Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Pantelis1900
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 03, 2021 2:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Pantelis1900 »

Και για ΔΕΔΗΕ (εκτός ΑΣΕΠ) 3πλασιο αριθμό κάλεσαν.
Zubu
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2022 10:57 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Zubu »

Χαχαχα άκου εκεί. Οι πονηροί όλοι. Δεν είναι πίνακας ΑΣΕΠ να παίρνουν μόνο από αυτόν όπως πριν κάποια χρόνια. Ας διαβάζαμε να είμαστε από τους πρώτους.
Tasos89
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2022 11:23 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Tasos89 »

Ana-feromenos έγραψε:
ΟΒΑΟΒΑ έγραψε:Θα ηθελα να ρωτησω τους νομικους του φορουμ, αν το γεγονος οτι κληθηκε συγκεκριμενος αριθμος επιτυχοντων για συνεντευξη, ειναι αντισυνταγματικο. Δεν θυμαμαι να εχει γινει κατι αναλογο σε κανεναν αλλον διαγωνισμο


Δεν μπορω να δω πως τιθεται ζημα αντισυνταγματικοτητας. Το οτι δεν γινεται σε αλλους διαγωνισμους δεν σημαινει οτι ειναι απαραιτητα αντισυνταγματικο. Επισης, το οτι καλεσαν τον τριπλασιο αριθμο τον προκηρυσσομενων θεσεων το κανει δικαιο κατ'εμε τουλαχιστον και πρακτικα δυνατο αφου δεν χρειαστηκε να ξαναπερασουν 1500+ ατομα απο συνεντευξη.

Παντως εν πασει περιπτωσει οι οροι και η διαδικασια του διαγωνισμου ηταν γνωστοι, διαφανεις και ευκολα κατανοητοι απο την αρχικη προκήρυξη οποτε δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι ενω λαβατε μερος ανεπιφυλακτα τωρα προσπαθειτε να βγαλετε προβληματικη την διαδικασια επειδη δεν ειχε το αποτελεσμα που θα θελατε.

Ουτε εγω τα καταφερα αλλα ηξερα απο την αρχη πως θα δουλεψει το συστημα, τα διαφορα σταδια και λιστες αποτελεσματων. Απλα το αποδεχομαι και συνεχιζω. Το ξεραμε οτι ο ανταγωνισμος θα ειναι μεγαλος και με καποιον τροπο επρεπε να γινει η επιλογη.



Αν ήταν μέσα στους πίνακες προφανώς και δεν θα ήταν προβληματική η διαδικασία. Εντωμεταξύ μου είναι αδιάφορο και το επίπεδο σπουδών για να δικαιολογηθούν όσοι δεν είναι μέσα στους πίνακες. Σε ερώτηση στη συνέντευξη γιατί να επιλέξουμε εσένα και όχι κάποιον με διδακτορικό η γενικά με υψηλότερο επίπεδο σπουδών (κάτοχος μεταπτυχιακού), τους απάντησα ξεκάθαρα αδιάφορο το επίπεδο σπουδών τους. Σημασία έχει πόσο πολύ Το ήθελες και πόσο το προσπάθησες,8-18.00 δουλειά και 18.00-02.00 κάθε μέρα διάβασμα έξι μήνες, σας απάντησα τους είπα πόσο πολύ ήθελα να είμαι μέσα. Ας διάβαζαν να ήταν μέσα στην δεκάδα. Τα γραπτά ήταν φουλ αξιοκρατικά, η συνέντευξη το ίδιο, τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ...

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Παρ Ιουν 03, 2022 11:49 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Johan90
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Ιαν 31, 2022 2:52 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Johan90 »

Οφείλω να ομολογήσω ότι παρότι σκεπτικιστής ως προς τη συνέντευξη στην Ελλάδα εντούτοις στη συγκεκριμένη προκήρυξη δεν άλλαξε ριζικά τις κατατάξεις παρά έκανε αλλαγές στην εσωτερική κατάταξη των επιτυχόντων.
Firefighter30
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2022 9:27 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Firefighter30 »

Αν κάποιος είναι στους εισακτέους και δεν θέλει να προχωρήσει, πρέπει να το δηλώσει τώρα; Γιατί δεν αναφέρεται κάπου.Στην προκήρυξη γράφει ότι όσοι δεν παρουσιαστούν την ημερομηνία που θα οριστεί τότε αυτο υποδηλώνει παραίτηση και καλούνται μετα επιλαχόντες.

Fire26
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2022 12:22 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Fire26 »

Σκέφτεσαι να μην παρουσιαστεις; Αν επιτρέπεται τι ειδικότητα έχεις; Ως προς αυτό που ρωτάς, όχι δεν το δηλώνει, δεν παρουσιάζεται απλώς.
Zubu
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2022 10:57 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Zubu »

Βάλτε με και εμένα στην ομάδα επιλαχόντων του φεισμπουκ. Εχω γράψει 48 αλλά θέλω να μπω με το ζόρι γιατί θεωρώ τον εαυτό μου επιλαχών ΕικόναΕικόνα Προσπάθησα. Αξίζω μια οργανική θέση και εγώ Εικόνα
Fire26
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2022 12:22 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Fire26 »

Zubu έγραψε:Βάλτε με και εμένα στην ομάδα επιλαχόντων του φεισμπουκ. Εχω γράψει 48 αλλά θέλω να μπω με το ζόρι γιατί θεωρώ τον εαυτό μου επιλαχών ΕικόναΕικόνα Προσπάθησα. Αξίζω μια οργανική θέση και εγώ Εικόνα


Δεν είσαι επιλαχών φίλε μου τοτε. Στους απορριπτέους είσαι. Επιλαχόντες είναι όσοι πέρασαν την συνέντευξη. Οι υπόλοιποι που δεν κλήθηκαν εφόσον απορροφηθουμε εμεις που περάσαμε, θα κληθούν για συνέντευξη. Αυτό όμως είναι υπερβολικά αβέβαιο. Κατανοώ την ανησυχία τους αλλά δυστυχώς δε γίνεται να αλλάξει προς το παρόν κάτι.

Marz
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 22, 2021 11:28 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Marz »

Zubu έγραψε:Βάλτε με και εμένα στην ομάδα επιλαχόντων του φεισμπουκ. Εχω γράψει 48 αλλά θέλω να μπω με το ζόρι γιατί θεωρώ τον εαυτό μου επιλαχών ΕικόναΕικόνα Προσπάθησα. Αξίζω μια οργανική θέση και εγώ Εικόνα
Δε νομίζεις ότι το να είσαι τόσο κυνικός και να ειρωνεύεσαι ανθρώπους που έκαναν μια προσπάθεια, δείχνει τη μικροψυχιά σου κι ότι καλώς δεν πέτυχες στο ΠΣ; Το φόρουμ αυτό έχει δημιουργηθεί για ν' ανταλλάσσουμε απόψεις πάνω στον διαγωνισμό. Όχι για τρολλάρισμα και προσβολές. Τον κανόνα αυτό τον έχω σεβαστεί όσο καιρό γράφω εδώ. Και να μην έχουν δίκιο όσοι δεν κλήθηκαν στη συνέντευξη, ο τρόπος σου είναι άκρως προσβλητικός προς κάποιους επιστήμονες. Θα παρακαλούσα τον διαχειριστή του forum να ρίξει ένα μπαν στο τρολ.

Coronatimegr
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιαν 17, 2022 8:39 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Coronatimegr »

Και εγω δεν μπηκα στους Νομικους για πολυ λιγες θεσεις δυστυχως. Μπραβο σε οσους τα καταφεραν. Δεν εχω παρακολουθησει ολα τα ποστ στο φορουμ αν γινει καποια ομαδα για επιλαχοντες πειτε μου πως να την βρω παρακαλω. Δεν ξερω αν υπαρχει νοημα να πιεσουμε τα πραγματα αλλα αν γινει καποια ομαδικη προσπαθεια θα ηθελα να συμμετεχω
wetre
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2022 10:52 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από wetre »

Marz έγραψε:Δε νομίζεις ότι το να είσαι τόσο κυνικός και να ειρωνεύεσαι ανθρώπους που έκαναν μια προσπάθεια, δείχνει τη μικροψυχιά σου κι ότι καλώς δεν πέτυχες στο ΠΣ; Το φόρουμ αυτό έχει δημιουργηθεί για ν' ανταλλάσσουμε απόψεις πάνω στον διαγωνισμό. Όχι για τρολλάρισμα και προσβολές. Τον κανόνα αυτό τον έχω σεβαστεί όσο καιρό γράφω εδώ. Και να μην έχουν δίκιο όσοι δεν κλήθηκαν στη συνέντευξη, ο τρόπος σου είναι άκρως προσβλητικός προς κάποιους επιστήμονες. Θα παρακαλούσα τον διαχειριστή του forum να ρίξει ένα μπαν στο τρολ.


Συμφωνώ στο ότι δεν θα πρέπει να υπάρχει ανούσιο κόμπλεξ το οποίο στηρίζεται σε σαθρά επιχειρήματα και από τις δύο μεριές... Π. Χ. Κάποιοι οι οποίοι θέλουν να εργαστούν ως επιστημονικό προσωπικό να μιλάνε για τζόκερ στα γραπτά, ενώ με 2-3 πράξεις αυτό αποδεικνύεται πως είναι αναληθές... Αλλά και άλλα "επιχειρήματα" που έχουν ακουστεί κατά καιρούς στο forum...

Ας κάνουν οι επιλαχόντες ό, τι καλύτερο μπορούν έτσι ώστε να απορροφηθούν και οι επιτυχόντες ας το γιορτάσουν.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Ιουν 05, 2022 9:20 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Barberis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τετ Οκτ 13, 2021 9:36 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Barberis »

Η οριστικοποίηση και η δημοσίευση των αποτελεσμάτων πιστεύετε πως θα γίνει σύντομα;

Αν κατάλαβα καλά (δεν έχω παρακολουθήσει ξανά παρόμοια διαδικασία), ενστάσεις μέχρι αύριο, αλλαγές αν διαπιστωθεί κάποιο λάθος, επικύρωση από τον αρχηγό του Π. Σ. δημοσίευση σε ΦΕΚ και μετά απλά αναμονή;
Alex21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 7:34 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Alex21 »

Αυτοί οι 150 πτυχιούχοι, θα είναι τελικά 130 παρά κάτι. Δε βγαίνει ο αριθμός.
Johan90
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Ιαν 31, 2022 2:52 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Johan90 »

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σήμερα εκπνέει η προθεσμία για ενστάσεις να δούμε στο εξής πως θα κινηθεί το χρονοδιάγραμμα.
Mr.Pyrosb
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2022 12:12 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη 150 πτυχιούχων στην Πυροσβεστική (2021)

Δημοσίευση από Mr.Pyrosb »

Από όσα βλέπω και γράφονται μάλλον θα έχει πολύ δουλειά με τις ενστάσεις.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες