Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
AlexPol9

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από AlexPol9 »

Γεια σας παιδιά, μια ερώτηση. Διάβασα ότι τώρα είναι 10 μέρες πριν. Είμαι για απαλλαγή και τις προηγούμενες χρονιές ήταν 5 μέρες πριν να πας και μου έχει έρθει χαρτί για 17 Ιουλίου. Μπορώ να πάω κανονικά την επόμενη βδομάδα 10-14 Ιουλίου ή έπρεπε να έχω πάει ήδη;. Είδα την αλλαγή από 5 εργάσιμες σε 10 εργάσιμες και έχω αγχωθεί. Σας ευχαριστώ.
Hoo88
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 03, 2023 1:22 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Hoo88 »

Μπορείς να πας από σήμερα όποτε θέλεις
Toskass

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Toskass »

1) Ναι φιλε μπορείς να πας να ξεμπερδεύεις!

2) Παιδιά ξέρει κανείς κάθε ποτέ είναι εκεί η επιτροπή στο 401 και τι ώρα ανοίγει;
spvce1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2023 8:07 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από spvce1 »

Καλησπέρα, αύριο θα πάω στο φρουραρχειο για την αναβολη, θα εχω τα χαρτια για το γιατρο ταυτοτητα και σημειωμα καταταξης. Είμαι απο αιγάλεω η περιοχη κατοικίας μου, το φρουραρχειο που πρέπει να πάω είναι στην κατεχακη η πετρου ραλη; Ευχαριστώ πολύ!
edwww

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από edwww »

spvce1 έγραψε: Τρί Ιούλ 11, 2023 8:10 pm Καλησπέρα, αύριο θα πάω στο φρουραρχειο για την αναβολη, θα εχω τα χαρτια για το γιατρο ταυτοτητα και σημειωμα καταταξης. Είμαι απο αιγάλεω η περιοχη κατοικίας μου, το φρουραρχειο που πρέπει να πάω είναι στην κατεχακη η πετρου ραλη; Ευχαριστώ πολύ!
Το Φρουραρχείο είναι στην Κατεχάκη, στην Πέτρου Ράλλη είναι τα στρατολογικά γραφεία.
spvce1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2023 8:07 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από spvce1 »

edwww έγραψε: Τρί Ιούλ 11, 2023 8:18 pm
spvce1 έγραψε: Τρί Ιούλ 11, 2023 8:10 pm Καλησπέρα, αύριο θα πάω στο φρουραρχειο για την αναβολη, θα εχω τα χαρτια για το γιατρο ταυτοτητα και σημειωμα καταταξης. Είμαι απο αιγάλεω η περιοχη κατοικίας μου, το φρουραρχειο που πρέπει να πάω είναι στην κατεχακη η πετρου ραλη; Ευχαριστώ πολύ!
Το Φρουραρχείο είναι στην Κατεχάκη, στην Πέτρου Ράλλη είναι τα στρατολογικά γραφεία.
Εγώ πάω πρώτη φορά για την αναβολή. Οποτε πρέπει να πάω στην κατεχακη;
Edwwww

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Edwwww »

spvce1 έγραψε: Τρί Ιούλ 11, 2023 8:22 pm
edwww έγραψε: Τρί Ιούλ 11, 2023 8:18 pm
spvce1 έγραψε: Τρί Ιούλ 11, 2023 8:10 pm Καλησπέρα, αύριο θα πάω στο φρουραρχειο για την αναβολη, θα εχω τα χαρτια για το γιατρο ταυτοτητα και σημειωμα καταταξης. Είμαι απο αιγάλεω η περιοχη κατοικίας μου, το φρουραρχειο που πρέπει να πάω είναι στην κατεχακη η πετρου ραλη; Ευχαριστώ πολύ!
Το Φρουραρχείο είναι στην Κατεχάκη, στην Πέτρου Ράλλη είναι τα στρατολογικά γραφεία.
Εγώ πάω πρώτη φορά για την αναβολή. Οποτε πρέπει να πάω στην κατεχακη;
Δεν ξέρω, τα προηγούμενα μηνύματα τα κοίταξες?
kostastns

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από kostastns »

Καλησπέρα παιδιά,

Αύριο είναι να πάω για 3η φορά στο Φρουραρχείο Αθηνών ελπίζοντας να πάρω το ι5.

Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία να μοιραστεί; Σας έκανε κάποια περίεργη ερώτηση ο ψυχίατρος του φρουραρχείου όσο σας έβλεπε;

Αν μπορεί κάποιος να μιλήσει για πρόσφατη εμπειρία του θα το εκτιμούσα πολύ γιατί έχω πεθάνει στο άγχος ότι δεν θα πάρω ι5, ευχαριστώ!
Edwwww

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Edwwww »

Για πολλοστή φορά αν έχεις χαρτιά από γιατρούς κτλπ δεν πρόκειται να υπηρετήσεις, όσο δεν θέλεις εσύ άλλο τόσο δεν θέλουν και αυτοί να μπούνε σε μπελάδες, χαλάρωσε.
Star2

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Star2 »

Καλησπέρα, για όσους πηγαίνουν καλό είναι να γνωρίζετε σε ποιο μητρώω αρρένων είστε γραμμένοι, γιατί το ζητάει η αίτηση που θα κάνετε στο τέλος. Οι μισοί δεν το ξέραμε και ψαχνόμασταν με τηλεφωνήματα επί τόπου.
kostastns

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από kostastns »

Edwwww έγραψε: Τετ Ιούλ 12, 2023 1:51 pm Για πολλοστή φορά αν έχεις χαρτιά από γιατρούς κτλπ δεν πρόκειται να υπηρετήσεις, όσο δεν θέλεις εσύ άλλο τόσο δεν θέλουν και αυτοί να μπούνε σε μπελάδες, χαλάρωσε.
Εχω κάθε φορά γνωμάτευση από ιδιωτικό ψυχίατρο (από τον Ιούνιο φέτος) και παίρνω και δείγμα από τα 3 χάπια που ''παίρνω'' σε περίπτωση που με ρωτήσουν ποιά είναι για ψάρωμα.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί έχω ακούσει διάφορα για ι4 κτλπ.
Ronaldo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 11:50 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Ronaldo »

kostastns έγραψε: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:00 pm
Edwwww έγραψε: Τετ Ιούλ 12, 2023 1:51 pm Για πολλοστή φορά αν έχεις χαρτιά από γιατρούς κτλπ δεν πρόκειται να υπηρετήσεις, όσο δεν θέλεις εσύ άλλο τόσο δεν θέλουν και αυτοί να μπούνε σε μπελάδες, χαλάρωσε.
Εχω κάθε φορά γνωμάτευση από ιδιωτικό ψυχίατρο (από τον Ιούνιο φέτος) και παίρνω και δείγμα από τα 3 χάπια που ''παίρνω'' σε περίπτωση που με ρωτήσουν ποιά είναι για ψάρωμα.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί έχω ακούσει διάφορα για ι4 κτλπ.
Θα έχεθς βγάλει χάπια δηλαδή; Δε θα τα έχεις κλειστά και συσκευασμένα; Καλό ακούγεται αν και μου φάνηκε υπερβολή τρία φάρμακα. Συνήθως 1-2 φάρμακα γράφουν οι πιο πολλοί
kostastns

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από kostastns »

Καλησπέρα παιδιά, πέρασα σήμερα από το φρουραρχείο Αθηνών για 3η χρονιά και για την απαλλαγή μου.

Η διαδικασία ήταν ακριβώς η ίδια όπως πάντα, το μόνο που άλλαξε ήταν το μέρος που ήταν οι σκηνές που πας τα χαρτιά σου (ήταν ακόμα στο ίδιο ''τετράγωνο'' οστώσο)

Ο ψυχίατρος ούτε με ρώτησε κάτι και ούτε καν με κοίταξε, πήρε τα χαρτιά μου, έβαλε μια σφραγίδα και έφυγα.

Η όλη διαδικασία πήρε κανένα 20λεπτο με όλους να είναι φουλ ευγενικοί, το μόνο κακό ήταν η κλασσική αναμονή στην ουρά το όλο το πρωί.

Πήρα το ι5 προς το παρόν λοιπόν και περιμένω email για να περάσω από το 401.
Ronaldo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 11:50 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Ronaldo »

Σήμερα μου ήρθε παραπεμπτικό για επιτροπή απαλλαγών στο 401. Χρειάζεται να το εκτυπώσουμε; Πρέπει να πάμε με ραντεβού;

Εσείς ποτέ θα πάτε περίπου?
Billy9898
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2023 4:40 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Billy9898 »

Καλησπερα, πέρασα φρουραρχείο πριν 2 μέρες δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με τα χαρτιά μου και την όλα διαδικασία για την αναβολή ! Μπαίνω σήμερα στη σελίδα της στρατολογίας αλλά βλέπω ότι υπάρχει ακόμα το σημείωμα κατάταξης μου ! Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται ; Είμαι φυσιολογικό αυτό ; Ευχαριστώ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες