Αναβολή για αγχώδεις διαταραχές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ababa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2021 7:59 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για αγχώδεις διαταραχές

Δημοσίευση από Ababa »

Καλησπέρα παιδιά θα ηθελα να κάνω και γω μια ερώτηση. Παρουσιάζομαι τον Μάρτιο και ήδη τους τελευταίους 4 μήνες έχω ξεκινήσει διαδικασία με ψυχίατρο διαπιστώνεται εν τέλη ότι πάσχω όντως από αγχώδεις διαταραχές κρίσεις πανικό και ξαφνικές εντάσεις-εκρήξεις θυμού. Παίρνω όντως φάρμακα για αυτούς τους λόγγους και επειδή τον τελευταίο καιρό αγχώνομαι υπερβολικα ηθελα να ρωτήσω αν θα πάρω εύκολα την αναβολή. Να σημειώσω ότι είναι η πρώτη αναβολή που ζητάω για αυτό τον λόγο. Θα μου την δώσουν; Ευχαριστώ εκ τν προτέρων
Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για αγχώδεις διαταραχές

Δημοσίευση από Devilangel »

Και εγώ το ίδιο και λαμβάνω αγωγή συγκεκριμένα cipralex των 10 mg / μέρα. Ουτε εγώ έχω παρει άλλη αναβολή πέρα από σπουδές. Λογικά θα μας δώσουν εφόσον υπάρχει γνωμάτευση και λαμβάνουμε αγωγή.

Θα παρουσιαστεις στη μονάδα ή θα πας μέσω Φρουραρχειου;

Ababa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2021 7:59 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για αγχώδεις διαταραχές

Δημοσίευση από Ababa »

Θα πάω μέσω φρουραρχείου. Και στο φρουραρχείο που πήρα τηλέφωνο που είπαν να πάω από κει να κάνω την διαδικασία 5 εργάσιμες μέρες πριν την ημερομηνία κατάταξης μου
Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για αγχώδεις διαταραχές

Δημοσίευση από Devilangel »

Ναι ακριβώς αυτό ισχυει. Μπορείς να πας και την ίδια μέρα που είναι να παρουσιαστεις ή την προηγούμενη.

Με χαρτί απο ψυχίατρο κ φάρμακα δεν νομίζω να έχουμε πρόβλημα.

Εγώ μίλησα με στρατολογια και μου είπε ότι ακόμα και αν στο Φρουραρχειο δεν παρει κάποιος αναβολή δεν γίνεται να μην την πάρει μέσω στρατοπέδου. Συγκεκριμένα μου είπε ότι έχουν γραμμή να μην κρατάνε άτομα με το ζόρι γιατί δεν θέλουν την ευθύνη για το αν συμβεί το οτιδήποτε.

Επίσης μίλησα και μ έναν γιατρό από ΣΣΑΣ και μου είπε ότι με γνωμάτευση κ αγωγή δεν έχεις θέμα κ οτι άτομα χωρίς χαρτί λένε ότι δεν μπορουν μέσα στον στρατό κ τους δίνουν αναβολή.

Τώρα η διάρκεια της αναβολης είναι άλλο θέμα. Χωρίς χαρτί συνηθίζεται να δίνουν εξαμηνες ενώ με γνωμάτευση το σύνηθες είναι ετήσια αναβολή.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες