Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
troupakhs
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2020 1:04 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από troupakhs »

xAnimus έγραψε:Καλησπέρα. Μια ερώτηση θέλω να κάνω μπας και ξέρει κανείς διότι στην υπηρεσία κανείς δεν ξέρει (κλασικά.).

Είμαι ΟΒΑ και πέρασα ΕΠΟΠ, αλλά λόγω σοβαρών προσωπικών λόγων θα δηλώσω παραίτηση την ημέρα κατάταξης (Δευτέρα) για να μην χαθεί η θέση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Παραίτηση πριν την ορκομωσία υπολογίζεται ως μη κατάταξη (με βάση την προκήρυξη), άρα από ότι καταλαβαίνω θα μπορέσω να ξανάδηλώσω μελλοντικά αν είναι εφικτό. Αυτό που δεν ξέρω είναι το εξής. Θα συνεχίσω ως ΟΒΑ μέχρι τη λήξη της σύμβασης μου ή στην ουσία υποβάλλω παραίτηση γενικά; Στην μονάδα με λένε το δεύτερο.



Οι παραιτηθέντες θεωρούνται ως μηδέποτε καταταγέντες και ανάκληση της παραίτησης δεν μπορεί να γίνει.

Chris00
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 3:41 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Chris00 »

Φίλε παραίτηση σαν εποπ θα κάνει Νομίζω σαν οβα μπορεί να συνεχίσει
Nickolas24
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 20, 2021 6:46 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Nickolas24 »

xAnimus έγραψε: Καλησπέρα. Μια ερώτηση θέλω να κάνω μπας και ξέρει κανείς διότι στην υπηρεσία κανείς δεν ξέρει (κλασικά.).

Είμαι ΟΒΑ και πέρασα ΕΠΟΠ, αλλά λόγω σοβαρών προσωπικών λόγων θα δηλώσω παραίτηση την ημέρα κατάταξης (Δευτέρα) για να μην χαθεί η θέση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Παραίτηση πριν την ορκομωσία υπολογίζεται ως μη κατάταξη (με βάση την προκήρυξη), άρα από ότι καταλαβαίνω θα μπορέσω να ξανάδηλώσω μελλοντικά αν είναι εφικτό. Αυτό που δεν ξέρω είναι το εξής. Θα συνεχίσω ως ΟΒΑ μέχρι τη λήξη της σύμβασης μου ή στην ουσία υποβάλλω παραίτηση γενικά; Στην μονάδα με λένε το δεύτερο.

Αυτό που ξέρω εγώ αλλά διασταυρωσε το κιόλας, είναι ότι πριν ορκιστείς σαν επαγγελματίας οπλίτης μπορείς να φύγεις χωρίς καμία κύρωση. Εφόσον ορκιστείς θεωρείσαι στέλεχος του Ε. Σ.
Andreas2000
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Andreas2000 »

xAnimus έγραψε: Καλησπέρα. Μια ερώτηση θέλω να κάνω μπας και ξέρει κανείς διότι στην υπηρεσία κανείς δεν ξέρει (κλασικά.).

Είμαι ΟΒΑ και πέρασα ΕΠΟΠ, αλλά λόγω σοβαρών προσωπικών λόγων θα δηλώσω παραίτηση την ημέρα κατάταξης (Δευτέρα) για να μην χαθεί η θέση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Παραίτηση πριν την ορκομωσία υπολογίζεται ως μη κατάταξη (με βάση την προκήρυξη), άρα από ότι καταλαβαίνω θα μπορέσω να ξανάδηλώσω μελλοντικά αν είναι εφικτό. Αυτό που δεν ξέρω είναι το εξής. Θα συνεχίσω ως ΟΒΑ μέχρι τη λήξη της σύμβασης μου ή στην ουσία υποβάλλω παραίτηση γενικά; Στην μονάδα με λένε το δεύτερο.

Αυτό που ξέρω εγώ αλλά διασταυρωσε το κιόλας, είναι ότι πριν ορκιστείς σαν επαγγελματίας οπλίτης μπορείς να φύγεις χωρίς καμία κύρωση. Εφόσον ορκιστείς θεωρείσαι στέλεχος του Ε. Σ.[/QUOTE Αυτό που ρωτάς είναι σοβαρό. Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο στο ΓΕΣ ή στο κατάλληλο γενικό επιτελείο του ανάλογου κλάδου που δήλωσες, και να τους πεις ακριβώς ότι έγραψες και σε εμάς. Δεν μπορείς να κανεις λάθος με εκείνους.

Άβαταρ μέλους
NeoEpop
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 21, 2021 4:42 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από NeoEpop »

Γειά σε όλους τους νέους συναδέλφους. Εγώ δεν έχω κάνει θητεία και θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Στο ΚΕΤΘ θα υπάρχει μαγαζί για να αγοράσουμε τσιγάρα και αναψυκτικά; Θα δέχεται κάρτες η μόνο μετρητά; Τα κινητά με κάμερες επιτρέπονται; Επιπλέον θα πληρωθούμε μόλις τελειώσει η βασική εκπαίδευση η μόλις πάμε στης μονάδες μας;
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από XristosMP »

NeoEpop έγραψε:Γειά σε όλους τους νέους συναδέλφους. Εγώ δεν έχω κάνει θητεία και θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Στο ΚΕΤΘ θα υπάρχει μαγαζί για να αγοράσουμε τσιγάρα και αναψυκτικά; Θα δέχεται κάρτες η μόνο μετρητά; Τα κινητά με κάμερες επιτρέπονται; Επιπλέον θα πληρωθούμε μόλις τελειώσει η βασική εκπαίδευση η μόλις πάμε στης μονάδες μας;
Ναι θα μπορεις να αγορασεις τσιγαρα και νερα-αναψυκτικα.

Να κρατας μαζι σου μετρητα και αρκετα κερματα αν μπορεις.

Andri
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 3:23 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Andri »

Καλημέρα σε όλους, υπάρχει κάποιος πού να ήταν στρατιώτης όταν βγήκαν τα αποτελέσματα; Δηλαδή όταν βγήκε κατάλληλων πόσες μέρες του έδωσαν για τις πκε και αφότου βγήκαν τα αποτελέσματα πόσες μέρες έως την ημερομηνία κατάταξης;
Άβαταρ μέλους
NeoEpop
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 21, 2021 4:42 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από NeoEpop »

Καλησπέρα στους συνάδελφους. Μήπως ξέρει κανείς ποτέ θα πληρωθούμε και πόσα περίπου θα πάρουμε; Εγώ αγόρασα αρβύλα θα μπορώ να τα βάλω η θα μου την πούνε;
Άβαταρ μέλους
spike211
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 5:44 pm
Επάγγελμα: Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από spike211 »

Παρτα μαζί σου φίλε μου αλλά μην τα βάλεις από την πρώτη μέρα. Θα στην πουν σίγουρα. Οχι ότι είναι κακό απλά ξέρεις... Τα κλασσικά του στρατού. Και γω έχω καλά αρβυλα αλλά δεν θα τα πάρω, θα τα βάλω μετά στην μονάδα
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από XristosMP »

Δεν υπηρχε λογος να κανεις τετοια αγορα απο τωρα φιλε μου. Σε 3-4 μηνες θα μπορεις να αγορασεις δικο σου εξοπλισμο χωρις κανενα θεμα.Αν εχεις αγορασει τα γνωστα duetto παρτα μαζι σου, αν ειναι αλλα καλυτερα αφησε τα σπιτι γιατι δεν νομιζω οτι θα μπορεις να τα φορεσεις.

Vasilissamos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 2:59 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Vasilissamos »

Κάποιος να μας πει εάν γνωρίζει όσον αφορά τα κινητά! Ευχαριστώ παιδιά
Άβαταρ μέλους
spike211
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 5:44 pm
Επάγγελμα: Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από spike211 »

Παντως αμα παρουσιαστηκε κανενας σημερα. Να μας πει πρωτες εντυπωσεις κτλ
Vasilissamos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 2:59 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Vasilissamos »

Είτε με κάμερα είτε χωρίς;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες