Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Ναι τα μηδέν μόρια στους οδηγούς ήταν ότι απλάείχαν το Γ σκετο που σημαίνει ότι αυτοί δεν έχουν δώσει το ΠΕΙ τώρα οποίο δίπλωμα δίνεις και το ΠΕΙ που δεν είναι το Γ αλλά το Δ Ε και πάει λέγοντας σου δίνουν 2000 μόρια... Άσε εγώ τότε είχα 2000 μόρια κ όταν είδα ότι οδηγοί μπήκαν με 0 μου γύρισαν τα μάτια

Pkato
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 11:43 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pkato »

Predator εννοείς ότι το ΠΕΙ δίνει μόρια; Μπερδεύτηκα...
Pyr0
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 3:22 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pyr0 »

Καλησπέρα παίδες εγώ που έχω Γ και Δ μπορώ να συμμετέχω στην κατηγορία β οδηγών δηλαδή και παίρνω μόριά λόγο του Δ... Το Δ μοριοδοτητε pkato. Όχι το πει αλλά ποια για να έχεις επαγγελματικά πρέπει να έχεις και πει.
Pyr0
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 3:22 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pyr0 »

Επίσης κάτσε να δούμε θα γίνει τίποτα η τσάμπα μιλάμε γενικά! Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τσάμπα μιλάμε αλλά τέλος πάντων.

ΥΓ: Το ΠΕΙ δεν είναι υποχρεωτικό σε καμία προκήρυξη των σωμάτων ασφαλείας.

Ζητείται μόνο σε προκηρύξεις του ευρύτερου δημοσίου που αφορούν οδηγούς μαζί με ψηφιακή κάρτα ταχογράφου.

Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Το ΠΕΙ δίνει μόνο μόρια ! Πλέον για προκηρύξεις εκτός του Γ δίνεις αναγκαστικά ΠΕΙ. Δεν εινει όπως κάποτε που δεν τ έδινες αν ήθελες ... Έχω ρωτήσει παρα πολλές σχολές οδηγών γιατί πήγα να πάρω τ Δ χωρίς ΠΕΙ αλλά δν γίνεται πλέον ... Αν θες να βγάλεις δίπλωμα από Δ και πάνω μόνο μεΠΕΙ ... Σας το λέω 1000%

Pkato
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 11:43 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pkato »

Pkato έγραψε:Κατάλαβα pyr !
Πήρα ένα τηλέφωνο να ρωτήσω στο σταθμό στη Πειραιώς αν ξέρουν κάτι για νέα προκήρυξη. Δεν γνωρίζουν κάτι μου είπαν.
Pkato
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 11:43 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pkato »

Στην πυροσβεστική δεν δίνει μόρια το ΠΕΙ ! Στους δήμους, στις περιφέρειες και σε τέτοιους φορείς του Δημοσίου είναι απαραίτητο !
Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

pkato δίνει το ΠΕΙ στο λέω και σου υπογράφω κ έγγραφο ! Το ξέρω 100000000% ρωτα παντού κ δες και τους πίνακες τους περσινούς το πιο απλό... Το ΠΕΙ δίνει 2000 μόρια το Γ δεν δίνει γιατί στο Γ δεν δίνεις ΠΕΙ
Pkato
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 11:43 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Pkato »

Ούτε καν ! Τους έχω δει τους πίνακες...
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Σταματα να γραφεις μπουρδες predator εδω μεσα μπαινει κοσμος που θελει να διαβασει εγκυρες πληροφοριες.

Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Παιδιά όπως σας τα λέω είναι https://www.google.gr/amp/s/dasarxeio.com/2020/03/28/77512/amp/

το λέει ξεκάθαρα δείτε και το λινκ και το ξέρω γιατί με αξιωματικούς και τέτοιους έκανα τις δηλώσεις μ κ έχω ψαχτεί και με

δικηγόρους γιατί ήθελα να τους κα. Αγωγή με τους ειδικό δυναμίτες κ ξέρω ακριβώς τι μόρια δίνει δείτε κ εδώ

β) 20 μόρια στον υποψήφιο ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Β΄, εφόσον διαθέτει και επαγγελματική άδεια οδήγησης αυτοκινήτου κατηγορίας Δ΄.

Predator
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2021 12:40 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για εποχικούς πυροσβέστες (2021)

Δημοσίευση από Predator »

Βαθμολόγηση κριτηρίων

Για την κατάταξη των υποψηφίων ανά σειρά επιτυχίας, λαμβάνονται υπόψη από την Επιτροπή Πρόσληψης τα κάτωθι κριτήρια, τα οποία βαθμολογούνται ως ακολούθως:

α) 50 μόρια στον υποψήφιο οποιασδήποτε κατηγορίας που έχει υπηρετήσει ως εθελοντής πενταετούς υποχρέωσης (Ε. Π. Υ.) ή ως επαγγελματίας οπλίτης (ΕΠ. ΟΠ) στις Ένοπλες Δυνάμεις ή ως έφεδρος αξιωματικός ή στις Ειδικές Δυνάμεις των Ενόπλων Δυνάμεων ή στην Προεδρική Φρουρά.

β) 20 μόρια στον υποψήφιο ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Β΄, εφόσον διαθέτει και επαγγελματική άδεια οδήγησης αυτοκινήτου κατηγορίας Δ΄.

γ) 30 μόρια στον υποψήφιο οποιασδήποτε κατηγορίας που είναι τέκνο προσωπικού του Πυροσβεστικού Σώματος που τραυματίστηκε θανάσιμα κατά την εκτέλεση υπηρεσίας και ένεκα ταύτης ή εμπίπτει στο εδάφιο ε΄ της παρ.1 του άρθρου 42 του ν.1481/1984.

δ) 25 μόρια στον υποψήφιο οποιασδήποτε κατηγορίας που είναι γονέας πολύτεκνης οικογένειας,20 μόρια στον υποψήφιο που είναι γονέας τριών τέκνων,15 μόρια στον υποψήφιο που είναι τέκνο πολύτεκνης οικογένειας και 10 μόρια στον υποψήφιο που είναι τέκνο τρίτεκνης οικογένειας.

Αν στο πρόσωπο του υποψηφίου συντρέχουν περισσότερα του ενός κριτήρια προστίθεται μόνο ο μεγαλύτερος αριθμός μορίων.

ε) 10 μόρια στον υποψήφιο οποιασδήποτε κατηγορίας που είχε την ιδιότητα του εποχικού πυροσβέστη στο Π. Σ. Για κάθε αντιπυρική περίοδο.

στ) 10 μόρια στον υποψήφιο οποιασδήποτε κατηγορίας που έχει την ιδιότητα του εθελοντή πυροσβέστη για κάθε ένα πλήρες έτος υπηρεσίας και μέχρι πέντε έτη συνολικά.

ζ) 20 μόρια στον υποψήφιο οποιασδήποτε κατηγορίας που είναι μακροχρόνια άνεργος, σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις.

η) 10 μόρια στον υποψήφιο οποιασδήποτε κατηγορίας που διαθέτει δίπλωμα επαγγελματικής κατάρτισης (ΙΕΚ) Ειδικού

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 36 επισκέπτες