενο μεχρι το Διδυμοτειχο μπλουζ στις 13/3, με διανυκτερευση σε καποιο ξενοδοχειο μεχρι το πρωι της καταταξης.

Οποιος θα παει με τρενο, να κανονισουμε να παμε μαζι για να μην βαρεθουμε τις ζωες μας.

nix15
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 6:17 pm
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από nix15 »

Κωνσταντινος έγραψε:Καλημερα σας. Οποιος ενδιαφερεται για λαγο εβρου πηρα τηλεφωνο και ρωτησα. Εκτος απο αεροπλανο απο αθηνα παντα μπορεις να πας με κτελ απο τον κηφισο που διαρκει 12 ωρες, αλλα εχει δρομολογιο καθε σαββατο στις 5 το απογευμα. Με τρενο απο την αλλη φευγεις απο σταθμο λαρισης 12 παρα πεντε το βραδυ και διαρκει 16 ωρες και 10 λεπτα το ταξιδι. Απο αθηνα πας θεσσαλονικη, απο θεσσαλονικη λιμανι αλεξανδρουπολης και απο εκει διδυμοτειχο. Το χαρτι καταταξης ποτε στο καλο θα μας ερθει; Ελεος. Να σας ρωτησω επειδη υποτιθεται παμε εβρο και μπορει να ειναι και καλα πιο αυστηρα απο αλλου smartphone/iphone θα παρετε;
Ρε φιλε δεν εχω καταλαβει ομως πρεπει να ειμαστε μια μερα πριν εκει; Αμα φτασουμε 4 το μεσημερι που θα κοιμηθουμε μεχρι την επομενη μερα; Ειναι ενημερωμενοι εκει στην μοναδα για αυτο το θεμα;

Σοφοκλής

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Σοφοκλής »

Καλησπέρα και απο εμένα παιδιά. Παρουσιάζομαι και εγω 12/3 στο λαγό με μονάδα τοποθέτησης στα Ρίζια. Είναι κανείς άλλος για εκει; Απ ότι μου είπαν απο το φρουραρχείο στο Διδυμότειχο θα έχουν αυτοκίνητα στον σταθμό του κτελ και του τραίνου για να μας πηγαίνουν στο στρατόπεδο.
Αλέξανδρος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Παιδιά και γω που παρουσιαζομαι στον Λαγο 15 του μήνα έκλεισα αεροπορικά πριν 2 μερες (τοτε είχαν 75 ευρω) για Αλεξανδρούπολη στις 15 το πρωί . Η πτήση φτανει 8 το πρωί. Μετά λογικα από αεροδρόμιο στην πόλη και απο εκεί με κτελ μέχρι Ορεστιάδα (το πολύ 2ωρο να θελει). Απ ότι έχω δει έχει δρομολόγιο στις 10. Και μετα από Ορεστιάδα αν είμαστε τυχεροί θα εχει βάλει το στρατόπεδο κανα πούλμαν και πάμε στο στρατόπεδο είτε αλλιως μαζευομαστε μερικα ατομα και πάμε με ταξι. Τωρα οσον αφορα τα ΚΤΕΛ ξέρει κανείς αν τα πούλμαν που πάνε ορεστιαδα περνάνε Και από αεροδρόμιο; Για να μην χρειάζεται να πηγαίνουμε μέχρι την πόλη.
Giorgio

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Giorgio »

Κωνσταντινος έγραψε:Καλημερα σας. Οποιος ενδιαφερεται για λαγο εβρου πηρα τηλεφωνο και ρωτησα. Εκτος απο αεροπλανο απο αθηνα παντα μπορεις να πας με κτελ απο τον κηφισο που διαρκει 12 ωρες, αλλα εχει δρομολογιο καθε σαββατο στις 5 το απογευμα. Με τρενο απο την αλλη φευγεις απο σταθμο λαρισης 12 παρα πεντε το βραδυ και διαρκει 16 ωρες και 10 λεπτα το ταξιδι. Απο αθηνα πας θεσσαλονικη, απο θεσσαλονικη λιμανι αλεξανδρουπολης και απο εκει διδυμοτειχο. Το χαρτι καταταξης ποτε στο καλο θα μας ερθει; Ελεος. Να σας ρωτησω επειδη υποτιθεται παμε εβρο και μπορει να ειναι και καλα πιο αυστηρα απο αλλου smartphone/iphone θα παρετε;


Εγώ θα το πάρω. Δεν διακινδυνεύω να χαθώ στα κατσικοχώρια της Βόρειας Ελλάδας. Απορία το χω με πιο σκεπτικό επέλεξαν εμάς να πάμε Έβρο και όχι κάποιον πιο κοντινό. Κάθε άδεια και μεταφορά σκότωμα. Από το Διδυμότειχο πως θα πάμε στο στρατόπεδο;
Παναγιωτης

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Παναγιωτης »

nix15 έγραψε:
Κωνσταντινος έγραψε:Καλημερα σας. Οποιος ενδιαφερεται για λαγο εβρου πηρα τηλεφωνο και ρωτησα. Εκτος απο αεροπλανο απο αθηνα παντα μπορεις να πας με κτελ απο τον κηφισο που διαρκει 12 ωρες, αλλα εχει δρομολογιο καθε σαββατο στις 5 το απογευμα. Με τρενο απο την αλλη φευγεις απο σταθμο λαρισης 12 παρα πεντε το βραδυ και διαρκει 16 ωρες και 10 λεπτα το ταξιδι. Απο αθηνα πας θεσσαλονικη, απο θεσσαλονικη λιμανι αλεξανδρουπολης και απο εκει διδυμοτειχο. Το χαρτι καταταξης ποτε στο καλο θα μας ερθει; Ελεος. Να σας ρωτησω επειδη υποτιθεται παμε εβρο και μπορει να ειναι και καλα πιο αυστηρα απο αλλου smartphone/iphone θα παρετε;
Ρε φιλε δεν εχω καταλαβει ομως πρεπει να ειμαστε μια μερα πριν εκει; Αμα φτασουμε 4 το μεσημερι που θα κοιμηθουμε μεχρι την επομενη μερα; Ειναι ενημερωμενοι εκει στην μοναδα για αυτο το θεμα;



Προσωπικά, επειδή παρουσιάζομαι και εγώ εκεί πάνω, σκέφτομαι να φτάσω 14 με το τρένο και μετά να νοικιάσω ένα δωμάτιο σε κάποιο ξενοδοχείο και το πρωί να παρουσιαστώ. Αν θέλετε και δεν σας βγαίνει οικονομικά, μπορείτε να κλείσετε δίκλινο με κάποιο άλλο άτομο για ένα βράδυ.

Κωνσταντινος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Αν καταλαβα σωστα απο τις πληροφοριες που μου εδωσαν απο το κτελ κηφισου και απο την τραινοσε θα πρεπει να ειμαστε μια μερα πριν διδυμοτειχο ωστε να παρουσιαστουμε πρωι στο στρατοπεδο. Σημερα πηρα παλι τηλεφωνο. Με κτελ εχει καθε σαββατο στις 5 το απογευμα με σταση για διαλειμμα αλλα χωρις να σταματησει σε αλλη πολη και διαρκει 11 ωρες ενω καποιες αλλες μερες μεσα στην εβδομαδα που δεν θυμαμαι ακριβως πας θεσσαλονικη με κτελ και απο εκει διδυμοτειχο. Κανει σταση στη θεσσαλινικη δλδ και διαρκει 12 ωρες. Με τρενο εχει καθημερινα 12 παρα πεντε το βραδυ και φτανει 4 το απογευμα. Λογικα θα εχει καπου στο διδυμοτειχο εστω και κανενα (παρακμιακο) ξενοδοχειο για να μεινουμε μια βραδια. Μου ειπαν τελος οτι αν το φυλλο πορειας γραφει απο το στρατο οτι θα μεταφερθεις με κτελ οδικως η με τρενο ειναι δωρεαν το εισητηριο, απλα πρεπει να το γραφει απο το στρατο οτι ο ταδε π. χ θα μετακινηθει με κτελ. Αυτο το δωρεαν ισχυει για κτελ και τρενο. Για αεροπλανο δεν ξερω. Πρεπει ομως να παμε στη στρατολογια στο ρουφ για να δηλωσουμε οτι θα μετακινηθουμε με κτελ η τρενο για να ειναι δωρεαν; Αυτο δεν εχω καταλαβει.
billys131994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 2:53 am
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από billys131994 »

Γεια σας πιαδιά. Και εγώ είναι να παρουσιαστώ στο 565 στο Λαγό. Για καλή μου ή κακή μου τύχη ο Λαγός είναι λίγα χιλιόμετρα από το σπίτι μου και η μονάδα μου (212 ΕΜΑ) είναι πάλι στο ίδιο στρατόπεδο και με έχουν βάλει στα τεθωρακισμένα. Το στρατόπεδο απ ότι έχω ακούσει και δει στο google maps είναι από τα μεγαλύτερα της χώρας και επειδή έχει και πολλούς μόνιμους αμφιβάλλω πως οι εγκαταστάσεις είναι κακές. Για όσους από εσάς έρχεστε από Αθήνα, αυτό που θα μπορούσατε να κάνετε είναι να πάρετε αεροπλάνο για Θεσσαλονίκη και μετά από εκεί να πάρετε λεωφορείο για Ορεστιάδα. Από Θεσσαλονίκη προς Ορεστιάδα έχει πολλά δρομολόγια κατά τη διάρκεια της ημέρας και η διαδρομή ανάλογα με τις στάσεις που γίνονται διαρκεί κατά μέσο όρο +-6 ώρες. Τώρα που είδα και τα δρομολόγια του κτελ μακεδονίας, το πρώτο λεωφορείο είναι στις 8 το πρωί με ώρα άφιξης 14:00 και το τελευταίο 24:00 με ώρα άφιξης 06:30. Οπότε κάποιος θα μπορούσε να ξεκινήσει ξημερώματα δευτέρας και να φτάσει 6;30 το πρωί και να πάει κατευθείαν στο στρατόπεδο (για παράδειγμα). Τώρα για το θέμα της μετακινήσεως από το ΚΤΕΛ/Ορεστιάδα προς το στρατόπεδο, δεν ξέρω εάν θα υπάρχει κάτι από το στρατό για διευκόλυνση (αμφιβάλλω πως θα υπάρχει κάτι). Επίσης, νομίζω πως δεν πηγαίνει λεωφορείο στο Λαγό, χωρίς ωστόσο να είμαι 100% σίγουρος. Οπότε η μόνη λογική λύση, πιστεύω, είναι να πάει κάποιος με ταξί, μιας και η απόσταση μεταξύ ΚΤΕΛ και Λαγού είναι -+10 χιλιόμετρα, με κόστος γύρω στο 10ευρω. Γι αυτούς που είναι πιο τολμηροί, μπορούν να πάρουν λεωφορείο, να κατέβουν στο χωριό Πύργο (είναι μετά την Ορεστιάδα) και να το πάρουν με τα πόδια έως το στρατόπεδο :P. Όσο αφορά το κινητό, να ξέρετε πως πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο της κλοπής. Εγώ προσωπικά επειδή μένω δίπλα και η μονάδα μου είναι στο ίδιο στρατόπεδο, θα πάρω το smartphone μου. Για αυτούς που είναι να αλλάξουν στρατόπεδο, ίσως και να το κρατήσουν το κινητό το διήμερο ή τριήμερο όπου θα είναι στο ΣΥΠΟ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες