Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από Anonymous »

Ποιος ξερει τι ειναι Χειριστής επικοινωνιακών συστημάτων ΔΒ Των Ειδικών Δυνάμεων
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από illy »

Βασιλη μου, καταρχην καλη επιτυχια και ευχομαι να πανε ολα καλα! Αλλωστε εχω αδυναμια στους καταδρομεις οποτε σου το ευχομαι ολοψυχα... Λοιπον, αν θελεις μπες στο αρμυ και διαβασε για την ειδικοτητα αυτηΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Ειναι ο άνθρωπος που θα κουβαλαει στη πλατη του τον τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό του περιπόλου-ομάδας γενικότερα-και θα ειναι υπευθυνος για τη διαρκη Και ορθη επικοινωνια του τμηματος με το κεντρο επιχειρησεων ειδικων δυναμεων-ουσιστικα ειναι ο διαβιβαστης της ομαδος... Ελπιζω να σε καλυψα Εικόνα
Anonymous

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από Anonymous »

χειριστης μεσων επιτιρησης (ΔΒ)

Γειας παιδες
Γνωριζει κατι καποιος για αυτη την ειδικοτιτα;
ευχαριστω.
JohnKr
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 17, 2009 5:17 am
Επικοινωνία:

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από JohnKr »

Nicolas_mk2 έγραψε:Ειναι ο άνθρωπος που θα κουβαλαει στη πλατη του τον τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό του περιπόλου-ομάδας γενικότερα-και θα ειναι υπευθυνος για τη διαρκη Και ορθη επικοινωνια του τμηματος με το κεντρο επιχειρησεων ειδικων δυναμεων-ουσιστικα ειναι ο διαβιβαστης της ομαδος... Ελπιζω να σε καλυψα Εικόνα


Και ο διαβιβαστής ΕΔ τι κάνει τότε;

Εγω νομίζω πως αφορά χειριστές των κέντρων επιχειρήσεων (TOC - Tactical Operations Center), δηλαδή αυτούς που χεριζονται τον εξοπλισμό επικοινωνίας απο την μεριά της διοίκησης. Ο Διαβιβαστής είναι απο την πλευρά των καταδρομών.
Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω...
chris98iv
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 07, 2021 1:29 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από chris98iv »

Καλησπερα παιδιαυπαρχει καποιος αλλος που εχει περασει στην ειδικοτητα που γραφει ο τιτλος και παρουσιαζεται αυλωνα;

γτ εμενα εκει μου ηρθε, πηρα τηλ και ειπανε οτι θα κανουμε βασικη αυλωνα και μετα θα μας στειλουν ΕΔ αυτοι οι 12 που περασαμε

ευχαριστω εκ

των προτερων

Comando
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2021 10:52 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από Comando »

Καλησπερα φίλε Μ θα τα πουμε και από κοντά λοιπόν σε λίγες μέρες... Ναι πρώτα θα παμε κετθ να είμαστε δλδ με το όπλο μας ΔΒ θα περασουμε κέντρο και ότι είναι για το όπλο και μετά θα παμε να περασουμε Σπεποπεδ και να ενταχθούμε στς ΕΔ!
chris98iv
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 07, 2021 1:29 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από chris98iv »

Φιλαράκι ξέρεις καθόλου ποσο θα κάτσουμε Αυλώνα και που θα γινει το σπεεποπεδ; κάτι γνωστοί οβα μου λενε η Ρεντίνα η κεεδ αλλα δε ξερουν σίγουρα.

ποτε θα παρουσιαστείς εσυ;

Comando
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2021 10:52 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από Comando »

Κοίτα όταν ξεκινήσει ο μαχητής για τους άλλους εμείς παμε να περασουμε Σπεποπεδ... Γίνεται παντα ρεντινα αλλά όντως λένε για κεεδ. Εγώ 24 παρουσιαζομαι εσυ;
Malartz

Χειριστής Επικοινωνιακών Συστηματων Ειδ. Δυν.

Δημοσίευση από Malartz »

Καλησπέρα παιδιά, ειναι κάποιος που ξερει τι παιζει με αυτην την ειδικότητα, τι εκπαιδευση κανουμε; Μεταθεσεις, μοναδες κλπ. Εχω αυτη την ειδικοτητα και κανείς δεν ξέρει να μου απαντήσει, ουτε καν οι εκπαιδευτές και η διοίκηση του κεντρου εποπ.

Απο την πρωτη μερα ρωταω για να μαθω και κανεις δεν δινει σαφης απάντηση.

Αν καποιος ξερει κατι ειτε ειναι αυτης της προκήρυξης ειτε παλαιοτερη σειρα, θα του ημουν ευγνώμων.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες