Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Paris23
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 8:25 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Paris23 »

Πρωτη σειρα ΟΒΑ ειμαι.Την δικια μου προσωπικα την πηρα ολη απο πέρυσι.

Υπαρχουν ατομα ομως που δεν την εχουν παρει ακομα! Και μαλιστα ειναι αδυνατο να την παρουν γιατι δεν υπαρχει αντικαταστατης!

Οσοι μπειτε θα τα δείτε κι απο κοντα και δεν θα τα πιστευετε...

Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Paris23 έγραψε:Πρωτη σειρα ΟΒΑ ειμαι.Την δικια μου προσωπικα την πηρα ολη απο πέρυσι.

Υπαρχουν ατομα ομως που δεν την εχουν παρει ακομα! Και μαλιστα ειναι αδυνατο να την παρουν γιατι δεν υπαρχει αντικαταστατης!

Οσοι μπειτε θα τα δείτε κι απο κοντα και δεν θα τα πιστευετε...

ε τότε κανονικά δεν την έχουν πάρει. Στα χαρτιά όμως δεν θα υπάρχει υπόλοιπο γιατί θα είναι παράνομο εκ της διοίκησης.
JOHNJOHN94
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 23, 2021 4:56 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από JOHNJOHN94 »

Καλησπερα σε ολους και καλη επιτυχια σε ολους! Ειμαι οβα τριτη σειρα! Φυσικα σε φρεγατα... Οσα λεει ο φιλος πιο πανω οτι τωρα Μαιο του 2021 υπαρχουν ατομα με υπολοιπο αδειας απο το 2020 ισχυει! Το 2020 ηταν μια ζορικη χρονια για τα στελεχη του πν που ειναι στο στολο! Μιλαμε για βδομαδες παρακολουθησης με ανακληση αδειων και ετοιμοτητες πλοιων μεχρι και σημερα! Επισης δεν θυμαμαι αν ηταν απο το ΥΠΕΘΑ η το ΓΕΝ αλλα δοθηκε παραταση για τις αδειες του 2020 δεδομενου και της κλιμακωσης που υπηρξε! Βεβαια με 13 φρεγατες αλλα οι 2 με 3 να μπαινοβγαινουν για επισκευες μιλαμε για 10 φρεγατες!

Με αποστολες οπως ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΡΗΝΗ, ΓΙΟΥΝΙΦΙΛ, ΦΟΚΟΨ, ΔΕΑΜ (ΜΟΕ), ΣΚΟΠΟΥΝ,SNMG και απο μια ασκηση καθε μηνα χωρις την κλιμακωση που υπηρχε το 2020 ναι υπαρχουν ατομα που ακομα ξεχρεωνουν αδεια του 2020! Πολλες οι αποστολες λιγα τα καραβια! Για οποιον εχει αλλα στο μυαλο του να ξυπνησει γιατι θα πεσει αποτομα απο τα συννεφα! Επισης οι οβα σειρα μου που μπηκαμε στα πλοια 9 σεπτεμβρη του 2020 δεν ειχαμε αδεια απο το πλοιο! Δικαιουσε 5 μερες αν δυο μηνες συμπληρωμενης υπηρεσιας και ειναι στην ευχερεια του οπλονομειου και αναλογα τις αναγκες του πλοιου για το αν θα τις παρεις!

Ολα αυτα αναφερονται στις διαταξεις του Πολεμικου Ναυτικου! Ζητα αδεια και αν δεν υπαρχει αναγκη θα την παρεις! Ζητα αδεια και αν δεν φευγουμε ταξιδι θα την παρεις! Δεν θελει κανενας να μας βασανισει αλλα πανω απο ολα το καθηκον και μην ξεχνατε οτι αναφερομαστε σε ενστολους που εχουν δωσει ορκο! Δεν ειναι ολα ροδινα και δεν ειναι ιδιωτικος τομεας! Τα καραβια πονανε και μαζι τους και τα πληρωματα... Φιλικα απο εναν ναυτη οβα με 80 περιπου εκτος ναυσταθμου σαλαμινας απο το γεναρη του 2021 μεχρι και σημερα!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Μάιος 06, 2021 4:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

JOHNJOHN94 έγραψε:Καλησπερα σε ολους και καλη επιτυχια σε ολους! Ειμαι οβα τριτη σειρα! Φυσικα σε φρεγατα... Οσα λεει ο φιλος πιο πανω οτι τωρα Μαιο του 2021 υπαρχουν ατομα με υπολοιπο αδειας απο το 2020 ισχυει! Το 2020 ηταν μια ζορικη χρονια για τα στελεχη του πν που ειναι στο στολο! Μιλαμε για βδομαδες παρακολουθησης με ανακληση αδειων και ετοιμοτητες πλοιων μεχρι και σημερα! Επισης δεν θυμαμαι αν ηταν απο το ΥΠΕΘΑ η το ΓΕΝ αλλα δοθηκε παραταση για τις αδειες του 2020 δεδομενου και της κλιμακωσης που υπηρξε! Βεβαια με 13 φρεγατες αλλα οι 2 με 3 να μπαινοβγαινουν για επισκευες μιλαμε για 10 φρεγατες! Με αποστολες οπως ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΡΗΝΗ, ΓΙΟΥΝΙΦΙΛ, ΦΟΚΟΨ, ΔΕΑΜ (ΜΟΕ), ΣΚΟΠΟΥΝ,SNMG και απο μια ασκηση καθε μηνα χωρις την κλιμακωση που υπηρχε το 2020 ναι υπαρχουν ατομα που ακομα ξεχρεωνουν αδεια του 2020! Πολλες οι αποστολες λιγα τα καραβια! Για οποιον εχει αλλα στο μυαλο του να ξυπνησει γιατι θα πεσει αποτομα απο τα συννεφα! Επισης οι οβα σειρα μου που μπηκαμε στα πλοια 9 σεπτεμβρη του 2020 δεν ειχαμε αδεια απο το πλοιο! Δικαιουσε 5 μερες αν δυο μηνες συμπληρωμενης υπηρεσιας και ειναι στην ευχερεια του οπλονομειου και αναλογα τις αναγκες του πλοιου για το αν θα τις παρεις! Ολα αυτα αναφερονται στις διαταξεις του Πολεμικου Ναυτικου! Ζητα αδεια και αν δεν υπαρχει αναγκη θα την παρεις! Ζητα αδεια και αν δεν φευγουμε ταξιδι θα την παρεις! Δεν θελει κανενας να μας βασανισει αλλα πανω απο ολα το καθηκον και μην ξεχνατε οτι αναφερομαστε σε ενστολους που εχουν δωσει ορκο! Δεν ειναι ολα ροδινα και δεν ειναι ιδιωτικος τομεας! Τα καραβια πονανε και μαζι τους και τα πληρωματα... Φιλικα απο εναν ναυτη οβα με 80 περιπου εκτος ναυσταθμου σαλαμινας απο το γεναρη του 2021 μεχρι και σημερα!
Καλή επιτυχία φίλε. Οστοσω ο προηγούμενος δεν μας ενημέρωσε για επίσημη παράταση αδειών αλλά άφησε να εννοηθεί ότι στην τρώνε. Εσύ είσαι ακριβεστατος.
JOHNJOHN94
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 23, 2021 4:56 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από JOHNJOHN94 »

Εγω σχολιασα οτι υπαρχει υπολοιπο αδειων του 2020 σαν γεγονος! Το καθε πλοιο ειναι διαφορετικο και θα υπαρξουν περιπτωσεις που θα εχεις αργια μετα απο καποιο ταξιδι και να σου τη χρεωσουν σαν αδεια για να ξεχρεωνεις αδεια του 2020... Ισως να εννοουσε αυτο ο συναδελφος...
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

JOHNJOHN94 έγραψε:Εγω σχολιασα οτι υπαρχει υπολοιπο αδειων του 2020 σαν γεγονος! Το καθε πλοιο ειναι διαφορετικο και θα υπαρξουν περιπτωσεις που θα εχεις αργια μετα απο καποιο ταξιδι και να σου τη χρεωσουν σαν αδεια για να ξεχρεωνεις αδεια του 2020... Ισως να εννοουσε αυτο ο συναδελφος...
έχεις δηλώσει εποπ;
JOHNJOHN94
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 23, 2021 4:56 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από JOHNJOHN94 »

Ναι κανονικα! ΠΝ και ΣΞ Εικόνα
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

JOHNJOHN94 έγραψε:Ναι κανονικα! ΠΝ και ΣΞ Εικόνα
αεροπορία γιατί όχι;
Andri
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 3:23 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Andri »

Καλησπέρα, μίλησα με άνθρωπο δικό μου στο ΓΕΝ, δουλεύουν πυρετωδώς με τις αιτήσεις, το σύστημα είναι απαρακαμπτο αναφορικά με την μοριοδοτηση, τέλος του μήνα για τους νοσηλευτές
Άβαταρ μέλους
MAYROS.ODERPAS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 06, 2021 6:39 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από MAYROS.ODERPAS »

Καλησπερα σε ολους και ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΘα ηθελα να σας δωσω μια μικρη πληροφορια οσο εχει να κανει με την προκυρηξη του ΠΝ

7με 8 ημερες πριν τη ληξη της προκυρηξης στο ΠΝ η αιτησεις ηταν 3.000 απο αυτες 700 αιτησεις ΔΕΝ εγκριθηκαν απο πολλα λαθοι των υποψηφιων στις επιλογες τους για τις ειδικοτητες.

Υπαρχουν βεβαια και καποιες αλλες πληροφοριες σχετικα με το ΠΝ αλλα δεν θα ηθελα να αναφερθω πανω σε κατι το οποιο ΔΕΝ ειναι σιγουρο 100%

Άβαταρ μέλους
Mortar
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2020 1:46 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Mortar »

Καλώς τον πληροφοριοδότη τον βαρβάτο! Ευχαριστούμε για τις πολυτιμότατες πληροφορίες. Πραγματικά κρεμόμαστε από τα χείλη σου. Μην αποκαλύψεις τα υπόλοιπα για να έχουμε αγωνία...
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Politis1994 »

Andri έγραψε:Καλησπέρα, μίλησα με άνθρωπο δικό μου στο ΓΕΝ, δουλεύουν πυρετωδώς με τις αιτήσεις, το σύστημα είναι απαρακαμπτο αναφορικά με την μοριοδοτηση, τέλος του μήνα για τους νοσηλευτές
καλά απαρακαμπτο ναι εδώ ο ναύτης με ακουστικά δεν Χέρεταει τον Στεφανή και εξυνε τα αρχιδ... Αντί Να είναι σε πλοίο... Και μιλάτε για αξιοκρατία 🤣🤣😂😂
Άβαταρ μέλους
MAYROS.ODERPAS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 06, 2021 6:39 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από MAYROS.ODERPAS »

Διακρηνο ενα χλεβασμο ... ! Η απλα κανεις πλακιτσα... ! Ειμαι καινουργιος εδω δεν ξερω καθολου τα παιδια. Αν σε χαλασα σε κατι απο αυτα που εγραψα πες το μου. Γιατι δεν μου αρεσει ουτα να χαλαω ... Αλλα ουτε να με χαλανε... (το βαρβατος. Οπως το ειπες εμενα δεν μου κανει). Εκτος και αν το λες με καλη διαθεση φιλε μου
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από Navy »

MAYROS.ODERPAS έγραψε:Καλησπερα σε ολους και ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΘα ηθελα να σας δωσω μια μικρη πληροφορια οσο εχει να κανει με την προκυρηξη του ΠΝ

7με 8 ημερες πριν τη ληξη της προκυρηξης στο ΠΝ η αιτησεις ηταν 3.000 απο αυτες 700 αιτησεις ΔΕΝ εγκριθηκαν απο πολλα λαθοι των υποψηφιων στις επιλογες τους για τις ειδικοτητες.

Υπαρχουν βεβαια και καποιες αλλες πληροφοριες σχετικα με το ΠΝ αλλα δεν θα ηθελα να αναφερθω πανω σε κατι το οποιο ΔΕΝ ειναι σιγουρο 100%

Αληθώς ο Κυριος! Ευχαριστουμε πολυ, φίλε μου, για την πληροφορια. Στο hellenic navy όταν μπαίνουμε με τους κωδικους βγάζει πορεια αίτησης "επιτυχής". Σημαινει οτι είμαστε σε καλό δρόμο, περασαμε τον έλεγχο των δικαιολογητικών η απλά ότι έλαβαν την αίτηση; Αν γνωρίζεις φυσικά η οποιοσδήποτε αλλος επιθυμεί να μας το διασαφηνίσει. Καλη επιτυχία, φίλε μου.

Άβαταρ μέλους
MAYROS.ODERPAS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 06, 2021 6:39 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2021)

Δημοσίευση από MAYROS.ODERPAS »

Καλημερα το (επιτυχης) σημαινει οτι περασες τον έλεγχο των δικαιολογητικών και προχωραει η αιτηση σου για το επομενο σταδιο που ειναι τα μορια
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MAYROS.ODERPAS την Παρ Μάιος 07, 2021 12:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες