Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από XristosMP »

Ερωτηση προς ναυτες που υπηρετησαν προσφατα. Ποσα χιτωνια-παντελονια πηρατε στο κεντρο;

salba
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2021 9:27 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από salba »

2 ζευγάρια 2 πουκάμισα και 2 παντελόνια
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από XristosMP »

Μαλιστα... Ευχαριστω πολυ!
salba
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2021 9:27 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από salba »

Θα χρειαστεί να πάρεις εγώ αυτό είχα κάνει
Nickolas24
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 20, 2021 6:46 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Nickolas24 »

Salba η επιθεωρησωεως είναι αυτή που έχει την κολλαρινα να εάν ξέρεις. Η επιχειρήσεως είναι αυτή που είναι σκούρα μπλέ με το τζόκεϊ και παραπέμπει σε παραλλαγή ΣΞ μόνο που είναι μονόχρωμη μπλε.
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από XristosMP »

Ναι αυτο ειναι το μονο σιγουρο.
salba
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2021 9:27 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από salba »

Αλλά στην υπηρεσία μπορείς να πάρεις δικές σου αρβύλες (στο λέω γιατί δεν ξέρω αν γίνεται αυτό στα άλλα 2 αεροπορία και ξηρά)
Nickolas24
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 20, 2021 6:46 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Nickolas24 »

Καλημέρα συνάδελφοι! Μόλις πήρα τηλέφωνο στο ΓΕΝ, αυτό που μου είπαν είναι ότι όλοι θα ενημερωθούμε μέσω του προσωπικού μας λογαριασμου taxisnet και μάλλον θα καταταχθούμε μέσα Αυγούστου, άρα να είστε σε εγρήγορση όλοι.
mikealexiou21
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2021 12:30 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από mikealexiou21 »

Οτι να ναι παλι ο πολιτησ1994. Ο τυπος ειναι πηγη παραπληοφορισης. Αρμενιστες ειναι επιτυχων 77 ατομα δεν ειναι επιλαχων. Και οι 77 προσληφθηκαν γτ υπαρχαν σ αλλες ειδικοτητες κενες θεσεις. Μιλησα με το γεν προσωπικως με ανθρωπο που ειναι στο τηλεφωνο μονο για την προκυρηξη εποπ και μου το ειπε. Αν ηταν επιλαχων θα εμπαιναν στον πινακα επιλαχοντων. Απλα ο πολιτης1994 το παιζει ξερολας και παραπληροφορει ολον τον κοσμο
Andreas2000
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Andreas2000 »

Μηπως μπορεί κάποιος που είναι μέσα στο ΠΝ ή που γνωρίζει σχετικά, να μου απαντήσει τι θα ήταν χρήσιμο να φέρουμε μαζί μας την ήξερα της κατάταξης ; Πχ πόσα φανελάκια κλπ (έχω κάνει τη θητεία που στο στρατό ξηράς, όποτε δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα στο ναυτικό). Πιστεύω οι απαντήσεις να διευκολύνουν και αλλα άτομα πέρα από εμένα.
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από XristosMP »

Σωστος ο Αντρεας.Μεχρι στιγμης εχω ακουσει για μπλε-ασπρα-μαυρα μπλουζακια. Δεν ξερω τι ισχυει τελικα.

Ας μας πει καποιο παλικαρακι που υπηρετησε προσφατα για να μην αγοραζουμε οτι να ναι και τα βαλουμε στον πισινο μας στο τελος.

Άβαταρ μέλους
troupakhs
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2020 1:04 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από troupakhs »

XristosMP έγραψε:Σωστος ο Αντρεας.Μεχρι στιγμης εχω ακουσει για μπλε-ασπρα-μαυρα μπλουζακια. Δεν ξερω τι ισχυει τελικα.

Ας μας πει καποιο παλικαρακι που υπηρετησε προσφατα για να μην αγοραζουμε οτι να ναι και τα βαλουμε στον πισινο μας στο τελος.

10 -15 μπλε μπλουζάκια πάρε και κάλτσες μαύρες καμία 10ρια

Flawless
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Πέμ Απρ 29, 2021 1:44 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Flawless »

Εγώ ως ναύτης το 2018 πήρα μαζί μου καμιά δεκαριά φανελάκια (5 άσπρα - 5 μπλε σκούρο). Αν και τα μπλε σκούρο είναι σαφώς προτιμότερα λόγω της μπλε στολής αγγαρείας. Πήρα καμιά δεκαριά ζευγάρια κάλτσες μαύρες, δεκαπέντε περίπου μποξεράκια δικά μου (Πάρτε και με looney tunes άμα γουστάρετε). Επίσης πήρα πάτους, διότι άκουγα ότι είναι σκέτο παξιμάδι τα ημιάρβυλα και ήταν όντως κούτσουρο.

Πήρα αυτή τη χαζομάρα που βάφεις τις αρβύλες. Ξυριστική μηχανή, σαμπουάν, νυχοκοπτες και τα υπόλοιπα που χρειάζεσαι στο μπάνιο. Την πρώτη μέρα (τουλάχιστον σε εμάς) κατάσχεσαν τα μωρομάντιλα και τα κινητά με κάμερα (για τα μωρομάντιλα μην ρωτήσετε. Ποτέ δεν κατάλαβα). Μας χορήγησαν δύο σετ παντελόνι-πουκάμισο αγγαρείας, δύο λευκά σόβρακα σαν του παππού μου (ούτε που τα έβγαλα ποτέ μου από τη ζελατίνα), ένα μάλλινο τζακετ χιλιοχρησιμοποιημένο (τα κουμπιά πετάγονταν και τα έψαχνες. Τρέχαμε να μας τα ράψουν συνέχεια.

Σε κάποια φάση είχε μείνει ένα κουμπί πάνω μου), δύο κωλόχαρτα, παντόφλες, παπούτσια αθλητικά (δεν κάναμε ποτέ γυμναστική και τα χάρηκα στον πατέρα μου), ημιάρβυλα, μία πετσέτα προσώπου και μία σώματος, εθνόσημο για το τζόκεϊ, τζόκεϊ, διακριτικά τα οποία τα ράψαμε στις στολές μας στην άδεια ορκοκοσίας (έφαγε χωσέ η θεία), ρούχα και αξεσουάρ στολής επιθεωρήσεως (πηλίκιο, μπελαμάνα, φανέλα, παντελόνι, κολαρίνα, μαύρο μαντήλι, λυκαδούρα).

Δεν θυμάμαι αν μας έδωσαν και άσπρη, αλλά σίγουρα λόγο εποχής μας έδωσαν την μαύρη. Δεν θυμάμαι αν ξεχνάω κάτι. Εμείς κάτσαμε περίπου 18 μέρες μέχρι να ορκιστούμε. Όποτε αν κάτσετε παραπάνω να πάρετε περισσότερα σόβρακα - κάλτσες - φανελάκια. Αυτά από όσα θυμάμαι

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Ιούλ 22, 2021 8:09 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Eirini_k και 6 επισκέπτες