Συναντήσεις - 565 ΤΠ Λαγός (Έβρος)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
billys131994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 2:53 am
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από billys131994 »

nix15 έγραψε:
Κωνσταντινος έγραψε:Καλημερα σας. Οποιος ενδιαφερεται για λαγο εβρου πηρα τηλεφωνο και ρωτησα. Εκτος απο αεροπλανο απο αθηνα παντα μπορεις να πας με κτελ απο τον κηφισο που διαρκει 12 ωρες, αλλα εχει δρομολογιο καθε σαββατο στις 5 το απογευμα. Με τρενο απο την αλλη φευγεις απο σταθμο λαρισης 12 παρα πεντε το βραδυ και διαρκει 16 ωρες και 10 λεπτα το ταξιδι. Απο αθηνα πας θεσσαλονικη, απο θεσσαλονικη λιμανι αλεξανδρουπολης και απο εκει διδυμοτειχο. Το χαρτι καταταξης ποτε στο καλο θα μας ερθει; Ελεος. Να σας ρωτησω επειδη υποτιθεται παμε εβρο και μπορει να ειναι και καλα πιο αυστηρα απο αλλου smartphone/iphone θα παρετε;
Ρε φιλε δεν εχω καταλαβει ομως πρεπει να ειμαστε μια μερα πριν εκει; Αμα φτασουμε 4 το μεσημερι που θα κοιμηθουμε μεχρι την επομενη μερα; Ειναι ενημερωμενοι εκει στην μοναδα για αυτο το θεμα;



Πιστεύω πως το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να είσαι εκεί εκείνη την ημέρα. Εάν δεν είσαι θεωρείσαι λιποτάκτης. Και βέβαια όσο νωρίτερα είσαι εκεί τόσο το καλύτερο, γιατί εάν αργήσεις μπορεί να δυσκολευτείς να βρεις ρούχα και άρβυλα. Και επίσης τώρα με το νέο σύστημα που ξεκινά με τη δικά μας εσσο ίσως να γίνει λίγο χαμός στα ΣΥΠΟ λόγω του όγκου των νέων φαντάρων.
ΡΕΝΟ

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από ΡΕΝΟ »

Δηλαδη εγω που μπαινω 13/3 θα πρεπει να ξεκινισω απο της 11/3 για να φτασω σιγουρα.

Κωνσταντινος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Ευχαριστουμε billy131994 για τις πληροφοριες! Ουτε εγω καταλαβα γιατι καποιος που ειναι απο αθηνα να τον πανε στον εβρο και οχι λαρισα θηβα ιωαννινα που ειναι καπως πιο κοντα.. Τεσπα στο λαγο για λιγες μερες θα ειναι. Μετα να δουμε που θα μας στειλουν, αν και λενε οτι η πλειοψηφια θα απορροφηθει σε μοναδες του εβρου παλι. Η ορκωμοσια το πιθανοτερο θα πεσει Μ. Πεμπτη η Μ. Παρασκευη μιας και το Πασχα πεφτει νωρις φετος και αν υπολογισουμε και τη μια μερα που θα ταξιδευουμε οσοι παμε με κτελ η τρενο παιζει να κανουμε ανασταση στη διαδρομη Εικόνα
nix15
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 6:17 pm
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από nix15 »

nix15 έγραψε:
Κωνσταντινος έγραψε:


Πιστεύω πως το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να είσαι εκεί εκείνη την ημέρα. Εάν δεν είσαι θεωρείσαι λιποτάκτης. Και βέβαια όσο νωρίτερα είσαι εκεί τόσο το καλύτερο, γιατί εάν αργήσεις μπορεί να δυσκολευτείς να βρεις ρούχα και άρβυλα. Και επίσης τώρα με το νέο σύστημα που ξεκινά με τη δικά μας εσσο ίσως να γίνει λίγο χαμός στα ΣΥΠΟ λόγω του όγκου των νέων φαντάρων.
Τι ασυνεπεια ειναι αυτη; Δεν μεριμνουν καθολου για τους φανταρους; ΘΑ πρεπει να πληρωσουμε και με δικα μας εξοδα ξενοδοχεια; Ξενερωνω πολυ με κατι τετοια. Λογικα μπορει να μας δεχτουν και μια μερα πριν την ημερομηνια καταταξης πιστευω
nix15
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 6:17 pm
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από nix15 »

Κωνσταντινος έγραψε:Ευχαριστουμε billy131994 για τις πληροφοριες! Ουτε εγω καταλαβα γιατι καποιος που ειναι απο αθηνα να τον πανε στον εβρο και οχι λαρισα θηβα ιωαννινα που ειναι καπως πιο κοντα. Τεσπα στο λαγο για λιγες μερες θα ειναι. Μετα να δουμε που θα μας στειλουν, αν και λενε οτι η πλειοψηφια θα απορροφηθει σε μοναδες του εβρου παλι. Η ορκωμοσια το πιθανοτερο θα πεσει Μ. Πεμπτη η Μ. Παρασκευη μιας και το Πασχα πεφτει νωρις φετος και αν υπολογισουμε και τη μια μερα που θα ταξιδευουμε οσοι παμε με κτελ η τρενο παιζει να κανουμε ανασταση στη διαδρομη Εικόνα
Ε μαλλον γιατι θελουν ατομα στα συνορα και εφοσον μας στελνουν εβρο για αρχη δεν πιστευω να μας στειλουν πουθενα αλλου να κανουμε την θητεια μας...
Σοφοκλής

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Σοφοκλής »

Τοποθετήσεις που έχετε μετά τον Λαγό; Υπάρχει κανείς να μας πεί τι κατάσταση επικρατεί στο 508 στα Ρίζια Έβρου?
Πάνος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Πάνος »

Παιδιά σας ηρθε το χαρτι καταταξης ;
Αλέξανδρος_-

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Αλέξανδρος_- »

Καλησπερα συνονοματε, επειδη θα παρω και εγω αεροπλανο και εχω κανει τα τηλεφωνακια μου στο κτελ εβρου. Εξω απο το αεροδρομιο υπαρχει σταση του κτελ που παει προς ορεστιαδα χωρις να πρεπει να γυρισεις στην αλεξανδρουπολη.

Ξαναλεω σε ολους τσεκαρετε τα αεροπορικα, ακομα ειναι σχετικα φτηνα και δεν αξιζει η ταλαιπωρια για καποια ευρω παραπανω. Αν υπαρχουν φυσικα... Βεβαια το να πατε μια μερα πριν και να μεινετε την νυχτα πιθανως τα εξοδα φτανουν και ξεπερνουν το κοστος του αεροπορικου εισιτηριου.

Giorgio

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Giorgio »

Καλησπέρα παιδιά! Φίλος φίλου έίναι μόνιμος στον Έβρο και ρώτησα λεπτομέρειες! Εγώ ας πούμε έίμαι 565 με τοποθέτηση στα Ρίζια. Η εκπαίδευση δεν ξέρουν που θα γίνει, μπορέί Ρίζια, μπορέί Ορεστιάδα ανάλογα ειδικότητα. Όλοι θα απορροφηθούμε στις μονάδες του Έβρου και θα κάτσουμε 3 μήνες εκεί. Η εντολή έίναι όσοι πάμε Έβρο και νησιά να μέίνουμε 3 μήνες. Μετά με την νέα εσσο θα βγουν μεταθέσεις. Να πάνε οι και καλά νέοι παραμεθώριο και εμέίς να κατεβούμε πιο κάτω. Ακόμη δεν τους έχουν ειδοποιήσει πόσοι και ποιοι θα πάνε που, ούτε τους έχουν παραδώσει ρουχισμό κτλ. Με το νέο σύστημα έχεις γίνει χαμός, έχουν ξενερώσει και αυτοί γιατί δεν είναι έτοιμοι να δεχτούν τόσο κόσμο. Από την ώρα που βγήκε η εντολή γίνεται χαμός στο ΓΕΣ!

billys131994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 2:53 am
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από billys131994 »

Εάν μπορέσετε να μπείτε στο katataxi.army θα μπορέσετε να δείτε και σε ποια μονάδα θα είστε. Ωστόσο τυχαίνει πολλές φορές, για να μη πω συνέχεια, να είναι offline το site. Τώρα το γιατί σας στέλνουν στου διαόλου τη μάνα, το μόνο που μπορώ να πω είναι, πως είναι σύνηθες να περνάνε φαντάροι από τον Έβρο ανεξαρτήτου τόπου κατοικίας. Επίσης, με τα τελευταία γεγονότα το βρίσκω λογικό να έρχονται όλοι στον Έβρο και στα νησιά μας. Εξάλλου, όλοι θα πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας πως είναι στρατός, δηλαδή ένα τελείως διαφορετικό σύμπαν, και όχι λύκειο ή πανεπιστήμιο, οπότε υπομονή. Εύχομαι πάντως να μη δυσκολευτείτε με το ταξίδι σας. Για τα κινητά πάντως, ξέρω πως στις μονάδες τα χρησιμοποιούν κανονικά. Μόνο στα κέντρα ήταν το πρόβλημα.
παυλος

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από παυλος »

Για ελδυκ καποιος?
nix15
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 6:17 pm
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από nix15 »

Giorgio έγραψε:Καλησπέρα παιδιά!Φίλος φίλου έίναι μόνιμος στον Έβρο και ρώτησα λεπτομέρειες! Εγώ ας πούμε έίμαι 565 με τοποθέτηση στα Ρίζια. Η εκπαίδευση δεν ξέρουν που θα γίνει, μπορέί Ρίζια, μπορέί Ορεστιάδα ανάλογα ειδικότητα. Όλοι θα απορροφηθούμε στις μονάδες του Έβρου και θα κάτσουμε 3 μήνες εκεί. Η εντολή έίναι όσοι πάμε Έβρο και νησιά να μέίνουμε 3 μήνες. Μετά με την νέα εσσο θα βγουν μεταθέσεις. Να πάνε οι και καλά νέοι παραμεθώριο και εμέίς να κατεβούμε πιο κάτω. Ακόμη δεν τους έχουν ειδοποιήσει πόσοι και ποιοι θα πάνε που, ούτε τους έχουν παραδώσει ρουχισμό κτλ. Με το νέο σύστημα έχεις γίνει χαμός, έχουν ξενερώσει και αυτοί γιατί δεν είναι έτοιμοι να δεχτούν τόσο κόσμο. Από την ώρα που βγήκε η εντολή γίνεται χαμός στο ΓΕΣ!

Τα εξοδα ομως του τραινου τα πληρωνει ο στρατος και νομιζω μπορεις να παρουσιαστεις μια μερα πριν
nix15
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 6:17 pm
Επικοινωνία:

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από nix15 »

Μιλησα με στρατολογικη υπηρεσια ανατολικης θρακης μιας και αθηνα δεν το σηκωνουν την ρωτησα αν υπαρχει προβλημα να παρουσιαστουμε στις 4 το απογευμα γιατι το τραινο φτανει τετοια ωρα εκει μου ειπε δεν υπαρχει κανενα προβλημα
sonybgt100

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από sonybgt100 »

Οπότε Αδέρφια στον σταθμό Λαρίσης 11:55 θα γίνεται οοο χαμοος, οπότε καλό είναι να κόψουμε εισιτήριο Πιο νωρίς.
Τώρα το θέμα είναι μέχρι ποτε θα κάτσουμε εκεί (Λαγο 565), και τι θα γινει με τα κινητά ;
15 ώρες ταξίδι χωρίς κινητό δεν κάνω ούτε για αστείο.ΕικόναΕικόνα
Bill

2018 Β ΕΣΣΟ - 565 ΤΠ

Δημοσίευση από Bill »

Καλησπέρα φίλε και εγώ στη Σάμο παρουσιάζομαι σε 298 Μ/Κ ΤΠ στις 13 Μαρτίου
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης